Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Malo po malo, novi hotel u Karađorđevoj raste.
 
Ostaje pitanje sta ce se pre zavrsiti, hotel u karadjordjevoj ili sama ulica sa pripadajucom zelenom povrsinom i setalistem
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762793#p762793:1fv3lagu je napisao(la):
milanche » Pon Avg 03, 2020 3:58 pm[/url]":1fv3lagu]Ostaje pitanje sta ce se pre zavrsiti, hotel u karadjordjevoj ili sama ulica sa pripadajucom zelenom povrsinom i setalistem

:lol: mrtva trka :bash:
 
Dobro je sto sminkaju i sredjuju zapusten potez, prikupljaju se "jeftini" poeni naravno,ali to je na dusu onih prethodnih.
Sve mi je ok,osim nacina kako su saobracaj resili,dosta je to nakaradno,a kamioni I dalje idu...Sminkanje koje ne donosi nista specijalno gradu,za razliku od situacije kada bi se teretni saobracaj izmestio,ali za to su potrebni skupi infrastrukturom projekti,koji ne idu ili idu sporo,jer vidi nisu toliko vazni kao par stotina metara trotoara i neka ogradica ovde, klupica tamo...Smejurija
 
Za kamione ne bih preterano brinuo, biće toga sve manje kako se i potez od Dorćola do Pančevca bude sve više čistio od industrijskih kompleksa i skladišta, a teretni saobraćaj preusmeravao na tranzit.

Po onome što ja gledam već nekoliko godina kad siđem dole, kamiona je polako ali sigurno sve manje i manje. Pa pre svega 5-10 godina je kroz tu Karađorđevu na svaki minut prolazio neki šleper. Sad je to jednom u pola sata.
 
Ne znam ko ce biti zaduzen za odrzavanje zelenila na ovom delu?

Bojim se da "Zelenilo Beograd" nece imati "kapacitete" kad krene da raste korov, a ovakve zelene povrsine zahtevaju redovno odrzavanje, jer bi u suprotnom izgledale katastrofa, zapusteno.

Npr. oni ni manje povrsine ne znaju da odrzavaju, ili nece...kao sto je ona na Tolicinom vencu kod Tanjuga, na padini izmedju Obilicevog venca i Carice Milice...cesto je zapusteno i ne znam koliko puta sam prijavljivao korov koji tu raste, a niko ne reaguje dok ne prijavis.
 
Evo filterisanih slika mrcvarenja. Lepo je, a valjda će jednog dana biti i gotovo:
20200806_195652.jpg

20200806_195622.jpg

20200806_195620.jpg

20200806_195603.jpg

20200806_203437.jpg
 
Od ovih betonskih sahtova sto strce u zelenoj povrsini mogo je da se uradi travnati brezuljak i da se to sakrije maksimalno ....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=763851#p763851:181yh4bc je napisao(la):
GOJE » 07 Aug 2020 08:21 am[/url]":181yh4bc]
....
Pogledajte prilog 2

file.php

....


Ovaj hotel je jedno od trenutno najvažnijih gradilišta u Beogradu...a tako malo pažnje privlači.
 
Imaš pravo, postaće deo panorame i lica grada.
 
Tako je, osim toga stimulisaće pokretanje gradnje na preostalim placevima u Karađorđevoj i uspeh rešenja za ovu fasadu će uticati na izbor rešenja i za te buduće zgrade.
 
Sve sto se gradi uz reku postaje lice Beograda. Nadajmo se da će kvalitetno da popune ove rupe u krezavoj Karadjordjevoj i da će novi objekti BnV izmedju Brankovog mosta i Rezidensa biti estetski prihvatljivi.
 
Malo radova stiglo poplocavanje do mosta
Pravi se jos jedan prilaz ograda se farba u bjelo i vare se komadi koji fale

karadjordjeva012020-08-10-16-33-26.jpg

karadjordjeva022020-08-10-16-33-26.jpg

karadjordjeva032020-08-10-16-33-26.jpg

karadjordjeva042020-08-10-16-33-26.jpg

karadjordjeva052020-08-10-16-33-26.jpg
 
GOJE":xacwdzss je napisao(la):
Evo filterisanih slika mrcvarenja. Lepo je, a valjda će jednog dana biti i gotovo:

file.php
Uhhh... Da li je ovo narandžasto trajno ili samo privremeno rešenje? Izvinjavam se ukoliko pitam nešto na šta je već odgovoreno.
 
Jedva čekam da se sruši sve ovo što sam obeležio, i onda velike lepe stepenice da se izvedu kao pravi ulaz u grad.
 
Lepo rečeno, zaista ali se bojim da ‚‚investitori '' i ovakva vlast nikada neće dozvoliti da im toliki kvadrati propadnu… Tu vizije i dobrobiti za grad nema!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=765011#p765011:15u32rge je napisao(la):
Posmatrac » Uto Avg 11, 2020 9:58 am[/url]":15u32rge]Jedva čekam da se sruši sve ovo što sam obeležio, i onda velike lepe stepenice da se izvedu kao pravi ulaz u grad.

Lepa zamisao...A da li je uopste neko zvanicno spomenuo da je tako nesto u planu ili to kazes onako kao svoju ideju?
 
Усвојен је већ план, нажалост, биће новоградње.
 
Vrh