Šta je novo?

Izbori 2024

Kaže Dačić će ubuduće na izborima u Srbiji slobodno glasati građani RS. Dakle, dovodiće Dodikove botove jer je očigledno da gubi glasačko telo u Srbiji. Opozicija će naravno ćutati i setiće se 2 dana posle izbora da se to nije smelo dopustiti. Pod tim uslovima ubuduće samo bu**** može izlaziti na izbore. Ovde je sve zrelo za jednu čistku i revoluciju, ali nažalost, narod je mrtav i ubijen u pojam.
Предали север КиМ Албанцима и сад желе да замаскирају то лажним приближавањем РС, а уствари приближавањем искључиво Додику и његовим сарадницима. Зашто на Свесрпски сабор нису позвани представници Срба из Федерације, Хрватске, Словеније, Мађарске, Румуније, Македоније? Па зато што двојица лажних патриота ( а у ствари издајника и корисних идиота) желе себе да представе као патриоте и заштитнике свих Срба.
 
Naprotiv, to treba dodatno motivisati narod da glasa u što većem broju kako bi neutralisali fantomske glasače, od revolucije je svima jasno da nema ništa.
Добро, али шта ако власт опет покраде изборе преко купљених гласача, фантомских гласача и обртањем процената преко ноћи у своју корист? Онда да ћутимо и трпимо то? Неће ови мирно отићи с власти. Избори ће бити иоле фер и демократски само ако се на улици у једном тренутку поново створи критична маса и да уз то опозиција то искористи да захтева прелазну владу где би опозиција држала МУП и Министарство за локалну самоуправу. То ће моћи да издејствује једино Саво Манојловић или неко скроз нов ко се у међувремену појави на политичкој сцени да би променио неке ствари из корена. Наравно ово неће бити у скорије време, мораћемо да се стрпимо бар 2,5 године да се тако нешто деси, а вероватно и више.
 
Предали север КиМ Албанцима и сад желе да замаскирају то лажним приближавањем РС, а уствари приближавањем искључиво Додику и његовим сарадницима. Зашто на Свесрпски сабор нису позвани представници Срба из Федерације, Хрватске, Словеније, Мађарске, Румуније, Македоније? Па зато што двојица лажних патриота ( а у ствари издајника и корисних идиота) желе себе да представе као патриоте и заштитнике свих Срба.
Srbi iz Hrvatske nemaju pametnija posla, nego da idu na sabor osobi zbog koje su i morali da odu sa svojih ognjišta.
Kosovo je predao zarad očuvanja vlasti, osladilo mu se. Sada će novi set pesama o Kosovu, o Aci Srbinu i zlom Kurtiju. Tačno priča nameštena za one sa IQ-om 40.
 
Добро, али шта ако власт опет покраде изборе преко купљених гласача, фантомских гласача и обртањем процената преко ноћи у своју корист? Онда да ћутимо и трпимо то? Неће ови мирно отићи с власти. Избори ће бити иоле фер и демократски само ако се на улици у једном тренутку поново створи критична маса и да уз то опозиција то искористи да захтева прелазну владу где би опозиција држала МУП и Министарство за локалну самоуправу. То ће моћи да издејствује једино Саво Манојловић или неко скроз нов ко се у међувремену појави на политичкој сцени да би променио неке ствари из корена. Наравно ово неће бити у скорије време, мораћемо да се стрпимо бар 2,5 године да се тако нешто деси, а вероватно и више.
Kao što rekoh, ne mogu da pokradu izbore preko fantoma ako je izlaznost 80%, a od toga 70% glasalo za opoziciju. Sada dobijaju jer je gusto, izlaznost 50-60%, a od toga uzmu 45% i još 10% zbog fantoma. Ja ću bar svoje pravo uvek iskoristiti da glasam i da nagovorim ljude da glasaju jer mi je ta "kritična masa" sve dalja i dalja.
 
Problem je što su takvi rezultati izbora samo u teoriji mogući kod nas kako stvari stoje.
 
Bez budjenja kritične mase apstinenata teško. Mi imamo oko 3-3,5m glasača, ostalo je dijaspora, umrli, fantomi... Dijaspora je problem jer pojma nema, oni misle da je kod nas nikada bolje pa glasaju za vlast ali još veći problem su apsinenti jer oni zapravo prećutno podržavaju vlast iako su neki navodno za promene ali ih mrzi da se cimaju i glasaju. Unutrašnjost se budi što je takodje bitno, nema više svuda apsolutna pobeda sem u BGu.
 
Вулин одао почаст Стаљину

1718175850394.png
 
Vule ako udjemo u koalciju sa Bastacem obecaj da ces me postetiti na kardio vaskularnoj dedinje.
 
Podeljeni su dosta, kao i mi, ali su nekako većinski uspeli da sve to pomire i prihvate kao svoju istoriju! U Nikoljskoj rame uz rame stoje Josif Džugašvili i Nikolaj II Romanov, kao ulični umetnici! Podjednako su ponosni i na Kutuzova i na Žukova!

Ovde nije tako, po meni sa pravom. Ne mogu Koča Popović ili Peko Dapčević u ravan sa Mišićem, Stepanovićem...
 
Познавајујући доста Руса ово није тачно. А друг Џугашвили није ни Рус.
Тако неки кажу и да не знају никог ко гласа са СНС, кад оно...

Stalin’s Approval Rating Among Russians Hits Record High – Poll

Најпопуларнија историјска личност у Русији је Стаљин, истраживања јавног мњења одавно то показују. Наравно да није Рус.

@Ljuba82
Кутузов и Жуков ОК, али не може нико нормалан да се помири са Стаљином и Стаљинизмом. Ни у СФРЈ није могао да се велича Стаљин, и то је основно зрно нормалности које је та држава имала. Тада нисмо навијали ни за Совјете у Чехословачкој; неки траг разума и човечности мора да се очува - сад то, нажалост, више не чувамо, него дајемо лудацима да онанишу на Хепи ТВ, па нам и народ мастурбира на зло.
 
Podeljeni su dosta, kao i mi, ali su nekako većinski uspeli da sve to pomire i prihvate kao svoju istoriju! U Nikoljskoj rame uz rame stoje Josif Džugašvili i Nikolaj II Romanov, kao ulični umetnici! Podjednako su ponosni i na Kutuzova i na Žukova!

Ovde nije tako, po meni sa pravom. Ne mogu Koča Popović ili Peko Dapčević u ravan sa Mišićem, Stepanovićem...
Zasto kod nas s pravom ne moze a tamo moze? Isti argumenti bi se mogli primeniti i ovde i tamo.
 
Kod nas je raspad SFRJ doneo mnogo negativnih asocijacija na partizane i generalno socijalizam, pa se i ono što valja i ono što ne valja iz tog vremena stavlja u isti koš.

Takođe se sa druge strane preterano mitologizuje kraljevina.
 
Kod nas je raspad SFRJ doneo mnogo negativnih asocijacija na partizane i generalno socijalizam, pa se i ono što valja i ono što ne valja iz tog vremena stavlja u isti koš.

Takođe se sa druge strane preterano mitologizuje kraljevina.
Pa kontam, ali slicno bi se moglo reci i za Rusiju i raspad USSR. Nije bilo bas rata (mada ovo u Ukrajini je mozda zakasneli odjek), ali su ostali jos hladniji odnosi i misljenje svih strana da je USSR bio bas na njihovu stetu a na korist ovih drugih.
 
Треба рећи и да смо ми и пре рата (другог светског) имали искрене комунисте који су увидели природу стаљинизма. Најпознатији је пример Живојина Павловића Ждребета, комунисте који је мученички страдао од братске комунистичке руке друга Крцуна. Мислим да овакви ликови заслужују да се повремено помену, јер се о њима слабо зна.
 
Распад СССР је као обрнута ситуација са распадом СФРЈ, имали су прво периферне сукобе у Нагорно Карабаху и Приднестровљу, а сад имају сукоб највећих република, док је код нас прво био сукоб највећих република а на крају терористичка побуна рат у БЈРМ. Уз то имамо и обрнуте политичке процесе, по распаду СССР је највећа република била отворена западу и САД, и временом је дошло до захлађења и нетрпељивости, док је највећа република СФРЈ прво имала чак директно непријатељство са западом и САД а сада су односи добри.
 
Kao što rekoh, ne mogu da pokradu izbore preko fantoma ako je izlaznost 80%, a od toga 70% glasalo za opoziciju. Sada dobijaju jer je gusto, izlaznost 50-60%, a od toga uzmu 45% i još 10% zbog fantoma. Ja ću bar svoje pravo uvek iskoristiti da glasam i da nagovorim ljude da glasaju jer mi je ta "kritična masa" sve dalja i dalja.
Наравно, али излазност никад неће и није била 80%. Може да буде највише 70%.
 
Vrh