Šta je novo?

Karađorđeva ulica

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=741840#p741840:1qt076t5 je napisao(la):
Marc23 » 24 May 2020 07:04 pm[/url]":1qt076t5]Mozda jos uvek deluje neuredno, ali ajde da sacekamo do kraja da vidimo sta ce biti...meni svakako deluje da ce biti letnja basta "Gvozdjare" tu, ali ono, bolje cak i to, da bi onaj koji tu posluje vodio racuna, nego da se uradi, ostane prazno, pa pocne da se po tom delu opet sara i zapisava.

Msm, nista od ovoga nije najsrecnije resenje, ali ajde da se nadamo najmanjem zlu.

Mene samo fascinira da jos uvek ne postoji neki crtez/render da se vidi sta se radi, niti tabla sa obavestenjem... I to traje i traje i traje! Kao da zivim u privatnoj drzavi gde je nekima dozvoljeno sve, a nekima nista...
 
Mozda ni oni ne znaju jos uvek kako ce da izgleda na kraju pa zato ni nema table..Sta je zamisljeno(i za sta su date pare) a sta ostvareno se moze samo na taj nacin videti. Ovako kad nema table moze da kaze "eto uradili smo sve predvidjeno planom"...


edit: To mi je proslo kroz glavu jer sam u nekoj od drugih tema(u zeleznicama) video kako je predstavljen izgled buduce stanice na renderu i kako izgleda sad dok se gradi, dva potpuno razlicita sveta.
 
Prešli su polovinu šetališta što se tiče popločavanja. Rade i oko mosta, one šipke su ofarbali, preko kojih će ići videćemo šta.

Tu su i neke ploče doneli, debljine čak i do 15 centimetara. Možda za neke stepenike. Vide se na gomili na poslednjoj slici.

Trava u trouglu nije pokošena visoka 30 cm skoro.

Dovezli su mnoštvo biljaka i žbunova da posade.

Hotel Port dobija drugi sprat.
 

Prilozi

  • Karđ.jpg
    Karđ.jpg
    101,4 KB · Pregleda: 2.955
  • karđ3.jpg
    karđ3.jpg
    78,9 KB · Pregleda: 2.943
  • karđ 2.jpg
    karđ 2.jpg
    114,1 KB · Pregleda: 2.941
  • karđ trava.jpg
    karđ trava.jpg
    98 KB · Pregleda: 2.946
  • karđ šetalište.jpg
    karđ šetalište.jpg
    69,4 KB · Pregleda: 2.938
  • karđ biljke 2.jpg
    karđ biljke 2.jpg
    118,5 KB · Pregleda: 2.925
  • karđ biljke 3.jpg
    karđ biljke 3.jpg
    111 KB · Pregleda: 2.942
  • karđ biljke.jpg
    karđ biljke.jpg
    116 KB · Pregleda: 2.945
  • karđ drvored.jpg
    karđ drvored.jpg
    95,2 KB · Pregleda: 2.951
  • karđ hotel.jpg
    karđ hotel.jpg
    91,9 KB · Pregleda: 2.942
Дођем на ову тему периодично, на сваких недељу дана. Немам осећај да се ишта дешава. Чини ми се да се више времена проводи на писање постова на овом форуму, него на саме радове.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742850#p742850:2yipo1u1 je napisao(la):
Posmatrac » 28 Maj 2020 17:36[/url]":2yipo1u1]Dovezli su mnoštvo biljaka i žbunova da posade.

file.php

file.php

file.php
Koje biljke su u pitanju?
 
Ovo su te ogromne ploce, debele vise od 15 cm
 

Prilozi

  • ploce.jpg
    ploce.jpg
    795,2 KB · Pregleda: 2.559
Zašto imam utisak da će ovo postati sjajan kutak u gradu....
 
Dok ne zakrpe most koji prokišnjava direktno na stepenište i plato neće postati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742949#p742949:2tt62134 je napisao(la):
direktor » 28 May 2020 09:13 pm[/url]":2tt62134]Raskopase tek postavljene ploce ...
karadjordjeva01-2020-05-28-22-10-57.jpg
Vežbaju.... :D
 
Sto je najgore 4 put vjezbaju
Voda pada na razmaku dvije mostoske konstrukcije...
Inace ako ne zastite plato stubicima to ce sve da bude od kola preplavljeno...
 
Ево пар слика од пре 4 дана. Мостовска конструкција између пилона и степеништа је у неупоредиво горем стању од конструкције на главном распону преко реке.
 

Prilozi

  • IMG_1202.JPG
    IMG_1202.JPG
    610,3 KB · Pregleda: 1.916
  • IMG_1205.JPG
    IMG_1205.JPG
    723,9 KB · Pregleda: 1.910
  • IMG_1206.JPG
    IMG_1206.JPG
    902 KB · Pregleda: 1.898
  • IMG_1209.JPG
    IMG_1209.JPG
    895,4 KB · Pregleda: 1.923
Надам се да је оно раскопано због пребацивања свих оних ружних сандука са електроинсталацијама у суседну трафо станицу.
 






























Још нису преусмерили старе олуке у нове:



Поставили су нове светиљке, степенице су у ужасном стању:



 
Išao sam tim stepenicama pre 7 dana i ne sećam se tih svetiljki..Ali se sećam da sam jedva prošao koliko je sve zaraslo okolo, mora čovek rukom da pomera da bi mogao da prodje.
 
Onih stubića ima previše, a neće uraditi posao uopšte. Trebao je ići na nešto slično ovome, prvi put kada jedan pijani lik očeše ogradu ima da izgleda sve mnogo gore. A to je česta pojava kod nas. Ovakvi betonski graničnici bi bili eventualno oguljeni i to je to.

car-or-motor-vehicle-stop-security-barriers-or-hemispheres-bollards-picture-id911852800


https://www.istockphoto.com/gb/photo/ca ... -251046124
 
Pica parče zelenila se dobro drži :)

Nego, koja je logika ovog betonskog uskog kanala? Mogli su da ga zabetoniraju skroz, a ne da se ovako muče.

20200529-151306.jpg
 
Verovatno tu voda otiče, kada se sjuri niz onu liticu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Beograd neće sići na reke sve dok se na stvore pristojne veze izmedju Kosančićevog venca i obale.
Projektom ansambla kolo planirana je rekonstrukcija i proširenje malih stepenica ali samo bog zna kada će taj projekat započeti...
20200529-152447-HDR.jpg
 
Meni je strašno što je toliko očigledna razlika između novog i starog. Pa valjda bi bilo logično da se malo pojača održavanja i susednih parcela prilikom ovakvih rekonstrukcija, a ne da imamo ovako zapuštene delove neposredno uz nove.
 
Idealno mesto, za jednu mini vučnu prikolicu, kao u Zagrebu gradu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Vrh