Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

S obzirom da je i dalje u toku pandemija, da li se radovi u na fazi B i C odvijaju po naznacenim rokovima za useljenje decembar 2021 za fazu B i avgust za fazu C ili ce se znatno probiti? Faza A koliko mi se cini je znatno kasnila.
 
Za B fazu vec je pomeren rok i najavljeno useljenje je April 2022. I C faza pomereno useljenje, nisam siguran za tacan datum.
 
Nije pomeren za B fazu :) u ugovoru jasno piše da je useljenje najkasnije 30. aprila 2022. Njihova procena je da kraj 2021, ali to nije predviđeno ugovorom.

Dodao bih takodje da u A fazi neki ljudi su se uselili u septembru, a neki nisu ni u decembru 2020. tako da je pojam kašnjenja za svakoga drugačiji, ali svakako treba gledati šta piše u ugovoru i spram toga donositi zaključak.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823688#p823688:1b8i5sqe je napisao(la):
Strajder » Pon Feb 15, 2021 10:24 pm[/url]":1b8i5sqe]Vidim da se povela zivahna rasprava o kvalitetu stanova, a kako sam kupac u A fazi evo i mojih utisaka:

-Cinjenica je da smo neke stvari smo dobili preko specifikacije, kao sto su komarnici (postavljeni su svuda gde je tehnicki bilo izvodljivo, bar u mom stanu), i podno grejanje u kupatilu. To je plus.

-Stoji primedba da je prilaz zgradi neuredjen i da je normalan pristup jedino moguc kroz garazu, a kada je gradiliste zatvoreno (nedelja) prilaz je moguc samo kroz Dunavsku. To je moralo biti bolje organizovano. Ipak, kada sam kupovao stan znao sam da ce se posle A faze graditi jos B i C faza, tako da sam bio svestan da ce tu biti gradiliste jos najmanje 2 godine po zavrsetku A faze. Dakle, objektivno problem postoji ali je tesko resiv u kratkom roku.

-Kada sam preuzimao kljuceve, stavio sam primedbe na nekoliko stvari koje su bile brzo ispravljene. Rec je o saniranju jedne daske parketa, zameni stakla na terasi, i jos nekoliko korekcija. To je sve bilo otklonjeno efikasno i u kratkom roku.

-U porodici i tazbini imam arhitektu i gradjevinskog inzenjera. Oboje kazu da je kvalitet radova iznad standarda vecine slicnih novih projekata u BG. Ja sam laik i ne poznajem materiju, prenosim ono to su mi oni rekli.

-Stan koji sam kupio je jos uvek prazan i neuseljen i sledeci utisci su proizvod ogranicenog vremena provedenih tamo tokom cestih obilazaka. Ono sto sam primetio je da u stanu, iako su radijatori stalno podeseni na minimum, nije bilo hladno ni tokom najveceg minusa. Takodje, kada su prozori zatvoreni, gotovo da se ne cuje buka sa gradilista (ili sam ja gluv:)). Te dve stvari mi ukazuju da je zvucna i toplotna izolacija dobra.

-Sto se tice garaze, nisam primetio vlagu ili neke druge probleme, ali opet kazem, dolazim povremeno.

-U vezi stambene zajednice, slazem se sa primedbama, ali kako sam se raspitivao o ceni, saznao sam da je to iznos priblizan vecini drugih slicnih kompleksa u gradu (sem mozda Central Gardena gde je iznos nizi, koliko sam cuo).

U sustini, ja sam veoma zadovoljan zato sto sam po ceni kvadrata (kakva je bila kod prodaje A faze) po kojoj se prodaje i starogradnja iz 50-60tih na Dorcolu i u okolini dobio nov stan na po meni (ukusi su razliciti) savrsenoj lokaciji izmedju Kalemegdana i Dunavskog keja. Sa uredenjem citavog kompleksa i eventualnom izgradnjom linijskog parka, cena ce samo rasti. Lokacijski (opet, po meni, nekima je potpuno obrnuto), stan je savrsen i za zivot i za izdavanje. Da li bih, imajuci u vidu iskustvo, ponovo uradio isto? Apsolutno! Da li preporucujem kupovinu u B fazi? Zavisi od vasih potreba, preferencija, zelja i ocekivanja - neko voli Dorcol, neko Vracar, neko Zemun, neko NBG. Licno mislim da je u odnosu cena-lokacija, rana kupovina u A fazi bila the best buy u BG.
Ok, kad se uselite, videcemo da li ce vam i dalje "casa biti polu puna". Jedno je gledati stvari jednom u par dana na koji sat, a drugo ziveti na tom gradilistu. I ne razumem argument znao sam da ce biti gradiliste? Znaci sad treba da pristanemo da zivimo u nebezbednim i prljavim uslovima? Kazem, videcemo kad se uselite kako cete razmisljati.
Da li su vasi gradjevinci, arhitekte iz familije bili na gradilistu svaki dan i pratili koje je blok stavljen, koja je debljina zida, npr? Verujte, sve to sto se ne vidi golim okom, tu su najvise stedeli.
Za komarnike se znalo da ce biti, ja sam imao tu informaciju u ranoj fazi projekta. A najbolje da ih nisu predvideli, na lokaciji pored Save i Dunava! Pa ko bi normalan mogao tu da zivi a da ne moze da otvori prozor?! Mnogo gora stvar je sto sada tehnicki ne mogu da se stave komarnici tamo gde vec nisu stavljeni, a da se ne busi alu profil, ili je usko zbog nosaca venecijanera... Mislim, ispalo je da taj eksperiment sa venecijanerima nije bio pametno resenje.
Podno grejanje u kupatilu, pa, mogu i bez toga, stvarno. I necu im oprostiti sve ostalo zato sto su ga stavili. Ipak, hvala im na tome.

Garaza. Idite na -2, prosetajte malo oko ulaza u lamele, malter je nabubrio do pola m visine. Pored liftova isto.

Odrzavanje, nije sustina u ceni, koja jeste visa nego u A bloku Ili west65, nego sto oni odlucuju ko ce da ga radi (njihova ortacka firma), a mi da placamo, bez da nas i pitaju. E pa ne moze, za moje pare ja hocu da se pitam kome cu da platim.

Niste komentarisali ostale moje primedbe, jel to znaci da se slazete s njima?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823777#p823777:pj46tep9 je napisao(la):
KDB » Uto Feb 16, 2021 9:52 am[/url]":pj46tep9]Nije pomeren za B fazu :) u ugovoru jasno piše da je useljenje najkasnije 30. aprila 2022. Njihova procena je da kraj 2021, ali to nije predviđeno ugovorom.

Dodao bih takodje da u A fazi neki ljudi su se uselili u septembru, a neki nisu ni u decembru 2020. tako da je pojam kašnjenja za svakoga drugačiji, ali svakako treba gledati šta piše u ugovoru i spram toga donositi zaključak.
Dodao bih i ovo, kad god da su se uselili, septembar/decembar, uradili su to jer su morali (prodali prethodne stanove, dali otkaz stanodavcu, nece da placaju i kiriju u ratu stana). Ko ne mora nece se useliti jos neko vreme, jer je Faza A i dalje GRADILISTE.
Pitajte bilo koga ko se uselio, da li vam preporucuje da sad tu krenete da zivite, ako ne morate...
 
dzevad.vukovic":1no3b2pi je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823777#p823777 je napisao(la):
KDB » Uto Feb 16, 2021 9:52 am[/url]":1no3b2pi]Nije pomeren za B fazu :) u ugovoru jasno piše da je useljenje najkasnije 30. aprila 2022. Njihova procena je da kraj 2021, ali to nije predviđeno ugovorom.

Dodao bih takodje da u A fazi neki ljudi su se uselili u septembru, a neki nisu ni u decembru 2020. tako da je pojam kašnjenja za svakoga drugačiji, ali svakako treba gledati šta piše u ugovoru i spram toga donositi zaključak.
Dodao bih i ovo, kad god da su se uselili, septembar/decembar, uradili su to jer su morali (prodali prethodne stanove, dali otkaz stanodavcu, nece da placaju i kiriju u ratu stana). Ko ne mora nece se useliti jos neko vreme, jer je Faza A i dalje GRADILISTE.
Pitajte bilo koga ko se uselio, da li vam preporucuje da sad tu krenete da zivite, ako ne morate...
U ugovoru vam piše da će se raditi faza B i faza C kompleksa... ako Vam je to smetalo, niste trebali da potpisujete ugovor

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823822#p823822:w6z4viee je napisao(la):
dzevad.vukovic » Uto Feb 16, 2021 1:57 pm[/url]":w6z4viee]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823688#p823688:w6z4viee je napisao(la):
Strajder » Pon Feb 15, 2021 10:24 pm[/url]":w6z4viee]Vidim da se povela zivahna rasprava o kvalitetu stanova, a kako sam kupac u A fazi evo i mojih utisaka:

-Cinjenica je da smo neke stvari smo dobili preko specifikacije, kao sto su komarnici (postavljeni su svuda gde je tehnicki bilo izvodljivo, bar u mom stanu), i podno grejanje u kupatilu. To je plus.

-Stoji primedba da je prilaz zgradi neuredjen i da je normalan pristup jedino moguc kroz garazu, a kada je gradiliste zatvoreno (nedelja) prilaz je moguc samo kroz Dunavsku. To je moralo biti bolje organizovano. Ipak, kada sam kupovao stan znao sam da ce se posle A faze graditi jos B i C faza, tako da sam bio svestan da ce tu biti gradiliste jos najmanje 2 godine po zavrsetku A faze. Dakle, objektivno problem postoji ali je tesko resiv u kratkom roku.

-Kada sam preuzimao kljuceve, stavio sam primedbe na nekoliko stvari koje su bile brzo ispravljene. Rec je o saniranju jedne daske parketa, zameni stakla na terasi, i jos nekoliko korekcija. To je sve bilo otklonjeno efikasno i u kratkom roku.

-U porodici i tazbini imam arhitektu i gradjevinskog inzenjera. Oboje kazu da je kvalitet radova iznad standarda vecine slicnih novih projekata u BG. Ja sam laik i ne poznajem materiju, prenosim ono to su mi oni rekli.

-Stan koji sam kupio je jos uvek prazan i neuseljen i sledeci utisci su proizvod ogranicenog vremena provedenih tamo tokom cestih obilazaka. Ono sto sam primetio je da u stanu, iako su radijatori stalno podeseni na minimum, nije bilo hladno ni tokom najveceg minusa. Takodje, kada su prozori zatvoreni, gotovo da se ne cuje buka sa gradilista (ili sam ja gluv:)). Te dve stvari mi ukazuju da je zvucna i toplotna izolacija dobra.

-Sto se tice garaze, nisam primetio vlagu ili neke druge probleme, ali opet kazem, dolazim povremeno.

-U vezi stambene zajednice, slazem se sa primedbama, ali kako sam se raspitivao o ceni, saznao sam da je to iznos priblizan vecini drugih slicnih kompleksa u gradu (sem mozda Central Gardena gde je iznos nizi, koliko sam cuo).

U sustini, ja sam veoma zadovoljan zato sto sam po ceni kvadrata (kakva je bila kod prodaje A faze) po kojoj se prodaje i starogradnja iz 50-60tih na Dorcolu i u okolini dobio nov stan na po meni (ukusi su razliciti) savrsenoj lokaciji izmedju Kalemegdana i Dunavskog keja. Sa uredenjem citavog kompleksa i eventualnom izgradnjom linijskog parka, cena ce samo rasti. Lokacijski (opet, po meni, nekima je potpuno obrnuto), stan je savrsen i za zivot i za izdavanje. Da li bih, imajuci u vidu iskustvo, ponovo uradio isto? Apsolutno! Da li preporucujem kupovinu u B fazi? Zavisi od vasih potreba, preferencija, zelja i ocekivanja - neko voli Dorcol, neko Vracar, neko Zemun, neko NBG. Licno mislim da je u odnosu cena-lokacija, rana kupovina u A fazi bila the best buy u BG.
Ok, kad se uselite, videcemo da li ce vam i dalje "casa biti polu puna". Jedno je gledati stvari jednom u par dana na koji sat, a drugo ziveti na tom gradilistu. I ne razumem argument znao sam da ce biti gradiliste? Znaci sad treba da pristanemo da zivimo u nebezbednim i prljavim uslovima? Kazem, videcemo kad se uselite kako cete razmisljati.
Da li su vasi gradjevinci, arhitekte iz familije bili na gradilistu svaki dan i pratili koje je blok stavljen, koja je debljina zida, npr? Verujte, sve to sto se ne vidi golim okom, tu su najvise stedeli.
Za komarnike se znalo da ce biti, ja sam imao tu informaciju u ranoj fazi projekta. A najbolje da ih nisu predvideli, na lokaciji pored Save i Dunava! Pa ko bi normalan mogao tu da zivi a da ne moze da otvori prozor?! Mnogo gora stvar je sto sada tehnicki ne mogu da se stave komarnici tamo gde vec nisu stavljeni, a da se ne busi alu profil, ili je usko zbog nosaca venecijanera... Mislim, ispalo je da taj eksperiment sa venecijanerima nije bio pametno resenje.
Podno grejanje u kupatilu, pa, mogu i bez toga, stvarno. I necu im oprostiti sve ostalo zato sto su ga stavili. Ipak, hvala im na tome.

Garaza. Idite na -2, prosetajte malo oko ulaza u lamele, malter je nabubrio do pola m visine. Pored liftova isto.

Odrzavanje, nije sustina u ceni, koja jeste visa nego u A bloku Ili west65, nego sto oni odlucuju ko ce da ga radi (njihova ortacka firma), a mi da placamo, bez da nas i pitaju. E pa ne moze, za moje pare ja hocu da se pitam kome cu da platim.

Niste komentarisali ostale moje primedbe, jel to znaci da se slazete s njima?

Zao mi je sto niste zadovoljni, zaista. Ja sam zadovoljan, najiskrenije, nista neobicno da ljudi imaju razlicit pogled na neke situacije.

U pravu ste u vezi formiranja stambene zajednice, vase primedbe su potpuno na mestu.

U pravu ste i u vezi toga da razlicito vidite stvari vi koji ste se uselili i ja koji dolazim povremeno u obilazak. Ipak, u ugovoru koji sam potpisao stoji da je predvidjena izgradnja B i C faze. Moje zapazanje da sam znao da ce biti gradiliste nije bilo namenjeno tome da branim investitora niti da sipam so na ranu, vec je zasnovano na iskustvu mog prijatelja koji je kupio stan u prvoj fazi Central Gardena i odmah se uselio i dve godine ziveo na gradilistu dok su se radile ostale faze, uz podrazumevajucu buku i prasinu. Na osnovu njegovog ne bas prijatnog iskustva sam i zakljucio da ce slicno biti i sa nama koji kupujemo stanove u A fazi K-Districta.
 
Problem vlage na - 2 je ozbiljan problem i tice se svih stanara, ne samo onih koji imaju garazu na - 2. Zgrada je nova, pa se jos ne primecuju posledice vlage. Posle odredjenog vremena pojavice se budj, malter ce poceti da otpada, takodje pojavice se i karakteristican vonj. Dugorocno vlaga na najnizoj koti objekta utice i na statiku. Verovatno u ovom slucaju nisu primenjene odgovarajuce tehnicke mere u pogledu hidroizolacije. Medjutim, i dalje se moze spreciti sirenje vlage ukoliko bi se ozbiljno pristupilo resavanju tog problema. U svakom slucaju, to ce se morati resavati pre ili kasnije, a svako cekanje samo ce povecavati cenu troskova, tako da bi stanari trebali sto pre da uloze ozbiljnu primedbu u tom pogledu. Da li neko moze da posalje fotografije povrsina koje su zahvacene vlagom?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823958#p823958:3d4kkpq5 je napisao(la):
NLJ » Uto Feb 16, 2021 8:03 pm[/url]":3d4kkpq5]Problem vlage na - 2 je ozbiljan problem i tice se svih stanara, ne samo onih koji imaju garazu na - 2. Zgrada je nova, pa se jos ne primecuju posledice vlage. Posle odredjenog vremena pojavice se budj, malter ce poceti da otpada, takodje pojavice se i karakteristican vonj. Dugorocno vlaga na najnizoj koti objekta utice i na statiku. Verovatno u ovom slucaju nisu primenjene odgovarajuce tehnicke mere u pogledu hidroizolacije. Medjutim, i dalje se moze spreciti sirenje vlage ukoliko bi se ozbiljno pristupilo resavanju tog problema. U svakom slucaju, to ce se morati resavati pre ili kasnije, a svako cekanje samo ce povecavati cenu troskova, tako da bi stanari trebali sto pre da uloze ozbiljnu primedbu u tom pogledu. Da li neko moze da posalje fotografije povrsina koje su zahvacene vlagom?
 

Prilozi

  • Webp.net-resizeimage (1).jpg
    Webp.net-resizeimage (1).jpg
    182,4 KB · Pregleda: 5.284
  • Webp.net-resizeimage.jpg
    Webp.net-resizeimage.jpg
    173,6 KB · Pregleda: 5.270
Koliko se vidi na ovim fotografijama u pitanju je kapilarna vlaga. Voda se iz zemlje preko temelja pod uticajem povrsinskog napona podize navise kroz sitne pore (kapilare). Neverovatno je da nije uradjena hidroizolacija u vidu hidro preseka u 21. veku. Sada mora da se skida vlazan malter, da se buse rupe u zidovima, da se u njih uliva hidrofobna tecnost da popuni kapilare i spreci kretanje vode navise, pa ponovo zavrsna obrada. Ima i jos nekih resenja, ali su i ona isto tako zahtevna ili jos zahtevnija.
 
Ukoliko su na slikama prikazana sva oštećenja od vlage verovatno su samo jedan deo zida omašili sa HI, dešava se.
Lako se to, i brzo, sanira već opisanom metodom, samo malo pritisnite investitora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824414#p824414:349bfuc6 je napisao(la):
Vlad000 » Čet Feb 18, 2021 10:04 am[/url]":349bfuc6]Ukoliko su na slikama prikazana sva oštećenja od vlage verovatno su samo jedan deo zida omašili sa HI, dešava se.
Lako se to, i brzo, sanira već opisanom metodom, samo malo pritisnite investitora.

Zbog poverenja sadasnjih i buducih kupaca investitor bi trebalo to da otkloni i bez bilo cijeg pritiska.

A pitanje je da li je zaista to jedino ostecenje od vlage i da li je kapilarna vlaga jedini tip vlage na koti - 2?

U slucaju da nije, bice tu posla da se trajno eliminise problem vlage.
 
Kako investitor resava pitanje tople vode u stanovima cija je cena 2500+ evra/kvm.
Sta biste vi uradili da ste platili ovu cifru i zatekli ovo:
 
[url=https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828687#p828687:39np44c3 je napisao(la):
dzevad.vukovic » 04 Mar 2021 10:08 pm[/url]":39np44c3]Kako investitor resava pitanje tople vode u stanovima cija je cena 2500+ evra/kvm.
Sta biste vi uradili da ste platili ovu cifru i zatekli ovo:
file.php
Da sam ja platio tu cifru i zatekao to, zamolio bih tebe da ponovo postaviš sliku. :mrgreen:
 
[url=https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828698#p828698:pbwqvsz4 je napisao(la):
GOJE » Pet Mar 05, 2021 9:31 am[/url]":pbwqvsz4]
[url=https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828687#p828687:pbwqvsz4 je napisao(la):
dzevad.vukovic » 04 Mar 2021 10:08 pm[/url]":pbwqvsz4]Kako investitor resava pitanje tople vode u stanovima cija je cena 2500+ evra/kvm.
Sta biste vi uradili da ste platili ovu cifru i zatekli ovo:
file.php
Da sam ja platio tu cifru i zatekao to, zamolio bih tebe da ponovo postaviš sliku. :mrgreen:
Evo, kacim opet:
 
jel ovo pod stolom prikljucak za kablovsku? :) oj srbijo medj dzenarikama!!!!! inspekciju pozvati i zastitare od pozara ako to postoji ...
 
Šta predstavlja ova umetnička instalacija :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828704#p828704:2roh01vc je napisao(la):
dzevad.vukovic » 05 Мар 2021 09:07 am[/url]":2roh01vc]
[url=https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828698#p828698:2roh01vc je napisao(la):
GOJE » Pet Mar 05, 2021 9:31 am[/url]":2roh01vc]
[url=https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828687#p828687:2roh01vc je napisao(la):
dzevad.vukovic » 04 Mar 2021 10:08 pm[/url]":2roh01vc]Kako investitor resava pitanje tople vode u stanovima cija je cena 2500+ evra/kvm.
Sta biste vi uradili da ste platili ovu cifru i zatekli ovo:
file.php
Da sam ja platio tu cifru i zatekao to, zamolio bih tebe da ponovo postaviš sliku. :mrgreen:
Evo, kacim opet:
Слика више не постоји на форуму!
 
Napisao sam na temi Koridor 10, nešto sam "sređivao" pa je nekih 20 fotografija obrisano na čemu se izvinjavam. Svakako ih možete ponovo postaviti ali predlažem postimages.com
 
Vrh