Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

Neznam sto ste toliko razocarani, Bec je pun ovakvih zdanja. Jedino su mi malo smesne ove dve zgrade levo na slici sa nadkrovnim resenjima i sacekajmo da vidimo rendere iz svih uglova itd. Manite se bre vec jedanput Zahe i Libeskinda tako nesto ovde nece proci nikad, mi smo zemlja treceg sveta, banana republika, gledajmo stvari realno politika je u svakoj pori ovog sveta.
 
Nije jos, ovo je samo idejno resenje koje mora proci jos dosta faza pre pocetka gradnje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514818#p514818:32gvly61 je napisao(la):
Nebojsa » 08 Feb 2018 14:16[/url]":32gvly61]Neznam sto ste toliko razocarani, Bec je pun ovakvih zdanja. Jedino su mi malo smesne ove dve zgrade levo na slici sa nadkrovnim resenjima i sacekajmo da vidimo rendere iz svih uglova itd. Manite se bre vec jedanput Zahe i Libeskinda tako nesto ovde nece proci nikad, mi smo zemlja treceg sveta, banana republika, gledajmo stvari realno politika je u svakoj pori ovog sveta.

То што је Беч пун таквих караконџула није за похвалу
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514719#p514719:dce1kena je napisao(la):
GOJE » 08 Feb 2018 09:12 am[/url]":dce1kena]Zahin projekat je bio veličanstven, a ovo je skup nekompatibilnih kocki palih sa marsa. Krezubi tetris.


+1
Ovo rešenje bi dobro bilo za neki neiskorišćeni novobeogradski blok.
 
Сва срећа, неће нам се десити она демитара која је била у игри након Захе ...
 
Projekat se sada zove K distrikt.
http://www.beograd.rs/cir/beoinfo/17454 ... rettyPhoto

bgbgbg.png


Dok ceo svet cuva svoje istorijsko jezgro mi ga unistavamo osrednjim stambenim naseljem. :violina:

Jos se planira i podzemna garaza u 2 nivoa (mogu zamisliti sta ce sve ispod unistiti) i nadzemna povrsina od cak 115.000 m2!!!
Npr. tri zgrade ,,Savograd'' u Bloku 20 imaju povrsinu od 35.000 m2 ili povrsina K distrikta je ista kao i 4 kule Usce!


Da sam ja gradonaclenik investitoru bi ponudio zamenu lokacije kako bi grad na tom mestu napravio park.

Ovako dobijamo jos jednu gresku ove kategorije. :bash:

28362-telekom-srbija-580x0.jpg
 
Da se podsetimo tog Zahinog rešenja, da ne bi bilo nekog mistifikovanja. Ovo je da je smislio neki domaći arhitekta, sa vilama i bakljama bi mu išli na gajbu.

th_65d1300db123ce22f6e2569fb36764f8_120914_560_photomontage_01.jpg
 
Nisam ocekivao da neko krene u gradnju dok se ne izmesti Zoo vrt, pa tu uzasno smrdi, ko ce kupovati stanove?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516034#p516034:2dxk32ob je napisao(la):
direktor » 12 Феб 2018 07:48 pm[/url]":2dxk32ob]Imaju klime sa filterima i osvjezivacima
Још ако у климама освеживачи буду са мошусом, односно есенцијом коју луче јелени, биволи,...биће им супер :D
 
I dalje ne razumem zašto čitav projekat ne pomere do ulice Tadeuša Košćuška, tako da se ne kvari vidik sa zidina tvrđave i očuva važan deo Donjeg Grada. Tamo su samo neke vojne šupe, zemljište grad ima u vlasništvu, a investitoru je praktično svejdeno jer je na takoreći istom mestu, sem što vlasnici stanova, poslovnog prostora i zakupci lokala za korišćenje dobijaju daleko veći slobodan prostor ispred zgrade u najvrednijem smeru ušća. Čak bi i visina zgrada uz Tadeuša Košćuška tada mogla biti nešto veća. Pa tako svi dobijaju. To sam predložio još kad se pojavio prvi projekat, ali se ne sećam da je to bilo gde uopšte razmatrano. Verovatno žele da posebno prodaju taj vojni prostor uz ulicu drugom investitoru, pa dodatno zarade, ali zar čuvanje samog ušća Save u Dunav ispod Kalemegdana nije daleko vrednije od neke privatne zgrade uz Tadeuša Košćuška?

Ovaj istureni deo u oba projekta je sasvim nepotreban jer investitor ne bi dobio manju površinu, naprotiv.

th_65d1300db123ce22f6e2569fb36764f8_120914_560_photomontage_01.jpg

bgbgbg.png
 
Kao što već neko reče...pravićemo Zahu od blata...lično nisam veliki fan ali mi je njen projekat za Beograd odličan...
Propuštena šansa da dobijemo ukras grada na sjajnom mestu koji iako drugačiji ide uz Kalemegdan i uz reke takođe...
Ovako po svemu sudeći dobijamo osrednji ali naravno predimenzionirani skarabudž...
Možda je čudno od mene da hvalim Zahu na ovom mestu a nisam fan takođe nesuđenog Zbudžimota u blizini ali tako je...
 
Rekoh ja da je u toku opsta rasprodaja top 5 vizura Beograda.
Ako sruse staru zgradu "Beka", to bi uslo u top 5 arhitektonskih zlocina u Beogradu, a velika je konkurencija.
 
Zuma reci im da plate tu parcelu vojsci
Neni ovo djeluje kao da se nisu mogli odluciti koju ce fasadu da urade pa daj svih po malo
 
eee, a pljuvala se Rajićeva :D Ta parcela generalno kvari vizuru ako je visoka gradnja. E sad, ja bih tu stavio ili neku fasadu koja izgleda starinski, ili neku koja izgleda srednjevekovno da ne bi kvalirla izgled. Ona zahina je nešto što bih prihvatio posle toga, a ovo što se vidi na renderu... pa ljudi, šta reći :D
 
Ma ne odgovara ni zahina zgrada lokaciji, ali pored ovog novog sa rendera je remek delo.
 
Vrh