Šta je novo?

Kablovski i Internet provajderi, vaša iskustva sa njima?

Naravno da je SBB najmanje zlo. Još samo da poprave malo upload i ne bi uopšte bili zlo.

4440369332.png
 
loyola":h75ew75h je napisao(la):
Orion je krs tezak, imao sam sa njima ugovor, jedva sam ga zavrsio. Problem je sto oni tebi kazu u ugovoru do 10mb, znaci i 1 je prihvatljivo za njih. Vidi da provere paricu da l moze da izdrzi opterecenje, meni su prvo pustili paket koji nije mogao da prodje, pa smo radili aneks ugovora na manji paket.
Ni ostali nisu nista posebno, ali kablovska je bar stabilnija po meni od adsl-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk

To svi operateri rade da ne bi imao osnov da raskineš ugovor sa njima. To ti je kao prodavac da ti kaže u radnji, isporučivaću ti svaki dan između 100 i 1000 grama hleba a ti mi plaćaj uvek kao da ti isporučujem kilo.

Problem je što je RATEL impotentna birokratska organizacija koja umesto da pravi korisnike-potrošače brani samo operatore i njihov profit. Ako kreneš da raskineš ugovor tražiće ti ugovorne penale koji iznose pretplatu do kraja ugovora*broj meseci. Obrati im se pisanim putem sa objašnjenjem da se radi o nepoštenoj poslovnoj praksi, da si dovedena u zabludu i da trpiš štetu na profesionalnom planu usred neodgovarajuće usluge operatora.

Ako su potrebni dalji saveti, javi se na PM :D
 
Moze da se raskine ugovor ako se pise ratelu i smara se par meseci, al na kraju odobre.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja ovim putem želim svima koji ovo čitaju,da dam do znanja da izbegavaju kablovkog operatera "Radijus Vektor" Skoro dve godine imam njihov net 10gb i kablovsku televiziju i brojim dane kada ce mi ugovor isteci... Internet im je ocajan,bezbroj puta sam ih zvao,dodju da rese posle deset dana i naravno radi mi ok 5 dana a 25 neradi...stalno navodno imaju neke radove a takodje im je i televizija uzas...strasno im je losa tehnicka porska i td,itd...savet izbegavajte ih u sirokom luku....
 
Zanimljivo za internet

....NEVIDLJIVE INFRASTRUKTURE:
Internet mapa Srbije
Elektronski nadzor i zadržavanje podataka
Dozvole na mobilnim uređajima
Onlajn pratioci
Tokovi podataka
Uzbudljiv život internet paketa....

link http://labs.rs/sr/
 
Ne priključuje Targo nove korisnike već popriličan broj meseci (afera Nuba Invest).

Jedva i postojeći korisnici imaju Internet pristup, a sa obzirom da je firma u stečaju, svaki kvar ti donosi 80% šansi da posle nekog problema (crk'o ont, prekid optičkog kabla...) ostaneš bez interneta na par dana ili duže (problem sa dodeljivanjem ip adresa). Korisnički servis ne radi isto neko vreme, tako da... preskoči Targo jer i da hoćeš ne možeš postati korisnik istog.
 
Kada su poceli imali su vrhunsku ponudu i jedini su garantovali brzine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Targo je jedino dovlačio optiku do stana. Garantovana brzina.
Šuška se nešto da će SBB da otkupi instalaciju.
 
Pozdrav svima! Uskoro se useljavam u novi stan a obzirom da ne znam koliko cu tamo biti, uzela bih internet bez ugovorne obaveze. Inace ga koristim dosta pa one opcije gde istrosim net po toj i toj brzini za 24h ne dolaze u obzir.Takodje mi kablovska ne treba. Imate li neke savete? Ja se zaista ne razumem a pretraga po netu mi nije bas pomogla. Hvala puno unapred!
 
Ne možeš baš da biraš kojeg hoćeš provajdera, već šta ima dostupno na lokaciji novog stana.

Ako ima neki kablovski provajder, kablovsku televiziju moraš da uzmeš uz Internet paket. Slično je i sa (A/V)DSL-om (ide pretplata za fiksnu telefonu pride).

Sve što ti iko odgovori jesu nagađanja, sve dok ne vidiš šta je dostupno tamo gde ćeš se preseliti. Za kablovski Internet pitaj buduće komšije ili pogledaj da nema neki pamflet u zgradi, za (A/V)DSL ako ima fiksni, obično ima i mogućnost Internet priključka.
 
Postoji fixni telefon a kablovska je na neku foru free, ja ne bih da zalazim u to zasto :D

Tako da ako postoji ta kombinacija adsl sa fixnim i to bez ugovora, ja cu biti srecna devojka :)

Hvala puno na odgovorima!
 
Eunet i druge provajdere aDSL-a i vDSL-a ni ne gledam. Telekom je realno najbolji za takav vid pristupa Internetu jer ako bude bilo nekih problema, rešavaju iste veoma brzo. Orion sam naglasio jer su prilično loš provajder, pa da ih preskočiš.

Eunet je nekada važio sa sinonim kvaliteta i još uvek mislim da drže do sebe, ali im cene nisu na nivou konkurencije (Eunet je skoro duplo skuplji od Telekom-a naprimer za isti paket - 10Mbps).

Adsl2Speed, piše na Eunet-ov sajtu šta je to (2 brzine u toku dana - sporija i brža). Ja ne vidim prednost toga, ali svakom svome.

Ako već treba neka preporuka, Telekom i 20Mbps (2400 dinara bez ugovora) i posao završen.
 
U kom si delu grada?

Beogrid WiFi je dobro resenje...
MTS ima akciju 50Mbps po ceni 10Mpbs sto je ekstra ponuda :)
Inace koliko ja znam kod MTSa mozes da zakljucis ugovor na Ime osobe i da kazes na koji broj da ga aktiviraju, a posle ako se preselis npr. mozes da im trazis promenu lokacije...

Sto se tice gheto kablovske..To je postala cesta praksa da se zgrada samo nakaci na neciju mrezu..
 
Evropski odgovor na Američko ugrožavanje neutralnosti i otvorenosti Interneta:


Internet Governance Forum 2017: Joint Declaration from European Commissioner Mariya Gabriel and Members of the European Parliament

The internet is a common good for humanity that can drive improvements in society and the economy. Building and maintaining an open, transparent and inclusive system of Internet governance will help to ensure these benefits for all. The increased participation of civil society at this IGF meeting is warmly welcomed and should be further encouraged.

We have been discussing key aspects of internet governance during the Internet Governance Forum (IGF) this week, such as cybersecurity, privacy, inclusiveness and trust. On net neutrality, the Commission and European Parliament reaffirmed that this is a core value for the European Union, and one that we will continue to implement for the good of all Internet users.

In Geneva we have argued strongly for:

- An open and independent internet as a global, common resource, together with non-discriminatory access to knowledge;
- The necessity to develop digital skills and competences;
- The protection of fundamental freedoms and human rights both online and offline, including the right of users to control their personal data.
- Increased privacy and security of devices and software; there is no place for cryptographic “backdoors” in a secure and trustworthy Internet;
- The need to find solutions related to cybersecurity and cybercrimes, ranging from: (i) solutions to improve the security of critical infrastructures; (ii) giving the appropriate tools for secure communication to individuals and small businesses;
- he need for human accountability for decisions that are the results of algorithms;
- The need to work with partners in other regions to maximise the development potential of the Internet, increasing its access to population and reducing inequality.

In light of the ongoing work on the Digital Single Market strategy in Europe, which underlines the importance of the digital economy and of internet access for citizens and companies, we restate our belief that a sustainable and inclusive governance of the Internet is fundamental to ensuring this strategy is successful and it is essential to the world as a whole.

Necessary steps to ensure global access to open and inclusive internet:

We are currently witnessing the emergence of a number of forces that could lead to the fragmentation and polarization of the internet. The European Union is strongly committed to the openness of the Internet globally and will work, along with all the other stakeholders, to ensure the long-term sustainability of this principle. The internet of the future will be inclusive, transparent, and trustworthy.

An essential element in achieving this is the multistakeholder approach to Internet governance, which the European Union strongly supports and which must be strengthened if we are to face up to the current challenges.

In order to achieve this goal, the European Union representatives are engaging in a constructive dialogue during the 12th meeting of the IGF with the stakeholders including ICANN, net neutrality advocates, and civil society organisations working to ensure the protection of digital rights, as well as industry and government leaders.

In Europe, the IGF has been a catalyst for the creation of regional and national IGFs. The pan-European Dialogue on internet governance (EuroDIG) has been providing active and positive input to the global IGF that contributes to raising the level of inclusivity in discussions and enriches the debate by bringing in European perspectives. EuroDIG is strongly supported by the European Commission and the European Parliament, where both will be present at next year's EuroDIG conference in June in Tbilisi.

The European Union believes that the IGF is a good instrument to discuss and shape the future of the internet. We call on the states to ensure that the IGF, as an important platform to exchange views and recent developments, will be hosted by a state on a yearly basis.

https://ec.europa.eu/digital-single-mar ... abriel-and
 
Da li je neko od vas kao fizicko lice uzeo optiku ?
Koliko znam telekom je poceo da dovlaci optiku i do stanova zgrada itd.
 
Zapravo, trenutno retko gde nude priključenje na mrežu jer ista nije završena, plus ima i reklamacija na kvalitet urađenih radova. Na korisničkom centru će samo da kažu da priključenje još nije počelo.

Sa ovim cenama, ovaj vid pristupa Internetu je preskup i kao i svuda, "early adopters" tj. pioniri će da plaćaju višu cenu ako se odluče za optiku, s toga valja sačekati malo da se cena stabilizuje.
 
Imam jedno konkretno pitanje.
Dalje neku uspeo da raskine ugovor pre isteka?
Dakle, ima li neko iskustva kako se pravno gledana recimo neispunjavanje ovaveza priluzaoca usluga?
Konkretno ne mislim na brzine protoka, jer tu su su se svi 'osigurali' stavljajuci "do" u ugovor (promer "do 50/2").
Pitanje se odnosi na eventualne ucestale prekide ???

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh