Šta je novo?

Karađorđeva ulica

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754140#p754140:bf9txy1z je napisao(la):
nikolino » 05 Jul 2020 15:44[/url]":bf9txy1z]Tek juce sam provalio da je na setalistu zasadjeno zelenilo, a ne da je samoniklo. Valjda nedostaje ciscenje, trava okolo, pa izgleda kao korov.
Možda je zato što dobar deo tih stvari koje su zasađene i raste kao korov. Ili barem polukorov.
 
Ova Karadjordjeva je kao kada zidas kucu svaki dan po 2h ili 3h max.

Danas udaris jedan oluk, sutra ofarbas gelender, prekosutra postavis sanduce, a za sve to vreme nemas sve prozore postavljene , pa cak i ulazna vrata gde ti uredno svaki dan prolazi tona komsiluka i dolazi na kafenisanje koje obavljate na kadi koja nije ozidana i gde dzezve i solje stoje po wc solji i kutiji za bojler.

Ovo postaje vec za Nusica.
 
Heh, pa to isto važi i za mnoga druga g(r)adilišta po gradu. Četiri bulevara, Savski trg, sa Slavijom beše isto tako...
 
Управо сада, нигде кола, изненађујући призор. Ово на трави нисам видео јесу ли кесе или какво ђубре...
 

Prilozi

  • WhatsApp Image 2020-07-06 at 19.03.35.jpeg
    WhatsApp Image 2020-07-06 at 19.03.35.jpeg
    249,1 KB · Pregleda: 3.044
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753404#p753404:1472pws9 je napisao(la):
Дошљак » 02 Јул 2020 01:17 pm[/url]":1472pws9]:grand:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753373#p753373:1472pws9 je napisao(la):
stf » Чет Јул 02, 2020 11:58 am[/url]":1472pws9]За сваку зграду су одговорни власници зграде. За јавне институције држава, за јавна предузећа, предузећа, за приватне зграде, станари.

То што ЕДБ не чисти своју зграду не значи да станари нису одговорни за стање своје зграде. То је то социјалистичко гледање у туђе двориште, уместо да свако мисли о свом.
Власти које нису у стању да држе у реду своје објекте и мобилијар немају право да траже од станара исто. Државне службе морају да дају пример грађанима.
У власти су људи из истог народа, са истим манама и истог менталитета. У власти не седе никакви ванземаљци, људи рептили, Анунакији или шта год да ви замишљате.

Нико из власти која не одржава своје објекте и не тражи од грађана да одржавају своје. Зато су уосталом и сви објекти, што државни, што приватни - у јадном и запуштеном стању.

Ја само не могу да разумем, нити ћу икада моћи да разумем да станари не одржавају своју кућу, и да их баш брига у каквом свињцу живе. Заиста не разумем зашто би тако тешко било да станри купе само једну канту Јупола од 25 кила и један ваљак и да се та фарба чува у подруму (да може да потраје) и са њом се графит прекречи исти дан кад настане. И сваки пут кад неко ишара, графит се прекречи. Један јупол од 25 кила би могао да потраје 2 године у те сврхе.

А врло нам је добро познат ефекат сломљеног прозора. Један сломљени прозор који се није одмах заменио вуче дечурлију да разбију и следећи, а онда и следеће и следећи ... а ако се сломљени прозор одмах окрпи, разбиће га опет, опет се окрпи. И тај ће разбити, али сад већ не тако брзо. И разбијање ће бити све ређе и ређе док не престану да разбијају.

Сваљивање личне одговорности и моралних а не законских обавеза на неку имагинарну кривицу власти је смешно и жалосно.

Мислим, ако ти ниси окречио рођени стан, зашто би ти власт била крива што си аљкав?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754414#p754414:2dxwgpqq je napisao(la):
Trejsi » 06 Jul 2020 07:06 pm[/url]":2dxwgpqq]Управо сада, нигде кола, изненађујући призор. Ово на трави нисам видео јесу ли кесе или какво ђубре...
file.php

Naneo vetar.
Nego, hotel je počeo da da se diže u visinu...
 
Taj hotel provereno drži neki sns kadar...raste u istom ritmu kao i ostale sns rekonstrukcije po gradu... nešto brže od koralnog grebena... :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754569#p754569:36kadz82 je napisao(la):
milanobelgrade » Uto Jul 07, 2020 11:32 am[/url]":36kadz82]Taj hotel provereno drži neki sns kadar...raste u istom ritmu kao i ostale sns rekonstrukcije po gradu... nešto brže od koralnog grebena... :kafa:


nije da sam sns simpatizer ali samo mi javi koliko brzo je nesto raslo u vreme 1985 do 2014? Ovi rade kao ouzevi sredili ulice fasade...ali ovi pre bas ni to nisu.

A ako treba dokaza evo pogledaj ovde slike sta je sve uradeno u zadnjih 4 godina. Naravno dosta je moglo brze i kvalitetno ali ipak kada poredimo...
 
Ma niko nista nije radio samo ovi radili jel tako branioce po sluzb duznosti Bullwye ....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754569#p754569:2lhfymqv je napisao(la):
milanobelgrade » 07 Jul 2020 10:32 am[/url]":2lhfymqv]Taj hotel provereno drži neki sns kadar...raste u istom ritmu kao i ostale sns rekonstrukcije po gradu... nešto brže od koralnog grebena... :kafa:

Upravo si dao odgovor na pitanje: Zasto se Karadjordjeva ovoliko sporo sredjuje? Odgovor je: Zbog hotela !

Kada se hotel zavrsi, zavrsice se i Karadjordjeva. To je zajednicka karma i uzajamna energija koja se prati :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754602#p754602:338bm50k je napisao(la):
direktor » Uto Jul 07, 2020 1:11 pm[/url]":338bm50k]Ma niko nista nije radio samo ovi radili jel tako branioce po sluzb duznosti Bullwye ....

pa ja neznam zasto vama svako koji preispituje vase izjave odma jeste placenik ili radnik drzave. Ako zelis slobodno mi pisi dm poslat cu ti slike pasosa iz beca. ovde zivim a mislim vidi se i kako pisem i ne biram dole. Ali sam ipak svake godine dole pa zato i vidim napredak.
 
Izvinjavam se za offtopic i što prekidam vašu raspravu ali jutros su podigli travu iz onih velikih žardinjera sa dekingom ispod Brankovog mosta, uredno je smotali i na njeno mesto sade druge biljke...
 
Вечерас, добро је осветљено:















Оштећења, отпаци:











Нема назнака да ће преместити трамвајска стајалишта овде:









 
Noću izgleda dosta bolje nego danju. Mnogi filmske scene su snimljene kod mosta i u Karađorđevoj.
 
Jos uvjek mi nije jasan ovaj zid kod stuba mosta ...po meni moglo je i sa dvostrukim ivicnjakon da se ispegla...
Nadam se da ce stanice pomjeriti sto skorije mozda bi trebalo pisati SJP nezm sta cekaju ...
@Bullwye nema potrebe da mi fotkas pasos onda bi ti trebale biti jasne kritke sporosti traljavosti ne kompletnosti radova ...
Skoro sve sto je kritkovano to je radjeno sa osnovom
Prvo rok za zavrsetak predug .
lose saobracajno resenje 2 ukrstanje sina a nije moralo...
Ne provodjenje svih potrebnih podzemnih instalacija ...
Bespotrebna krivina na setalistu kod brankovog mosta na stazi iscrtavanja staza po trotaru ...
I tako za sve radove u gradu potez ulica vuk beko je trebao biti gotov za 200 dana ...
 
Можда за стајалиште чекају реконструкцију дела Карађорђеве од моста до Савског трга па да прво укину постојеће у смеру ка Пристаништу? Мада знамо и како је трома администрација по неким практичним питањима.
 
Na ovom slikama gore vidi se koliki deking nije dobro resenje za javni prostor. Iako izgleda lepo, najveci problem je kvalitet. Deking se veoma lako ostecuje i potrebno ga je redovno menjati.
Realno najbolji moguci materijal za javni prostor je cigla! Em sto je vecan materijal em se ne ostecuje.

Evo jednog lepog primera i Novog Sada gde je cigla glavni materijal.
kej%20Novi%20Sad%20-%20foto%20by%20Dragan%20Bosnic.jpg
 
Vec je pocelo unistavanje dekinga ispod mosta? Koja smo mi katastrofa od naroda!!! Pa ispada da je bolje da nas vlast pljacka nego da bilo sta gradi. Nismo mi nista zasluzili... I zivimo predobro kako se odnosimo prema svemu i prema svima...
 
Taj deking mi baš izgleda krhko, ali nisam hteo da mračim. Izgleda lepo, ali nije to za ovakve prostora gde ne postoji 24/7 fizički nadzor.
 
Јуче касно поподне; добро би било да на потезу одавде до БнВ направе бар једну чесму, сада нема ниједне:



























Главно поплочавање се примиче Мосту:





 
Vrh