Šta je novo?

Izbori 2024

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749794#p749794:3mznarld je napisao(la):
Beki » Today, 16:30[/url]":3mznarld]U stvari, treba se njihovom taktikom sluziti.

NE IZLAZITE SUTRA IZ VASIH DOMOVA!!! Ceka nas POTOP biblijskih razmera, mrtvi ce plivati ulicama, a KORONI odgovoraju ovakvi vremenski uslovi i prenosice se pri najmanjem kontaktu i boravku na javnom mestu!!!


Za ovo bi se trebalo ici u zatvor, a oni svaki dan to rokaju.
Verovao ili ne, sutra je delimično pomračenje Sunca
 
A posle pomracenja se ponovo radja novo, mlado, napredno sunce.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749741#p749741:tj0z6vci je napisao(la):
Earthmoving » Sat Jun 20, 2020 12:06 pm[/url]":tj0z6vci]Mislim da nije do blejanja u tv. Prosto, gejevi su za Branbicku i Vucka koji je doveo. Bar ja tako citam izmedju redova Vradoviceve i Perine komentare.

korist od toga sto je brnabicka premijerka za LGBT zajednicu jednaka je koristi koju ima radnicka klasa od toga sto je SPS u vlasti - ravna nuli, a mozda i manje.
 
Poruka nije bila LGBTu nego Nama. Poruka nasem sistemu vrednosti. Mozda prosli put Vuckovi glasaci nisu znali da ce njihov glas biti tako zloupotrebljen za LGBT protiv njihove volje, ali ovaj put nemaju opravdanje da ne znaju. Citav sistem glasanja je obesmisljen, Vucko obeca most, a dovede migrante, obeca Mercedes fabriku a dovede LGBT premijera, obeca kafu, uvali ti ventilatore... Ocigledno da glas za nesto nema nikakve uzrocno-posledicne veze sa onim sta se desava posle izbora kada su izabrani. I onda nema svrhe ljudi da glasaju, zato i bojkotuju takav sistem.
 
Predikcija:

Populacija Srbije, pruzeta sa: https://www.indexmundi.com/serbia/demographics_profile.html

0-18 years: 17.98%
19-24 years: 7.56% (male 272,252 /female 255,590)
25-54 years: 41.27% (male 1,475,243 /female 1,445,935)
55-64 years: 14.21% (male 485,849 /female 520,126)
65 years and over: 18.98% (male 557,307 /female 786,074) (2018 est.)

Ukupno gradjana Srbije 6,982 miliona

Gradjani koji mogu da glasaju: 5.726.636

18-24 godina:
izlaznost: 37.05% (195.564 osoba) (podaci o grupi od 18 do 24 godine sa reddit Srbije)
Glasanje: (do 5%)
DJB: 46% = 89.959 osoba
PSG: 8.8% = 17.209 osoba
Beli list: 6.2% = 12.124 osoba
Metla: 5.3% = 10.364 osoba

25-54 godina:
izlaznost: 50% (do 35 vecinski bojkot od 35 vecinski glasanje)(1.728.882 osoba)
Glasanje: (do 5%)
SNS: 50% = 720.367 osoba
SPS: 11% = 158.480 osoba
DJB: 9% = 129.666 osoba
PSG: 8% = 115.258 osoba
Beli list: 5% = 72.036 osoba

55-64 godina:
izlaznost: 60% (korona smanjuje izlaznost inace lagano 65+%) (595.285 osoba)
Glasanje: (do 5%)
SNS: 55% = 327.406 osoba
SPS: 15% = 89.292 osoba
Beli list: 5% =29.764 osoba

65 godina i preko:
izlaznost: 65% (korona smanjuje izlaznost inace lagano 70+%) (861.369 osoba)
Glasanje: (do 5%)
SNS: 60% = 516.821 osoba
SPS: 30% = 258.410 osoba
Beli list: 5% = 43.068 osoba

Ukupno:
Bojkot/Apstinenti: 3.600.900 osoba
Glasalo: 3.381.100 osoba
Izlaznost: 48.42%
SNS: 1.564.594 glasova (46% glasova)
SPS: 506.182 glasova (14% glasova)
Beli list: 156.992 glasova (4% glasova)
DJB: 219.625 glasova (6.5% glasova)
PSG: 132.467 glasova (4% glasova)
 
Predikcija je lepo napisana ali cifre se ne poklapaju.
Total ti je: 74.5%
Fali ti jos 25.5% sto je jako puno!
 
Imamo 21. partiju na izborima, prikazane su 4 i beli listici.
Znaci imamo jos 17 (!) partija koje ce imati od 0-2.99%. Tu moze da se nakupi 25.5% lako.

Ali opet, da, ima mesta za fluktuaciju.

I sad vidimo zasto SNS i Vucic forsiraju glasanje - realno je da dobiju manje od 50%, sto bi bio debakl za njih.
 
Uvek ima tako oko 5% gradjana svih godista, koji prezvrljaju papir, nacrtaju k**** ili napisu neku dubokoumnu poruku.
 
znaci, prema ipsosu, 200 poslanika SNS-u. lepo.

zamislite kad imamo kojekakve atlagice u skupstini koji su bili na prvih 150 mesta kakvi ce sve monstrumi i spodobe sedeti tamo sada kad i 200. sa liste upadne. jeza me hvata. BOJKOT!
 
Te ankete Ipsosa nisu uopšte merodavne, za izbore barem. Ja aktivno odgovaram na njihove ankete, i eto prethodnih mesec dana sam nekoliko puta dobio praktično istu anketu vezano za izbore. Sve kao da li ćete glasati na izborima, za koga biste glasali, da li podržavate bojkot. I najgluplje pitanje, odnosno izbor odgovora "Glasaću PROTIV Aleksandra Vučića..." i "Glasaću ZA Aleksandra Vučića...". I uvek ista pitanja, možda se nešto malo razlikuje. I sad zamislite da se na te ankete prijavljuju botovi SNSa. Rezultati se nikako ne mogu posmatrati kao realni.
 
Uzmimo da je ovo tacno. SNS verovatno bi mogao da formira vladu sam jer bi broj mandata bio vecinski.
Ali ako npr ostanu ispod bilo bi zanimljivo videti da li Dacic moze da bud novi mandatar vlade :)

SNS: 1.564.594 glasova (46% glasova)
SPS: 506.182 glasova (14% glasova)
Beli list: 156.992 glasova (4% glasova)
DJB: 219.625 glasova (6.5% glasova)
PSG: 132.467 glasova (4% glasova)
 
pre svakih izbora vaskrsnu teme Nacionalni stadion, Jarbol i Metro


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Protest Noga i ekipe ispred skupštine. Hoće da uđu u skupštinu. Mediji oskudno izveštavaju. Pitam se, gde su čuvene patriote "Delije"? A da, sada se zanimaju Crnom Gorom, KiM više nije zanimljiv. Služba je služba, a družba je družba.
N1 i ekipa čekaju da Vučić pusti Kosovo u UN pa da odahnu. Posle će to da koriste protiv njega i podrže "Murtu".
Nisam znao da je politička scena u Srbiji toliko jadna. Uopšte ne želim da imam kontate da osobama koje glasaju za SNS i SPS. Možda je to neki vid diskriminacije, ali prosto mi idu na nerve.
Pitam se samo za koga li radi Nogo i šta on zapravo hoće ovim performansom? Meni miriše na sukob AV-a i Nebojše iz Beograda...
 
Nogo je smesan. Prvo je izjavio da ce policija da se "preda" pa sad da svi budu "mirni" pa onda da "cekaju do jutra".
Totalna dezorjentisanost.

Mislim da ako izadje 51% sutra da je to politicko samoubistvo svih koji su bojkotovali jer su od tog trenutka van-parlamentarne stranke.
 
Očekujem malo manju izlaznost u odnosu na prošle izbore, pogotovo ako su zaista čistili birački spisak pa izbacili mrtve iz njega, taman će eto taj pročišćen spisak malo nadomestiti bojkot, malo će vlast "na mišiće" da navuče izlaznost i biće tu negde oko 50%.
Živi bili pa videli.
Posle će biti obraćanja naciji kako je bojkot pukao, SzS propao, nova opozicija ušla u skupštinu, standarno od ove vlasti.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nemački Der Spiegel piše o izborima u Srbiji i Vučiću.
Evo u kratkim crtama šta piše:
- već na početku pišu da je jasno ko će pobediti - partija predsednika Vučića. EU ćuti, takođe zbog njegove navodne moći na zapadnom Balkanu.
- prepričavaju zabranjeni spot sa decom, bez kritike zloupotrebe, odnosno ne spominje se da je to zabranjeno
- kažu da već vladajuća partija ne nosi jasno ime partije, nego ime predsednika i slogan.
- prepričavaju Vučićevu političku istoriju, od Miloševića i njegovih tadašnjih učinaka, do danas. Srbija je teoretski demokratska, a u praksi autoritarna država (u kojoj je autoritarnost) i prenosi razloge za to: predsednik i vlada sebi javno dopuštaju kršenje Ustava; prava građana se konstantno krše; svakodnevna politička korupcija.
- prenose da je Freedom House prebacio Srbiju u državu sa hibridnim sistemom. Opozicioni političari idu toliko da ovo nazivaju diktaturom, da bojkotuju izbore i da ih nazivaju lažnim izborima i da već duže vreme ne učestvuju u skupštini.
- kažu da poseduje, odnosno konstantno zauzima javni i medijski prostor, što je bilo dodatno pojačano tokom Korona krize. Takođe da nadgleda sve što može i da je konstantno praćen lojalnim novinarima.
- kažu da Vučić sebe stalno predstavlja nekakvim ocem države, vođom (Firer - Führer) i spasiocem Srba. Sve političke i ekonomske mere i odluke izgovara u Ja-formi. Da stalno obećava poboljšanje i bolji život za one u lošijoj životnoj situaciji.
- kažu da se njegov često patetični patriotizam dobro prima kod mnogo ljudi.
- nazivaju ga osobom koja ima dovoljno moći (takoreći) da stabilizuje ili destabilizuje region i državu. Zbog toga je EU toliko ćutljiva i oprezna sa Srbijom, jer smatraju da Vučić može da bude stabilan dok ga niko ne dira, a ako ga slučajno čačnu, da će biti destabilizacije.

Evo link, ko još razume nemački ili bi da iskoristi Gugl translejt.

https://www.spiegel.de/politik/ausland/ ... 3aacf4-amp
 
Moraju Srbi sa severa Kosova na glasanje. Ipak se planira njihova integracija u centralnu Srbiju. Ovo je vežba.
 
Vrh