Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

https://instagram.com/kdistrictbeograd? ... r3tu8jav0t

IMG-20210204-WA0007.jpg
 
Šteta, mislio sam da ćemo imati info iz prve ruke :)

Stigla je dozvola za C fazu do "nule", za ostatak je predato, ali nema još ništa.
 
Zahin projekt bi bio nesto spektakularno,lepo, smelo.
Ovo je bezveze i ružno. Tracenje prostora zbog punjenja necijih dzepova. Trajno unakazen ekskluzivni prostor.
 
Vidim da se stanovi u Fazi C uveliko prodaju, bez obzira na to što još uvek nema građevinske dozvole.

Investitor ove faze je novoosnovana firma bez zaposlenih, sa minimalnim osnivačkim kapitalom i u većinskom vlasništvu Aleksandar gradnje (Holanđana više nema).
Znam da se ovako često gradi po Srbiji, ali znam i da je Srbija puna zgrada koje su desetine godina nezavršene.

U nadi da na forumu ima ljudi koji su od struke i u temi, pitam:
Koliko je ovo pouzdan investitor, i koliki je realan rizik da se Faza C ne završi?
Da li druge firme predstavljaju neku garanciju umesto virtuelnog investitor, tj. da li to što je agent za prodaju CBRE bilo kakva grancija, ili što projekat finansira AIK banka?

Unapred hvala! :kk:
 
Da li moze neko od vlasnika iz faze A da napise svoje utiske i zapazanja o samim stanovima?
npr. zvucno-toplotnoj izlolaciji, grejnim telima i grejanju, rolo sistemu venecijanera "Hunter Douglas External Venetian Blinds", komarnicima, podnom grejanju u kupatilu, ili neke svoje generalne utiske o izvedenim radovima?
Hvala unapred.
 
Generalni laicki utisak izrade je jako dobar - ispostovane su specifikacije barem kod mene. Ostalo je stvari za doradu i to se polako radi

Toplotna izolacija je odlicna, bio sam skeptican zbog manjka radijatora ali ni u najgorim danima ove zime kad je bilo -10 nije primetno bilo da je tako hladno napolju.

Podno grejnje u kupatilu je pun pogodak, na struju je i treba mu oko pola sata da zagreje.

Roletne deluju jako kvalitetno, ali se dosta sporo otvaraju. Komarnike sam dobio ali ne u svim sobama...nisam probao kakvi su, zima je

Stolarija ima stelovanje za zimsku i letnju sezonu. Na par mesta su izgrebana stakla od spolja, pa ko cepidlaci mozda i moze da zamene stakla.

Za zvucnu izolaciju izmedju stanova ne mogu nista da ti kazem jos, jer moja lamela 1 ima jako malo useljenih stanova. Zvucna izolacija od spolja je dobra, ne cuje se gradiliste B faze uopste na visim spratovima
 
Hvala Blends!
Verujem u kvalitet izvedenih radova, ali eto, bolje pitati iz prve ruke.
Uvek kod novogradnje (bar moje iskustvo) bude po neka sitnica koja se "u hodu" resava od strane investitora. To je sasvim ok.
 
Iskustva kupca iz faze A:
1. Komarnici nisu stavljeni na sve prozore/balkonska vrata

2. Ustedeli su prag na ulaznim vratima, koja su bosal lux, i na kojima zbog konstrukcije prag ima ulogu i u zvucnoj izolaciji. Posledica - u hodniku se cuje razgovetno razgovor iz stana, i obrnuto. Ispod vrata moze pismo da se ubaci - postanski sanducici nisu ni potrebni.

3. Uradili su tehnicki pregled zgrade u avgustu 2020, protivpravno, jer tada a ni danas mnogi elementi zgrade nisu zavrseni, ili nisu izvedeni po projektu, sto ce za posledicu imati krivicnu odgovornost svih koji su tehnicki pregled potpisali.

4. Bez znanja svih stanara, odrzali su online skupstinu stanara, na koju ako se ne izjasne i oni koji su pozvani, smatra se da su pristali na predloge. A usvojeni su predlozi da njihova novoosnovana firma odrzava zgrade za 0.78e po kvm, sto je skuplje od svih ostalih odrzavanja savremenih blokova po Beogradu. Ponavljam, bez pristanka vecine stanara.

5. Isforsirali su ljude da se usele iako i dan danas ne postoji pesacki prilaz do ulaza u zgrade, jedini iole siguran ulaz je preko garaze, mada je i to diskutabilno. Ljudi s decom imaju problema jer ne smeju da ih puste same inace rizikuju da ih ubije neko vozilo na neosvetljenoj Dunavskoj ulici, bez trotoara.

6. Iako je po projektu predvidjeno garaza nema rol vrata koja bi se zatvarala nocu, a i broj nadzornih kamera je smanjen sa 70 na 20, sto za posledicu ima da svako moze slobodno da udje u garazu tokom noci. Naselili su se i pacovi koji su cec nekima izgrizli kablove na automobilima.

7. Na -2 nivou garaze nije uradjena izolacija kako treba, sto za posledicu ima vlagu koja se vec pola metra popela uz zidove.

8. Spoljni venecijaneri nisu uradjeni po projektu sa dva motora za el. podizanje/spustanje, vec samo sa jednim, sto za posledicu ima da spustanje/ ppdizanje traje 2min uz konstantno drzanje dugmeta na zidu. Uzasno iritirajuce.
 
Ne bih se složio sa tačkom 8. Idu malo sporije, ali 2 minuta je zaista preterana procena. Lično sam ih ja probao i nije ništa sporije od npr podizanje i spuštanje roletni u A bloku.

Jel ste istakli sve ove prigovore prilikom primopredaje stana na zapisnik? Jeste dobili neki odgovor od investitora? Hoće vam otkloniti nedostatke (komarnik, Prag)?

Inače, jel vaša preporuka da se uzme parking na -1 ili na -2?

Hvala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823129#p823129:1hximfg3 je napisao(la):
KDB » Sub Feb 13, 2021 10:39 pm[/url]":1hximfg3]Ne bih se složio sa tačkom 8. Idu malo sporije, ali 2 minuta je zaista preterana procena. Lično sam ih ja probao i nije ništa sporije od npr podizanje i spuštanje roletni u A bloku.

Jel ste istakli sve ove prigovore prilikom primopredaje stana na zapisnik? Jeste dobili neki odgovor od investitora? Hoće vam otkloniti nedostatke (komarnik, Prag)?

Inače, jel vaša preporuka da se uzme parking na -1 ili na -2?

Hvala.

Nije sustina da li je 2 min ili manje, vec da nije uradjeno po projektu. Koliko god da je, traje kao vecnost i izludjuje, da bih spustio roletne u dnevnoj sobi moram tri tastera sukcesivno da drzim da bi se sve roletne spustile. U 2021. godini kada je sve preko mobilnih aplikacija.

Sve zna investitor i ponasa se u maniru bas nas briga, u prevodu nece nista od gore navedenih propusta da ispravi. 20e po pragu je nekome 4000e u dzep... I tako je na mnogo nacina izvrsena "racionalizacija", iliti na srpskom KRAĐA.

Jos jedna tacka:
9. Investitor odbija da ikome isplati penale za kasnjenje, pravdajuci se gore pomenutim ilegalnim tehnickim prijemom.

A za parking, svejedno, osim kad se bude desila poplava, pa ce se logicno prvo puniti -2. Poplave, btw. nisu retkost, desavale su se vise puta, ljudskom greskom...
 
Dok neko ne presavije tabak i tuzi, neće se ništa ni desiti...
 
Ovo su ozbiljne greske i propusti, generalno za bilo koju novogradnju, bez obzira na cenu po m2.
Problemi sa ovakvim greskama u izgradnji i izvedenim radovima, tek predstoje.
Garaza bez vrata, vlaga i pacovi?
Prakticno na "izvol'te" svakome.
Kao garaza u shoping centru.
 
Oве све критике су поражавајуће. Тужно заиста за ту цену и тако вредну локацију.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823129#p823129:3rde3t3m je napisao(la):
KDB » Sub Feb 13, 2021 10:39 pm[/url]":3rde3t3m]Ne bih se složio sa tačkom 8. Idu malo sporije, ali 2 minuta je zaista preterana procena. Lično sam ih ja probao i nije ništa sporije od npr podizanje i spuštanje roletni u A bloku.

Jel ste istakli sve ove prigovore prilikom primopredaje stana na zapisnik? Jeste dobili neki odgovor od investitora? Hoće vam otkloniti nedostatke (komarnik, Prag)?

Inače, jel vaša preporuka da se uzme parking na -1 ili na -2?

Hvala.
Poštovani, moram da Vas razočaram. Motori koji pokreću spoljne venecijanere u K districtu, kao i pomenuti za roletne na A bloku, su po uobičajenim evropskim i svetskim standardima. Ne postoje brži motori, niti regulacija. I još jedna napomena - predviđeni su za nekoliko spuštanja i podizanja u toku dana. Preporučuje se da se hlade/miruju bar 5 do 10 minuta između dva ciklusa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823207#p823207:2873m0bo je napisao(la):
deka u akciji » Ned Feb 14, 2021 9:26 am[/url]":2873m0bo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823129#p823129:2873m0bo je napisao(la):
KDB » Sub Feb 13, 2021 10:39 pm[/url]":2873m0bo]Ne bih se složio sa tačkom 8. Idu malo sporije, ali 2 minuta je zaista preterana procena. Lično sam ih ja probao i nije ništa sporije od npr podizanje i spuštanje roletni u A bloku.

Jel ste istakli sve ove prigovore prilikom primopredaje stana na zapisnik? Jeste dobili neki odgovor od investitora? Hoće vam otkloniti nedostatke (komarnik, Prag)?

Inače, jel vaša preporuka da se uzme parking na -1 ili na -2?

Hvala.
Poštovani, moram da Vas razočaram. Motori koji pokreću spoljne venecijanere u K districtu, kao i pomenuti za roletne na A bloku, su po uobičajenim evropskim i svetskim standardima. Ne postoje brži motori, niti regulacija. I još jedna napomena - predviđeni su za nekoliko spuštanja i podizanja u toku dana. Preporučuje se da se hlade/miruju bar 5 do 10 minuta između dva ciklusa.
Ostavicu ovo ovde, da se drzimo cinjenica, a ne neutemeljenih tvrdnji. Dakle, postoji opcija brzog podizanja/spustanja sa drugim motorom, sto je i bilo predvidjeno izvodjackim projektom:
https://www.hunterdouglasarchitectural. ... /index.jsp
 

Prilozi

  • Screenshot_20210214_105714.jpg
    Screenshot_20210214_105714.jpg
    138,9 KB · Pregleda: 2.937
Naravno, to je svim stanarima u interesu.

Sa druge strane, ja nigde nisam video da se spominje u projektu da se dobija podno grejanje u kupatilu, komarnici i sl. - pa smo dobili.

Apsolutno se slažem da je trenutni najveći minus za ljude koji su se uselili pristup zgradi, to je očajno organizovano.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823213#p823213:30o7ja9t je napisao(la):
dzevad.vukovic » Ned Feb 14, 2021 10:02 am[/url]":30o7ja9t]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823207#p823207:30o7ja9t je napisao(la):
deka u akciji » Ned Feb 14, 2021 9:26 am[/url]":30o7ja9t]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=823129#p823129:30o7ja9t je napisao(la):
KDB » Sub Feb 13, 2021 10:39 pm[/url]":30o7ja9t]Ne bih se složio sa tačkom 8. Idu malo sporije, ali 2 minuta je zaista preterana procena. Lično sam ih ja probao i nije ništa sporije od npr podizanje i spuštanje roletni u A bloku.

Jel ste istakli sve ove prigovore prilikom primopredaje stana na zapisnik? Jeste dobili neki odgovor od investitora? Hoće vam otkloniti nedostatke (komarnik, Prag)?

Inače, jel vaša preporuka da se uzme parking na -1 ili na -2?

Hvala.
Poštovani, moram da Vas razočaram. Motori koji pokreću spoljne venecijanere u K districtu, kao i pomenuti za roletne na A bloku, su po uobičajenim evropskim i svetskim standardima. Ne postoje brži motori, niti regulacija. I još jedna napomena - predviđeni su za nekoliko spuštanja i podizanja u toku dana. Preporučuje se da se hlade/miruju bar 5 do 10 minuta između dva ciklusa.
Ostavicu ovo ovde, da se drzimo cinjenica, a ne neutemeljenih tvrdnji. Dakle, postoji opcija brzog podizanja/spustanja sa drugim motorom, sto je i bilo predvidjeno izvodjackim projektom:
https://www.hunterdouglasarchitectural. ... /index.jsp
file.php
Zakačili ste jednu od stranica HD kataloga/brošure, to nije činjenica niti potvrda da je u izvođačkom projektu tako i pisalo. I u tenderu za stolariju nije pisalo. Možda je neki projektant gledao katalog i maštao da tako nešto može i da se primeni pa stavio to u neki idejni projekat, ali ja vidim bar 3 stvari zbog kojih ne može da se primeni brzo dizanje.
 
Hvala za detaljan spisak problema, dugo pratim projekat, zainteresovan sam za kupovinu stana u B fazi i informacije ovog tipa su jako bitne. Pre neki dan sam bio kod prijatelja koji su se uselili i primetio neke od navedenih problema.

Za ovu lokaciju i cenu koja je trazena u B fazi ovakvi propusti su neprihvatljivi.

Molim redovno nas izvestavajte da li ce se neki od navedenih propusta ispraviti, kao i da li cete uspeti da organizujete sednicu stanara i dogovorite realniju cenu odrzavanja za zgrade bez vratara, bazena i dodatnih pogodnosti.
 
A koja je okvirno cena za fazu B, čisto za publiku ?
 
Vidim da se povela zivahna rasprava o kvalitetu stanova, a kako sam kupac u A fazi evo i mojih utisaka:

-Cinjenica je da smo neke stvari smo dobili preko specifikacije, kao sto su komarnici (postavljeni su svuda gde je tehnicki bilo izvodljivo, bar u mom stanu), i podno grejanje u kupatilu. To je plus.

-Stoji primedba da je prilaz zgradi neuredjen i da je normalan pristup jedino moguc kroz garazu, a kada je gradiliste zatvoreno (nedelja) prilaz je moguc samo kroz Dunavsku. To je moralo biti bolje organizovano. Ipak, kada sam kupovao stan znao sam da ce se posle A faze graditi jos B i C faza, tako da sam bio svestan da ce tu biti gradiliste jos najmanje 2 godine po zavrsetku A faze. Dakle, objektivno problem postoji ali je tesko resiv u kratkom roku.

-Kada sam preuzimao kljuceve, stavio sam primedbe na nekoliko stvari koje su bile brzo ispravljene. Rec je o saniranju jedne daske parketa, zameni stakla na terasi, i jos nekoliko korekcija. To je sve bilo otklonjeno efikasno i u kratkom roku.

-U porodici i tazbini imam arhitektu i gradjevinskog inzenjera. Oboje kazu da je kvalitet radova iznad standarda vecine slicnih novih projekata u BG. Ja sam laik i ne poznajem materiju, prenosim ono to su mi oni rekli.

-Stan koji sam kupio je jos uvek prazan i neuseljen i sledeci utisci su proizvod ogranicenog vremena provedenih tamo tokom cestih obilazaka. Ono sto sam primetio je da u stanu, iako su radijatori stalno podeseni na minimum, nije bilo hladno ni tokom najveceg minusa. Takodje, kada su prozori zatvoreni, gotovo da se ne cuje buka sa gradilista (ili sam ja gluv:)). Te dve stvari mi ukazuju da je zvucna i toplotna izolacija dobra.

-Sto se tice garaze, nisam primetio vlagu ili neke druge probleme, ali opet kazem, dolazim povremeno.

-U vezi stambene zajednice, slazem se sa primedbama, ali kako sam se raspitivao o ceni, saznao sam da je to iznos priblizan vecini drugih slicnih kompleksa u gradu (sem mozda Central Gardena gde je iznos nizi, koliko sam cuo).

U sustini, ja sam veoma zadovoljan zato sto sam po ceni kvadrata (kakva je bila kod prodaje A faze) po kojoj se prodaje i starogradnja iz 50-60tih na Dorcolu i u okolini dobio nov stan na po meni (ukusi su razliciti) savrsenoj lokaciji izmedju Kalemegdana i Dunavskog keja. Sa uredenjem citavog kompleksa i eventualnom izgradnjom linijskog parka, cena ce samo rasti. Lokacijski (opet, po meni, nekima je potpuno obrnuto), stan je savrsen i za zivot i za izdavanje. Da li bih, imajuci u vidu iskustvo, ponovo uradio isto? Apsolutno! Da li preporucujem kupovinu u B fazi? Zavisi od vasih potreba, preferencija, zelja i ocekivanja - neko voli Dorcol, neko Vracar, neko Zemun, neko NBG. Licno mislim da je u odnosu cena-lokacija, rana kupovina u A fazi bila the best buy u BG.
 
Jos dve stvari sam zaboravio da dodam:

-Moja najveca zamerka je losa, zaista losa komunikacija sa kupcima (tu ne racunam ispravke po zapisniku koje su radili izvodjaci radova)
-U vezi placanja penala, ja sam ih prilicno pritiskao za objasnjenje - investitor se poziva na visu silu, tj. pandemiju kao takvu (a ne na vanredno stanje proglaseno u Srbiji). Kazu da su fabrike u Portugalu i Italiji koje su trebale da isporuce materijal dugo bile zatvorene i da je to uzrok kasnjenja.
 
Ono što će da uzmu u obzir jeste da će stanari u B fazi imati priliku da unapred odluče da li žele svoje neke pločice/parkete, male izmene koje nisu bili u A fazi tj koje nisu dozvoljavali. Neki stanari nakon što su ušli u stan su "olupali" sve i počeli opet sa radovima cime su doprineli da je ulaz, hodnici prljavi jer sve rade ispočetka sa novim radnicima što svakako nije ok prema stanarima koji su se uselili. Videćemo kako će to u praksi izgledati, samo je najavljeno kao potencijalnu mogućnost kako bi se haos smanjio unapred.
 
Vrh