Šta je novo?

Izbori 2024

СНС је изабрао најлакши пут да дође на власт - допадни се највећем проценту народа који чине пензионери и људи слабијег образовања. Прича оно што они желе да чују и јефтино их купује јефтиним форама и потезима. Опозиција када схвати то, имаће шансе да победи.

IDJ je deo United Media grupe, isto kao i Nova, N1 i Danas.

Сад гледам, музику за песму је радио чувени репер Наполеон, један од пионира тог глорификовања "знаш ти ко сам ја бре" уличних пропалица.
 
Погрешно се гледа да је државно власништво лошије од приватног. Проблем је у партијском постављању кадрова. Управа предузећа може да буде професионална, као у Ер Србија нпр. Неки ресурси морају да остану у државном власништву.
Ако ти је држава најкорумпиранија развалина 80 година устројена против сопственог народа онда је државно власништво апсолутно лошије од приватног.

Увек ми је било смешно кад се јаве ови или они активисти и протестују што држава хоће да прода нешто или због стања нечега јавног. Па чекајте другари, ви се заправо борите да одређена вредност остане у поганим партијским рукама како би појединци наставили да се богате од тога а партија сачувала снагу своје власти и да та имовина трајно пропада.

Стратешки ресурси, неке услуге и инфра треба да остану државни као нужно зло у условима ове опште корумпираности и узурпације, остало јој све узети по кратком поступку.

Проблем са корумпираном државом је и тај што у таквим условима и свака приватизација по правилу бива штетна по грађане. На тај начин корумпирана држава нас држи као таоце њене корумпираности и злобе и омогућава себи очување свих полуга моћи.
 
Опет тешко би нам било боље да неки странци купе ЕПС. Само би сутра видели нпр. гашења струје школама, болницама и факултетима због дуговања.
 
Опет тешко би нам било боље да неки странци купе ЕПС. Само би сутра видели нпр. гашења струје школама, болницама и факултетима због дуговања.
Pa evo, mnogo uspešniji i odgovorniji (prema svojoj zemlji) Britišeri probali to pa se pokajali.

Rezultati su toliko dobri da decenijama ne prestaju da protestuju zbog toga, a spomenik Gvozdenoj gaduri - koja je privatizovala sve što je mogla, a dobila državnu sahranu - su morali pre par godina da dignu na pijedestal visok 2 metra da bi sprečili vandalizam, pošto je ta gadura u Britaniji i dan danas jako voljena i masa radnika oseća potrebu da joj "uzvrati ljubav".

Samo, mislim da je džaba sve to pričati neofeudalskim anarhokapitaljarskim tikvama ovde. Takvi uče jedino kad udare tikvom o ledinu, a neki čak ni tada.

Evo jedna gratis fotka usput:
SEI104016782.jpg
 
Опет тешко би нам било боље да неки странци купе ЕПС. Само би сутра видели нпр. гашења струје школама, болницама и факултетима због дуговања.
Ето, чак и у најгорем могућем сценарију које си могао да замислиш назире се и решење.

У таквим околностима сваки грађанин би био животно мотивисан да се бори против корумпиране државе, да је заузда, стави под контролу и искорени корупцију.

Но, либерална, тржишна економија и демократија не могу да функционишу без макар одређеног нивоа суверености државе, самим тим и друштва. Како је овде велика већина за подаништво и западне колонијалне вредности, све ће се наставити по старом.

едит: Ево читам сад тему о трамвајима, ту трајну корупционашку епопеју. Канда је тај систем био један од најнапреднијих у свету свог доба, савршено ефикасан и користан друштву кад је био приватан. Но, за тако нешто треба поштен однос државе и народа на обострану корист, као и народа међу собом.
 
Poslednja izmena:
Deja: ovde je velika većina za podaništvo i zapadne kolonijalne vrednosti

Isto Deja: EPS treba privatizovati (a zna da bi ga u tom slučaju uzeo BlackRock)

Ah, ova tema... 😌

P.S.
Šta se brineš za nabavku tramvaja, pa ti reče da voziš i bicikliraš. Da nećeš možda ti da se voziš tim tramvajima pa da te to nešto brine... Pa naravno da nećeš.
 
У таквим околностима сваки грађанин би био животно мотивисан да се бори против корумпиране државе, да је заузда, стави под контролу и искорени корупцију.
pre bi se navikli na to da nema struje
 
Врло могуће. Али и у том случају, негде би било и заслужено и та негативна друштвена појава у целости би брзо била збрисана.
 
СНС је изабрао најлакши пут да дође на власт - допадни се највећем проценту народа који чине пензионери и људи слабијег образовања. Прича оно што они желе да чују и јефтино их купује јефтиним форама и потезима. Опозиција када схвати то, имаће шансе да победи.



Сад гледам, музику за песму је радио чувени репер Наполеон, један од пионира тог глорификовања "знаш ти ко сам ја бре" уличних пропалица.
Propo.

Napoleon zurka je bila hitcina.
 
Propo.

Napoleon zurka je bila hitcina.
Јесте, али је то све у духу "ко не скаче тај је шиптар" и Косово за патике. Гориво за уличарски квазипатриотизам графита, бакљи и мурала.
 
Odvratne su, ne bih to obuo ni za dž.. plus, njemu gadno stoje, kao i sve što obuče..džabe i lova i sve kad je neharizmatična panjina.
Да, слажем се. Замисли бациш 100.000 за ово смеће које личи на собарице или патофне које сам носио када сам био мали. Стварно су сељачке и ружне.
 
Па човек просто нема укуса ни осећаја за естетику.
 
on to nije kupio
psihopatu nije briga kakve patike ima, jedino o cemu misli taj je vlast
to je dobio kao poklon, nema pojma kolko kosta nit ga je briga, garant
 
Одлична анализа коју смо имали пре избора.

 
Јесте, али је то све у духу "ко не скаче тај је шиптар" и Косово за патике. Гориво за уличарски квазипатриотизам графита, бакљи и мурала.
Hit je hit.
 
Да, слажем се. Замисли бациш 100.000 за ово смеће које личи на собарице или патофне које сам носио када сам био мали. Стварно су сељачке и ружне.
Mozda su udobne 🤔
 
Врло могуће. Али и у том случају, негде би било и заслужено и та негативна друштвена појава у целости би брзо била збрисана.
dovelo bi do gorih drustvenih pojava
veliki parizer bi odrzao jedno javno obracanje de bi potpisao papire uz sveću i pokazao kako je veliki radnik, kako radi i u kakvim god uslovima i da ko hoće može isto
penzioneri odusevljeni bi deci govorili onu iz tesne koze, kako je maksim gorki i bez sveće ucio, pod mesecinom
dovelo bi do normalizacije bede, sto je gospodin precednik vec jednom uradio bas sa parizerom
 
Da li bi mogli da povratimo javna preduzeća koja su predata kada bi se jednog dana oslobodili? Ne znam kako to funkcioniše, ima li neki pravni put ili se silom vraća nazad?
 
Ако остане капиталистички поредак, онда држава само може да купи. Ако се врати комунизам онда би могла насилна национализација.
 
Vrh