Šta je novo?

Izbori 2024

Au, kakvo smece od clanka. Ovo ni ko taolet papir ne bih koristio. :blah: :blah: :blah:
 
Ne secam se kad sam zadnji put uzeo novine u ruke, gledao tv (sem decijih kanala)... Moj bojkot je temeljan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749637#p749637:267ws5hq je napisao(la):
Vladivoje » 19 Jun 2020 11:25 pm[/url]":267ws5hq]
Lično mislim da će na ove izbore stvarno izaći 30-35% glasača (maksimum maksimuma), ali da će naštelovati podatke o tobožnjoj izlaznosti na bar 55% navodno izašlih.
Takođe, naštelovaće i rezultate tobožnjeg glasanja, tako da će SNS ubedljivo "pobediti", a naravno, biće i onih koji će navodno preći cenzus, da baš ne bude toliko providno da u parlamentu ne bude šatro opozicije koja uvek služi kao jeftini dekor i svojevrsno pokriće za kriminalne radnje vladajućih.
Ovako mogu da pisu ljudi koji verovatno ili nisu upoznati sa sistemom glasanja, namerno pisu protiv svoje drzave ili znaju nesto sto niko ne zna.

Ja sam licno bio u jednoj izbornoj komisiji jedne godine. Pratio sam svakoga ko je usao izasao, glasacku kutiju, spiskove, pratio proces posle. Od tada sam shvatio da izbori ne da se ne namestaju nego da svako ko tvrdi drugacije je moron ili teoreticar zavere.
Ja ne mogu da tvrdim da se negde u nekom selu u Srbiji izbori ne namestaju tako sto neko nekome placa za glas. Moguce je. Neko se istripovao ima kintu i zeli da bude Predsednik opstine cisto da bi se smekerisao. Moguce je. Ali generalno mislim da sistemskog namestanja izbora nema. A svako ko je sumnjicav savetujem mu da udje u izbornu komisiju ili kontrolora kroz neku stranku.

To sto ce SNS ubedljivo pobediti to je odraz stanja u kome zivimo i najbolji pokazatelj sta ljudi zapravo zele. Licno poznajem jednog lika koji je ultra-nacionalista ono tipa sajkaca na glavi (cele godine) kuci mu treste nacionalisticke pesme i slicno koji mi je licno priznao "znas ja volim tako da sam proiv EU i NATO ali kad dodju izbori glasam za SNS zbog svoje dece". :bash: :bash:

U sustini tako je kako je i treba prihvatiti to sa realnoscu a ne sa hiljadu jedan izgovor zasto je to tako :)

Meni licno je bitno da izbori prodju kako treba. Bez nereda, bez problema i da se uspostavi kontinuitet demokratije koji je tu od 2000. godine na ovamo :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749669#p749669:3i4almbb je napisao(la):
Earthmoving » Pet Jun 19, 2020 9:44 pm[/url]":3i4almbb]Ne secam se kad sam zadnji put uzeo novine u ruke, gledao tv (sem decijih kanala)... Moj bojkot je temeljan.
A sve znas.... Car si...
 
Ima internet. Tamo biram vesti koje se meni svidjaju i vidim sta stave ljudi sa kojima sam u grupama na društvenim mrežama. Ogradio sam se da informacije iz sistema ne mogu uopšte stići do mene, jer samo primam informacije od koga ja izaberem. Ako je ovo masovni trend onda je posledica da ce se jednosmerni mediji poput tva i novina ugasiti. A na netu gledam samo gde mogu i ja dvosmerno da komentarišem. Zato na YT iz principa ne gledam kanale koji zabranjuju komentare, tipa N1 i slicnih recidiva starih medija koji su navikli da samo oni jednosmerno informacijama kreiraju mnjenje. Vidim po pregledima da sve više ljudi ovako prati informacije, sto je dobro.
 
Licno poznajem jednog lika koji je ultra-nacionalista ono tipa sajkaca na glavi (cele godine) kuci mu treste nacionalisticke pesme i slicno koji mi je licno priznao "znas ja volim tako da sam proiv EU i NATO ali kad dodju izbori glasam za SNS zbog svoje dece

Imas li jos nesto za rubriku #nijesedesilo ?
Kad vec lazes nema razloga da stanes ovde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749670#p749670:4sjo1jp1 je napisao(la):
vradovic » Sat Jun 20, 2020 3:56 am[/url]":4sjo1jp1]

To sto ce SNS ubedljivo pobediti to je odraz stanja u kome zivimo i najbolji pokazatelj sta ljudi zapravo zele.

Ljudi zele da im deca beze u Nemacku jer ovde nema posla? Ljudi zele da rade kao robovi po stranim frimama za 200e, dok te iste firme dobijaju subvencije od 10000e po radnom mestu? Ljudi zele da Srbija naseli migrante koje EU ne zeli? Ljudi zele afere Koronavirus, Krusik, Jovanjica, Doktor Smrti, da piju aflatoksin, da im kuce budu paljene ako kazu nesto suprotno od doktrine, da ne dobiju pravdu ako im decu ubiju funkcioneri vladajucih stranka, da im penzije budu manje, da im kuce rusi ko god hoce, da pivaju posle svake vece kise?

Ako mislis da to IKO zeli onda se varas. Ljudi misle da Vucic radi odlican posao jer im se plasira medijski to, ALI SAMI ZNAJU DA NESTO NE STIMA, jer vide da se sela prazne, vide da nema posla, vide da je borba ziveti u ovoj zemlji, samo ne vide nekog politicara koji bi o tim problemima mogao da prica(opet, medijski mrak).
 
Ma gde ce SNS pobediti, nemaju ni 10% podrske. Kradu izbore, a naivni veruju. A i od tih 10% pola su pretnje, ucene i sl. mafijaska posla, bez toga ne bi imali ni 5%. Vladati sa 5% podrske je uzurpacija vlasti. Ljudima je to jasno i zato 70-80% bojkotuje. Mislim, u realnosti. Na Pinku, RTSu, Blicu, RIKu... i ostalim bajkama, su druge cifre a la pitaj brata lazova
 
Imaju neke vesti o ponasanju na birackom mestu zbog koronavirusa. Ako bi izbori uticali na rast bolesnih, neko bi trebao da odgovara za to. Mada sta i vredi da odgovara onome ko se razboli i umre. Zato ljudi bolje da ne izlaze na izbore, ovi sto ih pozivaju im zele zlo i bolest, a to posebno vazi za penzionere, sedite kuci. Ne znam kako se niko od ovih zagovornika Bojkota nije setio da ovim argumentom upozori penzionere i druge da ne glasaju...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749713#p749713:3q5phtn6 je napisao(la):
grand master » Sub Jun 20, 2020 10:30 am[/url]":3q5phtn6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749670#p749670:3q5phtn6 je napisao(la):
vradovic » Sat Jun 20, 2020 3:56 am[/url]":3q5phtn6]

To sto ce SNS ubedljivo pobediti to je odraz stanja u kome zivimo i najbolji pokazatelj sta ljudi zapravo zele.

Ljudi zele da im deca beze u Nemacku jer ovde nema posla? Ljudi zele da rade kao robovi po stranim frimama za 200e, dok te iste firme dobijaju subvencije od 10000e po radnom mestu? Ljudi zele da Srbija naseli migrante koje EU ne zeli? Ljudi zele afere Koronavirus, Krusik, Jovanjica, Doktor Smrti, da piju aflatoksin, da im kuce budu paljene ako kazu nesto suprotno od doktrine, da ne dobiju pravdu ako im decu ubiju funkcioneri vladajucih stranka, da im penzije budu manje, da im kuce rusi ko god hoce, da pivaju posle svake vece kise?

Ljudi zele da mogu da legalizuju bilo kakvu nekretninu, ako imaju novca da kupe diplomu.
Ljudi zele da ulaskom u partiju dobiju posao pre komsija.
Ljude hoce Pink, Parove... ne zanimaju ih problemi koje si naveo.
Ljudi hoce da imaju Vodju koji odlucuje o svemu, pa oni ne moraju da misle.


Ono sto mogu da imaju, na mufte i brzo uz SNS prevazilazi ono sto shvataju kao cenu z ato.
 
Ovako mogu da pisu ljudi koji verovatno ili nisu upoznati sa sistemom glasanja, namerno pisu protiv svoje drzave ili znaju nesto sto niko ne zna.

Država i vlast su dve sasvim različite stvari, ali izgleda da ti u svojoj glavi još uvek nisi uspeo da raščlaniš jedno od drugog.

Nije ni čudo, s obzirom da stalno blejiš u TV kada tvoj voljeni vođa govori ono čuveno "država, to sam ja"...

Niko normalan ne može da govori protiv svoje države, ali zato neko nenormalan može da radi protiv svoje države i naroda...
 
Mislim da nije do blejanja u tv. Prosto, gejevi su za Branbicku i Vucka koji je doveo. Bar ja tako citam izmedju redova Vradoviceve i Perine komentare.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749729#p749729:29zlzbdt je napisao(la):
MC_ » Sat Jun 20, 2020 12:20 pm[/url]":29zlzbdt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749713#p749713:29zlzbdt je napisao(la):
grand master » Sub Jun 20, 2020 10:30 am[/url]":29zlzbdt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749670#p749670:29zlzbdt je napisao(la):
vradovic » Sat Jun 20, 2020 3:56 am[/url]":29zlzbdt]

To sto ce SNS ubedljivo pobediti to je odraz stanja u kome zivimo i najbolji pokazatelj sta ljudi zapravo zele.

Ljudi zele da im deca beze u Nemacku jer ovde nema posla? Ljudi zele da rade kao robovi po stranim frimama za 200e, dok te iste firme dobijaju subvencije od 10000e po radnom mestu? Ljudi zele da Srbija naseli migrante koje EU ne zeli? Ljudi zele afere Koronavirus, Krusik, Jovanjica, Doktor Smrti, da piju aflatoksin, da im kuce budu paljene ako kazu nesto suprotno od doktrine, da ne dobiju pravdu ako im decu ubiju funkcioneri vladajucih stranka, da im penzije budu manje, da im kuce rusi ko god hoce, da pivaju posle svake vece kise?

Ljudi zele da mogu da legalizuju bilo kakvu nekretninu, ako imaju novca da kupe diplomu.
Ljudi zele da ulaskom u partiju dobiju posao pre komsija.
Ljude hoce Pink, Parove... ne zanimaju ih problemi koje si naveo.
Ljudi hoce da imaju Vodju koji odlucuje o svemu, pa oni ne moraju da misle.


Ono sto mogu da imaju, na mufte i brzo uz SNS prevazilazi ono sto shvataju kao cenu z ato.

Prosecan glasac SNS-a skoro nikad ne dobije nista od toga sto je u partiji, cak ni aktivisti. To su ljudi koji iz ubedjenja misle da je Vuicic dobar za ovu drzavu i da je on jadan okruzen lopovima(Mali, Djilas, Stefanovic,Jeremic, Locar, bukvalno svi) koji njega kontrolisu, ali da se on danonocno bori da pomogne svom narodu.

Prosecan glasac SNS-a je srpski patriota i nas sunarodnik, koji misli da ce Srbiji ZAISTA biti bolje ako glasa za Vucica.Ono sto taj glasac ne zna je da iz Srbije ode 50 000 gradjana GODISNJE (20 godina = 1 milion) zbog ocajnog sistema i ne zna to da Vucic potpisuje ugovore sa NEMCIMA da mogu da nasele migranrte ovde. Ne znaju da Vucic dovodi strane firme koje dobijaju astronomske subvencije dok nas covek radi za 200e u toj istoj fabrici.
To treba da bude retorika opozicije, jer ce jedino na taj nacin da privuku SNS glasacko telo. Pljuvanje Vucica i njegovok lika ne tangira glasace SNS-a, cak ga i ocekuju jer onda prave zrtvu od Vucica.
 
To treba da bude retorika opozicije, jer ce jedino na taj nacin da privuku SNS glasacko telo. Pljuvanje Vucica i njegovok lika ne tangira glasace SNS-a, cak ga i ocekuju jer onda prave zrtvu od Vucica.

I ovo navedeno ide u prilog tezi da se radi o lažnoj opoziciji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749689#p749689:18q7tip6 je napisao(la):
Earthmoving » Sub Jun 20, 2020 3:51 am[/url]":18q7tip6]Ima internet. Tamo biram vesti koje se meni svidjaju i vidim sta stave ljudi sa kojima sam u grupama na društvenim mrežama. Ogradio sam se da informacije iz sistema ne mogu uopšte stići do mene, jer samo primam informacije od koga ja izaberem. Ako je ovo masovni trend onda je posledica da ce se jednosmerni mediji poput tva i novina ugasiti. A na netu gledam samo gde mogu i ja dvosmerno da komentarišem. Zato na YT iz principa ne gledam kanale koji zabranjuju komentare, tipa N1 i slicnih recidiva starih medija koji su navikli da samo oni jednosmerno informacijama kreiraju mnjenje. Vidim po pregledima da sve više ljudi ovako prati informacije, sto je dobro.
..."Tamo biram vesti koje se meni svidjaju i vidim sta stave ljudi sa kojima sam u grupi na drustvenim mrezama. "& "Samo primam infirnacije od koga ja i zaberem" - Kad sam ovo procitao sve mi je bilo jasno. Preporucujem da se procita ili pogleda u pozoristu Klaustrofobicna Komedija, onaj ko shvati razumece. Inace to je trend u savremenom drustvu punom nesigurnosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749741#p749741:sg2jqvcm je napisao(la):
Earthmoving » Sub Jun 20, 2020 7:06 am[/url]":sg2jqvcm]Mislim da nije do blejanja u tv. Prosto, gejevi su za Branbicku i Vucka koji je doveo. Bar ja tako citam izmedju redova Vradoviceve i Perine komentare.
Vidim da ti ide sporije pa cu polako... Ja nisam za SNS, a ti ih upravo jacas svojim recima. I nemoj citati izmedju redova, neide ti.
 
Izvini Pero, nemoj se ljutis, sala, ucinilo mi se da verujes sistemskim izvorima informacija, a ja takve ljude subjektivno rangiram na nizi novo svesti ;) Kad pomenu kalustofobicnu, to me podseti na dve stvari. Prva da Q anonovi pratioci se cesto nazivaju autisticni upravo zbog toga sto su u svom svetu, ogradjeni od dopiranja informacija CNN& mejnstrim medijima. Za njih je to ok, oni prihvataju taj naziv, evo prihvaticu i ja da sam asocijalan u odnosu na mejnstrim sistem informacija, vrednosti, svega. Druga da sem svoje klaustofobicne svesti zaista nema dokaza da izvan coveka niti je nesto pre njega postojalo, niti da postoji, niti da ce posle njega postojati, u filozofiji se to naziva solipsizmom, to je stara ideja, upravo citav neke knjige Dzordza Barklija (poznatog i po tome sto je razbuco Njutnov i Lajbnizov kalkulus (integrale i diferencijale)).
Evo bar jedna javna licnost, demantovao me Dejan Lucic, pozva ljude da ne glasaju zbog korone, posebno starije. Doduse trebali su par dana ranije ako su hteli da rasire vecu paniku i da imaju veci efekat https://www.youtube.com/watch?v=nvQwg_9ln_A&t=51s
 
U stvari, treba se njihovom taktikom sluziti.

NE IZLAZITE SUTRA IZ VASIH DOMOVA!!! Ceka nas POTOP biblijskih razmera, mrtvi ce plivati ulicama, a KORONI odgovoraju ovakvi vremenski uslovi i prenosice se pri najmanjem kontaktu i boravku na javnom mestu!!!








Za ovo bi se trebalo ici u zatvor, a oni svaki dan to rokaju.
 
Bojkot ce propasti iz razloga sto nerad uvek gubi a bojkot je vrsta nerada.
Doduse, bojkot uvek daje dobar izgovor za nerad.
Koliko ljudi da izadje na izbore i za bilo koga glasali, svi ce proglasiti pobedu. I vlast i opzicija i bojkotasi...
 
Ispade da je pljacka vrsta rada... A da unistavanje prirode kopanjem uglja i sl je dobro jer povecava BDP. Placeni rad za gazdu je jedno od najvecih zala danasnjice, izvor ekspolatacije i gubljenje ljudskosti. Takodje rad je uznemirenje ravonteze, jer svaka akcija izaziva u povratnoj sprezi reakciju. Sto je i zapisano u Trecem Njutnovom zakonu o sili, a sam rad je proizvod sile i predjenog puta, znaci u osnovi rada je sila. Dakle Ima svrhe ako je ta povratna sprega dobra za nas, i taj rad i sila ulozena u njega se moze nazvati korisnim. Ali ima i stetocinskog rada i sile poput politicara, profesionalnih lazova.
 
Sazetak antiglobalisticke politike DJB:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wdEu0ST_XRg[/youtube]
 
U samu zoru političkog pluralizma našega, htedosmo u startu da odudaramo, te napravismo partiju. I da se to proslavi, bi spontani koncert ispred SKC-a (znate, one stepenice). Tada se skupilo, onako spontano, nekoliko 'iljada dobro zagrejane omladine, da odsluša naš izuzetno gotivan političko-muzički program. Međutim, kada se posle te spektakularne večeri pročulo da ćemo pozvati Džegera i još neke face, da postanu počasni članovi... pogađate, udba je ekspresno ubacila svoje pacove da sje*******u parti. Tako i bi, pa kad je narednog proleća nastala jagma za "dobrovoljcima" za ratnu klanicu, mi neki smo brzometno morali k'o u šumu k'o preko grane.

Pa eto, danas kad znamo 'kako treba' i rado bismo ponovili žurku, niko ne bi došao. Rok'en'rol se vodi kao 'umro je', a omladina pogubila energiju i ideale. Nova vremena, drugi običaji. :?

Serbia Under Milosevic S.jpg

Republic of Serbia S.jpg

Pozdrav svim apstinentima! 8)
 
Vracam se sa sela i odoh pred skupstinu, nesto mi se prave sranja :) Ako hoce neko da se pridruzi, imam vip mesta :)
 
Vrh