Šta je novo?

Izbori 2024

@Beki ozbiljna je frka i već sam procitao brdo komentara kako je Savo trojanac i Vučićev čovek.
Sad sam malo pogledao, moja teorija da Ðilasovi svedoci uopšte ne žele promene nego samo hoće da oni budu iznad svih se ispostavila kao tačna.

Kakva gomila bljuvotina, jeftinog humora i najgoreg cinizma.
 
Бојан из Екостраже је сам покренуо целу ту причуо о загађеном ваздуху и са евентуално још пар људи је одржава у животу. Проширила се пеича на читаву животну средину. Стално се цима а стално га неко напада. Увек некоме нешто смета. Када реагује јаче онда испадне да је надобудан али није. Свакоме одговори на поруку, из личног искуства знам.
Било би нам боље да је више таквих људи.
 
Ako ce promene da predvode likovi tipa Cuta-Tuta-Mute kojima smeta svaka promena i razvoj (recimo da se nakon 25 godina konacno ukloni ono ruglo u Nemanjinoj), onda bolje da ostanu SNS i kamarila.
 
Нек остану, све само да ти будеш задовољан рушењем споменика културе на чијем месту ће солитерчине градити фирма из исте оне земље која је тај споменик културе бомбардовала.
 
Нек остану, све само да ти будеш задовољан рушењем споменика културе на чијем месту ће солитерчине градити фирма из исте оне земље која је тај споменик културе бомбардовала.
Gradice i to privatna firma, a ne vojska SAD ili koje vec zemlje. Sve ostalo je iracionalno i predstavlja vecito buljenje u pupak i teranje inata Bog te pita kome.

Inace, i Skyline Towers (veoma uspesan projekat) je na mestu bivseg MUP-a. Verovatno je i taj ''spomenik kulture'' trebalo cuvati po toj tvojoj logici.
 
Бојан из Екостраже је сам покренуо целу ту причуо о загађеном ваздуху и са евентуално још пар људи је одржава у животу. Проширила се пеича на читаву животну средину. Стално се цима а стално га неко напада. Увек некоме нешто смета. Када реагује јаче онда испадне да је надобудан али није. Свакоме одговори на поруку, из личног искуства знам.
Било би нам боље да је више таквих људи.
Nesto ti ''ekolozi'' cute ko zaliveni po pitanju kineskih trovaca u Boru i Smederevu, a oglasavaju se samo po pitanju Rio Tinta (jer je on najlaksa meta). Lole su to stare.
 
Nesto ti ''ekolozi'' cute ko zaliveni po pitanju kineskih trovaca u Boru i Smederevu, a oglasavaju se samo po pitanju Rio Tinta (jer je on najlaksa meta). Lole su to stare.
Можда не пратите, Бојан (Екостража) обишао управо Бор прошли викенд и избацио пае објава о проблемима тамо. Иначе објављују о Бору и Смедереву као и о остатку Србије а и БиХ.
Можда мислите на неке друге "екологе".
 
Jeste nedosledno da u BG nema uslova a u ostalim gradovima/opštinama ima. Ipak sam i dalje razočaran razvojem situacije, možda više zbog Miloša koji je kategorično odbio učešće u nazovi izborima... Bolje da je ostavio neki prostor jer ovo nije crno bela situacija... Kao da sad svi koji izlaze daju pun legitimitet svemu i da će se poštovati rezultati, pa mi imamo neko očekivano unapređenje izbornih uslova, koje nije ni usvojeno, a kamoli da zaživi, ja ni ranije nisam posmatrao učešće kao zeleno svetlo za vlast da je sve ok... Drugim rečima, imaju puno pravo da se bune i ne priznaju rezultate kao i 17.12. Da se ne upadne u tu zamku da je kao sve ok... Kratko je vreme a mnogo toga ostalo da se uradi da ja poverujem da će ovi izbori biti ono pravo, pravi odraz volje građana za naredne 4 godine...

Dakle ništa nije isključeno. Ovde se ide dan za danom do tih izbora a ne kao da smo danas sve rešili i sve nam je jasno i kako će proći dani do izbora i sam izborni dan i naknadni dani... Daleko smo mi od legitimiteta, i možemo ukazivati na sve nepravilnosti čitavog procesa i uprkos učešću. To je suština ovog mog posta.

A Miloš je trebalo da se prikloni većini. Džabe insistiranje na potpisu ako većina odluči nešto drugo, ovo nije situacija gde se formalistički cepidlači nego potreba da jedinstvo nadjača podelu...
 
Vrati se i pročitaj šta si napisao. Slova su besplatna pa ih trošiš bez bojazni.
 
Ne razumem te @vucko razjasni ako se na mene odnosi... mada sumnjam 🙂
_____

Činjenica je da Savo moze da nadomesti Miloša, u dobrom delu... al ima tu ljudi koji ne razmišljaju kao mi, koji imaju interese i povlače određeni broj glasača za sobom... Nisu ni oni zanemarljivi... Tako da ne možemo baš da preslikamo svi Miloševi glasači odoše za Savu... Ne odlaze tako lako svi od sopstvene partije... Ipak dobro je, jedino što me obradovalo u poslednjih 5 dana je da Kreni Promeni izlazi...
 
Jeste nedosledno da u BG nema uslova a u ostalim gradovima/opštinama ima.
I Đilas i Ponoš i Jovanović su izjavili da su ostavili lokalnim odborima da sami procene situaciju na lokalu i sami odluče da li će izaći na izbore ili ne. Ili mislite da su trebali kao Vučić, da odlučuju iz Beograda šta da rade u Babušnici?
 
Да, али када би градски одбор у Београду одлучио ЗА, да ли би га сменили? Мислим, обзиром да се идеја о бојкоту баш слабо примила, ја бих очекивао да се окану политичког самоубиства - макар неки.
 
Да, али када би градски одбор у Београду одлучио ЗА, да ли би га сменили? Мислим, обзиром да се идеја о бојкоту баш слабо примила, ја бих очекивао да се окану политичког самоубиства - макар неки.
Miketic iz gradskog odbora Zajedno je odlucio da izlaze, pa su ga smenili, kako tu ne moze odbor da bira, a u drugim gradovima moze.
 
@Noki nisam mislio na tebe.
Super za Novi Sad što izlazi Kreni Promeni, pogotovu za Novi Sad gde recimo ZLF nije iskoristio potencijal koji je imao.
Deo glasača SPN i u Beogradu će glasati za KP, ali to nije problem jer je to sa dobrim razlogom jer su razočarani u SPN koji je imao svojih problema koje i sami vidite i navodite na temi. Kreni promeni smatram korektivnim faktorom koji nas podseća odakle smo krenuli kao aktivisti.

Ozbiljno radimo kampanju i očekujemo uskoro prikupljanje potpisa za izlazak koalicije Biram borbu na izbore u Beogradu i Beogradskim opštinama (Zeleno-levi front, Narodni pokret Srbije. Pokret slobodnih građana, Demokratska stranka, Ekološki ustanak, Novo lice Srbije). Nije mi i dalje jasno šta se dešava sa gradskim odborom Zajedno, javiću kada i to saznam. U svakom slučaju u bojkotu u Beogradu su samo Stranka slobode i pravde i Srce.
 
Poslednja izmena:
Da li se to meni čini a su juče vest o izlasku Kreni-Promeni na izbore objavili samo N1, Danas i NovaS i možda još neki opozicioni medij? Politika, Novosti i slični ništa.
 
Juče je Savo odgovarao na pitanja kod Bore Konja na tviteru, pa ko hoće, moze da isprati.
5F9C49BB-9D0C-4FBF-B2E1-FCE81ACA00A4.jpeg
 
Ja ne mogu da ispratim jer me je blokirao Bora pre 3 godine kada sam izneo kritiku Đilasa pa me je proglasio botom SNS-a i blokirao :confused:
Sada je taj isti Bora jedan od najvećih kritičara Djilasa i te opozicije, prosto on je kao i mnogi podrzavao Djilasa i SSP bez obzira na sve, al nam je onda pukao film zbog toga koliko su sujetni i nesposobni.
 
A u jednom periodui izmedju Đilasa i Save je bio i veliki fan Narodne Stranke. Imam problem sa takvim ljudima koji traže savršene idole i koji od idolopoklonika postanu najgori pljuvači. Iz krajnosti u krajnost što mi ukazuje da nisu stabilne ličnosti.
Realnost je da je nezanemarljiv deo našeg naroda takav: ili te kuju u zvezde proglašavajući te spasiocem naroda ili te nazivaju najvećom izdajicom u istoriji.

Taj aspekt političkih "influensera" bez direktnog uključivanja u političku borbu mi je posebno problematičan. Znate i sami moju priču, smučilo mi se da stojim sa strane i gledam šta se dešava. U mojoj kući su stvari daleko od savršenih, ali opet vidim da se krećemo u pozitivnom smeru. Više cenim ljude kao Savu koji preseku i uđu u blato politike umesto da stoje sa strane i navijaju kao Bora i ekipa dežurnih Tviter smatrača i najvijača.
 
Sada je taj isti Bora jedan od najvećih kritičara Djilasa i te opozicije, prosto on je kao i mnogi podrzavao Djilasa i SSP bez obzira na sve, al nam je onda pukao film zbog toga koliko su sujetni i nesposobni.
Ne znam koliko je to tačno, ali na tviteru ga retko ko voli, jer upravo radi ono što je uradio sa Vučkom. Na svaku kritiku koja mu se ne svidi, ok blokira i psuje. BoraKonj je zaista konj, u to sam se uverio milion puta do sada.
 
Ne znam koliko je to tačno, ali na tviteru ga retko ko voli, jer upravo radi ono što je uradio sa Vučkom. Na svaku kritiku koja mu se ne svidi, ok blokira i psuje. BoraKonj je zaista konj, u to sam se uverio milion puta do sada.
Ovo je objavio nakon optužbi Marinike Tepić na račun Save Manojlovića u januaru
D79E1843-D710-4D18-A377-3BA3A18B96DD.jpeg
 
Vrh