Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

Kao što rekoh, lepše je život planirati na osnovu realnosti nego na osnovu snova. I ja bih voleo da me sutra ujutru sačeka jahta usidrena u nekoj marini, a neće me sačekati. Tako ni promena vlasti neće doneti nestanak K distrikta, BNV-a i ostalih zgrada koje smetaju nostalgičarima i romantičarima.
Znaci promenice se formalno vlast, ali sustinski nece. Da ne bude zabune, ja to i ocekujem.

Ali kada se nekada, jednom promeni vlast, eto nama opet pogleda.
 
Utopija je to, moj Gorane. Što pre to skapiraš i okreneš se svom životu, to bolje za tebe.

Ostavi K distrikt da se o njemu brinu stanari trenutni i budući, jer svakako se situacija prominito neće
Bez brige. To je samo indikator.

K-District i pre njega Savski nasip do Galovice.
 
Na izlasku iz Vidin kapije...

20231019_130900.jpg
20231019_131005.jpg
 
Ovo je bukvalno NAJDOSADNIJA I NAJBESKORISNIJA tema na forumu. Zasniva se na negodovanje o lokaciji kompleksa i ništa više od toga.
Btw zrela je i za završene projekte tako da bi lagano mogla i da se makne odavde i ostavi prostor za neke zanimljivije i konstruktivnije rasprave.
 
Ovo je bukvalno NAJDOSADNIJA I NAJBESKORISNIJA tema na forumu. Zasniva se na negodovanje o lokaciji kompleksa i ništa više od toga.
Btw zrela je i za završene projekte tako da bi lagano mogla i da se makne odavde i ostavi prostor za neke zanimljivije i konstruktivnije rasprave.
Hvala na oceni, cekali smo tebe da doneses sud. Moze top 10 lista?
 
Prolazim pored kompleksa svaki dan i uvek mi prođe kroz glavu kako je jedna od ružnijih novogradnji u gradu.

Bezlične nabacane lego kocke.
 
Da li neko od stanara može da mi ukratko navede ima li kakvih nedostataka? Da li ste zadovoljni održavanjem? Kakva je zvučna izolacija? Da li u okviru zgrade postoji spa centar kao u Novom Dorćolu? Da li postoji 24h recepcija i obezbeđenje?

Hvala na odgovorima!

1. Izolacija je odlična, kako zbog grejanja, tako i zbog samih zvukova.
2. Nema spa, trenutno u komplexu privatno ima 2x studio za pilates, jedna ženska teretana i jedan studio za grupne treninge/spinning
3. Recepciju ima samo jedna zgrada, mislim da je lamela 9
4. Obezbeđenje naravno da ima
5. Za neke je možda nedostatak, ali za mene je najveća prednost što je komplex dosta izolovan.
 
I kompleks je zavrsen nema više majstora ili se još radi
 
Nema smisla sad prebacivati u podforum ,,zavrseni projekti'' kada ce uskoro biti u podforumu ,,sruseni objekti''.
 
Presedan u projektovanju i izgradnji u ovom delu grada je napravljen dosta ranije, početkom 70-tih godina prošlog veka kada je raskinuto sa svim arhitektonskim tradicijama i ukupnim istorijskim nasleđem Donjeg Dorćola. Sticajem okolnosti ostalo nam je svedočanstvo o, kako je jedan od sagovornika u ovoj emisiji nazvao ovu praksu, "buldožer gradnji", sa sjajnim Berčekom kao voditeljem. Ako nemate vremena da odgledate ceo snimak, preporučujem od 20:35 do 24:36 minuta. Kada se jednom presedan napravi, on pravi neprekidne talase kroz decenije budućih arhitektonskih praksi, koje sad možemo direktno da očitavamo na K-distrik projektu. Ono što treba izbeći je da umesto rešenja a to je sveobuhvatna analiza razloga i uzroka nastajanja ovakve praske i njenog pogubnog nasleđa na Dorćol, emotivno reagujemo sa predlogom "nove buldožer gradnje", i to iz dominatno političke perspektive akutelnog vremena. Isključujući lokaciju samog projekta iz dalje rasprave, sa arhitektonske i građevinske strane, K-distrik jeste jedan od najkvalitetnije izvedenih stambeno-poslovnih mikro naselja u Srbiji do sada.

 
Poslednja izmena:
Presedan u projektovanju i izgradnji u ovom delu grada je napravljen dosta ranije, početkom 70-tih godina prošlog veka kada je raskinuto sa svim arhitektonskim tradicijama i ukupnim istorijskim nasleđem Donjeg Dorćola. Sticajem okolnosti ostalo nam je svedočanstvo o, kako je jedan od sagovornika u ovoj emisiji nazvao ovu praksu, "buldožer gradnji", sa sjajnim Berčekom kao voditeljem. Ako nemate vremena da odgledate ceo snimak, preporučujem od 20:35 do 24:36 minuta. Kada se jednom presedan napravi, on pravi neprekidne talase kroz decenije budućih arhitektonskih praksi, koje sad možemo direktno da očitavamo na K-distrik projektu. Ono što treba izbeći je da umesto rešenja a to je sveobuhvatna analiza razloga i uzroka nastajanja ovakve praske i njenog pogubnog nasleđa na Dorćol, emotivno reagujemo sa predlogom "nove buldožer gradnje", i to iz dominatno političke perspektive akutelnog vremena. Isključujući lokaciju samog projekta iz dalje rasprave, sa arhitektonske i građevinske strane, K-distrik jeste jedan od najkvalitetnije izvedenih stambeno-poslovnih mikro naselja u Srbiji do sada.

Svaka čast za prilog koji ste "iskopali". Neverovatno mi je da je 82' godine glavna želja tadašnjih funkcionera da izmeste prugu, sruše skloništa i spuste Dorćol na reke gradnjom zgrada. I još kaže evo sada smo izgradili nekoliko zgrada a u nekoliko narednih godina spustićemo u potpunosti Dorćol na reke i to će biti najlepši deo grada. Koliko se ništa nije izmenilo posle 50 godina prosto ne verujem.

Izmestili su prugu pre 3 godine i nismo dobili bukvalno ništa time (osim močvare, Roma, divljeg parkinga)...

Na pojedinim mestima nići će stambeni kompleksi slični K distriktu ali od neke organizovane urbanizacije celog donjeg Dorćola od 25maja do Luke Beograd nema ništa i za 50 godina neko će šerovati današnje funkcionere koji daju viziju Dorćola kao što su to radili pre 50 god.
 
Ako ima neko od komsija iz faze C, pitanje za vas: da li postoji viber grupa stanara?
Lep pozdrav!
 
Ako za necim treba zaliti ovde posto je vec islo ka gradnji, to je manjak hrabrosti onih grka Lambde i projekta Zahe Hadid sa pocetka ove price - jer koliko sam cuo oni su odustali jer im je delovalo neisplativo da kvadrat tu bude nesto jako visoko, tipa 7-10k. Koliko su se samo prevarili (to je bila 2012)z To je bio potpuno
IMG_6515.png
razradjen projekat do nivoa gradjevinske dozvole sa premium hotelom od 5 zvezdica i javnim prostorom.
 
Vrh