Šta je novo?

JKP Gradska čistoća

Baš me zanima šta se ovde stvarno desilo.

http://www.politika.rs/scc/clanak/46948 ... ke-cistoce

Пошто је Митић непознатом суграђанину покушао да објасни да он нема овлашћења да ангажује комуналне раднике за ванредну активност, он је напао пословођу Митића, који је, због јаког ударца о асфалт, задобио прелом леве руке, каже се у саопштењу „Градске чистоће”.

Ali taj mozak kada se pobiješ zbog nečega na ulici... :bash:
 
Pojavio se danas snimak klinca koji iz zezanja uzme metlu i korpu čistaču u Knezu.

Ne znam po kom osnovu, ali kaznio bih ga društveno korisnim radom u tom istom Knezu
 
31. januara Vinča se predaje strancima. Tada nastaje problem jer Čistoća neće imati gde da odlaže mešani otpad jer je tako definisano ugovorom. Čistoća dovozi "obično" đubre do kapije i onda stranci rade dalje.

Šut i kabasti otpad ne smeju da idu na novi deponiju.

Sve se to znalo od potpisivanja ugovora i izgleda da ništa nije urađeno konkretno.

DEPONIJA u Vinči 31. januara zvanično će biti predata javno-privatnom partneru Grada, kada će deo poslova iz dosadašnje nadležnosti JKP "Gradska čistoća" otići u njihove ruke.
S obzirom na to da će, od tog trenutka, biti zabranjeno odlaganje mešanog otpada na novoj deponiji, što je mahom smeće sa divljih deponija, gradsko komunalno preduzeće imaće problem na koji način da sanira divlje deponije koje se konstantno stvaraju širom prestonice.

U toku su razgovori sa osnivačem i Privrednom komorom Srbije kako prevazići pomenuti problem koji bi mogao direktno da utiče na stepen čistoće javnih površina.

"Gradska čistoća" u svom dokumentu o radu u 2021. izražava zabrinutost da neće moći i ove godine da nastavi sa čišćenjem divljih deponija u obimu i na način koji je praktikovan do sada.

- Razlog je taj što se u ugovoru o javno-privatnom partnerstvu, koji počinje da se primenjuje 31. januara, takva vrsta mešanog otpada smatra nedozvoljenom - navodi se u programu poslovanja "Gradske čistoće".

Kada deponija bude predata, "Gradska čistoća" od 1. februara pružaće usluge sakupljanja i odvoženja, dok će usluga odlaganja preći u nadležnost privatnog partnera. To znači da će radnici "Čistoće" samo sakupljati smeće iz domaćinstava i sa drugih lokacija i dovoziti do kapije deponije. Nadalje, posao odlaganja i daljeg tretmana, preuzeće privatni partner.
https://www.novosti.rs/beograd/vesti/95 ... istu-vinci

Nije ništa konkretno urađeno, ali zato imamo u planu da otvorimo postrojenja za preradu šuta.

https://www.novosti.rs/beograd/vesti/95 ... t-lokacija
Posle prelaska vinčanske deponije u ruke privatnog partnera, "Čistoća" neće imati gde da skladišti ovu vrstu otpada, pa planira da izgradnji postrojenja i na Umki i u Surčinu, kao u "Reva" u Krnjači.

Tokom prvog kvartala ove godine, biće pribavljena dozvola za postrojenja u Umci, gde će se dovoziti otpad sa Čukarice, Rakovice, Voždovca i sa Savskog venca.

- Efekti uspostavljanja deponije "Umka" su višestruki. Smanjenje troškova transporta budućih korisnika, povećana produktivnost zbog blizine istovara za četiri navedene opštine, kao i smanjenje negativnog uticaja na životnu sredinu koja nastaje prilikom transporta otpada - navodi se u programu poslovanja JKP "Gradske čistoće" za 2021. godinu.

- Pribavljanje dozvola za lokaciju "Surčin" očekuje se tokom drugog i četvrtog kvartala, a ovde će se dovoziti građevinski otpad sa Novog Beograda, iz Zemuna i Surčina.

Kako su "Novosti" već pisale, kao prvo postrojenje izabrana je lokacija Reva u blizini Dunava. Na dozvolu se još čeka, a očekuje se da zemljište bude spremno za eksploataciju od marta.

I šta će sada biti mesec dana. Odlagaće se negde drugde, tj. presipaćemo iz šupljeg u prazno i zagađivati naš prostor.
 
Генијалци, добро су се сетили сад.
 
Mislim da posmatrajući kontejnere možemo mnogo toga zaključiti o ljudima.

Ovo je standardna situacija. Sve se trpa jedan otvoren, dok su ostali kontejneri prazni.

IMG_0417.JPG


Susedna grupa kontejnera prazna.

IMG_0418.JPG


Udaljenost - pa jedno 30-ak metara

IMG_0419.JPG


E sad, ima nas koji zatvaramo kontejnere, međutim, šta to vredi kada sakupljači sekundarnih sirovina otvaraju sve poklopce dok preturaju i ne ostavljaju otvorene kontejnere.

Za analiziranje su i đubrijere. Šta sam juče sve viđao natrpano u njih. Pored standardnih kesa punih ambalaže od brze hrane, video sam ogromnu količinu najlona nabijenu na vrh đubrijere.

Sve to u kombinaciji sa slabom dinamikom čišćenja i jakim vetrom daje jednu užasnu sliku oko kontejnera i đubrijera.
 
Ne znam jeli ovo već poznato, naleteh na Fb.

gradska cistoca lptp ugovor.jpg


"Gradska čistoća platila tablete 28.000 evra po komadu!!!
JKP Gradska čistoća u Beogradu je bogatija za još jedan potpuno nepotreban tender. Radi se o nabavci opreme za rad radnika u službi koja obuhvata i kontrole površina, služba je nazvana "cipelići". Inače nabavka je odrađena što je hitnije moguće sa jednom ponudom. Za nabavku 50 komada tableta, 50 komada futrola za iste tablete i softvera sa pratećom opremom menadžment je potrošio 160 miliona dinara. Voleo bih da objasne građanima kako su došli do tolike cifre?"
 
Ma, je ли ово сигурно, браћо драга?

Ако јесте, ваљало би да размотримо како да алармирамо јавност, полицију и тужилаштво. Јер, ово је нечувени криминал, а онај ко зна за њега дужан је да пријави.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=740661#p740661:334t137o je napisao(la):
astrodule » 21 May 2020 08:10 am[/url]":334t137o]Novo čudo na NBG ulicama. Dok sam uzeo fotoaparat, pobeže mi iz kadra.


file.php
Ovako izgleda komunalni radnik Kaluđerice, sa opremom iz kontejnera. Gradske i seoske opštine su iste.
 

Prilozi

  • PSX_20210416_125603.jpg
    PSX_20210416_125603.jpg
    451,3 KB · Pregleda: 5.880
Ово личи на особу на друштвено-корисном раду.
 
Pre mesec dana je poginuo radnik čistoće, nešto čudno se dešava tamo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=842753#p842753:1hepxapu je napisao(la):
Дошљак » Ned Apr 18, 2021 9:50 am[/url]":1hepxapu]И то махом нови камиони.

Valjda su osigurani za ovakve stvari...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=843069#p843069:1yashlz9 je napisao(la):
vucko » Пон Апр 19, 2021 9:01 am[/url]":1yashlz9]Pre mesec dana je poginuo radnik čistoće, nešto čudno se dešava tamo.
Шта се тачно десило? :(
 
Malo rogobatno rešenje, ali verovatno će pomoći. Naime, stalno prijavljujem baš ovaj potez u Bloku 34, a tako je i svuda blizu lokala brze hrane ili prodavnice.

blok 34 djubre pre.jpg

Juče prolazim, vidim čisto (doduše, obično ponedeljkom počiste), ali videh i kontejner na travi.

blok 34 djubre posle.jpg
 
Овакве ђубријере су нажалост неадекватне за обим смећа који треба да приме. Било би добро када би урадили подземне ђубријере које би имале оне мање контејнере у подземном делу.
 
Блок 29, међублоковска површина, пре 2 дана било пуно смећа, све ђубријере претрпане и преливају, позовем зеленило и најљубазније им скренем пажњу, сутрадан очишћено све :)
Знам да није исто зеленило и чистоћа, већ се само надовезујем на претходну објаву. И раније сам чуо да понекад има више ефекта ако се директно позове зеленило и пријави проблем телефоном, директно, него преко беокома.
 
I ja mislim da je tako. Mada, moja svastika stalno ih zove (Zelenilo) da joj očiste parkić, zameni mobilijar i slično, ali baš su teški za saradnju.

Potrebna je definitivno reorganizacija u tim preduzećima - ovaj broj radnika ne može da postigne da sve očisti i održava.
 
Na novom beogradu je jako veliki problem to što pojedini blokovi nisu UOPŠTE u redovnom planu održavanja zelenih površina, a neki jesu ali sa jako retkim posetama radničkih brigada. Stanari u najboljem slučaju mogu da povremeno očiste, jer kosidba već iziskuje i potrebu za mehanizacijom. Kanda grad taktički uskraćuje pružanje usluga da bi posle nekoliko godina prodao tu površinu za potrebe izgradnje jer je neminovno da neuređenu zelenu površinu smenjuje đubrište ili zmijarnik (u zavisnosti od frekvencije pešaka).
 
Pohvalio bih ekipie JKP gradske cistoce koje u malim kamionetima obilaze kontejnere i prikupljaju stari papir.
 
Kod mene u takvih kamionetima skupljaju šut i stari nameštaj koji se odlaže pored kontejnera (ne samo prve subote u mesecu, već skoro svaki drugi dan)

Inače, u kraju su počeli da menjaju kontejnere sa onim većim bez točkova. Da li ti znači da će ređe d aih prazne ili da su dobili više kamiona koji mogu da prihvate takvu vrstu, ne znam.
 
Stigla mi je plava kanta, nadam se da su svi disciplinovani sa sortiranjem i obradom reciklabilbih materijala.
 
Да ли сте приметили неколико возила чистоће беле и црвене боје са ПА таблицама?
 
Vrh