Šta je novo?

Izbori 2024

Ne trba nikom tapšati klanajati se i izražavati poniznost, NI Bajdenu, NI Xiju, ni Putinu, ni Makronu ni nekom našem. Ljudi koji su ponizni ponizni su prema svakom. Zato ne treba pravdati cirkus od dočeka juče. POštovanje da, ali ne autobusom dovoditi ljude i davati im zastavice. POnosne ljude svako ceni, ponizne ne.
Zato i kazem to su isti ljudi i iste njuske. Nebitan je bajden putin, si, ili da se aplaudira mostu na adi ili da se docekuje spanski tramvaj sve je to ista ekipa tapsaca
Kad smo kod obecanja da pitam zna li ko koliko je porasla do sada kamata na onih 1000e sto obeca trubadur mladja, hteo bih da podignem taj novac?
 
Pitaj žvalu za mlađu,
to je njegov ortak još od dolaska na vlast koji mu je to zajedno sa dačićem i omogućio preletanjem u zadnjoj sekundi 2012te

Što se tiče tapšača, e pa nece biti da je isto, bajdenu nije tapsalo ni 500ljudi a onomad kepec kad je bio doslo je 20-30 hiljada fanatika od kojih su neki dizali ikone (ikone za komunjaru jbt),
Cudi me da je za xija doveo samo 5-6 iljada i to pod pretnjom, mislio sam da ce se radikalnim biračima svideti jos jedan komunjarski despot sa istoka a kad ono medjutim...
 
Zato i kazem to su isti ljudi i iste njuske. Nebitan je bajden putin, si, ili da se aplaudira mostu na adi ili da se docekuje spanski tramvaj sve je to ista ekipa tapsaca
Kad smo kod obecanja da pitam zna li ko koliko je porasla do sada kamata na onih 1000e sto obeca trubadur mladja, hteo bih da podignem taj novac?
To može da bude mogućnost za opozicione stranke da motivišu glasače. "vlast hoće da od vas napravi podanike, mi se tome suprostavljamo".
 
Можда још луђе су данас цене хлеба након констатације гос'н Николића и г-ђе Табаковић 2012. да је реална цена од 3 динара за векну. Тако некако и дођоше на власт.
Najluđe je kako su se ljudi lako prilagodili ceni hleba od 200 dindži. Živ se čovek na sve navikne.
 

Ovo ako se tacno tako i sprovede u delo je baš veliki poraz sekte što znači da ih je neko debelo pritisnuo nečim,
a znači da neće biti koristi od smrdljivih bednika koji su promenili prebivalište da bi drugima krojili kapu...

Čekam reakciju riđeg jer nekim malim delom i dalje verujem da bi mogao da preokrene tu moronsku odluku o bojkotu samo beograda (i direktnoj pomoći sekti) ili će da ostane upamćen kao neko ko je dok je sekta gubila vlast u nekim drugim gradovima on direktno pomogao da ne izgube i bg
 

Ovo ako se tacno tako i sprovede u delo je baš veliki poraz sekte što znači da ih je neko debelo pritisnuo nečim,
a znači da neće biti koristi od smrdljivih bednika koji su promenili prebivalište da bi drugima krojili kapu...

Čekam reakciju riđeg jer nekim malim delom i dalje verujem da bi mogao da preokrene tu moronsku odluku o bojkotu samo beograda (i direktnoj pomoći sekti) ili će da ostane upamćen kao neko ko je dok je sekta gubila vlast u nekim drugim gradovima on direktno pomogao da ne izgube i bg
Danas bio u zgradi SIV3 jer su premestili poslove MUP-a iz Ljermontove. Iza mene par osoba iz BiH, promenili prebivališta na BG adrese. Baš sam popričao sa par njih i dobio info iz prve ruke. Dakle, oni i dalje prijavljuju ljude u BG.
 
Danas bio u zgradi SIV3 jer su premestili poslove MUP-a iz Ljermontove. Iza mene par osoba iz BiH, promenili prebivališta na BG adrese. Baš sam popričao sa par njih i dobio info iz prve ruke. Dakle, oni i dalje prijavljuju ljude u BG.
Zato i kazem "ako se tacno tako sprovede u delo...",
iskreno meni je ovo skoro pa neverovatno ali ako se stvarno to desi onda je to ili pod velikom pretnjom spolja ili su sigruni da ovo sto je riđi uleteo klizeći opoziciji u bg-u je dovoljno samo po sebi i više im ne trebaju bednici sa strane...
 
Превише се полетело са оптимизмом око локалних избора. Бојим се да нема основа да СНС изгуби један једини већи град.
Došli smo do toga da je uspeh da sns tj crveno crna klika izgubi bilo koji grad...
Svašta se priča za mesta gde izlazi cela opozicija...
 
Апсолутно једини начин да СНС не добије већину на изборима у било ком граду у Србији, је да неки проценат гласова (нпр. 10%) освоји нека група грађана, или МИ. У том случају ће се ти одборници (на овај или онај начин) свакако наћи уз СНС, приликом бирања градске власти. И то је тако.

Постојала је једна једина могућност - да се сва опозиција нађе на једној квалитетној листи (уз писмене гаранције да не сарађују са СНС после избора). Тако би барем у неколико градова, и у Београду, било довољно гласова за апсолутну већину.
 
Pa evo u novom sadu se cela opozicija koja je za parlamentarne u decembru imala u zbiru preko 51%, udružila u jednu listu,
To daje nadu ali zavisi od toga koliko sekta dovuče bednika sa strane jbg
koliko sam cuo, slicna situacija je i u jos nekim gradovima
 
Биће занимљиво овде у Новом Саду.
Људи који су били пребачени за БГ ће гласати овде ако усвоје онај закон. То је можда онај број од 2000+ лица који су уписани у бирачки списак, о томе је ПОКС писао.
Опозиција је како је речено уједињена, има тј још скупља потписе Крени Промени који има потенцијал да дода још који глас, пре свега рачунам на оне који би били испод црте као и они који неће успети да скупе гласове. Колико видим ДЈБ није већ пар дана објавио да скупља потписе а нису предали листу, врло вероватно су схватили да немају шансе да их скупе. Коалиција око Народне странке такође још није предала, до краја недеље имају форе.
Томислав Бокан је кренуо још пре који месец да шара зидове али нит скупља потписе нит је у снс коалицији, могуће да су га склонили али да ће скупљати потписе за њих.
Биће овде велика борба јер не смеју да изгубе град из ког долази премијер, то би им била озбиљна срамота.

Време годишњих одмора можда буде пресудан фактор.
 
Da li Misa moze da predje cenzus u NS?
Једино ако направе изненађење као Несторовић.
Постоји промил шансе да су на опозиционој страни јер су се појавили на скупу подршке пребијеним активистима опозиције у Каћу, истовремено Миша је корисник простора на Спенсу а то је под контролом власти.
Свакако сумњам да могу да добију преко 5000 гласова за прелазак цензуса што индиректно користи власти.


Конкретније да одговорим, Миша, Истина, Сасвим друга прича су слични, јако мали потенцијал да пређу цензус са неком не великом излазношћу. Истина је прешла цензус на бојкотованим изборима 2020. где је била мала излазност.
Мада они се изјашњавају као Власи па могуће да имају и снижен праг за цензус.
 
Pa drugi jun bas i nije neko vreme godisnjih odmora...
Пардон, мислио сам ту и на викенд варијанте, лепо је време па се може очекивати и такав вид изостанака.
Локал је специфичан тако да и јако мали број гласова, пар десетина, може да одлучи хоће ли неко прњћи цензус или добити једног одборника више.
Лично сам пребацио планове тако да будем присутан 02.06. јер сваки глас се рачуна.
 
Vrh