Šta je novo?

Izbori 2024

Eo na vračaru neki sns crvi tj fantomske liste koje su upale jer im je dozvoljeno da koriste slične nazive kao opozicione ce formirati sa sns vlast, bravo vračarci!
kako ste glasali sad još 4 godine kusajte radikale!
Sada je kasno. Imaju legitimitet da osnuju vlast. Ipak opozicioni glasači nisu toliko pametni kada glasaju za fantomske liste. Opozicija je teški krš.
 
Sada je kasno. Imaju legitimitet da osnuju vlast. Ipak opozicioni glasači nisu toliko pametni kada glasaju za fantomske liste. Opozicija je teški krš.
Druže da li i tebi još treba da se objašnjava da radikale zabole za legitimitet?

Pa 2020 je bio skoro pa pravi bojkot, i?
Jel pamtite vi ljudi šta? Pa to je bilo pre samo 4 god!
 
Druže da li i tebi još treba da se objašnjava da radikale zabole za legitimitet?

Pa 2020 je bio skoro pa pravi bojkot? i?
Jel pamtite vi ljudi šta? Pa to je bilo pre samo 4 god!
Znam, ali ti nisi razumeo moj komentar. Sve je čisto, ne vidim razlog za ljutnju. Opozicioni glasači nisu znali ko je, što govori o jačini opozicije. Vučić je Tesla za sve ove urbane likove. Ako želiš pobedu 2028. godine, moraš krenuti od zdravog tkiva. Sada se kreće u kampanju, sada se angažuju pametni ljudi.

AV je ponizio taj krug dvojke i pokazao da je mnogo pametniji i lukaviji od njih.
 
Mislim da ti je ovo u zagradi kljucno ako me razumeš...
Kapiram. Pa dobro, mislim ovde svi pričamo na poverenje. Sve što neko kaže o sebi može da bude ili skroz istina, ili delimično ili nimalo. Što bi rekli - ide njemu na dušu. A i provali se vremenom ako osoba mnogo laže.

S tim u vezi, svakako mislim da ovde ima mnogo barona koji nisu to kako se predstavljaju, ali znam da ima i ljudi koji jesu zaista preduzetnici u ITu ili rade u toj branši na visokim i/ili plaćenim pozicijama. Što samo po sebi nije problem, ali bude problem kada neki od njih nemaju pojma o urbanizmu, sve gledaju kroz rast i mrtve brojke, nisu čak ni iz Beograda (neki čak ni ne žive ovde) a žele na silu da tuđi grad/gradove pretvaraju u Hong Kong i Menhetn jer su videli na filmu pa vele tako treba.
 
Znam, ali ti nisi razumeo moj komentar. Sve je čisto, ne vidim razlog za ljutnju. Opozicioni glasači nisu znali ko je, što govori o jačini opozicije. Vučić je Tesla za sve ove urbane likove. Ako želiš pobedu 2028. godine, moraš krenuti od zdravog tkiva. Sada se kreće u kampanju, sada se angažuju pametni ljudi.

AV je ponizio taj krug dvojke i pokazao da je mnogo pametniji i lukaviji od njih.
Aha jasno..
Nije žvala tesla nego pravih opozicionih glasača ima jako malo čak i na vračaru...
Kad uz to dodaš i kontorlu sudova tužilaštva (a sve to većinski narod odobrava tj nema ništa protiv) lako je biti tesla...
 
Naleteo sam na odličnu misao Isaka Asimova od pre 44 godine. Ne znam gde bih je postavio, možda je ipak najbolje ovde. Važi sa amariku ali mislim da je od univerzalnog značaja.

U Sjedinjenim Državama postoji kult neznanja koji je uvek postojao. Trag antiintelektualizma je stalna nit koja se vijuga kroz naš politički i kulturni život, potpomognuta lažnom predstavom da demokratija znači da je „moje neznanje jednako dobro kao i vaše znanje.“
 
Ako ga zabole za legitimitet, zašto nije ormirao vlast u Beogradu u decembru? Zašto je prihvatio ponavljanje izbora? Zašto ih je pomerio sa aprila na jun?
Zato sto mu je od preko zamereno masovno organizovano dovodjenje bosanaca i ostalih,
Kako on dobro zna da bez njih ne moze da uzme vecinu, aktivirao je svog ortaka u opoziciji da rasturi priču i krene u bojkot kako bi smanjio opoziciji šanse,
pomogao mu je sa lepljenjem plakata i škrabanjem "bojkot" po gradu i voila!

2020.je izlaznost bila niža, pa mu to nikako nije smetalo da vladaju opstinama PUN MANDAT bez ikakvih problema!
 
Pa ja se baš i ne slažem. Mnogo se precenjuju ti Rusi koji su se sjatili kod nas. Nisu gopnici, ali nisu ni svi gospoda i naučnici. Biti bogat i uspešan u IT ne znači automatski i biti gospodin ili načitan čovek. Mislim to se vidi i ovde na forumu, od pre 3-4 godine je prepun ljudi koji (tvrde da) su uspešni i bogati preduzetnici u IT pa su im rezoni na nivou mase iz Žagubice ili Brusa. A neki su pak preopterećeni time što ne žive u Njujorku ili Hong Kongu pa bi od Beograda u Srbije da prave to, da od žene prave devojku i misicu. (što je suludo)

Pritom masa Rusa od malena praktikuje ravnodušnost i ku...bolju takvu da naspram te njihove prosečan Srbin deluje kao žešći aktivista i entuzijasta.

Mnogo se pričalo i pisalo kako će oni biti kao Beloarmejci i akademici koji su prebegli ovde posle Boljševičke revolucije. Ali tog vremena i tog mentaliteta više nema, to je bilo pre 100 godina. I za razliku od tadašnjh profesija i profila, ovaj put su pobegli najviše ITevci i preduzetnici. A takve uglavnom baš briga za bilo šta izvan njihovog stana, a kamoli šire od toga.
Kazes da rusi koji su dosli nece doprineti nasoj kulturi na uber pozitivan nacin kao sto su neki ovde pisali da hoce? :ROFLMAO:
 
Jedini čovek u koga verujem je Savo. Jedini ima prava rešenja i spreman je da odbije mandate. Za sada mi se sviđa i nisam pogrešio što sam njemu dao glas.
 
Jedini čovek u koga verujem je Savo. Jedini ima prava rešenja i spreman je da odbije mandate. Za sada mi se sviđa i nisam pogrešio što sam njemu dao glas.
Slazem se, i ima odlican tim ljudi oko sebe (barem na papiru), sve u svemu ima perspektivu,
Ali na kraju sve se svodi na raspolozenje vecinskog naroda...
 
Opet se ljudi lože na razne Preletačeviće, dok ukapiraju, sns još 4 godine na vlasti... a onda ispočetka loženje na nekog novog Preletačevića...
 
Bolje i to nego da se lože na djilasa,
ukanalio je opoziciju u poslednja 4 izborna ciklusa kao ni jedan preletecevic
 
Ljudi uvek polaze od sebe i misle da su svi kao oni, pa tako i botovi misle da su svi oko njih botovi. Verujem da su vaši glasovi u prošlosti odlazili Belom, Dverima, Zavetnicima, Čedama i raznim Sergejima...
 
Zavisi kad je šta bilo ponuđeno na izborima.
Ako pre 10 godina imaš SNS talog kao jednu opciju i glupog Đilasa kao drugu, glasaš za ovu drugu samo da ova prva nema nikad svu moć. Napominjem ovo pre 10 godina, dakle ne u sadašnjim okolnostima i političkoj sceni.

Mada za Pajdomana, Zayebnike, Zveri i Sergeje nikad nisam glasao, a mislim da ni ljudi oko mene nisu.


Sutra da se hipotetički dese novi izbori sa ponuđenim samo SNS i Đilasovim, glasao bih za Đilasove samo da ne ode sva moć SNSu. Pa čak i da budu u talu, opet ne bi sve otišlo istoj stranci. Dokle god SNS postoji, imperativ je da im se ne daje previše moći. Jer su nasilni umnobolni diktatori.
 

GPNm5wqXkAESoGJ
 
Poslednja izmena:
Nije bilo upućeno tebi već likovima koji se iznova i iznova lože na sumnjive likove, a ima ih dosta i u mom okruženju. Recimo, ne mogu da shvatim da i pored njihovih izjava, dela, nastupa.. ljudi još nisu skapirali ko su Dobrica, Pavle, Ćuta, Savo.
 
Meni je samo bitno da se redovno menjaju i da niko nikad nema previše moći, nego da stalno upinju da rade što bolje (i kradu manje) da ne bi skliznuli ispod potrebne većine.

Inače da je jedno đubre bolje od drugog ili trećeg, od toga sam odavno odustao. Danas čak i u svetu, čak i na jednom zapadu, ljudi biraju manje od dva zla i đubreta. Šolc, Makron, Kan, Trudo, Bajden... sve same debilčine, i druge debilčine kao protivkandidati (na istoku je još gore, tamo su despotije, zato i ne navodim primere). Samim tim ne očekujem da jedna Srbija bude išta bolja i drukčija.

Samo ih menjati, ne davati im previše moći i nateravati ih da se pribojavaju naroda. Ovo treće je trenutno na dugom štapu (jer su ljudi lenji i gluplji nego ikad), ali ova prva dva su itekako ostvariva. Samo kad bi svi mrdnuli guzice do biračkog mesta i zaokružili bilo šta sem onih koji vladaju u tom trenutku. I nema te mašinerije, tih botina, tih para i tih muljaža koje bi to mogle da prikriju i ponište.

Isto važi i za mnoge druge političke i socio-ekonomske probleme danas, globalno. Imaš kartel i oligopoliste - bojkotuj ih. Imaš hohštaplere i lopove koji ti prodaju smeće - bojkotuj ih. Imaš diktatora u usponu - glasaj protiv njega. Imaš kancere na TVu - ne gledaj ih. Ne hrani zlo bilo koje vrste, i menjaj ga kad možeš, kad već imaš priliku i mehanizme za to. Malo morgen bi danas šačica gmazova držala svet za klikere da ih sami ljudi ne hrane parama i moći, i da ih ne puštaju da im rade to što rade.

P.S.
Kad smo kod toga, sinoć odgledah The Big Short. Ista priča - šačica gmazova opljačka državu a svet otera u k... , milioni ostanu bez posla i domova, na kraju odrobija jedan jedini lik i nikom ništa. Narod (čak i tamo, na zapadu) ćuti i trpi. Umesto da ih posmenjuje sve ili stavi na giljotine.
 
Poslednja izmena:
Problem je sto izbori nikad nisu bili cisti kod nas. Uvek se na neki nacin uticalo na krajnji rezultat. Bukvalno se moze fingirati na dosta nacina. Lazne kutije koje se pojave niotkuda, bugarski voz, kupovina glasova, ucenjivanje clanova da moraju da slikaju listic, ubacivanje stotina listica na kraju glasanja, "lose" brojanje.....
Sta mislite zasto nece da uvedu kod nas elektronsko glasanje (odes na biracko mesto i prstom biras kandidata na ekranu)? Moze i tu da se namesta mozda ali bi bilo providno ako neko stvarno kontrolise. Ovo naravno nije i nece ni biti u planu kod nas ni za 50 godina
 
Poslednja izmena:
Vrh