Šta je novo?

Izbori 2024

on to nije kupio
psihopatu nije briga kakve patike ima, jedino o cemu misli taj je vlast
to je dobio kao poklon, nema pojma kolko kosta nit ga je briga, garant
Koji poklon.. kad mogu sekretarke ministarstva da uzmu 10.000 evra iz NBS kad pođu na konferenciju u Beč, a onda tamo nakupuju sebi čizme, kožne jakne itd.. šta je problem za ovog monstruma da zahvati u kasu koliko hoće.

Bar da zna da se obuče, indijanac kombinuje sivi sako i cipele sa braon šarom..
 
nije mu problem, to nisam ni reko
kazem da ga ne zanima sta nosi, a s obzirom da je taj koji je verovatno brdo ovakvih poklona dobija
 
Опет тешко би нам било боље да неки странци купе ЕПС. Само би сутра видели нпр. гашења струје школама, болницама и факултетима због дуговања.
Jel si to na osnovu neke analoze zakljucio?
Ja se na primer ne bi kladio da bi nam bilo bolje da neki grčić ili sutra neko poput sime cigana upravlja eps-om...
 
Па ЈНА је била једина формална и легална војска за све до 1992.
Рат се преокренуо 1994-1995.
Наша спољна политика је била катастрофална како у СФРЈ тако и касније у СРЈ. Све је то из исте кухиње СКЈ.
Како исто размишљамо?
Stekao sam utisak da si i ti slicnog misljenja kao ovi pacijenti sto svršavaju na guranje prsta u oko americi i koji sanjaju pravljenje od srbije nekakvog pridnjestrovlja...
Ako sam pogrešio unapred se izvinjavam!
 
Ништа, мислим да нема потребе спуштати дискусију на лични ниво.
 
Stekao sam utisak da si i ti slicnog misljenja kao ovi pacijenti sto svršavaju na guranje prsta u oko americi i koji sanjaju pravljenje od srbije nekakvog pridnjestrovlja...
Ako sam pogrešio unapred se izvinjavam!
Pacijenti ili ne, ti si taj koji ovde piše neke uopštene floskule o nekakvim pripremama Srba za rat. Samo što te činjenice demantuju pa onda samo izbacuješ ta opšta mesta bez uporišta u stvarnosti.

Stvarnost.
1. Hrvati su blokirali kasarnu u gradu koji je bio na granici Srbije i to u gradu koji je imao predratno mešano stanovništvo.

2. Prva (vremenski) osuda za srpske zločine je zločin na Ovčari, za streljanje ratnih zarobljenika, znači nikakva etnička čišćenja pre rasplamsavanja rata.

3. Srbi su se toliko spremali za rat da su ga "počeli" "Balvan revolucijom" a vrhunac te pripreme za rat je povlačenje srpskih policajaca iz gradova sa većinski hrvatskim stanovništvom u gradove sa većinski srpskim stanovništvom, sa odbijanjem da se nosi šahovnica u tim gradovima gde su bili većina.

Nakon Vukovara JNA nije izvodila dalje operacije, a promena dolazi 93-94 nakon što je onaj pod lipom dozvolio hrvatima i muslimanima da lažnim pregovorima kupe sebi za naoružavanje dok je isti uveo sankcije na Drini.
 
Evo rezultata za Zvezdaru na osnovu preliminarnih rezultata.


snapshot-1717937596434.png
 
Pacijenti ili ne, ti si taj koji ovde piše neke uopštene floskule o nekakvim pripremama Srba za rat. Samo što te činjenice demantuju pa onda samo izbacuješ ta opšta mesta bez uporišta u stvarnosti.

Stvarnost.
1. Hrvati su blokirali kasarnu u gradu koji je bio na granici Srbije i to u gradu koji je imao predratno mešano stanovništvo.

2. Prva (vremenski) osuda za srpske zločine je zločin na Ovčari, za streljanje ratnih zarobljenika, znači nikakva etnička čišćenja pre rasplamsavanja rata.

3. Srbi su se toliko spremali za rat da su ga "počeli" "Balvan revolucijom" a vrhunac te pripreme za rat je povlačenje srpskih policajaca iz gradova sa većinski hrvatskim stanovništvom u gradove sa većinski srpskim stanovništvom, sa odbijanjem da se nosi šahovnica u tim gradovima gde su bili većina.

Nakon Vukovara JNA nije izvodila dalje operacije, a promena dolazi 93-94 nakon što je onaj pod lipom dozvolio hrvatima i muslimanima da lažnim pregovorima kupe sebi za naoružavanje dok je isti uveo sankcije na Drini.
"Cinjenicama" koje nemaju veze sa onim sto sam rekao naravno...
ja nigde nisam pricao o "etnickim ciscenjima pre rasplamsavanja rata" to si ti sad izmislio ne znam iz kog razloga
Etnicko cisnjenje sam pomenuo u kontekstu na primer zaposedanja skoro 25% teritorije hrvatske gde je prema popisu 91.zivelo tek nesto iznad polovine srba a 93.recimo preko 90% - zovi ti to kako hoces ali to je cinjenica, ako ti se ona ne svidja, jbg nisam ti ja kriv...

Srbi nisu bili jedinstveni tabor u tim ratovima,
i da neki srbi se jesu bili spremali za rat (opet kako i sa kojim ciljem je drugo pitanje)
Ti si sad do te mere banalizovao stvar da nema smisla ni govoriti dalje..
A imace neki srbi su prodavali muslimanima i hrvatima naoruzanje i municiju i dosta pre 1993...
 
Ладно ушли Радуловић и Жујовић. Ко су ови, Ми народ Звездаре?
 
Ладно ушли Радуловић и Жујовић. Ко су ови, Ми народ Звездаре?
Zivis u mehuru prijatelju, kuckas se sa istomisljenjicima i onda ti je cudno kako vise Beogradjana nije glasali za Dobricu, Savu i ostale glave a glasali za neke druge. Idi malo medju ljude popiji kafu pa ces videti, jer je ovde ispiranje mozga.
 
Zivis u mehuru prijatelju, kuckas se sa istomisljenjicima i onda ti je cudno kako vise Beogradjana nije glasali za Dobricu, Savu i ostale glave a glasali za neke druge. Idi malo medju ljude popiji kafu pa ces videti, jer je ovde ispiranje mozga.

Искрено уже радно окружење су ми 99% СНС гласачи, а овде на форуму није баш да имам пуно истомишљеника као што можеш видети последње 3-4 странице. :D Не чуди ме што Добрица и Саво нису боље прошли, чуди ме овај пролазал Др Жујовића и Радуловића.
Него да ли си одслушао интервју са Николом Јовановићем што сам окачио на претходној страници? Причао је како му се жале познаници из градских институција да их Шапић све шиканира, прича о ризику да Београд банкротира и рекао је да је по питању финансија Весић био много одговорнији.
 
"Cinjenicama" koje nemaju veze sa onim sto sam rekao naravno...
ja nigde nisam pricao o "etnickim ciscenjima pre rasplamsavanja rata" to si ti sad izmislio ne znam iz kog razloga
Etnicko cisnjenje sam pomenuo u kontekstu na primer zaposedanja skoro 25% teritorije hrvatske gde je prema popisu 91.zivelo tek nesto iznad polovine srba a 93.recimo preko 90% - zovi ti to kako hoces ali to je cinjenica, ako ti se ona ne svidja, jbg nisam ti ja kriv...

Srbi nisu bili jedinstveni tabor u tim ratovima,
i da neki srbi se jesu bili spremali za rat (opet kako i sa kojim ciljem je drugo pitanje)
Ti si sad do te mere banalizovao stvar da nema smisla ni govoriti dalje..
A imace neki srbi su prodavali muslimanima i hrvatima naoruzanje i municiju i dosta pre 1993...

Pa koji su se to srbi spremali za rat?
Toliko su se spremali za rat da su im kasarnu u mešovitom gradu na granici sa tadašnjom republikom blokirali.

93. srba jeste bilo preko 90% i nema šta ja kako to da zovem, to nije bilo etničko čišćenje. Hrvati iz Knina, Vukovara i drugih gradova nisu "čišćeni" i to ti je "činjenica".

Ili ima neka presuda za hrvatske civile iz Knina ili Vukovara a da je ne znam.
Ukratko, desio se rat. Rat koji su drugi počeli i za koji su se bolje i duže spremali.

Prodaja oružja, naravno da je bilo. To je radila tadašnja državna bezbednost, tj. ljudi pod njihovom komandom, a gle čuda prvi čovek te državne bezbednosti je agent CIA.

Još jednom, koji srbi su se spremali za rat? Kada? Sa kojim ciljem?
 
Опет тешко би нам било боље да неки странци купе ЕПС. Само би сутра видели нпр. гашења струје школама, болницама и факултетима због дуговања.
Screenshot_20240609-074222_Facebook.jpg

I to Rijeka, sirotinjski deo zemlje...
Sve pojedoše stranci i kapitalisti 🤣🤣
 
Опет тешко би нам било боље да неки странци купе ЕПС. Само би сутра видели нпр. гашења струје школама, болницама и факултетима због дуговања.

Нека се продају деонице ЕПС-а искључиво на домаћем тржишту да искључиво сви ови који би да ЕПС буде "наш" купе и буде "њихов", па "они" а не ми плаћали све губитке. Само што би тешко нашли заинтересоване купце међу њима, нико од тих који се противе продаји "нашег" ЕПС-а не би желели да буду његови власници а посебно не да из свог џепа плаћају његове хаварије и губитке.

ЕПС првенствено треба разбуцати као и сваки други монопол (то би Агенција за заштиту конкуренције прва требала да уради да заправо обавља своју дужност) и либерализовати производњу струје тако да обични људи могу да буду произвођачи што је лакше могуће. Срж ЕПС-а (без електрана итд.) би онда остала само дистрибутивна, где би се координисало дистрибуцијом и одржавањем мреже а и такав ЕПС би комотно могао да се подели на више власника који би зарад профита средили шта је остало од предузећа и учинили га функционалним.

Што се тиче гашења струје то апсолутно треба урадити свакоме ко не плати, то би присилило разне институције да воде рачуна о потрошњи струје и заправо плаћају своје рачуне. Ја да имам приватну школу и не плаћам струју угасили би ми је без проблема, што би државне школе биле другачије? Где је ту "лојална конкуренција" коју држава шатро брани кроз своје агенције када иде да бије деду који продаје лубенице у околини максија? Не само да би требало да се државним институцијама које не плаћају струју она угаси него би требало присилити директоре да из свог џепа плате рачуне које нису плаћали па би брже боље почели уместо да краду паре које добију
 
Često nisu direktori krivi, nego kao u slučaju prirodno-matematičkih fakulteta, država ne prebacuje sopstvenim institucijama dovoljno para za komunalije; jbg, iskrsne nešto oko temelja za Expo, neodložni radovi na Bulevaru patrijarha Pavla... 😁

Sve što uteruje finansijsku disciplinu državi, treba pozdraviti.
 
Нека се продају деонице ЕПС-а искључиво на домаћем тржишту да искључиво сви ови који би да ЕПС буде "наш" купе и буде "њихов", па "они" а не ми плаћали све губитке. Само што би тешко нашли заинтересоване купце међу њима, нико од тих који се противе продаји "нашег" ЕПС-а не би желели да буду његови власници а посебно не да из свог џепа плаћају његове хаварије и губитке.
Ово би се свело на то да цео енергетски сектор Србије контролишу Вук Хамовић, Зоран Ивковић, Зоран Дракулић и компанија. Добили би смо руско-украјински тип олигарха. Додуше, нису ни сад далеко од тога.

Где су границе који привредни сегменти не смеју бити приватизовани? Шта ћемо са здравством, које је у САД-у комплетно приватно? Школством, које је у САД-у тек половично под државном контролом? Они чак имају и затворе којима руководе приватне компаније.
 
Пребацивање било какве кривице на Србе преко Дрине који су практично избрисани са лица земље је ништа друго до наставак усташке идеологије и мисли.
 
Pa koji su se to srbi spremali za rat?
Toliko su se spremali za rat da su im kasarnu u mešovitom gradu na granici sa tadašnjom republikom blokirali.

93. srba jeste bilo preko 90% i nema šta ja kako to da zovem, to nije bilo etničko čišćenje. Hrvati iz Knina, Vukovara i drugih gradova nisu "čišćeni" i to ti je "činjenica".

Ili ima neka presuda za hrvatske civile iz Knina ili Vukovara a da je ne znam.
Ukratko, desio se rat. Rat koji su drugi počeli i za koji su se bolje i duže spremali.

Prodaja oružja, naravno da je bilo. To je radila tadašnja državna bezbednost, tj. ljudi pod njihovom komandom, a gle čuda prvi čovek te državne bezbednosti je agent CIA.

Još jednom, koji srbi su se spremali za rat? Kada? Sa kojim ciljem?
Ma jok, arkan valjda nije bio srbin ili je tako setao ulicom i eto palo mu napamet da organizuje paravojsku i pali u hrvatsku...
Hrvati sa teritorije pod kontrolom RSK su sami otišli (isto kao što su i srbi 95te sami otišli, bukvalno si isti kao hrvati koji to tvrde samo sa druge strane)
Ovo da izjednacavas jna sa srbima mi je malo cudno moram priznati, tu bukvalno potvrdjujes hrvatsku tezu.
Srbi su tako nespremni za kratko vreme od "balvan revolucije" dosli do formiranja paradrzave na preko 1/4 teritorije hrvatske sa vecinom naoruzanja u jna u svojim rukama (sta bi tek bilo da su bili spremni jbt), tako im doslo odjedanput verovatno...

Mislim skoro sve te price koje ti pricas su bile zvanicna propaganda onog pod lipom osim ovoga gde si od stanisica koji je bio obicna drukara (kako bi spasio svoje dupe kad su kola skrenula nizbrdo) proglasio za full stack agenta, to je sad neki moderni radikalski konstrukt...
 
Пребацивање било какве кривице на Србе преко Дрине који су практично избрисани са лица земље је ништа друго до наставак усташке идеологије и мисли.
Njihova jedina krivica je bila sto su i oni verovali u onog pod lipom da je novi karadjordje, sto su potrcali za njegovim bitangama (nakon sto je po nalogu iz beograda sklonjen raškovic) koji su ih naložili da ce biti deo srbije (među kojima je bio i sadasnji aca srbin) a onda ih na kraju prodali i ostavili na miliost i nemilost tim ustasama pobegavsi na vreme u srbiju...
 
Evo rezultata za Zvezdaru na osnovu preliminarnih rezultata.


Pogledajte prilog 201058
Slika i prilika jada i bede nase opozicije. Zbog nekog inata i izmisljenih proglasa i obecanja gospoda koji su bojkotovali su predali opstinu na tacni Sns-u. Vrlo racionalna odluka, tako cu i ja svaki put kada vidim nekog od bojkotasa na tv-u da promenim kanal, imali su sansu, pokazali su koliki im je domet, next please kako se kaze negde.
 

Још један драги пријатељ нашег председника је доживео бродолом на изборима. Вучићев низ је просто невероватан.

Иначе, изборе је заказао за 3 недеље. Код нас, би били за 3 месеца. И онда би се влада састављала још најмање толико.
 
Vrh