Šta je novo?

Izbori 2024

Sa stokom ne moze fino, zato opoziciji trebaju i likovi kao Parandilo.
Drugo, dobar deo naroda samo i razume taj jezik, oni ne razumeju kada ovi intelektualci krenu da im objasnjavaju zasto ih SNS krade i vara, posle druge recenice gube paznju.
Ovako kada ih Parandilo raspali njihovim oruzjem, nista lepse...
 
Парандиловић звучи као Бошко Обрадовић, слична прича и глас.
Он ми је први пик кад бих морао да бирам ко ће прећи на тамну страну ако затреба, такав утисак имам. Слично је причао и онај Булатовић па завршио код њих.
Био је Парандиловић у СПО који је у коалицији са снс а након тога и члан покса који је на локалу у Новом Саду био у коалицији са истим.
Пре неког времена је оптужио ДЈБ да је вучићева опозиција.
 
Ето цео ПОКС је бивши СПО, а СПН полагала наде у њих.
 
Ето цео ПОКС је бивши СПО, а СПН полагала наде у њих.
Јесу се они "прочистили" расцепањем и одласком Жике али су ипак они били коалициони партнери снс-а. Можда су се опаметили али увек имам дозу скепсе према њима и они су по мени били најслабија карика за прелет у Београду али ето Нестор је изненадио и на крају није било потребе.
 
Ово бих волео да видим. Мислим да би они попунили рупу која је остала од ССП-а и осталих а могли би и пребацити тај проценат јер за њих се не може пронаћи нешто лоше тако лако.
Можда и кључан корак ка једној великој промени.
 
Danas su objavili anketu o tome šta ljudi misle o njihovom izlasku na izbore, time definitivno opipavaju puls da vide da li im se isplati izaći. Možda je Savo osetio priliku da popuni tu rupu i napravi solidan rezultat. Deluje da planira izaći samostalno na izbore sa kreni-promeni, a ne u koaliciji sa ostatkom Spn.
 
Значи, опет идемо у правцу фрагментације верујући у нека нова лица као што је Саво Манојловић. Режим, напротив, никад није био укрупњенији, али ће лансирати своје сателите како би закинуо праве противнике за који глас.
Излазак опозиције у више колона је у реду докле год све прелазе цензус и сарађују у скупштини у циљу смене власти.
Нажалост, ми смо више пута имали ситуацију да се и једна колона (изборна листа, да будем прецизнији) распадне и изгуби конвергенцију.
 
Jel ti to imas vest pre svih gde se ide i kako se ide?
 
ali proglas je nebitan i nisu nikakav faktor na biračko telo, jer nemaju pristup medijima i ne ucestvuju na izborima, niti su u stanju da okupe veću masu ljudi na ulici. Neko je slao gore izjavu Marinike Tepić iz 4. aprila, ali moram ponovo da pošaljem za ljude koji nisu videli. https://direktno.rs/izbori-2024/519484/marinika-tepic-izbori-ana-brnabic-pregovori-sastanak.html

Rekao bih baš suprotno, na protestu protiv izborne krađe u organizaciji Proglasa je bilo preko 20,000 ljudi, dok na onima u organizaciji SPN-a nije mogla da se pređe brojka od 5,000.

U razgovoru sa okolinom, zaključio bih da je Proglas na većoj "ceni".
 
https://www.021.rs/story/Info/Srbij...rebivaliste-nece-glasati-na-novoj-adresi.html

Ово би била и највећа победа опозиције у последњих ихахај година. Види се да власг тражи период од 8 месеци јер су тада пребацивали адресе за прошле изборе.
И један и други период је победа само да се усвоји.
 
Vlast je već pobedila, a možete izaći kako god hoćete. Meni je pre par meseci jedan istaknuti i bogati naprednjak iz Batajnice rekao da oni mogu namestiti glasova koliko hoće. Jednostavno, nemoguće ih je pobediti jer sve kontrolišu. Dokle god budu imali podršku EU i SAD-a, do tada će i vladati.
 
Samo još oni fale. Mislio sam da će Savo da sačeka još malo, da mu se prostor više otvori, da je pametniji i strpljiviji. Nisam dobar prognozer, ali kod njega sam siguran da će doživeti fijasko i tako će još jedan dobar ekološki pokret koji je potreban, da propadne zbog alavosti zvana ulaska u politiku. Povućiće dole i zeleno levi front uđu u kolaciju s njim
 
Одличне вести. Надам се да ће привући онај број који не би изашао због Ђиласа и Маринике и тиме их пошаљу у политичку историју као сувишне.
Манојловић је и занимљив кандидат за дуже стазе. Осим неке повезаности са Сорошевим фондовима нема неке мрље да се јавно зна. Нема браће, кумова и пријатеља у сивим зонама, са Косова је па му "патриоте" ни ту не могу ништа. Његов покрет има редовне акције чиме су људи упознати са истим. Може се рећи да је пријатан на око тако да је он нека комбинација Тадића, Ђинђића и Чеде Јовановића (можда је овај последњи сувишан).
Надам се да ће изаћи и на осталим локалима, барем већим јер су ту препознатљиви.
Са друге стране можда им је то превелик залогај и треба ресурсе фокусирати на једну битку.
 
Baš to, čije god ime da se spomene uvek se nađe neko ko će to ime da pljuje i priča kako on ne valja. Gospodin savršeni ne postoji i toga morate biti svesni već jednom. Savo ovde koristi priliku zbog rupe koja je nastala neizlaskom SSP-a i DSS-a i ja se nadam da se ovim bliži kraj Djilasu.
 
Саво може да буде "Deus Ex Machina". Има капацитета да оствари добар резултат и привуче додатне гласове које распали СНП није био у могућности. Чак мислим да је, пошто извесно прелази цензус, боље да иде одвојено од остатка опозиције, барем ове екс-СПН, јер ће тако привући више апстинената за које СПН нема капацитета.
Само сад треба свакако да очекује невиђени удар од стране режимских медија, да га провлаче кроз сита и решета, а могуће да добије и нож с леђа од остатка опозиције јер ремети и неке њихове планове и узима засигурно део њиховог колача. Искрено се надам да неће изгорети у међусобним препуцавањима, барем да не прелазе неке границе.
 
Ja se nadam da će sns biti ispod 55 mandata i mislim da je to sasvim realno uz sva dešavanja i onda bez Nestorovića ponovo neće imati vlast. Naročito mi je realno jer se sps utopio uz sns i sad je jedini mogući postizborni partner upravo Nestorović, za kod mislim da bi išao sa obe opcije, ali je procenio da će ostvariti bolji rezultat na ponovljenim izborima.
 
Рачунајте овако, у односу резултате 17.12.

- СНС листа ће имати исти број гласача;
- Ми листа ће имати нешто већи број гласача;
- Странке деснице ће имати мањи број гласача, али је питање да ли ће уопште неко прећи цензус; Мишљења сам да неће;
- Бирам борбу, у најбољем случају осваја око 80% гласова које је имао СПН;
- Крени промени има тај потенцијал да донекле надомести бојкоташе, али и да штрбне мало и са других листа, а понајвише управо од Екс СПН.

Ценим да ће СНС листа бити на 55-60 мандата, осим ако се не деси нешто неочекивано.
 
Meni je interesantno kako Informer trenutno spusta tenziju, i vise napada ove sto bojkotuju, ali nekako bez onog nekadasnjeg žara. Dal Vucic ne stize da im salje instrukcije pa se pritajili ili je nesto drugo u pitanju.
 
Vrh