Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Moram da priznam da, u moru odvratnih reklama i natpisa koji krase beogradske fasade i ulaze, ovo kako je ''Gvožđara'' uradila svoj znak i natpis mi se izuzetno sviđa i solidno se uklapa u ambijent. Ne znam ništa više o tom kafiću/klubu, ali za ovo im skidam kapu. Ovo pokazuje dozu ukusa pa i odgovornosti.
 
Gvožđara je sasvim kul mesto. Dizajn im je odličan i ako je bivši gradski arhitekta vlasnik vidi se da ima stila. Šteta što je prešao na "tamnu stranu".
 
Ок је место и у складу са местом на ком се налази. Некако ми и не делује као место коме би одговарала башта. Видећемо какве ће тачно бити ове трибине.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739467#p739467:1jnbhyw6 je napisao(la):
BrankoParac » 17 May 2020 07:48 pm[/url]":1jnbhyw6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=737889#p737889:1jnbhyw6 je napisao(la):
zexland » Uto Maj 12, 2020 9:52 pm[/url]":1jnbhyw6]Mucno mi je vise da gledam KOLIKO DUGO se ovo razvlaci ! Aman bre zavrsite vise !

Ako su izbori 21.juna, računaj na svečano otvaranje, live prenos i sve što ide uz to ...na primer 15.juna u podne.
Ne, nego 20. juna popodne... u predizbornoj tisini! Stara fora - nece se pricati o izborima nego eto kako se grad popravlja i ulepsava itd.......
 
Mi koji smo ovde na forumu, izuzetak smo od pravila. Isto i za pušenje. Barem mislim da je tako za ovo drugo. Danas sam bio kod Cvetka i u Maxiju žena razgovara sa jednom od radnica i kaže da mora da se presabere da vidi šta će da uzme od voća i povrća, kako bi imala za cigarete, jer joj je to bitnije od svega. I stala žena sa strane i vadi stvari i gleda koliko ima para.
 
Komisija za spomenike i nazive trgova i ulica Skupštine Grada Beograda usvojila je i zahtev Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda da se Spomenik lučkom radniku, delo vajara Radete Stankovića, koji se nalazi na Savskom keju, zbog rekonstrukcije ovog keja premesti bliže glavnom stepeništu, tako da bude na reprezentativnijoj i izloženijoj lokaciji.

izvor: Studio B
 
Na samom pristaništu se formira trgić, krenuli su celu širinu da popločavaju.

Biljke se i dalje sade, slikao sam nešto što mi liči na kiselo drvo.

ona kućica pored zgrade fakulteta se iznutra renovirala prethodnih meseci, sada su postavili neku masku na krovu, možda će da nadogradjuju. Ko zna
 

Prilozi

  • kar4.jpg
    kar4.jpg
    634,1 KB · Pregleda: 2.456
  • kar 3.jpg
    kar 3.jpg
    517,8 KB · Pregleda: 2.446
  • kar.jpg
    kar.jpg
    683,7 KB · Pregleda: 2.451
Da li je moguće da opet nisu predvideli nikakvu strujnu (podzemnu) instalaciju za ove šire delove gde će sigurno praviti neka dešavanja?
 
Слична грешка као у парку војводе Вука.
 
Koristiće ekološki CNG agregat. :D

Koji je fazon sa ovim kiselim drvećem? Kao da ne postoji ništa drugo što bi moglo da se posadi. Još malo pa ćemo moći da podignemo i spomen park žrtvama sađena kiselog drveća.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740823#p740823:3kbox0qe je napisao(la):
astrodule » Чет Мај 21, 2020 3:06 pm[/url]":3kbox0qe]I na Trgu. Znači ili ćemo imati naknadna kopanja ili dizel agregat?
Или ће развлачити каблове од бандера и прекривати их оним заштитама за каблове.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740807#p740807:2rc3ucqy je napisao(la):
Posmatrac » Čet Maj 21, 2020 2:39 pm[/url]":2rc3ucqy]
ona kućica pored zgrade fakulteta se iznutra renovirala prethodnih meseci, sada su postavili neku masku na krovu, možda će da nadogradjuju. Ko zna
file.php

Voleo bih da pomislim i da stavlaju skele da bi ocistili onaj veliki odvratni grafit koji se nalazi na zgradi pored koja ima novu fasadu :D
 
Sta izigrava ,onaj zeleni zub sa slike???

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Cek oni ladno sade kiselo drvo samonikli korov kao ukrasno ko tu pere pare i ko tu koga u mozak ....
 
Ta udžerica između dve zgrade može samo da se sruši, taman bi prolaz prodisao. Još kad bi koje drvo zasadili umesto nje, to bi bila premija.
 
Јуче; почели су да сређују овај део испод Моста, до улице:











Виђао сам оваква оштећења коцака у прошлогодишњој обнови Трга Републике, и својим очима гледао како их такве уграђују. Пошто су коцке мање површине и мање масивне од плоча, а испод оваквог оштећења је тешко набити песак, ето разлога зашто убрзо почну да се климају. Код овако великих и тешких плоча то вероватно није толико битно:





И мени понеко стабло овде личи на кисело дрво, али, не верујем да је тако нешто могуће. То дрво, иначе, није ружно, али је као коров, шири се свуда и расте из сваке пукотине. Кажу да иде декинг преко:












 
Свака част за репортажу. Кажу ли шта за падину преко које је црно платно?
 
Не, невоља је што обично налетиш на једну врсту радника у одређеном тренутку, рецимо - завариваче; они нити знају, нити их много занима шта је ту следеће, и шта ће да буде на крају. Зато, боље је да ништа не кажу, него да кажу, јер умеју и да причају напамет, а и да се прикривено зафркавају измишљајући на лицу места.
Питао сам ја завариваче које сам затекао, један је одмах рекао да не зна, чим заврше иду на следећи посао, а други је почео прво да прича о биоскопском платну и бини, па то обогатио шипком с девојкама и својим другим масно-враголастим маштаријама ... :lol:













Као што је неко већ приметио - леп, широк простор који би одговарајуће уређен могао да буде трг:













Било би лоше да бициклистичка стаза дуже остане овде кад постоји слободна друга, много боља траса за њих, пешаке и сам трг:







Скроз лево - спомен плоча на освајање варошке Сава капије од стране Конде, Узун-Мирка и Трнавца с устаницима 1806. године:

 
Mogli su pre svega da zabrane ulazak kolima ovde pred stepenice , da počnemo od toga.To su predpostavljam većinom kola od ovih iz kafića uz stepenice .
 
Zex, ti si prošle godine pisao na drugoj temi o kiselom ruju koji liči na obično kiselo drvo, ali nije. Koristi se u dekoraciji i nije toliko invazivan. Da nije to ovo?

Što se tiče dekinga, na slikama se vidi izbetonirani pojas do reke, tu će valjda da ga strave. Jedino su popločani izbačeni delovi skroz do reke, verovatno zbog toga što tuda dolaze putnici sa brodova, pa je veće opterećenje.
 
Vrh