Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Liftovi Mosta na Adi su imali cuvare od zavrsetka samog mosta i liftova, ali je uvek radio po jedan. Ti liftovi nikad nisu bili u funkciji i kako mi tad rece jedan cuvar, nije se ni planiralo da budu u funkciji. Onda je dosla nova vlast i zasto bi Malijevi ljudi cuvali Djilasove liftove. Mada, bili su cuvari tu jos neko vreme, vise od godinu dana, koliko se secam.
Prosto, liftovi na takvim mestima ne bi opstali i zbog toga ovaj na Brankovom mostu ima sofera i ujedno cuvara i to je sad neki novi, nisam ga vidjao ranije. Zamislite kako bi se bez kontrole klinci vozikali gore-dole, ulazilo bi unutra ko zna koliko ljudi i cesto bi se glavio od preopterecenja.
1. Kod nas ljudi ne znaju bas da postuju red. Malopre sam usao u malu radnju elektro materijala i bila su 2 kupca unutra (max. dozvoljeno) i ja sam izasao da sacekam ispred. Stajao sam na samim vratima sa maskom i cekao i covek se bukvalno progurao pored mene i usao. Pomislio sam da ce samo da pita nesto i izadje, medjutim, uredno je kupio sta mu je trebalo iako je video da stojim i cekam red. Tako bi isto guzvali i u lift preko reda i jedni preko drugih
2. Klincima nedostaje vaspitanja da sacuvaju bilo sta. Npr. iznad restorana Cio postavljeni su lazy bagovi i klinci obuveni trce preko njih. Ali to su klinci tinejdzeri od 15tak godina. Vrece su prljave i neupotrebljive za sedenje. Zamisli sta bi se dogodilo liftovima.
3. Kategorija su lopovi. O njima je suvisno i govoriti, kao i o onima koji lift vide kao dobro mesto za WC.
 
Pored čuvara i kamera oprema iz liftova na adi delom pokradena liftovi devastitrani....
Plaćeni 1000 000 evra
Kad sam pitao čoveka iz direkcije što kamerama ne pokriju sva problematicna mjesta pa hoćemo ali nemozte se stalno gledati u sve monitore to je bio odgovor ...
Reko detektor pokreta alarm itd niste čuli za to koju bagru nesposobnjakovica plaćamo strasno...
 
Znači, prvo Đilas napravi most sa liftovima koji nikad nisu ni bili namenjeni za korišćenje...
A onda Mali i Goksi brže bolje sahrane te liftove jer što bi oni čuvali i koristili nešto što je pravio Đilas...
A za to vreme pare nas poreskih obveznika teku u rekama a ljudi vucaraju bicikle (pa i sebe) pešaka uz rampe i stepenice...
bp.jpg

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=786327#p786327:2ip2x17m je napisao(la):
nikolino » Čet Okt 22, 2020 9:02 pm[/url]":2ip2x17m]Malopre sam usao u malu radnju elektro materijala i bila su 2 kupca unutra (max. dozvoljeno) i ja sam izasao da sacekam ispred. Stajao sam na samim vratima sa maskom i cekao i covek se bukvalno progurao pored mene i usao. Pomislio sam da ce samo da pita nesto i izadje, medjutim, uredno je kupio sta mu je trebalo iako je video da stojim i cekam red. Tako bi isto guzvali i u lift preko reda i jedni preko drugih
Treba uvek odreagovati na takve stvari. Ja bar uvek reagujem. Samo da mi neko kaže ''molim te, žurim'' pustiću ga bez problema. Ali te fore s upadanjem, bilo namerno/svesno, bilo nesvesno (ako je toliko blentav da ne vidi red i ne shvata da upada nekome), to nikad ne dozvoljavam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=786400#p786400:ok0ecrzc je napisao(la):
Bender Rodriguez » 23 Okt 2020 00:56[/url]":ok0ecrzc]Znači, prvo Đilas napravi most sa liftovima koji nikad nisu ni bili namenjeni za korišćenje...
A onda Mali i Goksi brže bolje sahrane te liftove jer što bi oni čuvali i koristili nešto što je pravio Đilas...
A za to vreme pare nas poreskih obveznika teku u rekama a ljudi vucaraju bicikle (pa i sebe) pešaka uz rampe i stepenice...
bp.jpg
I na kraju, kao višnja na šlagu na torti, ti isti koji su uklonili čuvare sa liftova koji nisu ni bili planirani da budu u funkciji, nego da služe kao dekor, to isto urade sa liftom kod Kalemegdanske pasarele. :roll:
 
@Bender Rodriguez, znam, u pravu si, ali kad je situacija tako glupava... Radnja je pretrpana stvarima i izmereno je da mogu da stanu 2 kupca. Kupci koji su vec bili unutra nisu imali masku. Onda je taj covek naisao tako iznenada i prosao, da sam prvo pomislio da je radnik i dok sam shvatio da nije, on je vec bio unutra. Ja bih vec bio cetvrti na 5 kvadrata + prodavac, koji je jedini imao masku. Ono sto je zeznuto je, sto je prodavac odgovoran za bezbednost, kao i kupci. Ne bi da opominje ljude za masku, jer mu je stalo do svake musterije, pa ne bih i ja da mu budem teret i da pravim guzvu. Ja sam stavio masku i ispostovao red, pa i da je korona izmisljotina.
Veujem da bi taj covek izasao kada bih mu rekao da sam ja na redu, ali i ja gledam sta mi je jeftinije, pa sam sacekao 2 minuta vise. Jeste to stvar principa, ali nekad smo slabiji od toga. Kad smirim sebe da se ne nerviram, ja smirim i onu stranu sebe koja bi reagovala. JVerovatno je to moja mana. Kad bismo svi reagovali na takve stvari, ne bismo imali ovakvu vlast, gradske menadzere, mocnike itd.
Mene je majka ucila "guraj se, inace nikad neces stici na red". Za mene je taj stav pogresan i nisam ga usvojio, ali da jesam, sad bih verovatno mislio da je potpuno ispravno da dodjes i proguras se ili se napravis lud i udjes preko reda i kad zavrsis posao, mislis da je tako i trebalo biti. Mozda i ja nesto ne radim kako treba, ali bar ono sto znam, uvek cu raditi da budem fer prema drugima.

Sve ovo pricam, jer mnogi ne znaju da postuju red. Proslo leto se jedno popodne stvorila guzva kod lifta na B. mostu i morao je nekoliko puta da ide gore-dole. Kad su se svi unervozili zbog cekanja, nagrnuli su u lift bez ikakvog reda, a posto su pesaci bili u prednosti jer ne guraju bicikle, natrpali su se unutra. Upravljac lifta je najopustenije rekao "svi sem biciklista izadjite napolje". Pesaci su malo negodovali, ali shvativsi da lift nece krenuti dok on ne okrene kljuc, izasli su napolje. Bez njega bi se mozda i potukli. Cesto su i bez guzve radnici pricali "prvo biciklisti, pa ostali ako ima mesta" Ovaj novi se provozao sa mnom do gore i usput mi pricao da pusti starije ljude i ljude s decom da se voze kao pesaci. Za neupucene, to je lift za bicikliste, ali kad nije guzva, nije ni problem da neko kao pesak izadje liftom.

P.S. Setih se, ali ne napisah, cuvar lifta Mosta na Adi mi rece "ma kradu i pored nas ovde, a zamisli da nas nema". Iskreno, ne ne znam sta moze da se ukrade na liftu, ali znalci tog zanata valjda znaju.
 
Kako je rešeno u drugim gradovima, da li svaki javni lift ima čuvara u dve ili tri smene?
 
Mi nemamo SISTEM. Da sistem postoji, ne bi bilo toliko grafita po centru grada, ne bi bilo rupa na trotoaru, ne bi bilo ivicnjaka na pesackim prelazima.

E kada bismo imali SISTEM, tada uopste ne bismo vodili ovoliko diskusija na forumu.
 
Код нас се краду и комплексније ствари, делови железничке инфраструктуре, па чак и старе локомотиве. Зграда на НБГ у блоку 21 где сам пре становао је имала два лифта, али је већи био ван функције деценијама потшо је 1993. украден мотор од лифта.
 
Проблем лифтова, као и подземних пролаза је у томе што никоме нису предати у надлежност. Ако ништа друго, нек их дају ГСП-у и нек у њима важи Бусплус систем. Чекираш карту и тек тад се лифт отвара. Рецимо.

На тај начин ће се спречити да лифтови буду ижврљани, усрани и запишани, јер та клијентела не би могла ни да уђе у исти.
 
Није лош предлог, или да се користи лична карта за улазак нпр.
 
Ne može Bus Plus jer liftove imaju pravo da koriste ljudi koji ne koriste javni prevoz i nisu delovi stanica pa da to bude neki logični uslov. Dovoljno je lepo osvetliti i postaviti puno kamera i upozorenja u i oko liftova i sankcionisati one koji uništavaju. Suludo je da 20 ljudi u Beogradu rade na izmišljenim radnim mestima.
 
Nema mnogo filozofije, treba dati lift u nadleznost nekom javnom preduzecu (ako vec nije) i zaposliti tri cuvara koji ce ga u smenama cuvati non stop i upravljati njime.

Nemam konkretne podatke ali verujem da takva investicija na kraju kosta manje nego da se lift svake godine podvrgava: zameni razbijenih stakala, olupane unutrasnjosti, ciscenju grafita gore, dole, unutra...
 
Kakva vlast, takav narod i obratno. Narod je st***, političari su najgore od naroda i to je jedan začarani krug iz koga se zaključuje zašto je čuvar neophodan.
 
Могла би комунална милиција да чува лифтове.
 
Mislim da bi se lako našao privatni partner koji bi za određenu sumu održavo i čuvao liftove. Samo je pitanje čiji su liftovi i kako se finansiraju. Nakon toga kao i svaka druga imovina ako se devastira traže se krivci, njih se kazni i naplati im se popravka, a u međuvremenu iz sredstava koji su namenjeni održanju naprave se popravke. Liftovi mogu imati status kao i semafori ili bilbordi. Mogu da se finansiraju i od reklama koje će se lepiti po njima kao po autobusima itd. Ima gomila rešenja samo je pitanje da li postoji volja da se neko rešenje primeni. Apsurdno je da most bude otvoren a da nema upotrebnu dozvolu i da nisu regulisani svi prateći sadržaji uključujući liftove. Za takav propust neko mora da odgovara, jer je napravljena višestruka šteta. Ko je bio nadležan za te poslove?
 
Kamere u liftove reklame u liftove....sve može kad se hoće problem je sto ucmala biografija koju plaćamo nece o tome se radi....


PS mogla bi da se otvori tema o liftovima i eskalatorima...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=786817#p786817:1x84dpbk je napisao(la):
Дошљак » 7 minutes ago[/url]":1x84dpbk]Могла би комунална милиција да чува лифтове.

Komunalna se bavi drugim stvarima. Evo malopre videh da proverava dozvolu ženi koja prodaje ispred Maksija (ima dozvolu). Ali naravno, ne vide đubre oko đubrijere u blizini.

I naravno da je Komunalni milicajac došao kolima i da ih je bilo dvojica.
 
Mora da bude neko resenje koje ce podrazumevati ljudski nadzor lifta non stop. Moze jedan covek da bude i operater i cuvar. Kao sto je bilo i do sad. Samo da se uvede konstantan nadzor, i tokom cele godine.
 
Човек се (јако) ударио о ниску грану, дуго се после држао за главу:





Никако да људи схвате да треба да седе окренути према шеталишту, како је предвидео планер с овако постављеном клупом ...:



Мало и тесно игралиште без иједне клупе за родитеље - зато морају да седе на вештачком брежуљку ...:



.... или на клупи према реци:









 
Iskreno, najviše sam impresioniram stepenicama sa rampom. Deluje kao idealno rešenje za ovakve nizbrdice.

Što se tiče niske grane - očigledno je trebalo proširiti zeleni pojas na tom mestu. Ali, da bi se to uradilo, dizajner mora da malo izađe na lice mesta, a ne da osmišljava samo iz fotelje. Možda je dizajner očekivao da grane ne smeju da budu tako nisko, a možda je i zahtevao da se grana iseče. Na kraju smo dobili najgore rešenje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=786829#p786829:2syoum11 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 24 Okt 2020 12:10[/url]":2syoum11]Mora da bude neko resenje koje ce podrazumevati ljudski nadzor lifta non stop. Moze jedan covek da bude i operater i cuvar. Kao sto je bilo i do sad. Samo da se uvede konstantan nadzor, i tokom cele godine.
Iskopirati rešenje iz prizemlja zgrade na uglu Kneza Miloša i Birčaninove.
 
Vrh