Šta je novo?

Izbori 2024

Čovek je očigledno psihijatrijski slučaj. Srbija je puna glupaka i ludaka koji slede AV. Ovaj narod se mnogo proružnio, prolupao i sve je manje normalnih. Da li su svi ti otišli iz države, ne znam. Manjak kvaliteta je evidentan.
 
Čovek je očigledno psihijatrijski slučaj. Srbija je puna glupaka i ludaka koji slede AV. Ovaj narod se mnogo proružnio, prolupao i sve je manje normalnih. Da li su svi ti otišli iz države, ne znam. Manjak kvaliteta je evidentan.
Slazem se 100%. Definitivno se vidi kad pogledas 10 godina unazad.....dobri ljudi su otisli, spasili se a ko nije iskvario se. Uzas
 
Slazem se 100%. Definitivno se vidi kad pogledas 10 godina unazad.....dobri ljudi su otisli, spasili se a ko nije iskvario se. Uzas
Čak i ako pogledaš 2000. godinu. Bilo je mnogo pametne omladine, strašnih profesora u školama i na fakultetima. Sada niko ne želi da radi u prosveti, a mladi su nesposobni i praznjikavi. Svuda je pad kvaliteta.
 
Ceo Kreni-Promeni je kao da su Omladinska sekcija Kreni-Promeni pokreta.

Sve je to ok i slatko da se pokupe ti klinci sa mreza, ali krajnje neozbiljno sa druge strane.

Imaju fazon deset dana kampanje i eto, ode danas jedan dan.

Bacaju neke parole, slatka je i ona sto je bila u Utisku nedelje, ali je opet klasicna neka HR riba i prodavacica magle.

I to treba imati, ali ko ce da vodi grad? Gde im je struka? Arhitekte, ekonomisti...

Jbg, glasacemo i nije mracenje ovo sto pisem nego realnost - nista od svega ovoga.

Osim ako se ne desi cudo u narednih deset dana.

Ovako kako je sad, to je 10, 11 i 12 posto njima i isto toliko za BB.

Data im je sansa, ali oni od instagram postova dalje ne dobacuju i targetiranja samo jedne grupe ljudi.

Savo je kao bio neko ko je mogao i da pokupi glasace NADA-e, ali bas ce oni za ovu hipstersku TV Corba pricu da glasaju.


Jbg.

Bez ulaska u video, garantovano u svojih 8 razloga proziva prugu kroz Niš.😏

Moglo bi neka partija u Nišu da bude kreativnija.
 
Sad nešto razmišljam (umesto da spavam), zapravo nije ni čudo što SNS tako glorifikuje svoj uradak. Pored političkih razloga, to im je i maksimum sposobnosti, to jest za bolje ne znaju.

Lako je opravdati čak i laž pred samim sobom ako za bolje nisi sposoban.

Ne vredi raspravljati sa osobama koje su do te mere ograničene da nemaju kapacitet introspekcije uopšte. Ako neko govori samo u superlativima o sebi i bliski im, to je crvena zastavica svakako, niko nije toliko sposoban na ovom svetu.

Neverovatno je da su toliko sigurni u sebe spolja, a opet toliko nesigurni iznutra da ne smeju prihvatiti ni ideju da možda postoje kapitalne greške.

No, lako je od koga počinje, njihovog prvog od jednakih koji na TV duel ne sme 12 godina da izađe 😂
 
Хвала Ђиласу, Поношу и Милошу Сабља Јовановићу!
 
Ово се видело из авиона још у марту, помињао сам као папагај, и пре, а и после одлуке о делимичном бојкоту. Зато је Ђилас кукавички и побегао са бојног поља, а Саво улетео да преузме штафету.
 
Када сам видео да листа око Народне Странке има 4.5% све ми је било јасно.
Ово је неко само излупао бројеве а рекло би се са циљем да се демотивише опозиција а мотивише гласање за неке листе које ће као прећи и тиме ти гласови заврше испод црте.
 
Заправо је бивша власт добила више гласова 2012. него на претходним изборима...

Пресудили су председнички избори и вера ипак слободоумних људи којима је Тадић досадио у смењивост власти као принцип. Зачудили би се сви списком овдашњих форумаша који су 2012. гласали за Тому Гробара. Ја нисам, нити бих у животу, морам да признам - поштујем Лајбница и принцип довољног разлога, који тумачим тако да, ако је неко једном рекао нпр: "Није ми жао што је Ћурувија убијен", од мене заувек може да добије не глас на изборима, него само стражњи део телесине, народски: буљу - али ето, тако је било.
 
Ovi su došli na vlast pre 12 godina zato što su birači kaznili DS za njihove greške (i to najmanje - davanjem glasova za SNS) a onda su ovi počeli da rasturaju institucije i zarobljavaju medije kako nikada više ne bi sišli sa vlasti, na izborima ili na neki drugi način - a to nije ono što su građani želeli 2012 kada su kaznili dotadašnju vlast.
nema sta ja da mislim ili ne, to su cinjenice i ti ovom tvrdnjom njih nesvesno i potvrđujes..
Ej dovedes na vlast (direktno ili indirektno) najgori sljam oz 90tih da bi "kaznio" ds (ko da je ds samostalno vrsio vlast kako to sad radi žvala) - to mogu ili mazohisti ili priglupi treće nema žao mi je...

I sama činjenica da postoje ljudi koji isto tako nemaju sbb, teško žive pa opet se ne krste ispred štanda žvalinog (figurativno rečeno) ide u prilog tome da jesu medijski mrak i manipulacija krivi ali ne u potpunosti!
Ima uticaja i mali iq tj priglupost.

A inače ovo itekako doprinosi temi o kolapsu na ovom potezu jer ako radikali i gangula ostanu u gradu krecu u rusenje starog mosta a tek onda cemo upoznati kolaps na brankovom...
 
Заправо је бивша власт добила више гласова 2012. него на претходним изборима...

Пресудили су председнички избори и вера ипак слободоумних људи којима је Тадић досадио у смењивост власти као принцип. Зачудили би се сви списком овдашњих форумаша који су 2012. гласали за Тому Гробара. Ја нисам, нити бих у животу, морам да признам - поштујем Лајбница и принцип довољног разлога, који тумачим тако да, ако је неко једном рекао нпр: "Није ми жао што је Ћурувија убијен", од мене заувек може да добије не глас на изборима, него само стражњи део телесине, народски: буљу - али ето, тако је било.
Ma meni su najdrazi bili branioci kosova koji su glasali za grobara da bi "kaznili" tadića judu,
a kad ono tomina pobeda otvorila put brzoj predaji severa kosova i ono malo srbije sto je dole ostalo...
 
Заправо је бивша власт добила више гласова 2012. него на претходним изборима...

Пресудили су председнички избори и вера ипак слободоумних људи којима је Тадић досадио у смењивост власти као принцип. Зачудили би се сви списком овдашњих форумаша који су 2012. гласали за Тому Гробара. Ја нисам, нити бих у животу, морам да признам - поштујем Лајбница и принцип довољног разлога, који тумачим тако да, ако је неко једном рекао нпр: "Није ми жао што је Ћурувија убијен", од мене заувек може да добије не глас на изборима, него само стражњи део телесине, народски: буљу - али ето, тако је било.
Hvala Pantograf, nisam skoncentrisan, nisam to napisao, ako kao da jesam.
Tada je SPS promenio stranu i ušao u koaliciju sa starim drugarima kada je Tadić izgubio na predsedničkim (a sam je insistirao da se spoje sa parlamentarnim).
I onda je nova koalicija starih drugara počela da nas vraća unazad -prvo prinudna uprava u BG... pa mediji, obesmišljavanje institicija... do Gandule, boravišta birača itd itd...
Neka ovo bude i moj odgovor Sodarcu, iako sam rekao da neću da se nastavljam, a on insistira...
 
Verujem da je teško prihvatiti da ne mali broj glasača ovde ima velikih problema sa zatucanošću i tupavošću, ali to je realnost...
Takvi su tada i dali glasi tomi sto je preokrenulo stvari u korist sns i ostalo je istorija...
...sutra da sr oslobode mediji, opet bi bilo ne malo ljudi koji bi glasali za žvalu kao sto je i 2000tih bilo dosta ljudi koji su glasali za šešelja...jbg surova realnost
 
to mogu ili mazohisti ili priglupi treće nema žao mi je...

To nema veze sa tim, već je prosto polovina ovog naroda desno orijentisana i njima liberalne stranke nikad nisu i nikad neće odgovarati.

SNS je samo mobilisao glasačko telo koje je bilo izuzetno nezadovoljno pro-EU strankama levog centra, pogotovo nakon ekonomske krize koja je devastirala standard građana.

Zapad je bio svestan snage ove struje u Srbiji i da će kad tad liberalne stranke izgubiti vlast, napravili su pakt sa Vučićem i Tomom da razbucaju SRS i da se ideološki "pročiste" od njih stvaranjem SNS i potpišu Briselski sporazum, a zauzvrat su dali podršku za "pro-EU" put SNS-a (a u stvari formiranje klijentelističkog odnosa sa neoradikalima).

Liberalne stranke ne mogu da skinu SNS preobraćenjem njihovih glasača jer u njihovoj vizuri, koliko god da je SNS loš i korumpiran, oni nikad ne mogu biti toliko loši kao što su liberali. To je ideološka nekompatibilnost.
 
Ne vidim konflikt izmedju moje citirane recenice i tvog teksta...
 
Hteo sam da kažem da se tu ne radi o nečijoj gluposti, već o političkoj pocepanosti naroda na liberalnu i nacionalističku struju, i jedna grupa ne glasa za stranke druge grupe.
 
Ima i toga da su mnogi ljudi glupi ko panjevi.

To se ne dešava samo u Srbiji, dovoljno je pogledati političke okolnosti i politički izabrane vođe širom sveta pa videti da ljudi u nekim aspektima stvarno jesu sve gluplji. Odnosno manje skloni da rade na sebi i okruženju oko sebe. Manje skloni da se informišu, da se angažuju, da ne trpe gluposti, da se pobune...

S druge strane, političari koji su sve pametniji i lukaviji, koriste taj fenomen (i u Srbistanu i u svetu) da se još lakše dokopaju vlasti i ostanu na njoj još duže.
 
Poslednja izmena:
Hteo sam da kažem da se tu ne radi o nečijoj gluposti, već o političkoj pocepanosti naroda na liberalnu i nacionalističku struju, i jedna grupa ne glasa za stranke druge grupe.
Pa da li bi recimo u slucaju da si nacionalisticki orijentisan, glasao za te pseudonacionalisticke stranke koje su zapravo najgori kancer za tvoj narod i državu tj mnogo gori nego liberalne?
Pa ne bi, falila bi ti ova komponenta prigluposti..
 
Pa da li bi recimo u slucaju da si nacionalisticki orijentisan, glasao za te pseudonacionalisticke stranke koje su zapravo najgori kancer za tvoj narod i državu tj mnogo gori nego liberalne?
Pa ne bi, falila bi ti ova komponenta prigluposti..

Ja znam desničare za koje sigurno ne bi rekao da su glupi, koji su protiv SNS generalno, ali koji kažu da je i ovakav SNS bolji od bilo koje "građanističke" stranke.

Ja se ne slažem sa tim naravno, samo kažem da ovo mišljenje nije proizvod gluposti već političkog ubeđenja.
 
Ja znam desničare za koje sigurno ne bi rekao da su glupi, koji su protiv SNS generalno, ali koji kažu da je i ovakav SNS bolji od bilo koje "građanističke" stranke.
Pa ako su stvarno desničari i kazu da im je sns (da ne nabrajam sad sve nacionalne izdaje koje je žvalavi sproveo a koje su bile nezamislive pre njega) bolji,
onda tu nešto ne štima...
 
Poslednja izmena:
Vrh