Šta je novo?

Izbori 2024

На децембарским изборима смо имали резултат који је наговештавао пут ка успеху, а то је јединствена листа свих опозиционих снага. Показна вежба синергије и збира који је већи од појединачних сабирака. Сада имамо показну вежбу дезинтеграције, и резултат који ће бити нижи од свих очекивања. Верујем да СНС у јуну губи две београдске општине и то је то.

Сада апсолутно сви опозициони фактори искључиво раде у корист наше штете, и да СНС остане још дуже на власти. Први приоритет Драгана Ђиласа тренутно је да не изгуби статус водеће опозиционе фигуре, док је први приоритет Сава Манојловића баш да постане водећа опозициона фигура у наредном периоду. Први приоритет групације "Бирам борбу" је да се инсталира у локалне скупштине у што већем броју, не нужно као чинилац власти.

На све то, на десници влада још луђе расуло, без икакве наде (хе НАДЕ) да ће се у наредним годинама консолидовати и уобличити у разумну снагу. Обзиром на оријентацију нашег бирачког тела, без 15% оплођених гласова на десници нема теоретске шансе за било шта, било где, па ни у Београду.

Јединствена листа леве и десне опозиције би одувала СНС у 3 највећа града, добила 7,8 главних БГ општина, и неколико јачих градова. Али, изгледа то није никоме у интересу у опозицији, или им барем није први приоритет.
Fenomenalan opis svih ovih dešavanja, ovo prosto ne vodi nikuda i jedini moguć scenario u ovom momentu je povlacenje svih opozicionih lista do sutra, ujedinjenje cele opozicije oko blokada i zajednickog izlaska na naredne izbore. Ako se povuku samo u Beogradu, onda su totalni i****i i režim će ponovo seliti birače ako u budućnosti budu ponovili samo beogradske izbore, opštinske neće morati jer tu sva opozicija ucestvuje.
 
Nesto mi se javlja da ce ZLF pojesti govna i izaci sad.
 
Због једне листе на непознатој локацији да се блокирају читави избори?
Читава борба и позив на борбу да сада стане?
Пробајте да ме спречите да одем и дам глас првој следећој опозиционој опцији.
Ем је прилика да се ови победе барем негде а ем да се Ђилас и Јовановић пошаљу у историју. Са овим потезом Ђилас ће бити светац и пророк.
Немају подршку од мене ако се одлуче на тај потез.
 
На децембарским изборима смо имали резултат који је наговештавао пут ка успеху, а то је јединствена листа свих опозиционих снага. Показна вежба синергије и збира који је већи од појединачних сабирака. Сада имамо показну вежбу дезинтеграције, и резултат који ће бити нижи од свих очекивања. Верујем да СНС у јуну губи две београдске општине и то је то.

Сада апсолутно сви опозициони фактори искључиво раде у корист наше штете, и да СНС остане још дуже на власти. Први приоритет Драгана Ђиласа тренутно је да не изгуби статус водеће опозиционе фигуре, док је први приоритет Сава Манојловића баш да постане водећа опозициона фигура у наредном периоду. Први приоритет групације "Бирам борбу" је да се инсталира у локалне скупштине у што већем броју, не нужно као чинилац власти.

На све то, на десници влада још луђе расуло, без икакве наде (хе НАДЕ) да ће се у наредним годинама консолидовати и уобличити у разумну снагу. Обзиром на оријентацију нашег бирачког тела, без 15% оплођених гласова на десници нема теоретске шансе за било шта, било где, па ни у Београду.

Јединствена листа леве и десне опозиције би одувала СНС у 3 највећа града, добила 7,8 главних БГ општина, и неколико јачих градова. Али, изгледа то није никоме у интересу у опозицији, или им барем није први приоритет.
Imaju sansu sad da se ujedine u bojkotu.

I uopste nije lose ovako.

Da su odmah prihvatili u bojkot, narativ bi bio - bojkotuje Djilasov SPN i NADA.

Da je Savo rekao odmah da bojkotuje, to ne bi imalo nikakav uticaj jer nikada nije ni izasao na izbore niti je najavljivao da ce da izadje. Ta odluka bi prosla skroz nezapazeno.

Ovako sad i Djilasov SPN i anti-Djilasov SPN i Kreni-Promeni i NADA, a evo i Nestor najavljuje bojkot. I mocnije i ozbiljnije i masovnije zvuci tako nego da je samo ostalo na tome da SPN i NADA bojkotuju.

Biram borbu i Savo su svakako pokupili jedan broj biraca koji nije hteo za SPN sa Djilasom i ekipom i sada ih sve mogu aktivno staviti u bojkot ekipu. Ti ljudi verovatno ne bi ni izasli da se BB nije odvojila od Djilasa i da K-P nije odlucio da ide na izbore, ali drugacije je kad si deo neke organizovane grupacije koja bojkotuje, a drugacije kad to samostalno radis ogorcen na sve, nigde ne pripadas i niko te ni ne cuje.
 
Због једне листе на непознатој локацији да се блокирају читави избори?
Читава борба и позив на борбу да сада стане?
Пробајте да ме спречите да одем и дам глас првој следећој опозиционој опцији.
Ем је прилика да се ови победе барем негде а ем да се Ђилас и Јовановић пошаљу у историју. Са овим потезом Ђилас ће бити светац и пророк.
Немају подршку од мене ако се одлуче на тај потез.
Djilasa ko voli, voli, ko ne voli, ne vidim da ce mu ista ovo promeniti. Sta vise, ovo je sansa da se sutne sa mesta lidera opozicije.

Bojkot nikada nije bio losa opcija, samo sta bi se dobilo da su svi pristali odmah na bojkot?

Smanjila bi se izlaznost i izaslo na proteste koji bi bili isti kao oni u decembru. NADA se ne bi pojavila, a SPN predvodjen Djilasom bi skupio tri hiljade ljudi. Onda bi sutra Proglas recitovao poeziju pred 7 hiljada ljudi i prekosutra bi sve bilo gotovo.

Ovako su se Biram borbu i Kreni-Promeni profilisali kao dve ozbiljne opcije u Beogradu, skrenuli su paznju na sebe i privukli dosta ljudi. I mogu oni da predvode proteste, a Djilas i ekipa nek dovuku svojih dve hiljade ljudi, odlicno. Nek stoje sa strane (Djilas i ekipa, njihovi glasaci nek stoje gde hoce, slobodni su ljudi.)

Putovao sam sat vremena od Sajma do Trga zbog protesta prosvetara i isto toliko nazad.

Odseces Kneza Milosa i Beograd stoji. Ima prostora za delovanje koliko hoces, samo vecina nece da protestuje na protestima koje predvodi Djilas.

A po gradu svuda bilbordi sa Vucicevom slikom i ,,Beograd sutra" sloganom. Oni su u kampanji vec uveliko dok se ovi jos mlate oko potpisa. zaj***.
 
Због једне листе на непознатој локацији да се блокирају читави избори?
Читава борба и позив на борбу да сада стане?
Пробајте да ме спречите да одем и дам глас првој следећој опозиционој опцији.
Ем је прилика да се ови победе барем негде а ем да се Ђилас и Јовановић пошаљу у историју. Са овим потезом Ђилас ће бити светац и пророк.
Немају подршку од мене ако се одлуче на тај потез.
Bravo druže, zao je Đilas što nije skupljao potpise Dobrici čarapici. Više bi voleo da Đilas propadne nego da Vučić izgubi. Đilas, Ponoš i Jovanović, jedini sposobni ljudi u opoziciji.
 
Ах да, протести, бојкоти. Ево још сабирамо све те непрегледне успехе и победе добијене њима. Још од оних из 2017.
А овима на власти се тресу гаће од легитимности, ево већ 4 године не знају где ударају.
 
Bravo druže, zao je Đilas što nije skupljao potpise Dobrici čarapici. Više bi voleo da Đilas propadne nego da Vučić izgubi. Đilas, Ponoš i Jovanović, jedini sposobni ljudi u opoziciji.
Толико способни људи, а за 12 година ништа нису урадили. Вучић је способнији од њих.
 
Bravo za Kvintu, legitimizacija Vučićeve pobede.
Iskreno, ne zanima me. Oni su politicari pa nek se bave svojim poslom. Cilj je bolja, zdravija i normalnija Srbija tj. prvo Beograd.

Koji put biraju, ne mogu ja da im odredjujem. Njihovo je da nadju nacin da pobede, ja mogu da podrzim koliko mogu.

Sad me ne zanima nista drugo osim programa, ljudi u timu i kampanje.

Ako rade dobro, podrska, ako ne, sta da im radim.

Hoce li neko iz opozicije da dudla ispod stola Hilu ili Putinu ili nekom trecem, isto me ne zanima, nije kao da ovi sto su sada na vlasti to ne rade. Ako to donosi dobro gradjanima, nek dudlaju. Ovi sada dudlaju, ali samo za svoju korist.

Imaju preko milion i dvesta hiljada Beogradjana sa pravom glasa koji su protiv ovog rezima da ubede da glasaju za njih. Treba im trecina.

Ne mislim da nema vremena, kako budu radili, tako ce i proci.

Od toga zavisi da li ce dobiti i moj glas, kao i glasove vecine drugih. Nekih 200 000 sigurno imaju, sve ostalo je do njih.

Niko nece odbiti i buniti se protiv neceg sto donosi dobro i njemu i njegovom okruzenju.

I bojkot je ok opcija i izlazak je ok, nije na meni, niti na bilo kom od gradjana da razbija glavu oko toga, imamo svoje brige i poslove, oni su politicari i time se bave ceo dan.

Doneli su odluku, imaju pocetnu podrsku, da su doneli odluku za bojkot, isto bi imali pocetnu podrsku.

Ali podrska nije bezrezervna. Mada, sa druge strane, ni ne zahteva se mnogo od strane velike vecine gradjana.

Pa da vidimo, kampanja pocinje, liste su proglasene, izvol'te.
 
Šta reci, neverovatno. Ja na ove izbore definitivno ne izlazim, ovo je sprdnja od izbora i političke scene.
46DFA826-7EF7-451E-B151-853B76946EA0.png
 
Srećan početak kampanje svima koji slave.

Vukadinović danas rekao da je situacija:

Crveno-crna koalicija 50% +

K-P 15-20%

BB 15%

MI 7%


Ne deluje ništa nemoguće, ima glasača ko hoće da radi.
 
Prosleđujem mejl koji sam dobio od Kreni-promeni:
"U utorak smo najavili blokade izbora ukoliko ne budu usvojene sve prethodno oborene liste koje imaju dovoljan broj potpisa. Uspeli smo u tome da proglase validnim prethodno 6 oborenih opozicionih listi - četiri Biram borbu i dve liste Kreni Promeni.



Poslednjih 8 godina opozicija nikada nije imala pokrivena sva biračka mesta. Za 1265 izborna mesta treba nam 2530 kontrolora. Kreni - Promeni ima trenutno 1568 kontrolora.



Da bismo sve pokrili treba nam HITNO još 962 kontrolora.



Rok je naredna 24h. Dakle sutra, petak 17. maja do 18h se morate prijaviti. Svi nakon toga biće u rezervnom sastavu."
 
Vrh