Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Evo malo bolje slike na kojoj se vidi da je tu ipak dozvoljeno skretanje ulevo. To zaista pravi velike zastoje:

Karadjordjeva.jpg
 
Nađoh sliku koju sam tražio. Ovim kružnim tokićem jedno vozilo koje hoće da skrene ne bi pravilo problem i ono bi imali obrnuti trougao jer je ipak ovaj glavni pravac frekventniji.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644427#p644427:n0kphwjx je napisao(la):
astrodule » 01 Aug 2019, 13:56[/url]":n0kphwjx]Zar nije mogao tu neki mikro kružni tok?

Sada će morati ovako

Pogledajte prilog 1

A sa kružnim tokom bi ovako i to bez ijednog semafora.


file.php

file.php
 
Питање је како би шлепери туда прошли.
 
file.php


Najveci "crnjak" je taj, sto se ulica Brace Krsmanovica iz ovog pravca pokazuje kao jednosmerna, dok je iz kontra smera dvosmerna. Tj. nema adekvatnog znaka koji zabranjuje u nju ulazak.

Ko ne veruje ovim recima neka ode na lice mesta i videce realnost.
 
Nisam odavno kolima prošao kroz Karađorđevu, pa sam večeras prošao smerom od Kališa ka Brankovom mostu, da se uverim da li su dve problematične stvari rešene i da li su uopšte problematične. Naime, uopšte nema nikakve oznake da se dve trake za "obična" vozila stapaju u jednu. Šta više, 30-ak metara pre ukrštanja sa šinama, stoji znak da postoje dve trake i onda sledi znak da je leva za GSP, a desna za nas ostale.

Znači trebalo bi da stoji ovaj
10636001-215.jpg


umesto sličnog znaka sa dve strelice za pravo (ne mogu da ga nađem online)

Dalje, pešački prelaz pre mosta je u vidu ležećeg policajca koji nije nikako označen. Fali ovaj znak.

10636001-121.jpg


Da li su ove primedbe OK i da li da prijavim?
 
Prijavljuj slobodno. Ne može ništa da košta, a može da koristi. Pomoglo bi i ako bi imao fotografije sa tim znakovima koji su postavljeni, da mogu da razumeju o čemu pričaš.
 
nisam baš siguran za prvi znak, jer se zapravo dve trake ne stiču u jednu nego i dalje postoje dve, s tim što ne mogu svi da ih koriste..
 
Naravno. Ispravno je označeno, ali praksa pokazuje da bi znak ranije pomogao, a ne ovako kada dođu pred svršen čin.

IMG_0350.JPG
IMG_0351.JPG
IMG_0352.JPG
IMG_0353.JPG


Na današnjim slikama se vidi da uvek neki nastave zabranjenom trakom (neki sigurno namerno, a neki jer ne mogu da se prestroje na vreme, a možda i ne vide znak sa desne strane što se lako može desiti ako je kombi desno od vas)
 
Sad nešto razmišljam. Pošto ovaj desni smer ima dve trake celom dužinom osim ovog dela na slici, tu bi trebalo ponekad (uglavnom) dozvoliti korišćenje tramvajske baštice sa onim svetlosnim krstićima i strelicama iznad traka kao u Kneza Miloša i u Pariskoj.

Naravno ta svetlosna signalizacija bi morala biti inteligentna i bilo bi lepo da prati gužvu, kao i nailazak tramvaja koji je ionako regulisan semaforom.
 
Uvek sam se pitao zašto je kod nas saobraćajna regulacija toliko katastrofalna da se zapitam da li je iko u toj struci završio faks. Mada ne mora čovek ni fakultet da završi da bi znao da zatvaranje trake na tramvajskoj pruzi nije baš najbolja ideja...
file.php
 
Ne znam kako se ne vidi kada sam je direktno preko foruma postavio i do sada nije bilo problema sa time, plus što ja mogu da vidim sliku. Evo ponovo postavljam.

saobracajni znak.jpg
 
Nisu nikada ni Slaviju završili tj. onaj lokal ispod ploče pa nikom ništa a to je bilo još pre 3 godine.
 
Nemojte biti pesimisti, radi se.
Pre 15tak dana su napravili gelendere pored stepenista kod lucke kapetanije i ofarbali su ih i to odmah sutradan (ja jos uvek ne verujem).
Odvezli su gomilicu peska i ploca kod kapetanije.
A pazi sad, odvezli su i manji kontejner u kom je boravio cova u narandzastom prsluku, koji je bio zaduzen da se ne krade ono sto je ukradeno, i sad se cova smrzava (cova je valjda cuvar). Ali su mu ostavili klupicu, da bar moze da sedne. I malo peska, da mu bude toplije nogama dok sedi.
Uradili su i teleskopske rampe na prelazu kod Brankovog mosta, za prolaz gradske cistoce, a neprolaz ostale sto.e. Na stubu su kamere za video nadzor i citac kartica za radnike, da bi spustili rampu.

Sta je jos ostalo da se uradi:
Da se, nadam se poslednji put, popravi polomljeni deking
Popravi rasveta koja je polomljena i pokradena
Rasporede jos one 4 klupe koje stoje na gomili, bez potrebe
Da se odnese veci kontejner
Ostalo mi deluje kao sitnice, poput ciscenja itd. Nisam bas puno zagledao sta nedostaje.
Kod tunela beton hale su raskopavali nesto, pa vracaju 2 reda ploca.
Eh, da, lift vec neko vreme ne radi. Ne znam da li je u kvaru, ili ih boli uvo.

Slike su od juce i pre 3 dana, posto se danas nista nije menjalo u odnosu na juce, pa nisam imao racuna da slikam.

















 
Wow sto su dobri ovi gelenderi i stepeniste. Odavno nisam ulazio. Hvala na fotografijama. Sjajno je ispalo. Izgleda da ovi zavrsni detalji bas poboljsaju ukupan projekat znacajno.
 
Ova rekonstrukcija me podseća na gradnju kuće na selu,malo krenu,pa stanu,pa dograde još jedan zid gde nije predviđen,pa materijal ostavljaju gde stignu,pa fasadu rade godinu dana,a sav taj posao obavljaju tri polupijana čoveka,i na svakih 45 min. prave pauzu za rakijicu. Nema puno razlike između toga,i ove rekonstrukcije. :violina:
 
Juče slikano,očajno izgleda pokušaj rekonstrukcije...najsmesniji od svega jesu ove rupe po dekingu, ali ne zaostaje ni ona kaldrma na mestu ukrštanja tramvaja i putničkog saobracaja
 

Prilozi

  • 1615056176477.jpg
    1615056176477.jpg
    29,2 KB · Pregleda: 1.705
Vrh