Šta je novo?

Javno osvetljenje (Kandelabri ,Bandere)

Krunska ulica, postavljena je led bandera. Iz Ambasade Belgije čovek kaže da je u pitanju test za širenje led bandera duž cele ulice. Videćemo, daj Bože.
Screenshot_20210213_113222.jpg

Screenshot_20210213_113249.jpg
 
Koliko sam video pre 10-ak dana menjali su rasvetu na Studentskom trgu, isto je postavljena LED.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Мени је бела расвета пријатнија од жућкасте.
 
Meni je na ulici ta žućkasta baš neprijatna za uči. Mislim da je bela LED prirodnija svetlost.
 
Слажем се, природно ноћно светло - месечина је бела.
 
Bela rasveta bi trebalo da se forsira na mestima gde postoji više traka i žutih traka, jer recimo u Bulevaru despota Stefana uvek imam problem kada idem kolima, a isto i sestra, pa ga zato izbegavamo noću, jer se od ulične rasvete žute linije na kolovozu, pa ne znam(o) šta je žuta traka, a šta nije.
 
Треба свуда да се замени жућкаста расвета са белом. Мени је жућкаста расвета депримирајућа.
 
Meni lično žućkasta nije deprimirajuća, ali nije za sva mesta, nevezano samo za primer koji sam naveo.
 
Имамо нови тип стубова расвете у Београду, за сада је постављен на делу од раскрснице булевара Николе тесле до Бранковог моста.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211014_150435.jpg
    Screenshot_20211014_150435.jpg
    323,8 KB · Pregleda: 1.715
Чувене "печурке", ова има више "шешеирића". Meни је баш био симпатичан дизајн тих светиљки на стубовима расвете у доба СФРЈ, поред "печурки", на нижим стубовима за паркове и пешачке зоне су биле и оне лоптасте светиљке.
kugle.jpg
 
Manja bi bila šteta da su i ti nadrogirani skočili u Savu nego što su sve to polimili
 
užasno rešenje a u isto vreme i nebezbedno. Nikada čak nisu ni radile...čini mi se da ih je preko 50% polomljeno dok su još bile umotane u foliju.

Koliko sam video i u linijskom parku idu isto sa ovim rešenjem...
 
Боље да су поставили рефлекторе на више стубове уз шеталиште са снопом усмереним на бициклистичку стазу.
 
Evo malo pozitivnih stvari iz naših javnih preduzeća, da ne bude da nije moguće 'progurati' inicijative bez tzv. veza. Skoro sam podneo zahtev za kompletnu zamenu javne rasvete u ulici gde mi roditelji žive, a juče dobio potvrdu iz sekretarijata :gobb:

Screenshot 2022-03-15 at 19.55.20.png
 
Ja zaista moram pohvaliti Sekretarijat za energetiku, uvek izlaze u susret kada je u pitanju uvođenje rasvete. Prijavio sam im pre nekoliko godina staze po Karaburmi, i već nakon usvajanja budžeta, osvetlili su staze. Takođe sam prijavio i da u Bulevaru despota Stefana, od rampe za Pančevac do Mitropolita Petra, nema montirane rasvete duž smera ka gradu, i takođe su i tu odgovorili pozitivno i postavili rasvetu.
 
Tako su jedne godine meni iz Zelenila potvrdili da će naredne godine da urade neke staze u blizini i da j eto ubačeno u plan realizacije za tu godinu i ništa nisu uradili.

Ali sa JKP Javno osvetljenje imam samo pozitivna iskustva, tako da ne sumnjam da će uraditi obećano.
 
Na inicijativu nekoliko mojih drugara iz Lazarevićeve prošle nedelje uspeli smo da zamenimo staru rasvetu novom LED rasvetom. Sledeće je pretvaranje Lazarevićeve u pešačku zonu sa izlazom na Resavsku ako Bog da.
 
Да ли ће се применити решење из Мишарске?
 
Vrh