Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=543971#p543971:3lf21aup je napisao(la):
Homer Jay » 10 Jun 2018, 21:59[/url]":3lf21aup]Grci su prodali 'Olanđanima za 25 miliona evra.

E sad, pitanje je jesu li Holanđani zaista Holanđani, jer gomila firmi se tamo registruje valjda zbog poreza. Upućeniji će znati.

Inače, projektnu dokumentaciju radi Mašinoprojekt.

'Olandjani nisu 'olandjani vec nasi :wink:
 
hahaha, to sam i pitao, jos kad bi dao neki hint ko je u pitanju?
da ne otkrivamo kao BNV da Karic vedri i oblaci, a ne Arapi...
 
Treba izmestiti ZOO vrt da bi projekat BEKO mogao da se proširi i na drugu stranu do pod same zidove tvrđave :p
 
Nemoj da mislis da nece tako biti... To su prosto tendencije u urbanizmu grada... ako je nekom ludaku palo da gradi tu gde je Beko što misliš da se neće proširiti i na drugu stranu do samog parka i zidina kada isele ZOO vrt... pošto će bogata klijentela tražiti izmeštanje ZOO vrta zbog mirisa u njihovim stanovima ...
 
Naravno da treba izmestiti zoo
Nece graditi niko ništa na nj. mestu
Sam zoo se nalazi na zašticenom kulturno istoriskom spomeniku po kome uriniraju stanari zooa a nadležni ga zalivaju betonom :(
 
Ako već hoće da ubudže toliku kvadraturu na tom mestu, najmanja šteta bi bilo da se ide u visinu. Neka naprave jednu visoku a vitku kulu od stakla i najmanje će naštetiti Kalemegdanu i vizuri Beograda, a takođe će im stanovi imati fenomenalan pogled.
 
О не не мора да се уклопи са шта год ће да праве код старе топлане, у Луци, на Ади Хуји, биће још горе него БнВ
 
Jel ono Zaha zaklanja i remeti ambijent tvrdjave...?:)


Nismo mi jos sazrelinza pravu arhitekturu,

Umesto oblaka dobismo jednu "pasarelu" odavde dovde donde...umesto fluida dobijamo ovo cudo

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je fora da se lakše svari ovaj render u smislu da ima prostora, a zapravo će zauzeti svaki milimetar ovim gojaznim paralelepipedima. Poserem se na dozvolodavaoce.
 
K-Distrikt nema nista o njima, investitoru....
Pun grad blokova bez ikakve originalnosti na premijum lokacijama, gradilista bez gradjevinske dozvole, improvizacija...
 
I onda mi se posle čude kad pitam zašto svaki proizvod koji se prodaje mora da bude jasno i precizno nacrtan i opisan u katalogu ili izlogu a ovdašnje arhitekte i građevinski investitori imaju slobodu da bukvalno prodaju maglu i to se smatra normalnim.
 
Od onako lepog i modernog dizajna nece biti nista, vec se graditi ove kocke i krmace?
 
od zahe stigli smo do Bloka A i central Gardena. Ali zasto bi se oni trudili i trosili kada svetski mega-giga projekat BNV moze da prodaje pricu sa onim Aurora, Arkadija, Vista kokosinjcima.....
Nadam se da su one mutne zgrade poslovne, mada opet oni koji budu kupili stanove u zgradi do njih i sa pogledom na njih,za ~3k evra kvadrat, treba da se preispitaju psihijatrijski
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562747#p562747:3vqxkxgx je napisao(la):
direktor » 28 Авг 2018 09:52 am[/url]":3vqxkxgx]Meni su ove dvije mutne krmace u dvoristu vrh
То су крмачетине, а не крмаче. Оне три крмаче у "Блоку 67А" и оне две у "Запад 65" су крмачице према овим двема. Ужас.
 
Zato sto je u kapitalizmu normalno da se iskoristi nesetni kvadratni metar prostora za prodaju i iznajmljivanje.
Bio sam protiv zahine "svemirske stanice", sada mi je taj render carski u odnosu na ovaj zalosni prosek.
Kakav ce to biti prizor sa tvrdjave?

Dobra vest je da nece rusiti staru zgradu.
 
Drakche":1kpcnr70 je napisao(la):
Zato sto je u kapitalizmu normalno da se iskoristi nesetni kvadratni metar prostora za prodaju i iznajmljivanje.
Bio sam protiv zahine "svemirske stanice", sada mi je taj render carski u odnosu na ovaj zalosni prosek.
Kakav ce to biti prizor sa tvrdjave?

Dobra vest je da nece rusiti staru zgradu.
U ozbiljnijim državama sa kalitalizmom postoji i urbanizam i jako strogi "zoning code" i stvari kao što je zauzeće placa se poštuju.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=443776#p443776:10g917k9 je napisao(la):
spatiotecte » Ned Apr 02, 2017 1:09 am[/url]":10g917k9]Zaista je porazavajuci podatak da smo imali samo 3 aktivna zenska clana na forumu.
Ovde se bas prica o svemu, ne znam zasto ih nema vise...
Da li je moguce da su im centri interesovanja samo upereni ka stiklama, krpicama i frizurama?

I tako, nalupah preko 1000 postova a kao da nisam.
f59ac6e5e80f13094072259272e3be2a.gif


Što se projekta tiče, od 2012. spominju se samo renderi. Poražavajuće.
 
Došli smo u fazu da bukvalno treba spasavati grad. Ako se svi najbolji prostori popune najgorim dizajnom i sadržajem, to nije samo toliko ružnih zgrada, nego će ostaviti dominantan pečat na imidž čitavog grada, upravo zbog posebnosti i vidljivosti ovih prostora, a kasnije i onemogućiti da se na drugim mestima napravi bilo šta bolje što bi imalo približan nivo vizuelnog uticaja na percepciju grada kao celine.

Ovde vidim kao makar i minimalno realnu šansu samo ono što sam predlagao u početku. Da se izvrši zamena placeva tako da se blok 1 izgradi na prostoru 3. To je moguće zato što je blok 3 velikim delom vojno vlasništvo puno jedva upotrebljivih i raspalih baraka, pa ga država može ponuditi investitoru kao zamenu. On bi mogao pristati zato što tako dobija mogućnost za veću izgrađenu površinu i bolje saobraćajne veze, budući da bi ovde zgrade mogle biti za nijansu više, jer tu manje smetaju. Na taj način bi se izbeglo preveliko ulaženje u park, arheološku i obalsku zonu Donjeg grada, odnosno gradnja izvan linije vidika sa severozapadnih bedema tvrđave. Takođe bi se otvoreni bazeni 25. maja otvorili ka zelenoj površini što bi integrisalo ceo prostor ušća i dalje ga profilisalo kao vrhunsku rekreacionu zonu (a ne toliko stambenu, što je totalno kretensko i zločinačko rešenje za najkvalitetnije moguće zemljište u gradu). I treće, dobili bi širi i lakši prolaz od prostora ispod bedema do budućeg linearnog parka na kolosecima bivše železničke stanice Donji Grad, što onda omogućuje lakši nastavak kretanja tim parkom do Pančevačkog mosta (od Ade Ciganlije. ispod bedema kroz Donji Grad i dalje niz Dunav). Naravno, problem je što se naše slavne vlasti nadaju da će prodajom vojnog zemljišta još zaraditi, pošto bi zamenom dobili "samo" još parka na ušću dve reke i proširenje donjogradske zone tvrđave, što bi koristilo apsolutno svima sem onima koji čak i na Kalemegdanu žele da zarade gradnjom stanova i tržnog centra.

Tri jasno odvojena bloka:

Pogledajte prilog 4
Evo predložene zamene na starom Zahinom renderu pošto se tu vidi i šira okolina. Objekti u bloku 1 su previše agresivno gurnuti ka ušću i previše ulaze u zonu koja logično pripada neposrednoj "zaštitnoj" okolini donjeg dela tvrđave, odnosno njenoj prezentacionoj zoni. Uopšte mi nije jasno ko je mogao da odobri ovako agresivan upad u prostor koji sasvim sigurno NIJE za gradnju stanova i tržnih centara.


Pogledajte prilog 3
Čime bi se sprečio ovako suludi upad u vidik sa bedema:

Pogledajte prilog 2
Lepota bazena 25. Maja na samom ušću. Prilično se lepo vidi šta je socijalistička država smatrala da treba da imamo na samom ušću dve reke koje definišu Beograd, a šta danas o tome misli kapitalistička država (da smo đubrad koje ne zaslužuje ništa za šta se sama ne izbori). U svakom slučaju, ovi bazeni bi gradnjom bloka 1 u prostoru 3 dobili logičnu vezu sa parkom Donjeg grada i podnožijem tvrđave. U prvom planu su bezvredne vojne barake i zemljište koje već imamo u vlasništvu. Zamena placeva bi bila laka i bezbolna.

Pogledajte prilog 1
 
Ma, sve je to ok i bilo bi logicno da oni vec unapred neznaju sta ce sa tim vojnim barakama a znaju sto posto jer ce na njihovom mestu nici odprilike replika beka ili sl. nema sta drugo.
 
Невероватно је да и даље постоје људи који не могу да се помире са чињеницом да могу да се питају само по питању онога што су сами зарадили и стекли и да им ниједна количина мелодраме, лажи, насиља, бахатости и беснила не даје за право да управљају туђим новцем.

Нико нема право да гази по туђој стеченој својини докле год је добровољно стечена, мафијаш који својом градњом уништава или повреди својину свог комшилука ради 100% исто што и Зума када узалудно покушава да уради то са својином свакога ко има нешто што му смета како изгледа или је просто завидан. Не постоји никаква реална разлика између инвеститиора који својом бахатом градњом активира клизиште и уништи станове њиховим власницима и захтевања да се руше или мењају нечије зграде зато што су некоме ружне или на ружној позицији, осим што је инвеститор заправо успео нешто да уништи док људи попут Зуме седе на форуму и пене док пишу километарске постове које нико не чита јер никога не интересује конснстантно испирање мозга како су њихово виђење Београда и лична естетика једини прави објективно исправни.

Да икога реално брига за те зграде покренуо би се покрет да се нађе договор са инвеститиром коме то не би био проблем јер би борба против демократске воље грађана била ужасан публицитет а реално је јефтиније само да помери на суседну парцелу план ако може. Међутим реално никога није брига тако да ни овакав покушај гажења туђе својине нема демократску подршку у народу.

И 25. мај је одвратан, ако ти се архитектура своди на скривање изграђеног јер ружи поглед немој ни да градиш ишта
 
Vrh