Šta je novo?

Izbori 2024

Tako su Teslu naduvali q*rcem kad je onomad dolazio za Beograd da radi, da pokuša da se probije, pa ga je arhaični tip Sodarca nazvao Hrvojem, jer ipak nije autohtoni Srbijanac, čovek pokupio prnje i otišao u USA da radi. :)
Kada ja pričam sa Ptarima na primorju, oni imaju jako zanimljivu teoriju: "Albanac može biti rodjen u USA, Luksemburgu, Makedoniji, Jugu Srbije, Kosovu, Albaniji, Čameriji, Grčkoj, Švajcarskoj... on je i dalje Albanac". Da li se ti slažeš s tom teorijom? Ispadoše Ptari pametniji od Srba, čim se ne dele na ove i one. Nema kod njih Grka albanskog porekla, Grka srbijanskog porekla, nit ove s juga Srbije zovu Srbijancima već Preševarima.
 
Niko nije Teslu oterao iz Srbije, bio je jedan jedini put i primio ga je kralj, a na stanici dočekali oduševljeni studenti.

Oterali smo npr. Antu Starčevića.
Nemoj da im kvariš imaginarijum,
vidiš da su ukapirali da su ptari pametniji samo jos da ukapiraju i razlog zasto su pametniji (ne nije taj da se ne dele, dele se oni itekako)...

Sreća pa je otišao u ameriku, zato je i postigao sve to sto je postigao, kao u ostalom i pupin...
 
Zanimljivo je da debilnu priču da su teslu "naduvali qrcem" u beogradu guraju upravo hrvati (kao eto srbi ga oterali) - dakle ipak nije problem za "srbende" da pozajme nešto i od hrvata...
 
Poslednja izmena:
Inače je zanimljivo da Srbija ne samo što nije terala ljude, nego je bila valjda jedina evropska zemlja koja je osujećivala iseljavanje preko bare: pasoš za SAD je počrtkom 20. veka bio basnoslovno skup.
 
Tako su Teslu naduvali q*rcem kad je onomad dolazio za Beograd da radi, da pokuša da se probije, pa ga je arhaični tip Sodarca nazvao Hrvojem, jer ipak nije autohtoni Srbijanac, čovek pokupio prnje i otišao u USA da radi. :)
Kada ja pričam sa Ptarima na primorju, oni imaju jako zanimljivu teoriju: "Albanac može biti rodjen u USA, Luksemburgu, Makedoniji, Jugu Srbije, Kosovu, Albaniji, Čameriji, Grčkoj, Švajcarskoj... on je i dalje Albanac". Da li se ti slažeš s tom teorijom? Ispadoše Ptari pametniji od Srba, čim se ne dele na ove i one. Nema kod njih Grka albanskog porekla, Grka srbijanskog porekla, nit ove s juga Srbije zovu Srbijancima već Preševarima.
Sto ti onda skaces kad neko upotrebi neku rec koju ti nazivas ,,hrvatskom"?
 
Mislm ali su za mene bili i ostaće Kosovari.

Za Kosovce odnosno Srbe sa Kosova je to uvredljiv naziv.

KosovaR je izraz koji forsiraju ptari. Pravilnije se kaze Kosovac ako mislis na Srbe s Kosova.

Ne forsiraju oni već nepismeni i nedovoljno informisani Srbi iz centralne Srbije.

Da ne pričam o tome što srpske izbeglice sa Kosova neretko kolokvijalno nazivaju Šiptarima u centralnoj Srbiji. Jedan od razloga što i dalje ima Srba na Kosovu je taj. Znam nekolicinu primera gde su se vratili u svoje selo na Kosovu sa rečima draže mi je da budem svoj na svome sa par prijatelja okružen Šiptarima nego da me neko po Srbiji gleda popreko i naziva Šiptar. Jezivi smo ljudi postali.
 
Poslednja izmena:
Kosovar ili skraćeno kokos je inače prema mom razumevanju pežorativan naziv za srbe sa kosova nastao u onom periodu ogromne nezaposlenosti kada se u nekim gradovima gde je populacija izbeglica sa kosova bila velika nemali broj njih uvaljivao na državne jasle koje su za domicilno stanovništvo bile misaona imenica, takođe je u tim nekim gradovima bilo nepisano pravilo da ako vozis tablice sa kosova (gl pr pe.. dok im njihov novi idol aca srbin nije iste ukinuo) policija ti neće ništa...

Naravno da nisu sve izbeglice sa kosova imale takav status i beneficije ali jbg generalizacija je gadna stvar,
isto rade neke srbende prema gancijima na primer...
 
Za Kosovce odnosno Srbe sa Kosova je to uvredljiv naziv.



Ne forsiraju oni već nepismeni i nedovoljno informisani Srbi iz centralne Srbije.

Da ne pričam o tome što srpske izbeglice sa Kosova neretko kolokvijalno nazivaju Šiptarima u centralnoj Srbiji. Jedan od razloga što i dalje ima Srba na Kosovu je taj. Znam nekolicinu primera gde su se vratili u svoje selo na Kosovu sa rečima draže mi je da budem svoj na svome sa par prijatelja okružen Šiptarima nego da me neko po Srbiji gleda popreko i naziva Šiptar. Jezivi smo ljudi postali.

iskreno u dosta mesta u srbiji, se osecala negatvna emocija ka ljudima sa kosova, kragujevac, kraljevo. A da ne pricam o prokuplju, tamo bih rekao da vise mrze srbe s kosova nego bugare…
 
Pa evo mrze ih i ovde na forumu, kao sto rece jedan nece da mu gradonacelnik bude Kosovar, iako je taj Kosovar u Beogradu preko 25 godina.
 
Ljudi izbegli sa Kosova su dobijali odmah poslove u državnim institucijama i imali "besplatan smeštaj" po hotelima.
Barem je takva situacija bila u mom mestu, ali pretpostavljam da ni drugde nije bilo drugačije.
Deca Kosovaca su imala veće poene na stipendijama i ostalim vidovima pomoći u odnosu na decu samohranih roditelja ili sirmoašnuh porodica, normalno da se stvorila mržnja.
 
U SD taj animozitet prema njima seže mnogo pre rata na Kosovu.

Postoji bar 50 godina i vezan je za migracije ka industrijalizovanim gradovima - konkretno se u Smederevu radi o zapošljavanju u SARTID-u i Želvozu, i kasnijem lančanom dovlačenju po Šojić sistemu. Koliko znam, u Kragujevcu je ista priča sa Zastavom.
 
Појава да људи са Космета нису вољени у новим срединама јесте последица утицаја средине из које су дошли.
 
Neverovatna je količina regionalnog šovinizma u samo par poruka.

Savo Manojlović je građanin Srbije, rođen u Srbiji, sa višedecenijskim prebivalištem u Beogradu. Ima svako pravo da se kandiduje za gradonačelnika Beograda.
 
Vrh