Šta je novo?

JKP Gradska čistoća

Priznajte da do sada niste videli da neko kesu sa đubretom stavi na zatvoren kontejner.

kesa na kontejneru.jpg


Inače, ovo je već česta slika. Jedan kontejner se prepuni jer ljude mrzi da stisnu pedalu i otvore poklopac. Posledica toga je đubre po celom kraju.

Inače, i meni se gadi da otvorim kontejner. Nije problem stisnuti pedalu, već što prilikom zatvaranja poklopca zapahne te smrad i ko zna šta još.

Podzemni kontejneri su zakon kada se urade praktično.
 
Taj na kome je kesa i je i okrenut konta od drugih ...inace uvijek okreću pedalu za otvaranje ka ulici umjesto ka trotoaru...inace treba regulisati položaj istih u cijelom gradu ...i vraćati u funkciju podzemne ...
 
Дошљак":15ye59qy je napisao(la):
Бели ФАП је ту негде, 88-89, наранџасти 2000и неко, а Мечка можда 2005. Проверићу их детаљније у списку за осигурање од пре 4 године по гаражним бројевима.
Jel možeš na PP da mi pošalješ spisak?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779990#p779990:1xjz9p5y je napisao(la):
scepanscekic » Чет Окт 01, 2020 8:48 pm[/url]":1xjz9p5y]
Дошљак":1xjz9p5y je napisao(la):
Бели ФАП је ту негде, 88-89, наранџасти 2000и неко, а Мечка можда 2005. Проверићу их детаљније у списку за осигурање од пре 4 године по гаражним бројевима.
Jel možeš na PP da mi pošalješ spisak?
Потражићу кад будем при компу, а може да се нађе на сајту чистоће у тендерима документација за осигурање возила из 2016. само треба излистати све странице и наћи тачан документ са списком возила. Пишу модели, годишта и бројеви шасија.
 
Slučajno sam video kada su dovezli kontejner. Onim malim vozilom (između kombija i pikapa) su dovezli kontejner koji je zauzeo ceo tovarni deo.
 
Izgleda da nema koga da upravlja ni sa ono malo vozila koje ima GČ.

Grad Beograd - nikad prljaviji. Katastrofa.
 
Na vozila mogu da se ugrade, na plate cistaca ne.
To je sva filozofija.
 
Копао сам и нигде не могу да нађем - зна ли неко која је динамика прања улица градске чистоће? Које улице се перу колико и кад? Знам да се не перу сад кад је температура испод 4 степена, питам за иначе. И генерално, која им је динамика пражњења контејнера, и њихови чистачи улица са метлама, колико и где се распоређују, да ли се то негде може видети?
 
Можда се може писати Чистоћи, сумњам да имају јавно објављене неке планове активности.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=803565#p803565:ho6a52va je napisao(la):
Београдски_Сомборац » 15 Dec 2020, 20:38[/url]":ho6a52va]Копао сам и нигде не могу да нађем - зна ли неко која је динамика прања улица градске чистоће? Које улице се перу колико и кад? Знам да се не перу сад кад је температура испод 4 степена, питам за иначе. И генерално, која им је динамика пражњења контејнера, и њихови чистачи улица са метлама, колико и где се распоређују, да ли се то негде може видети?

To je verovatno interni dokument koji nisu ludi da daju javno jer bi se videlo koliko retko rade ne stvari.

Svojevremeno sam tražio sličan dokument gde piše dinamika čišćenja snega i nisu hteli da mi daju.

Ako si uporan, onda bi mogao da tražiš te podatke na osnovu Zakona o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja
 
Šta mislite o promeni boje čistoće iz narandžaste u zelenu? Mnogi gradovi imaju zelenu čistoću i po meni je nekako čistija i lepša od narandžaste koja sama po sebi nekako deluje prljavo i bode oči. Mogu misliti i kako je đubretarima nada nose ona narandžasta odela, zeleno je mnogo manje upadljivo i lepše.
 
Није ли управо и поента да буду упадљиви, како их нешто не би згазило итд?

А тачно је да се наранџаста ужасно прља.
 
Primera radi meni je stara GSP zelena je nekako depresivna dok je narandžasta uočljiva i prepoznatljiva.
 
Nije nikakav problem promeniti uniforme u zelene, bar ne što se tiče upadljivosti, samo je potrebno odraditi svetloodbojne delove uniforme.

Dosta gradova u inostranstvu koristi zelene uniforme, pa nisu imali većih problema zbog toga. Podržavam takođe predlog. Narandžasta je zaista užasna, i treba je koristiti što manje, samo ostaviti putarima tu boju.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Izvinjavam se moj odgovor se pre svega odnosio na kolor šemu voznog parka prevideo sam deo o uniformama.
 
I vozni park i uniforme. Ne moraju da se farbaju sadašnja vozila, mogu samo nova da budu druge boje. Mislim da bi ona svetlo zelena(boja klupe) bila odlična, a uniforme kao što zelenilo ima.

Za vidljivost uniformi nije toliko bitna boja jer se reflektujuča materija vidi mnogo dalje nego bilo koja boja. I policija je isto toliko na ulici pa ima teget uniforme pa nije bilo nekog gaženja čini mi se.
 
За возни парк је најрационалније одабрати белу. Тако је и код већине комуналних предузећа - зеленила, расвете, паркинг сервиса, делом код БВК и од скоро БГ пута. А и старије цистерне из 80их и неки смећари и кипери чистоће из 2000их. За уочљивост сва возила имају ротације и рефлектујуће траке. Наранџаста и зелена могу да буду детаљи, као и све друге боје. Мени је жута пријатнија и уочљивија за комунална возила, а и захвалнија за комбиновање са другим бојама.
 
Živim pri početku Volgine ulice na Zvezdari i ako se krene na šumi, sa leve strane nema kuća već je zelena površina, a na samom početku kaldrme su kontejneri.

Pored lišća koje u ulici nije pokupljeno uopšte, ceo zeleni potez uključujući okolinu kontejnera je pun đubreta, plastičnih flaša, papira, raznih otpadaka.

Treba mi savet kome bih mogao da se obratim da se očisti, ovako katastrofalno ne pamtim da je bilo, iz godine u godinu je sve gore...
 
Зелене површине су у надлежности ЈКП Зеленило. Али мислим да је најбоље поднети пријаву Беокому.
 
Prijavi Beokomu, ali napiši i mejlove i Čistoći i Zelenilu i objasni im da moraju zajedno da se staraju o površinama. Ako ovi ne prazne kontejnere, đubre se raznosi po zelenim površinama...

Vrv će napraviti jednu akciju čišćenja, a za par meseci će sve biti isto...
 
Vrh