Šta je novo?

Karađorđeva ulica

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785087#p785087:j52hs853 je napisao(la):
Dice » Pon Okt 19, 2020 11:01 am[/url]":j52hs853]Koliko će ovo ostati belo.. Evo ja dajem 2 meseca.

To sam se i ja zapitao...Kad krene da raste korov ispod toga, ko ce to odrzavati? Zelenilo? Cisto sumnjam...

Ovo me malo podseca na Pionirski park, gde su pre 2 godine po stazama nasuli sitni sljunak...sada tog sljunka gotovo i da nema, vec se svuda vidi asfalt. :bash:
 
Слични бели шљунак су ставили код покојног Миксера. Држи се релативно ок.
 
Pa kamen su i stavili ispod mosta iz razloga sto vegetacija tesko moze da opstane bez svetlosti tako da nece biti ni korova verovatno.
 
Korov ti je neverovatna stvar. Ima ga i na mestima gde ga nikada ne bi očekivao.
 
Данас поподне; мислим да ови бели облуци (увоз из Македоније) нису добро решење ни у естетском, ни у практичном погледу:





Нови облуци - вероватно вишак - преко неколико недеља старих, лако је приметити разлику у белини:



Нов стубић с осветљењем - како је постављен, тако је поломљен, прилично му је крхак спој с подножјем:









Наопако постављена клупа; у Прагу, на шеталишту дуж реке има цео низ клупа које су постављене наизменично - једна према реци, друга према Филхармонији и тргу; тако се може и овде додати још једна (или две, с обе стране) поред ове, окренута ка Сави:























 
[attachment=0]_20201020_225539.JPG[/attachment][attachment=1]_20201020_225332.JPG[/attachment]
 

Prilozi

  • _20201020_225332.JPG
    _20201020_225332.JPG
    396,2 KB · Pregleda: 2.554
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785619#p785619:pr8o6fgd je napisao(la):
Саша » Уто Окт 20, 2020 10:22 pm[/url]":pr8o6fgd]Данас поподне; мислим да ови бели облуци (увоз из Македоније) нису добро решење ни у естетском, ни у практичном погледу:

Мени су лепи док су бели, али се слажем да, на том месту, нит могу да остану лепи а никако нису ни практични. За који месец тог камења ће бити свуда по стази.

А стубићи... стварно, као да су их лепили охо лепком.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785110#p785110:26sr56hc je napisao(la):
Дошљак » Pon Okt 19, 2020 11:55 am[/url]":26sr56hc]Слични бели шљунак су ставили код покојног Миксера. Држи се релативно ок.

Taj deo se ionako planira za konacno sredjivanje, za razliku od Pionirskog parka, gde je manjak sljunka postao trajno resenje :bash:
 
Ja sam se sve nadao da ce ubrzati radove da ih zavrse do otvaranja BW Galerije 30.Oktobra i da imamo konacno sredjeno skoro 2.5km setalista pored reke(racunajuci zemljani utabani deo kod Kule), ali radovi i dalje idu ocajnom brzinom :(
 
Ne razumem. Nije problem sto je st*** polomila stub, nego je problem sto stub moze da se polomi. Kao da po defaultu u Beogradu zivi samo st***. Nije problem sto saraju grafite, nego sto nema antigrafit premaza. Nije problem sto se parkiraju na zelenoj povrsini, nego je problem sto nemaju stubovi oko zelene povrsine. Nije problem sto se pretrcavaju bulevari, nego sto nema ograda da spreci pretrcavanje. Nije problem sto niko na Slaviji ne postuje horizontalnu signalizaciju, nego sto tu nisu napravljeni zidovi. Nije problem sto lome deking, nego sto ju uopste postavljen deking koji moze da se polomi, itd, itd...
 
То апсолутно није нико рекао, него си сам импутирао, ми смо само коментарисали како је слаб спој стубића и подножја, и јесте, слаб је. То ни почему не оправдава рушитеља, ја сам лично сматрао да је бесмислено да се тиме бавимо пошто вероватно свако нормалан мисли исто. Ако ти то због нечега представља неку задовољштину ево ја кажем јавно, тај који га је срушио је ст***, штета што стубић није добро направљен да му направи добру штету на колима...
 
^Nisam mislio licno na tebe. Naravno da svako normalan isto razmislja. Poenta mog posta je da se samo uz opste podizanje nivoa svesti gradjanske kulture moze jednog dana ziveti u Beogradu kakvog Beogradjani zasluzuju. Isto vazi i za Novi Sad gde ja zivim.
 
Jako lepo izgleda veci sa Brankovog mosta.
Lepa vest za bicikliste je, da je otvoren biciklisticki lift, provozao sam se. Radnik kaze "godinu dana su nesto popravljali, a mogli su za mesec" To sto su popravljali verovatno nije vidljivo, nego je verovatno mehanika u pitanju.

Slikao sam sve, ali da ne ponavljam slike, posto su kolege @Саша i @Вожд vec sve lepo pokazali, samo update za stepeniste najblize kapetaniji (slikano danas popodne) i nocne slike (od sinoc).
U pravougaonik ispod mosta su parkirali toi toi i bager i to stoji i danas. E sad, ne znam koja je namena tog kvadrata, ali se jako nadam da nece biti kiosk bilo koje vrste, jer ce potencijalne kupce da udaraju biciklisti, jer je usred krivine.







 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=786021#p786021:34h4j3g2 je napisao(la):
nikolino » 21 Okt 2020 23:53[/url]":34h4j3g2]
Al ga ofarba rasveta sa mosta, svaka joj čast. Izgledao kao skroz drugo drvo. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=786027#p786027:21uj5dii je napisao(la):
astrodule » Čet Okt 22, 2020 12:02 am[/url]":21uj5dii]

Zašto imam osećaj da će ovaj kontejner tu dugo da ostane. Da ga bar premeste negde gde ne smeta (na bele kamenčiće) :bash:

Mene više smeta ona kuća čuvara pored lifta...
 
Sklepotina umjesto da mu donesu novu kakve koristi mup ispred vlade itd...
 
Čemu uopšte služi čuvar mosta/lifta i čovek koji "upravlja" liftom? Ako lift mora da ima tog čoveka da li će onda i liftovi na Mostu na Adi i na pasarelama imati po čoveka unutra? Ako hoće onda ok, ali ako neće onda je suludo da ovaj lift ima to izmišljeno mesto.
 
Vrh