То је оно што сам рекао, да би Лукашенко у Србији добио подршку 70-80% подршке образованијих, али зато 30-40% необразованијих. Питаћете онда зашто је 70% образованијих Белоруса сада против Лукашенко? Зато што су навикли да живе у безбедности, реду, закону, ефикасности, и као креативнији део популације очекују више. Уз то, згражавају се методама које власт користи против политичких противника. Ако би детаљно анализирали шта би суштински програмски мењали, дошло би се до релативно мало промена. У Србији, напротив, ако би дисецирао сваки озбиљнији образобан човек своју област, ту би након уклоњених тумора остало јако мало здравог меса.
Ова генерација студената евентуално може кроз деценију да буде покретач неких озбиљних промена. Али ако би врховни гуру СНСекте сада пандркнуо, тешко је очекивати да ће га, па да бирамо најбољи могући тим, доћи до врло дубоких промена. Вратио би се онај ниво (ипак) цивилизованости који је био за време ДС-ДСС. Мислим да ако целу ову школску годину студенти и средњошколци инвестирају (по речима секте "потроше"), на друштвено описмењавање, не само да нису (нисмо) изгубили, него смо добили немерљиво вредан капитал за неку будућу друштвену промену.
Али опет, за културну промену је потребно неколико генерација, и она може да крене тамо где не треба. Тек случајем срећних технолошких околности смо добили нову генерацију која није никада гледала "Бољи живот" када је било све горе, "Срећне људе" када су нас задесиле све несреће, и "Породично благо", када је већ све било опљачкано и уништено од стране владајуће камариле.