Šta je novo?

Karađorđeva ulica

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=765011#p765011:4z76n6nw je napisao(la):
Posmatrac » Uto Avg 11, 2020 10:58 am[/url]":4z76n6nw]Jedva čekam da se sruši sve ovo što sam obeležio, i onda velike lepe stepenice da se izvedu kao pravi ulaz u grad.
file.php

Ovo je tako dobar predlog, bilo bi sjajno kada bi se realizovao. Bravo!
 
Tramvaj i dalje nema stubic za stajaliste u smjeru savskog trga ispod mosta ...
 
Kad već ovako polažu kamen gde god stignu, mogli bi da zamene gazišta na Velikim stepenicama kamenom svetlije boje i istih dimenzija kao pre sto godina.
 
U projektu je lift uz velike stepenice. Ne znam kad i kako će to da realizuju, ali lepo zvuči.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=W8d40BI1HJ8[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=765305#p765305:2y0wc2yj je napisao(la):
BrankoS » Sre Avg 12, 2020 12:24 am[/url]":2y0wc2yj]U projektu je lift uz velike stepenice. Ne znam kad i kako će to da realizuju, ali lepo zvuči.

Voleo bih kad bi se drzali projekta...da ne bude ono, drzi vodu dok majstori odu, pa da menjaju sve u poslednjem momentu...kao i obicno.
 
Pozar ispod Brankovog mosta!
 

Prilozi

  • 3B4B8D68-2234-47FD-8B1A-9A4DB5D0C1FB.jpeg
    3B4B8D68-2234-47FD-8B1A-9A4DB5D0C1FB.jpeg
    341,7 KB · Pregleda: 3.418
Pretpostavljam da bi moglo i gradsko zelenilo da pomogne jer van granita vise ima zemlje i korova nego uredjene povrsine.
 
Fotka je vise za temu brankov most bitno da nam je vradovic u bg konacno da uziva u svojoj gajbi...
Tu je stanovo jedan beskucnik pa je bilo paljeno pa su ga istjerivali ima clanaka o tome ...
 
Коме уопште припада та просторија? Ја кад сам видео дим са улице прво сам се уплашио да гори аутобус испод моста, кад сам пришао онда сам се уплашио да гори трафо, али су ми ватрогасци рекли да није трафо. За похвалу је брза реакција ватрогасне бригаде која је брзо стигла и још брже угасила пожар, као и полиције која је обезбеђивала место.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200816_101937.jpg
    Screenshot_20200816_101937.jpg
    220,6 KB · Pregleda: 3.160
  • Screenshot_20200816_101915.jpg
    Screenshot_20200816_101915.jpg
    168,2 KB · Pregleda: 3.160
U petak su stigli do kraja sa postavljanjem svetlijih kocki ispod Brankovog mosta, ali jos uvek nedostaju tamne. Juce i danas nisu radili i stanje je isto, pa danas nisam fotografisao, te su fotografije od petka. Rok im je 1. Septembar, pa deluje da im se ne zuri da zavrse pre. Ostalo je jos malo da se radi na uredjenju zelenih povrsina,da se biciklisticka staza asfaltira drugim slojem i da se ugradi deking pored ograde. Pretpostavljam i da ce stepeniste za silazak sa Karadjordjeve dobiti neku ogradu-gelender.
 

Prilozi

  • 11.jpg
    11.jpg
    966,8 KB · Pregleda: 2.791
Ali biciklistička staza koja pravi polukrug :bash:
Da li može nešto da se uradi kod nas sa bar malo mozga. Umesto da isprave lepo stazu, oni rade uklapanje u postojeće stanje da slučajno ne zađu pet metara u BNV :notok:
 
Ne govorim o privremenim devijacijama u BNV, nego o ovome što su sad uradili ispod Brankovog. Staza od Kalemegdana skreće desno u šetalište da bi se uklopila u trenutno stanje u nastavku ka BNV, pa se vraća nazad pored šetališta, umesto da ide u pravoj liniji.
Obrati pažnju na sam deo ispod Brankovog, ne vidim ništa što bi smetalo da se staza ispravi umesto da pravi ovu čudnu krivinu.
 
Ama bas tupavo projektansko-izvodjacko resenje
za ljude na biciklovima na delu od B. mosta do kapetanije

Ako se bajs voz kolovozom prolazi se pored trotoara sa vise stepenista koja vode ka pristanistu ali nemaju nikakav spust za biciklove
vec mora da se vozi tako ulicom ( sve jedno kolovozom ili trotoarom) sve do susreta sa biciklistickom stazom
koja jedina ima napravljne rampe za spust sa ulice do Save

Sta je problem da uz svako to ,,stepeniste,, koje se zapravo sastoji od par stepenika
ima siroku 10-15 cm kosu mini ko-rampu sa jedne strane , za biciklove,
te sada i u buduce ovakvim resenjem
ili ce mo da vozamo tako naokolo
ili ce mo preko zelene povrsine
:cry: :shok: :evil:
Ostalo moze da prodje
stim da se mora dodati jos po koja cesma za pijacu vodu ispred pristanista
:sesir:
 
imam glupo pitanje, zasto postavljaju prvo samo svetlije ploce o ostavljaju rupe za tamnije? jel postoji neko razumno objasnjenje?
zar nije lakse u isto vreme pa da tako ne dodje do neravnina ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@astrodule, na ovo je @johnny_s mislio:

Staza-kod-B-mosta.jpg

Problem je krivina bici staze koja ulazi u pesacki prostor gotovo celom sirinom bez potrebe. Svako ukrstanje biciklista i pesaka je potencijalni rizik. Nije suzenje kao kod Savanove, ali je ipak suzenje, a krivo mi je sto je bespotrebno. Ja sam mislio da je ta krivina privremena, jer je staza tako isla ka staroj stazi kod lifta, ali izgleda da ce tako ostati.
Zrvenom sam obelezio kako staza ide ispod mosta, posto se ne vidi iz satelita, zuto sam oivicio setaliste, a zeleno sam obelezio kako bi izgledalo da neko ima mozga. Pored ukrstanja sa pesacima, druga losa stvar je krivina. Uvek je treba izbegavati, ukoliko nije neophodna. Gde bas mora, ok. Lepo su uradili krivinu kod beton hale, jer sad odvajanje od reke ide koso, a ranije je bilo pod 90 stepeni i same krivine su bile ostre i teske za mimoilazenje pri vecoj brzini (znaju to biciklisti, kada su u krivini nagnut...)

@astrodule, nisam znao da ce biti bilo kakvog odvajanja bici staze od reke, kada se zavrsi trzni centar. Na renderima sam video cak 2 staze, na nivou ulaza u TC i dole uz samu reku. Naravno, renderi su jedno, a realnost drugo, ali mislim da ne bi smeli da se igraju i da bicikliste odvoje od reke, jer ce im hiljadak biciklista blokirati ulaz u TC kao vid protesta. Zbog protesta su umetnuli stazu u postojecu promenadu i dali obecanje da nece presecati stazu dok traje gradnja BW, pa zbog toga bar leti prave privremene staze za obilazak. Zimi, kada nema puno biciklista, situacija nije uvek podnosljiva. Na mestu parkica sam pretprosle godine gacao po nekom sitnom pesku. Gume uske, samo tonu, peske kad prelazim, pesak i blato mi se uvlace pored SPD plocica i pune cipele, tako da sam generalno izbegavao voznju tuda. Da ne pominjem vlaznije dane i kamione koji nanesu blato.
 
Стварно је ова кривина беспотребна, могли су лепо да исправе.
 
Krivina je tu jer se niko nije setio da uključi mozak kada su projektovali. To je taj problem što projektuju jedan segment bez ikakvog sagledavanja susednih parcela.

@astrodule, nisam znao da ce biti bilo kakvog odvajanja bici staze od reke, kada se zavrsi trzni centar. Na renderima sam video cak 2 staze, na nivou ulaza u TC i dole uz samu reku. Naravno, renderi su jedno, a realnost drugo, ali mislim da ne bi smeli da se igraju i da bicikliste odvoje od reke, jer ce im hiljadak biciklista blokirati ulaz u TC kao vid protesta. Zbog protesta su umetnuli stazu u postojecu promenadu i dali obecanje da nece presecati stazu dok traje gradnja BW, pa zbog toga bar leti prave privremene staze za obilazak. Zimi, kada nema puno biciklista, situacija nije uvek podnosljiva. Na mestu parkica sam pretprosle godine gacao po nekom sitnom pesku. Gume uske, samo tonu, peske kad prelazim, pesak i blato mi se uvlace pored SPD plocica i pune cipele, tako da sam generalno izbegavao voznju tuda. Da ne pominjem vlaznije dane i kamione koji nanesu blato.

Možda se nisam dobro izrazio. Koliko ja shvatam kula biti tačno na pravcu postojećeg šetališta i tu će biti odvajanja od reke.

Kada se završi tržni centar očekujem biciklističku stazu uz reku dužinom celog tržnog centra, samo još nisam siguran koliko će kafići i restorani da uzurpiraju taj potez.
 
Nisam odavno gledao rendere i makete. Vidim da Kula nije na mestu na kome sam mislio, tako da imamo šetalište celom dužinom BnV, pa samim tim i bici stazu.

Moja greška
 
Vrh