Šta je novo?

Kako obogatiti turisticku ponudu Beograda?

Много сам гневан због свих дешавања око кафана у овом граду, али ово што су урадили са Трандафиловићем је по мени посебан безобразлук. Па они поред свега што се дешавало на крају ставе у излог фотографије кафане како је некада изгледала!



 
Ja sam tu slavila svoj 18-ti rodj. i to mesto mi je ostalo u posebnom secanju, a sta je Vracar dozvolio pa da kriminalci otimaju tek tako vredne 'stvari' od bogate opstine ..uzas..ajmo vracarci na noge svi!
ps.nek' se samo drznu orach da pipnu u nekoj bliskoj buducnosti da bi pravili njihove moderne kafice, glave ce da im lete..svega mi!
 
AFP: U Srbiji cveta zdravstveni turizam
Autor: Beta, AFP | 14.04.2009. - 10:59

zubar-vr.jpg


Srbija je počela da razvija novu granu turizma - zdravstveni turizam, a strancima se po pristupačnim cenama nude usluge za koje ne moraju da putuju van Evrope, piše agencija Frans pres u danas objavljenoj reportaži.

U ovo krizno vreme, veliki broj je onih koji traže destinacije na primer za stomatološke intervencije koje su preskupe u njihovim zemljama, rečeno je u srpskom ministarstvu ekonomije.

Sa solidnim lekarima i blizu Evropske unije, Srbija ima sve adute da se takmiči sa zemljama šampionima u zdravstvenom turizmu poput Tajlanda, dodaju u tom ministarstvu.
"Mi nudimo dobar kvalitet zdravstvenih usluga kao i povoljne cene", rekla je zamenik državnog sekretara za turizam Renata Pindzo.
Ona, međutim, priznaje da su potrebna ulaganja da bi usluga bila na visini zahteva stranih turista.

Lekar beogradske privatne klinike Medikal centar Milan Radivojević već godinama ima strane pacijente, a više od 15 godina bavi se estetskom hirurgijom.
"Imali smo klijente čak iz Australije, Kanade", kaže on.
Radivojević navodi da cene u Srbiji ne mogu da se porede sa onima u Zapadnoj Evropi. "Na primer, za povećanje grudi potrebno je platiti 2.500 evra. To uključuje sve troškove vezane za zdravstvenu uslugu. Cena operacije nosa varira od 1.600 do 2.000 evra", precizira taj hirurg.
Privatne klinike se grupišu kako bi promovisale zdravstveni turizam u Srbiji, a ljudima koji dolaze na operacije, predlažu se i druge usluge, objasnila je jedna od inicijatora Ivana Vranić.
Srbija ima 40-ak termalnih gradova od kojih većina ima centre za rehabilitaciju, podseća AFP.
Državne bolnice, godinama zanemarivane zbog krize i sankcija, za sada ne mogu da primaju turiste.
Prvo pojavljivanje zdravstvenog turizma u Srbiji je svakako vezano za dijasporu koja koristi dolazak u posetu rođacima tokom odmora za rešavanje zdravstvenih problema po niskim cenama.
Hirurg Radivojević je uveren da nestaje negativna slika o Balkanu iz 1990-ih. "Taj strah od Balkana počinje da nestaje i mi sada imamo isti status kao i ostale klinike na svetu", dodaje on.

Izvor: Blic
http://www.blic.rs/drustvo.php?id=88197

pre par meseci sam čitao članak gde britanska turistička agencija ima saradnju sa domaćim zubarskim ordinacijama. Ako može Kuba, možemo i mi.
 
Takodje je na RTS-u,mislim,bio prilogda dosta ljudi dolazi na VMA iz inostranstva na promenu pola.
 
^^^ Sto se tog hirurskog zahvata tice, mi smo jedan u top 3 centara u svetu. Ljudi dolaze kod nas ne samo zato sto je jeftinije (jedno 6 puta od Amerike, npr), vec i zato sto vecina novih istrazivanja na tom polju dolazi upravo od nasih strucnjaka. Bila je odlicna emisija Kljuc (ili Krug), zaboravio sam - ona sto je vodi Natasa Miljkovic - koja se bavila time, ja sam mnogo naucio.
 
Pošto je ovde marketing takav kakav je, (_________________ :violina: ); što nije ni čudo jer je vrhovni druid marketinga u državi Spiridon Kopicl a šta se normalno može očekivati od jednog davitelja? rešio sam da ovim putem pokažem šta se može uraditi kada se Beograd posmatra kao brend. Da bi stvari bile bar malo teže, neću koristiti ništa sem grba. :)


Prvo da identifikujemo neprijatelje Beograda: kriminalci, tajkuni, korumpirani političari (99%), građevinska mafija, ljudi koji pljuju po ulici, parkiraju kola u parku, bacaju đubre sa petog sprata pored kontejnera, izlivaju otpad u reke, huligani (kriju se iza šalova zvezde, partizana i rada)...

Ovo su oni, njima je ovaj grad mrzak i žele samo da ga iskoriste
neprijateljibeograda.jpg



Kako bi trebalo da se predstavimo ? Ovako
Prvo reklame u drugim gradovima

Od Venecije
venecija.jpg


preko Kine
kina.jpg


do Japana
bilbordjapan.jpg


na aerodromu
aerodrombeograd.jpg


na benzinskim pumpama
bilbordbenzinskapumpa.jpg
 
ogromni osvetljeni bilbordi po zgradama
bilbordmrak.jpg

bilbordnoc.jpg


neprestano, makar ih i cepali
bilbordpocepan.jpg


bilo gde, u predgrađima
bilbordpoljana.jpg


autobuskim stanicama
bilbordstanicanoc.jpg


ulazima u metro
lcdbilbord.jpg
 
Moramo i mi dosta toga da uradimo,

da iskoristimo bele zidove
belazgrada.jpg


i one koji to nisu
tramvaj.jpg


ili ih prekrijemo platnom
platnonazidu.jpg


crtamo grafite
grafitn.jpg


hej, ti! Dođi u Beograd, ne treba ti kišobran!
ramlepovremekisobran.jpg


Sklopite vaš idealan odmor, dođite u Beograd.
slagalicazid.jpg


Mi volimo goste, svim srcem :)
zgradasijalice.jpg


јoš jedno dete u brojnoj beogradskoj porodici zgrada (Kalemegdan je definitivno čukučukunčukun askurđel - to je valjda 19.koleno :))
zgradauizgradnji.jpg
 
Posle ovoga, idemo na indoor advertising, u galerijama (ako može Endi, možemo i mi)
galerija2.jpg

galerija2.jpg

galerija3.jpg

galerija.jpg


i muzejima
objasniti deci ukratko šta je to Beograd
muzejdeca.jpg


koje je dublje značenje pojma Beograd?
popartq.jpg


stara porodična slika
rammali.jpg


kao i ona na buvljaku
razbijenaslika.jpg


neki primerci završe i u privatnim zbirkama
stafelajmuzej.jpg
 
E onda znate šta se dešava, prvo kratke reklame pre filma
bioskop.jpg


pa u medijima koji nas uopšte ne vole
cnno.jpg


reklamu gledaju svi, bez obzira bila na monitoru
mackatv.jpg


ili crno belom tv-u
tvistorija.jpg


pa jedna reklama na kolima koja kruže gradom
minimoris.jpg


novine počnu da se pitaju ko je uopšte taj Beograd?
novine.jpg


modna štampa B kategorije tu i tamo počne da piše o Beogradu
esquire.jpg

glamourp.jpg



i na kraju Vog posveti celo izdanje Beogradu
voguee.jpg
 
Onda smo na konju, Beograd postaje cool mesto

Andja počne da nosi BG majicu (ako se dobro zagledate, na majici cete videti grb beograda :))
andjamajica.jpg


kao i Madona, ali sa roze dodatkom
madona.jpg


organizuje se modna revija sa samo jednom temom: Beograd
modelhaljina.jpg


Paris je odustala od šampanjca, već je odlučila da snimi album ljubavnih balada i da ga predstavi na otvaranju beogradskog Hiltona :lol:
parishiltonx.jpg


Viktorija je odlučila da napiše knjigu, Beograd i ja (hint: u pitanju je bojanka za decu :))
viktorija.jpg


tehno manijake ćemo privući našim čvrstim vezama sa Pirate bayom i ostalim slobodarskim organizacijama
nerdk.jpg


Vladimir Putin će na specijalnoj sednici vlade Ruske federacije odlučiti da da kredit i pošalje stručnjake za izgradnju mreže linija teškog metroa. Domaći LRT stručnjaci su poslati na Goli otok u višegodišnju misiju sastavljanja studije izvodljivosti gradnje lakog metroa na ostrvu, a kako bi se isti princip eventualno primenio i u prestonici.
putin.jpg


Kventin Tarantino odlučuje da sledeći film snima u blokovima :cool:
tarantinom.jpg
 
Suveniri? pa to je bar lako


više puta pominjane slike, u ulju, ili akvarel (mogu i razni pejzaži beograda)
devojkaslikaram.jpg


Ovaj grad je star skoro 7000 godina, ilustrovane ili samo tekstualne istorije, na više jezika, u zlatotisku su uvek dobar suvenir
istorijaknjiga.jpg


ukrasi za jelke u zimskom periodu
jelka.jpg


TOB naruči od LEGO-a jedno 10.000 komada setova kockica (može i pobednik, kalemegdan, spomenik neznanom junaku)
legoq.jpg


pričao sam već o lokalnoj valuti, za upotrebu u dućanima - Beodinar (ne mora da bude zelen :))
novaca.jpg


imamo kovnicu novca, za njih nije problem da prave turističke novčiće od srebra, zlata, bakra, nikla - sa jedne strane grb a sa druge pobednik ili nešto drugo - kombinacija je bezbroj
novcic.jpg


ovo možemo i sami - slagalica. Može i dodatak, angažujemo profesionalnog fotografa, on uradi 200 slika grada i od svake slike napravimo slagalice
slagalica.jpg


ovo ne moram da objašnjavam - tu idu i čajnik, setovi šoljica za kafu, kravate, majice itd....
solja.jpg


par strateški raspoređenih uličnih crtača spremnih da nacrtaju vas ili vam prodaju crteže znamenitih zgrada
ulicnicrtac.jpg
 
I na kraju, Beograđani za početnike:

ako ih dobro zagledate u oči, videćete zašto je svaki Beograđanin opsednut svojim gradom
okoeik.jpg



chicks dig belgrade :)
chiksdigbeograd.jpg


devojke su u stvari toliko lepe, i vole svoj grad, da smatramo da ne bi bilo humano prema strancima da ih prikažemo u celosti
nogeslika.jpg


ali zato devojke znaju na šta mogu da naiđu špartajući beogradskim ulicama



gastarbajter, na privremenom radu u inostranstvu, mesec dana po odlasku iz Beograda
gastarbajter.jpg



stari beograđanin daje svoju podršku
staribeogradjanin.jpg


studenti koji su već ovde bili pokazuju društvu Beograd
studenti.jpg



Krajnji rezultat? :D
strancibilbord.jpg



Ne, nisam ovo sam uradio, imao sam pomoć. Kakvu? Ako pažljivo pregledate slike, naći ćete ime onoga ko mi je pomogao ;)
 
:gobb:

Osto sam bez teksta. Vlado, svaka cast na ovome.
 
Beograd sa vrha autobusa
M. P, 26.04.2009
bg-bus.jpg

Razgledanje grada iz autobusa

TURISTI će prestoničke ulice i simbole grada od 4. maja moći da upoznaju i iz otvorenog autobusa na sprat, poput često viđenih "dabl dekera" na ulicama svetskih metropola. Ture, koje će biti na redovnom "repertoaru" Turističke organizacije Beograda (TOB), polaziće svakog dana u 11 časova, sem nedeljom, sa Trga Nikole Pašića.

Nova ponuda razgledanja grada, kako veruju u TOB, postaće ubrzo jedna od većih atrakcija grada.
- U našem programu su već od ranije obilasci Beograda autobusima – priča Jasna Dimitrijević, direktorka organizacije.
– Ovo otvoreno vozilo sa 90 mesta je atraktivnija ponuda od naših ranijih. Mislim da će biti interesantna ne samo strancima, već i Beograđanima.

Tokom jednočasovnog obilaska znamenitosti pred posetiocima će se nizati slike najpoznatijih beogradshih zdanja – Dom Narodne skupštine, zgrada Vlade, Hram Svetog Save, fakultetske i muzejske institucije, Narodno pozorište, najpoznatiji hoteli... Vodiči će o duhu grada, njegovim stradanjima i istorijatu mnogih zgrada duž vožnje kroz strogi centar, deo Dedinja, Voždovac, Dorćol, put Brakovog mosta do Novog Beograda govoriti na srpskom, engleskom i francuskom jeziku. U priču o gradu utkali su zanimljivosti, poput onih zašto se Zvezdin stadion zove "Marakana", kako je nastala Autokomanda, o budućnosti najvećeg hrama na Balkanu...

Da bi vožnja bila što bezbednija, u osmišljenoj ruti kroz Kneza Miloša vozi se srednjim trakama, kako bi se izbegle trole, dok je strujna mreža, ipak, dovoljno viša. U Kralja Milana, otvoreni autobus će saobraćati žutom trakom, pa se neće mimolizati sa trolejbusima. Odrasli za ovakvu vožnju gradom treba da izdvoje 400 dinara, dok je karta za mališane do 12 godina upola jeftinija.

DVOR
PREMA rečima Dimitrijevićeve, novina njihove organizacije od maja biće i šetajuće ture po užem centru grada i Gardošu. U njihove ponude ubraja se i razgledanje dvorskog kompleksa. Zainteresovani za dvočasovno upoznavanje sa domom Karađorđevića na Dedinju mogu ići subotom i nedeljom od 10.30 i 13.30.
извор Новости
линк http://www.novosti.rs/code/navigate...est=144105&title_add=Beograd sa vrha autobusa
 
Наутичко село у Сурчину
У Сурчинском селу Бољевци првог маја биће отворен туристички комплекс где ће гости моћи да изнајмљују сплав кућице по цени од 2.500 динара дневно. – Локалне власти планирају и изградњу хотела
288z2pl.jpg

Половином маја Београд би требало да добије прво наутичко село. Комплекс од 15 кућица на води биће смештен у сурчинском селу Бољевци.

Првобитно је било планирано да ова будућа туристичка оаза буде отворена првог маја, али је мајсторе висок водостај омео у обављању посла. Из најмлађе београдске општине поручују да су радови при крају и да ће у летњим месецима љубитељи природе имати могућност да изнајмљују кућице на води, док ће до села моћи да дођу туристичким бродовима.

– Свака кућица имаће двокреветну собу, купатило, као и терасу за сунчање. Планирамо да у догледно време у близини овог комплекса саградимо и спортске терене, а до тада ће туристи време моћи да проводе у оближњим шумама, као и пецајући на Сави – каже Никола Бојић, шеф техничке службе Јавног предузећа за туризам општине Сурчин.

Он истиче и да је општина обезбедила четири бродића који ће грађане из новобеоградског Блока 45 возити до Бољеваца.

– Свако сурчинско село које излази на Саву има уређену обалу, а поставили смо и пристане како би, осим аутобусом на линији 605, до овог дела града могло да се дође и бродом – наглашава Бојић, додајући да је на овај начин део Београда остварио давно зацртани циљ – силазак на реку.

Према првим проценама, цена изнајмљивања кућица у наутичком селу, чија је изградња почела пре две године, биће 2.500 динара по дану.

Општина Сурчин је, иначе, прошле године организовала крстарење од Новог Београда до Јакова и Сурчина. Посетиоци су имали прилику да обиђу знаменитости овог дела града, попут манастира Фенек, партизанских земуница у Бојчинској шуми, као и Словачке етнокуће. Туристички посленици Сурчина најављују да би и ове године, можда већ у првим данима пролећа, поново могли да буду уведени туристички излети до најмлађе београдске општине. У плану је, кажу, и укључивање Обедске баре у наутички пројекат, као и довођење гостију из земље и иностранства у већ постојеће бунгалове у Јакову, али и у етнокомплекс у Бојчинској шуми.

Процењује се да је Сурчин из општинског буџета досад уложио више од 100.000 евра у развој туризма, а градске власти више пута су истицале да је ова општина протеклих година највише предњачила у развоју туризма.

– И ове године помоћи ћемо Сурчинцима да развију туризам – каже Јасна Димитријевић, директорка Туристичке организације Београда. – Намера нам је да им омогућимо да пројекте развоја туризма ставе у промотивне материјале, како би се лакше рекламирали. Тако би убудуће странци који долазе у наш град имали могућност да у оквиру туристичке понуде Београда посете и Сурчин.

Уколико све буде ишло према плану, туристи би у Сурчин ускоро могли да долазе и по лековиту воду. Наиме, локалне власти намеравају да надомак Бојчинске шуме направе бањски комплекс. У току је, кажу, истраживање које би требало да покаже да ли у шуми и селу Прогар има извора топле воде.

– Ако ови извори буду пронађени, биће то одличан разлог за изградњу хотела у овом делу града. Он би у сваком случају требало да буде саграђен, јер недалеко одавде, у Обреновцу, већ постоје термо-минерални извори, а гости немају где да одседну – наглашавају у општини Сурчин и додају да ће, када буду изграђени голф терени у Бечмену, овај део Београда постати својеврсна туристичка оаза.

Н. М.

[објављено: 30/04/2009]
Izvor: Politika
Link: http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Nautichko-selo-u-Surchinu.sr.html
 
Loše iskutvo bečkih srednjoškolaca
4. maj 2009. | 16:21 -> 17:46 | Izvor: B92
Beograd -- Srednjoškolci iz Beča na ekskurziji u Beogradu doživeli neprijatnosti. Sobe su delili sa strancima i tuširali se hladnom vodom.
Srednjoškolci iz Beča koji su bili na ekskurziji u Beogradu doživeli su proteklog vikenda neprijatno iskustvo u prestonici Srbije. Lepota grada, značaj kulturnih spomenika i nova poznanstva ostali su u senci, kako kažu, katastrofalnih uslova u hostelu u centru grada u kom su bili smešteni.

Turistička organizacija Beograda je o tom slučaju obavestila inspekciju, koja je na terenu i proverava navode gostiju iz Austrije.

Iako su sobe rezervisali mesec i po dana ranije, gosti tvrde da ništa od onoga što je dogovoreno u hostelu "After" na Obilićevom vencu nisu ispunili.

Đaci kažu da su po dvoje morali da spavaju u krevetima, a sobe su delili sa neznancima.

Nije bilo ni tople vode, pa su se samo najhrabriji tuširali hladnom.

Ni ćebadi nije bilo za sve, a nedostajali su i peškiri.

"Prve noći falio je jedan krevet, onda smo posle toga otišli u Vršac i obećali su nam da će sve biti sređeno kada se vratimo. Međutim, bilo je još gore. Ne shvatam kako je to moguće, u Austriji bi se velika buka podigla, išlo bi se na sud", priča jedan od učenika Jirgen Kastner.

"Ovu noć nisam baš dobro spavao, nisam imao ćebe, bilo mi je zima. Prva noć je bila u redu. Bio sam iznenađen što su bili Crnogorci, pa nismo mogli da se smestimo, pošto smo se bojali da ćemo ih probuditi", priča učenik Zvonko Despotović.

"Noć je bila katastrofalna zato što smo svih dvanaestoro bili tu. Rekli su nam da imamo jednu privatnu sobu, ali nismo imali", kazao je učenik Živorad Žujović.

Vođa puta, profesorka Gordana Marković-Ilić imala je najbolju nameru da đacima predstavi multikulturalnost i lepotu zemlje iz koje potiče.

Do sada su bili u mnogim hostelima u Evropi, cene su slične, ali usluga je neuporediva.

Ona kaže da će posle ovoga dobro razmisliti da li će učenike ponovo dovesti u Srbiju.

"Od prvog dana su nastali problemi. Nema dovoljno kreveta, zašto moraju mladići i devojke da budu odvojeni, da bi eskaliralo na kraju”, kaže Gordana Marković-Ilić.

“Jedan dan smo proveli u Vršcu, jednu noć. Kada smo se vratili, nedostajala su nam četiri kreveta. Ušla je druga grupa koja je htela da ostane.”

“Oni su nas hteli da smeste negde drugde, ali ne smemo mi da ostavljamo decu, imamo potpisano za maloletnike, imamo potpisano da ne mogu u sobi zajedno da budu mladići i devojke, da ne smemo da ih odvajamo i da profesori ne smeju da se odvajaju od njih", rekla je ona.

Po povratku iz Vršca, profesorka kaže da nikome nije mogla da se obrati za pomoć, jer je recepcija oko 11 uveče, kada su đaci došli u sobu, bila prazna, iako piše da radi 24 sata.

Zaposleni u hostelu "After" nisu hteli pred kameru.

Vlasnik je, kako kažu, na putu i ne znaju kada će se vratiti.

Jasna Dimitrijević, direktorka Turističke organizacije Beograda, kaže da je u potanju veliki propust ,ukoliko inspekcija potvrdi navode gostiju iz Beča.

Dimitrijevićeva upozorava da turistička inspekcija treba da kontroliše uslove u hostelima kontinuirano, a ne samo pri njihovom otvaranju.

"Ono što znam je da su inspektori na terenu, da ćemo u toku dana dobiti izveštaj i da ćemo u toku dana znati da li je došlo do prekršaja i, u zavisnosti od svega što je loše urađeno, zavisi i propisivanje određenih mera i kazni koje predviđa Zakon o turizmu", kaže ona.

U postojećem Zakonu o turizmu hosteli ne postoje, pa je zbog toga nemoguće urediti ovu oblast.

Da bi neki objekat dobio zaštitni znak "Hostel Internešenel", mora zadovoljiti pet uslova: dobrodošlicu, čistoću, bezbednost, privatnost i komfor.
Izvor: B92 - www.b92.net
Link vesti: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=05&dd=04&nav_id=358830


Ionako katastrofalan imidz Beograda, ovakvim propustima srozava se dalje na dole. Ovde su vec osvanuli textovi u beckim dnevnim novinama o ovom iskustvu kao poruka i upozorenje, ionako malobrojnim turistima, koji posecuju srpsku prestonicu.
Neko bi za ovo trebao da debelo da odgovara.
 
Slažem se da neko treba da odgovara, ali mogli su i da odaberi neki bolji hostel. Zna se koji je dobar a koji loš u Beogradu, jedna Google pretraga sve rešava. Da su otišli u Arka Barku ili Belgrade Eye, ne bi imali problema.
 
jovanovm":1netegwt je napisao(la):
Slažem se da neko treba da odgovara, ali mogli su i da odaberi neki bolji hostel. Zna se koji je dobar a koji loš u Beogradu, jedna Google pretraga sve rešava. Da su otišli u Arka Barku ili Belgrade Eye, ne bi imali problema.
Hm, sta bi to trebalo da znaci neki bolji hostel...da ima prazne sobe i krevete???:shok::shok::shok:
O Isuse....daj budimo malo iskreni.

Ovaj komentarj bi bio na mestu da su kritikovali to sto im se nije svideo dorucak, sto je bila buka i sl. ...... al ne, deca su htela da se istusiraju ( hah, toplom vodom) i prespavaju kao ljudi. :bash:
 
^^^ U pravu si potpuno, ali ovo što se njima desilo nije nešto što se ne dešava u hostelima u Parizu, Madridu, Budimpešti, Londonu svakog dana.... Treba neko da odgovara, ali nije nešto van sveta i veka, to hoću da kažem.
 
Meni se recimo nikad nije desilo, iako sam spavao u makar 10 gradova u hostelima koji nisu bili komforni niti lepi, ali sasvim dovoljni s obzirom na cenu.
I da, sigurno da ima propusta i u Parizu, ali za ovakve nisam bas siguran, da neko ostaje bez kreveta i da ne moze da spava iako je platio (tus je vec luxuz) ! Da Bg ima broj turista poput Pariza, pa i da se desi, omakne se...al ovo jednom dodje ekskurzija djaka iz jedne zapadne drzave i evo kako ih docekaju, cak se i ova zena, beogradjanka koja je sve organizovala, postidela. :violina:

Bas se pitam ko ce i kako biti kaznjen (inspekcija, sam hostel itd. )...
 
Zanima me koliko je realna mogućnost da se omogući odlazak na terasu hrama Svetog Save?

Većina turista obilazi ovo mesto i ulazi u hram i to je besplatno što je ok. Ko pak želi da iskusi Beograd sa visine mogao bi da za 3 evra dobiju priliku da ga vidi sa jedne od najlepših lokacija za razgledanje.
 
Vrh