Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897170#p897170:rb0xqqbv je napisao(la):
dzevad.vukovic » 08 Nov 2021 07:49 pm[/url]":rb0xqqbv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897165#p897165:rb0xqqbv je napisao(la):
dzigz » Pon Nov 08, 2021 9:37 pm[/url]":rb0xqqbv]Dzevad je lepo objasnio, sad je i meni jasno da je ugovor u skladu sa zakonom, kao i odluka o fiksnom trosku odrzavanja, ali su kupci svakako dovedeni u zabludu.

Za deo koji je KDB citirao - to se odnosi samo na investiciono odrzavanje, koje je mali procenat ukupnih troskova odrzavanja
Tako je, postoje dve vrste odrzavanja, investiciono i tekuce.
U slucaju faze A, investiciono je 10din/m2. Tekuce je 70e po stanu/lokalu.

Dobro su vas odradili za to placanje po stanu. Garsonjera i cetvorosoban stan od 100m2 gde zivi potencijalno petoclana porodica placaju isto.
 
A može u 100 kvadrata potencijalno da živi jedan čovek, ili čak ne živi niko... A u garsonjeri da živi svinja koja pravi više haosa u zajedničkim prostorijama nego svi ostali stanari zajedno...
 
Da, slazem se sa tobom, treba i zajednicka struja tj, voda da se placa kao i odrzavanje, mozda se taj iz garsonjere kupa 3x dnevno a ovi iz 100m2 se mozda kupaju jednom nedeljno ili se kupaju kod babe kada odu na nedeljni rucak, takodje ovaj iz garsonjere se mozda iz zabave vozi liftom ceo dan i trosi zajednicku struju a ova petoclana porodica sa sestog sprata ide peske, mislim da i to ima smisla.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897251#p897251:3t7234pf je napisao(la):
dzevad.vukovic » Uto Nov 09, 2021 10:22 am[/url]":3t7234pf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897224#p897224:3t7234pf je napisao(la):
zoo » Uto Nov 09, 2021 2:23 am[/url]":3t7234pf]Zna li se koliki bi troškovi bili da je po m2?
sa ovom firmom za odrzavanje oko 0.7 eur/m2
Zahvaljujem na odgovoru.

U vezi odluke da se placa po stanu, zašto jednostavno upravnik ne aktivira pravila u opštini, obzirom da je svaki vlasnik ista potpisao pri kupovini stana? Naknadno glasanje o ovim pravilima je u suprotnosti sa potpisanim ugovorima.

Ja bih to placao kako je dogovoreno i potpisano, pa neka me tuze... Po toj logici, ako npr. neko dobije saglasnost svih stanara da adaptira potkrovlje, izvrsi adaptaciju, i onda se neko pobuni, ovaj mora da porusi ...
 
IMG-20211110-WA0005.jpg
 
zoo":2rpybvag je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897251#p897251:2rpybvag je napisao(la):
dzevad.vukovic » Uto Nov 09, 2021 10:22 am[/url]":2rpybvag]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897224#p897224:2rpybvag je napisao(la):
zoo » Uto Nov 09, 2021 2:23 am[/url]":2rpybvag]Zna li se koliki bi troškovi bili da je po m2?
sa ovom firmom za odrzavanje oko 0.7 eur/m2
Zahvaljujem na odgovoru.

U vezi odluke da se placa po stanu, zašto jednostavno upravnik ne aktivira pravila u opštini, obzirom da je svaki vlasnik ista potpisao pri kupovini stana? Naknadno glasanje o ovim pravilima je u suprotnosti sa potpisanim ugovorima.

Ja bih to placao kako je dogovoreno i potpisano, pa neka me tuze... Po toj logici, ako npr. neko dobije saglasnost svih stanara da adaptira potkrovlje, izvrsi adaptaciju, i onda se neko pobuni, ovaj mora da porusi ...

Glavni problem svega ovoga je u tome sto je za upravnika, u reziji investitora, doveden covek koji radi po njihovoj agendi uglavnom na stetu ljudi nastanjenih u kompleksu, inace politicar u pokusaju (nekadasnji predsednik opstine Cukarica i JP Ada Ciganlija) koji ignorise zahteve stanara, ponasa se jako bahato i osiono znajuci da investitor sa svojim bliskim ljudima koji su vlasnici stanova (mahom velikih) ima za sada vecinu u izglasavanju odluka...

Tako da mi ovde zapravo nemamo upravnika koji bi bio servis stanara i stambene zajednice vec coveka koji zloupotrebljava svoj polozaj i cinjenicu da mu zakon i ugovor koji je potpisao daju dosta slobode (ugovor je potpisan na neodredjeno pa ne mozemo da ga smenimo bez 2/3 vecine koja je za sada misaona imenica, pogotovo uz uticaj investitora) pa tako npr samoinicijativno potpisuje primopredaje nedovrsenih delova zgrada (koje ili uopste ne najavi ili ih najavi sat vremena ranije u sred radnog dana kada uglavnom niko od komsija nije u stanju da dodje), liftova koji prijavljuju greske i tome slicno...

Resenje i odgovor za sve i njega i investitora su "izvolite pa tuzite ako vam ne odgovara nesto" za sta em ocigledno ne postoji dovoljno jaka kriticna masa za zajednicku tuzbu u ime stanara (ima pojedinacnih pokusaja doduse) em drugu stranu brani notorni advokat Isailovic blizak rezimu koji nije izgubio nijedan proces...

Tako da su kupci stanova u kompleksu (a posebno mi vlasnici manjih stanova) dovedeni u zabludu, obmanuti od strane investitora i bespomocni, barem za sada...
 
Jesmo, ali u tom trenutku je prosirena informacija da od ponudjenih kandidata samo ovog zeli da podrzi investitor (navodno zbog referenci i ugleda kompleksa), njihovi ljudi su garantovali za njega a bez njihovih glasova nismo mogli nikoga da izaberemo jer je opet potrebna 2/3... realno zaista niko tada nije razmisljao da je moguc ovakav scenario jer smo se rukovodili dobronamernim potezima investitora iz slicnih kompleksa u gradu gde poznajemo ljude koji su delili iskustva... Pravila vlasnika koja su bila potpisana su svuda bila odmah usvojena kako bi se sprecila trvenja i preglasavanja osim u K Distriktu.
 
Pa, nemam pojma... Bespotrebno se sve zakomplikovalo, bez obzira ko donosi odluku. Pa i vlasnici velikih stanova žele da žive u uređenom kompleksu, bez vlage u garaži, da je sve čisto itd? Zar ne? Slažem se da je sumanuto davati za održavanje kompleksa 70 EUR, jel to zaista krenulo da se već naplaćuje? I sta se dešava sa panoramskim liftom, jel ta priča završena?
 
Od lifta se odustalo pod pritiskom medija i inspekcije, ta strana fasade je okrecena nedavno i skela je uklonjena... nije jos krenulo da se naplacuje jer smo trenutno u procepu izmedju 2 firme i bez odrzavanja/obezbedjenja, nova firma bi trebalo da krene od 1.12, trenutno se pregovara o detaljima ugovora ali zaista ce krenuti da se naplacuje tih 70e, pritom je naplata prebacena direktno na stanare umesto da ide preko SZ uz troskove investicionog odrzavanja pa je upitno kakva su nam prava i mogucnosti u slucaju neadekvatne usluge kao sto je bio slucaj sa prethodnom firmom (koja je inace, gle slucajnosti, bivsa firma pomenutog upravnika) koja nije izvrsavala ni neki najosnovniji minimum ugovorene usluge ali je uredno potrazivala pun iznos.

A vlaga u garazi je objektivno najveci problem kompleksa, kada su padale jace kise curelo je na sve strane... to zaista ne znam da li ce se i kako resiti jer, cak i ako postoji resenje, sigurno nije jeftino a svi beze od odgovornosti...
 
Objekat sagradjen tamo gde mu mesto nije, sa dozvolama koje su nabavljane ko zna kako i investitorom koji je blizak SNS-u. Sve ste to znali pre nego sto ste kupovali stanove, i sad vam je cudno sto investitora bas briga… Pa mislim sta ste ocekivali? Sns da postuje neki ugovor? Sigurno…
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898063#p898063:yuiyng5f je napisao(la):
Zek Moris » 12 Nov 2021 11:17 am[/url]":yuiyng5f]

A vlaga u garazi je objektivno najveci problem kompleksa, kada su padale jace kise curelo je na sve strane... to zaista ne znam da li ce se i kako resiti jer, cak i ako postoji resenje, sigurno nije jeftino a svi beze od odgovornosti...

Preporucujem da se organizujete (koliko god ljudi mozete da skupite) i angazujete zajednickog advokata, dok jos traje garantni rok, posle cete sredjivati od vasih para. To se desilo u nasem kompleksu, sada placamo pricno velike iznose iz sopstvenog dzepa za sve/velike propuste od strane investitora, u pitanju je kompleks od preko 150 stanova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898063#p898063:3kqzb4wg je napisao(la):
Zek Moris » Pet Nov 12, 2021 1:17 pm[/url]":3kqzb4wg]Od lifta se odustalo pod pritiskom medija i inspekcije, ta strana fasade je okrecena nedavno i skela je uklonjena... nije jos krenulo da se naplacuje jer smo trenutno u procepu izmedju 2 firme i bez odrzavanja/obezbedjenja, nova firma bi trebalo da krene od 1.12, trenutno se pregovara o detaljima ugovora ali zaista ce krenuti da se naplacuje tih 70e, pritom je naplata prebacena direktno na stanare umesto da ide preko SZ uz troskove investicionog odrzavanja pa je upitno kakva su nam prava i mogucnosti u slucaju neadekvatne usluge kao sto je bio slucaj sa prethodnom firmom (koja je inace, gle slucajnosti, bivsa firma pomenutog upravnika) koja nije izvrsavala ni neki najosnovniji minimum ugovorene usluge ali je uredno potrazivala pun iznos.

A vlaga u garazi je objektivno najveci problem kompleksa, kada su padale jace kise curelo je na sve strane... to zaista ne znam da li ce se i kako resiti jer, cak i ako postoji resenje, sigurno nije jeftino a svi beze od odgovornosti...


Da li je vlaga I procurivanje prisutno samo na -2 ili I na -1 ? Pozdrav
 
Postoji osnovana sumnja da je probijena izolacija (i to na vise mesta) koja garazu treba da sacuva od visokog nivoa podzemnih voda. Tako da je na vise mesta u garazi na -2 nivou prisutna vlaga koja se penje uz zidove. Cak su na nekim mestima otvorene probne rupe u podu da se vidi odakle dolazi vlaga i tu je redovno jezero vode koja ne moze da se isusi. S obzirom da je temeljna ploca u fazi B betonirana bez nadzora vrlo verovatno isti problem ceka i fazu B ali i fazu C. Jednostavno, ako se u trenutku gradnje ne proveri 100% postavljena izolacija, tj. ako je negde probijena, voda kasnije tuda ulazi u objekat.

Potpuno drugi problem su potoci koji se slivaju niz unutrasnje zidove garaze na -1 i -2 nivou kad god pada jaca kisa. Izolacija na platou nije uradjena kako treba i voda probija sa povrsine. Bukvalno su potoci vode u pitanju, postoje snimci.
 
Ljudi, tuzba sto pre. Posle izvesnog vremena ce poceti da curi i sa plafona u garazi. Drugi problem je sto ta voda povlaci nesto iz betona sto ostavlja fleke na farbi automobila koje je skoro nemoguce skinuti.
Posteno ste preplatili svoje stanove, ne dozvolite sebi da u buducnosti morate da placate jos zbog greske investitora.
 
Kvadrati se množe, a deo Dunavske ulice konačno je pušten u saobraćaj. Najvažnije je da se i trotoar konačno privodi kraju, mada i dalje ne vodi nikuda. Čudi me da niko od žitelja ne komentariše ovako necivilizacijske uslove za pešačku komunikaciju bilo gde iz naselja.
20211114_150717.jpg

20211114_150835.jpg

20211114_150923.jpg

20211114_150900.jpg

20211114_150854.jpg

20211114_150835.jpg

20211114_150831.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898846#p898846:2dwkqs47 je napisao(la):
GOJE » Pon Nov 15, 2021 1:09 pm[/url]":2dwkqs47]Kvadrati se množe, a deo Dunavske ulice konačno je pušten u saobraćaj. Najvažnije je da se i trotoar konačno privodi kraju, mada i dalje ne vodi nikuda. Čudi me da niko od žitelja ne komentariše ovako necivilizacijske uslove za pešačku komunikaciju bilo gde iz naselja.

Svi smo svesno prihvatili da ce narednih nekoliko godina oko kompleksa biti gradiliste zbog planiranog sredjivanja celog tog dela grada kao i izgradnje B i C faze. Postoji pesacka veza sa bulevarom Vojvode Bojovica kroz ogradjeni pesacki koridor preko gradilista, a automobilom se najlakse i nesmetano dolazi.

Inace, izgleda da je investitor usao u neki klinc sa ljudima iz gradske uprave jer su pesacki prelazi koji su bili predvidjeni preko Dunavske u visini kompleksa na 2 mesta (vidljivi na renderima i u originalnom projektu) izostali prilikom rekonstrukcije ulice usled promene projekta u zadnji cas - jedan pesacki je bio pripremljen i napravljen preko tog dela Dunavske u vidu kocki preko asfaltiranog kolovoza dok se radila ulica i odjednom je samo to bilo razvaljeno i preko tog dela naliven asfalt... To objasnjava donekle i situaciju sa liftom i inspekcijom (za sta sam siguran da bi zazmurili na jedno oko da postoji neki dil). Takodje, najavljene pasarele koja bi spajala amfiteatar K Distrikta sa 25-im Majem (a 25. Maj sa Donjim Gradom Kalemegdana) nema ni na vidiku, mada moguce je da se najpre ceka postavljanje najavljenog linijskog parka pre nego sto se to instalira... Bilo bi zaista skandalozno kad bi to na kraju izostalo jer je to bio jedan od glavnih aduta prilikom prodaje i prezentacije ovog kompleksa nama kao kupcima...
 
Dakle, predviđeno je i normalno da godinama čovek na svojim nogama može da izađe iz naselja kroz gradilišni tunel, ili pretrčavanjem ulice pa u korov i blato. To nije dostojno čoveka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899091#p899091:2h7hvy1b je napisao(la):
GOJE » Uto Nov 16, 2021 11:11 am[/url]":2h7hvy1b]Dakle, predviđeno je i normalno da godinama čovek na svojim nogama može da izađe iz naselja kroz gradilišni tunel, ili pretrčavanjem ulice pa u korov i blato. To nije dostojno čoveka.

Nemam pojma, meni je skroz dostojno, predvidjeno i normalno da kad prodjes kroz taj gradilisni prolaz predjes jos jednu ulicu i eto te na Kalisu ;) i da, prihvatio sam da neko vreme kompleks bude okruzen gradilistem zarad toga da posle tu bude sve lepo sredjeno okolo i da mi nakon toga samo skace vrednost nekretnine (a u medjuvremenu mogu i da fino rentam stan i da se ne useljavam dok se sve ne zavrsi) - svakako razumem da neko drugi to ne bi uradio ili smatrao dostojnim ili kakvim vec i to je skroz u redu.
 
No dobro, ja govorim o uslovima za život, šetnju i boravak. Skoro svuda idem peške, i puno se šetam po kraju. Noge me do sada nisu odvele u ovo naselje, sve nekako okolo. Čak mi se žena jednom naljutila kada sam joj rekao da ima Univerexport tu, pa nije mogla nikako da mu priđe sa tri strane, sa kojih je pokušala (do četvrte ju je prošla volja za kupovinom). Tako da, ako ne nameravaš da živiš tu (još uvek), onda je to u redu.

Sa investicione tačke gledišta - mislim da je i to u redu. :D
 
Tuzne, ruzne, nabrekle zgrade....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899077#p899077:1407ez9j je napisao(la):
Zek Moris » Uto Nov 16, 2021 11:18 am[/url]":1407ez9j]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898846#p898846:1407ez9j je napisao(la):
GOJE » Pon Nov 15, 2021 1:09 pm[/url]":1407ez9j]Kvadrati se množe, a deo Dunavske ulice konačno je pušten u saobraćaj. Najvažnije je da se i trotoar konačno privodi kraju, mada i dalje ne vodi nikuda. Čudi me da niko od žitelja ne komentariše ovako necivilizacijske uslove za pešačku komunikaciju bilo gde iz naselja.


Svi smo svesno prihvatili da ce narednih nekoliko godina oko kompleksa biti gradiliste zbog planiranog sredjivanja celog tog dela grada kao i izgradnje B i C faze. Postoji pesacka veza sa bulevarom Vojvode Bojovica kroz ogradjeni pesacki koridor preko gradilista, a automobilom se najlakse i nesmetano dolazi.

Inace, izgleda da je investitor usao u neki klinc sa ljudima iz gradske uprave jer su pesacki prelazi koji su bili predvidjeni preko Dunavske u visini kompleksa na 2 mesta (vidljivi na renderima i u originalnom projektu) izostali prilikom rekonstrukcije ulice usled promene projekta u zadnji cas - jedan pesacki je bio pripremljen i napravljen preko tog dela Dunavske u vidu kocki preko asfaltiranog kolovoza dok se radila ulica i odjednom je samo to bilo razvaljeno i preko tog dela naliven asfalt... To objasnjava donekle i situaciju sa liftom i inspekcijom (za sta sam siguran da bi zazmurili na jedno oko da postoji neki dil). Takodje, najavljene pasarele koja bi spajala amfiteatar K Distrikta sa 25-im Majem (a 25. Maj sa Donjim Gradom Kalemegdana) nema ni na vidiku, mada moguce je da se najpre ceka postavljanje najavljenog linijskog parka pre nego sto se to instalira... Bilo bi zaista skandalozno kad bi to na kraju izostalo jer je to bio jedan od glavnih aduta prilikom prodaje i prezentacije ovog kompleksa nama kao kupcima...


Po usvojenom planu pesacki prelaz se predvidja u odnosu na render malo nize ka raskrsnici Dunavske sa Tadeusa Kocuska. To je vazno za komunikaciju naselja posto neke pesacke pasarele izgleda da nece biti. Kada sam prolazio pre neki dan cini mi se da su počeli sa sredjivanjem tog dela I deluje da ce biti bas lepo kada završe.
 
Ima li neko link(ove) na stranicu Haro parketa koji se nude za C fazu? Ovo što je dobijeno putem mail nije najreprezentativnije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901265#p901265:2qjoueoj je napisao(la):
Spok » Uto Nov 23, 2021 10:23 am[/url]":2qjoueoj]Ima li neko link(ove) na stranicu Haro parketa koji se nude za C fazu? Ovo što je dobijeno putem mail nije najreprezentativnije.


Najbolje ti je da vidis uzivo posto. Na ovom linku mozes da promadjes sve ponudjene opcije. https://www.haro.com/en/products/parque ... hp/541709/
 
Nisam u prilici (kasno javili). A na sajtu Haro-a sam googlao, našao sam neke opcije ali kako nema šifre artikla u ponudi, već samo naziv. nisam siguran da li sam uspio pronaći prave linkove.
 
Vrh