Šta je novo?

Izbori 2024

Pa vala od.1987 pa sve do prvih izbora smo i bili skoro ujedinjeni samo smo za novog karađorđa izabrali tesku komunjaru koji je odrastao zapravo na drugoj strani (koju je čak i podrzao u puču koji je propao), a na toj koja se sad tako pompezno podvaljuje je bio putovao kao direktor beobanke što je postao tek 1978, a isto toliko je išao i u pariz al to ne zvuči tako dobro kao ono prvo,
a imao je on i brata i ženu sa istim ideoloskim ubeđenjima i "međunarodnom saradnjom" ali ne, slobo srbine... orilo se tada,
orilo se skoro opet samo je nadimak bio drugi i to onog čija su hvala bogu i muda a i idelološka zaslepljenost manji ali zato glad velika...
...a da smo sami krivi, to definitivno
 
Poslednja izmena:
Било на Косову насиље и 1981. Био председник владе Србије Иван Стамболић. Било насиље и 1968. Латинка Перовић била секретарка ЦК савеза комуниста Србије.
Како то објаснити?
 
M kakvi ujedinjeni, to su gluposti, nikada to nije bilo i uvek je bilo približno pola-pola. U istim familijama se ljudi klali zbog ideologija, brat na brata! Mislim jedino da su kao Bogumile eliminisali posle 45-e sve, tako bi moglo (a nije da nije postojala namera, Sremski front i sve neposredno nakon oslobođenja. Dan-danas se mogu pročitati komentari zagriženih...ma trebalo je sve da ih...). Pa i sam Sloba je video šta se dešava i šta je narod osećao, nije tada bilo marketing stručnjaka kao danas, ali je i on morao da podilazi masama i presvlači pravac, pa je to onda skretalo kao nekoj nacional-levici. Mislim ne zameram ja njemu Gazimestan uopšte, zameram mu što se ku*čio i izgubio, što se kao najveći nije dogovorio, da mi diktiramo uslove!

Onda se to šizofreno ludilo i dan-danas preliva, pa tako dramoser mora da glumi da je veliki Srbin, da podilazi masama za unutrašnje političke potrebe, dok izdaje sve! Sutra da su izbori i da moram da glasam izmešu njega i Čanka npr, za drugog bih, bar je iskren neprijatelj!
 
Suma sumarum i sloba tada i ovaj sada koriste srbovanje.
Onaj prvi je pogubio sve ratove i predao sve kako bi on ostao vladar pa nije vazno cega ni po koju cenu,
a ovaj sad poklanja sve samo da ga puste da vlada i krade...
...glasaci i jednog i drugog ističu da je njihov vođa veliki srbin koji "brani državu i narod"
 
Било на Косову насиље и 1981. Био председник владе Србије Иван Стамболић. Било насиље и 1968. Латинка Перовић била секретарка ЦК савеза комуниста Србије.
Како то објаснити?
Srbi i Albanci se vise od sto godina bore za Kosovo, pa naravno da ce biti nasilja. Ako ovakvo stanje bude ostalo trajno, Srbi ce izgubiti Kosovo, na isti nacin na koji su Madjari izgubili Vojvodinu. Druga Jugoslavija nije bila srpska drzava i naravno da nije radila u srpskom nacionalnom interesu. Milosevic je pokusao da u nevreme, trapavo izvuce srpsko pitanje iz naftalina i napravio je vise stete, nego koristi.
 
Певају песму коју народ воли да чује.
Ко брани Ђиласу да Србује као Ђинђић на Палама ономад?
 
Pa jel napao hilla pre neki dan?
Vama čovek stvarno ne može ugoditi...
 
Pa toliko o tome da smo ujedinjeni, kao to je isplivalo 90-ih. Nije, nego je konačno ljudima došlo u mozak kako smo namagarčeni. Sad neko je to skapirao odmah, neko '68-e (gle čuda, ćale mi je tad bio brucoš, mogao bih sad da navedem znamenite Srbende koji su igrali Kozaračko kolo, NOR verziju, ispred zgrade univerziteta), neko '74-e, neko '89-e, neko kao moj deda u ovom veku, neko ni sad!

Dakle da ponovim, nije problem Srbovanje (kamo sreće da svi Srbujemo, da se to podrazumeva, a onda da razgovaramo o ostalom), nego upravo suprotno, sistematsko antisrbovanje svih tih govn*ra koji rade baš to što si opisao, ovo sad je damage control, idu kola nizbrdo, daj da vidim šta kažu istraživanja, da ostanem što duže! Sad sa toliko putera na glavi, daće šta god treba.

Pored svega toga, gomile grešaka, još uvek je postojala šansa da je Panić dobio izbore, a to je već bilo debelo u 90-tim i već je počeo rat! Bili bi veći i teritorijalno i demografski, oni koji bi ostali van granica bi imali veću autonomiju (Z4), Kosovo ne bi bila priča uopšte! A da, Srbovali bi!
 
Panić je bio zadnja šansa devedesetih. Iako politički nepismen (za balkanske narode), dobro je razumeo kako funkcioniše lobiranje, kome se vredi okrenuti itd. Imao je nekoliko interesatnih nastupa po zapadnim emisijama, gde je bio prilično staložen i realan. Gostovao je tada i kod čuvenog Lerija Kinga. On takav, sa svojim nastupima, bio je najbolji lek protiv otrova koji se sipao po raznim zapadnoevropskim medijima protiv nas. Išao je i u Sarajevo kada su već počele borbe. Cenim i način na koji je hteo da se reši Miloševića - da se osnuje srpsko-američka banka i da Sloba ode u SAD kao njen direktor.
Ostaje velika žalost što je doveden ovde da bude marioneta Slobe, pa je uklonjen čim je počeo da se batrga (Ćosić mu je kao predsednik SRJ skoro pa do Panićeve smene bio potpuno naklonjen).
Njegova glavna slabost je što nije bio populista, što nije, poput komunista i antičkih rimskih populara, ložio narod pričama o nastavku samoupravljanja, jeftinim nacionalizmom i ostalim baljezgarijama. Uz to je bio jako uspešan poslovan čovek. Šteta.
 
Већински народ у Србији се тада гадио капитализма америчког типа и желели су да остану самоуправљачи.
 
Pa toliko o tome da smo ujedinjeni, kao to je isplivalo 90-ih. Nije, nego je konačno ljudima došlo u mozak kako smo namagarčeni. Sad neko je to skapirao odmah, neko '68-e (gle čuda, ćale mi je tad bio brucoš, mogao bih sad da navedem znamenite Srbende koji su igrali Kozaračko kolo, NOR verziju, ispred zgrade univerziteta), neko '74-e, neko '89-e, neko kao moj deda u ovom veku, neko ni sad!

Dakle da ponovim, nije problem Srbovanje (kamo sreće da svi Srbujemo, da se to podrazumeva, a onda da razgovaramo o ostalom), nego upravo suprotno, sistematsko antisrbovanje svih tih govn*ra koji rade baš to što si opisao, ovo sad je damage control, idu kola nizbrdo, daj da vidim šta kažu istraživanja, da ostanem što duže! Sad sa toliko putera na glavi, daće šta god treba.

Pored svega toga, gomile grešaka, još uvek je postojala šansa da je Panić dobio izbore, a to je već bilo debelo u 90-tim i već je počeo rat! Bili bi veći i teritorijalno i demografski, oni koji bi ostali van granica bi imali veću autonomiju (Z4), Kosovo ne bi bila priča uopšte! A da, Srbovali bi!
Boga mi krajem 80tih i 1990te godine nije bas bilo 50-50, daleko od toga..

Ja ne znam da li mi mozda imamo razlicite kriterijume za srbovanje?
Pa panić nije mogao da pobedi bas zato sto su sloba (a i seselj u zacetku) srbovali i ovaj danas isto srbuje dvesta na sat (i tek će da pojača) = kad god se turbo srbovalo gubilo se.
Zna se ko može da ima oreol turbo srbovatelja,
pa ne moze na primer djilas sad da krene da srbuje i kao eto ogromne podrske...
 
IMG_3856.jpeg
 
Suma sumarum i sloba tada i ovaj sada koriste srbovanje.
Onaj prvi je pogubio sve ratove i predao sve kako bi on ostao vladar pa nije vazno cega ni po koju cenu,
a ovaj sad poklanja sve samo da ga puste da vlada i krade...
...glasaci i jednog i drugog ističu da je njihov vođa veliki srbin koji "brani državu i narod"
Kod Zlobe se završilo na ulici
Kod Oskara se završava....isto na ulici

i-to-je-tako-goran-vesic.gif
 
S tim što je sada problem što nema kritične mase, finansijske i organizacione potpore iz inostranstva kao 2000te protiv Zlobe.

Samim tim i teže je na ulici bilo šta uraditi
 
Evo Kesic na Novoj isprozivao Djilasa, ili je zapravo kroz humor hteo da ispegla stvar. Pukla tikva izmedju Djilasa i Šolaka, haha
 
Najvise se uzdamo i nadamo da ce desnicari i iskrene patriote konacno ukapirati ko unistava Srbiju i da nece glasati za Zavetnice/Nestorovice i ostalu bagru. Bilo da su iz provincije ili iz begea.
Samo to da se ispuni i Psiho je pao, a onda polako da se gradi pravna drzava.
Знамо ми добро ко уништава Србију и сав српски народ изван граница ове пост-комуњарске развалине.

По свим националним питањима СПН и СНС су апсолутно у равни. Избори су показали да је остварено национално јединство поводом издаје Косова и српства у целости и сада могу само да уживам како се светина батрга у раци коју су себи ископали.
 
Vrh