Šta je novo?

Izbori 2024

Nije 100 al jedno 60-70 je bilo i ti to dobro znas ako si tad bio u nekom svesnom dobu a to je za nase uslove bas dobra podrska...
a tenkove je izveo tek 1991.godine koju nisam ni spomenuo,
mnogima je doslo tad iz dupeta u glavu ali tad je vec bilo kaaaasno...

Ovo drugo nisam razumeo?
Sta da ti se objasni?
Hrvatsko lupetanje?
e ako to treba da ti se objasnjava onda jbg...

Poenta i jeste da nije 100%, ni blizu, jer da jeste ne bi tenkovi izlazili na ulicu.
Kako misliš kaaaasno? Šta ti to znači? To je 9 meseci nakon prvih izbora. Ako je to kaaaasno onda u redu.

Da se objasni hrvatsko lupetanje, albansko lupetanje, slovenačko lupetanje.
Ako nisu bila lupetanja da se potkrepi nekim argumentima koji su to postupci bili srbovanje.
Ako su bila lupetanja, da se uvaži da su bila lupetanja, i da su ta lupetanja imala svrhu rasturanja države i nezavisnosti njihovih republika/pokrajina i da je srbovanje došlo kao reakcija na ta lupetanja. Da se prihvati odgovornost a ne beskonačno ponavljanje da je srbovanje krivo za sve.

Jel bilo hravtskih/bosanskih protesta protiv njihovih vlasti koji su morali biti razbijani tenkovima?
 
Mislim da sam ti objasnio srbovavnje na koje mislim a koje je pocelo 86.87. pa su bili defilei srbovanja po srbiji gde su vodani ljudi slicno kao sto danas sekta voda svoje ovce (cak su dobijali i pare i lanc paket a u nekim trenucima i jogurt namenski)
- ishod toga je bilo preuzimanje i konsolidovanje potpune vlasti od strane jedn bitange a kad se narod osvestio marta 91. on je vec bio najmocniji i mogao je i tenkove bez pardona da izvede i vise mu niko nista nije mogao...

Sto se tice ovih ostalih naroda kamo lepe srece da je jos tad rasturena ta drzava a ne tek kad je ona gorepomenuta bitanga pocela da je rastura al ajd...
 
"Ми имамо закон који нас штити од нуклеарне будућности, бар као први бедем одбране.
Удружење Заштитимо Јадар и Рађевину већ годинама упозорава да на нашој територији има и уранијума, за који би могао бити заинтересован Запад сад кад губи колоније у Африци из којих је узимао јефтин уранијум а остављао радиоактивни отпад.
Ко у Србији држи реалне ресурсе за борбу против оваквих опасности, новац, медије?
И зашто их ВИДЉИВО не користи у случајевима највећих опасности и највећих штета за народ?
"Опозиција" ћути на нуклеарну опасност над Србијом.
Власт крши закон и уноси нам нуклеарну катастрофу у земљу, отвара врата за нуклеарне електране, нуклеарни отпад, копање уранијума. Нема противљења јер се све то ради за западну "силу" Французе (били сила некад, протерали су их из земаља које имају свега неколико хиљада војника).
1. опозиција и НВО су имале сасвим довољно времена да реагују, али нису.
2. није искључено да касније одиграју улогу за свог газду у сврху превентивног заузимања терена, као у случају протеста у мају и јуну 2023. или ако дође до неконтролисаних протеста из народа - да фингирају противљење ради преузимања и гашења протеста (што је лако урадити кад пошаљу своје медије).
3. Запад мајсторски контролише све мукице на овом терену:
Власт им испуњава жеље да би могли још коју годину да пљачкају народ.
Опозиција својим ћутањем обећава да ће бити још послушнији кад их Запад инсталира.
НВО сектор ћути да им Запад не би заврнуо славину и фондове, пројекте, од чега сасвим лепо живе и сад под Вучићем, а свакако ће сутра бити кооперативна власт.
Тако је у тишини прошла депонија у Винчи (Французи, милијарду и двеста милиона).
Тако је прошао метро на Макишу (Французи и Кинези) јер је опозиција преузела протест 2021. и заћутала, пустила да то прође.
Тако је годинама у тишини "пролазио" Рио Тинто (за који су биле заинтересоване све западне земље), а и кад се опозиција укључила (да би покупила кајмак у виду бесплатних минута на ТВу и гласова) то су радили у интересу отварања рудника (сетимо се само Ђиласових речи да "може рудник да буде и еколошки, само да се уложи мало више пара").
Тако је још 2021. опозиција ћутала за Национални стадион па је од 300 милиона све отишло на 18 милијарди евра.
Свако ко не види образац сарадње је или слеп или има интерес да се прави да не види, јер је умешан у неку од тих користољубивих група.
Ћутање или преузимање па уништавање борбе.
Појешће нас корупција. До сад бисмо били бар као Исланд.
Троја је пала због једног тројанског коња.
Србија их има на стотине."
 
Mislim da sam ti objasnio srbovavnje na koje mislim a koje je pocelo 86.87. pa su bili defilei srbovanja po srbiji gde su vodani ljudi slicno kao sto danas sekta voda svoje ovce (cak su dobijali i pare i lanc paket a u nekim trenucima i jogurt namenski)
- ishod toga je bilo preuzimanje i konsolidovanje potpune vlasti od strane jedn bitange a kad se narod osvestio marta 91. on je vec bio najmocniji i mogao je i tenkove bez pardona da izvede i vise mu niko nista nije mogao...

Sto se tice ovih ostalih naroda kamo lepe srece da je jos tad rasturena ta drzava a ne tek kad je ona gorepomenuta bitanga pocela da je rastura al ajd...
Народ је и 9.3. 1991. Србовао само против Слобе и црвених. Демонстранти су певали четничке песме о Дражи и Калабићу, носили кокарде и викали милицији да су усташе.
 
Да, 9. марта је било свачега на улицама Београда али то су биле доминантно антикомунистичке демонстрације.

Но, као и обично елита је инструментализовала вољу народа и и увалила му све супротно.
 
Народ је и 9.3. 1991. Србовао само против Слобе и црвених. Демонстранти су певали четничке песме о Дражи и Калабићу, носили кокарде и викали милицији да су усташе.
Pa normalno u jednom delu kad je glavni "opozicionar" bio vuk...
Opet normalno delimicno i u protestima opozicije pre 2000. pa i na samom 5.10.
Ono sto je problem je sto crveno crna banda to koristi jer vidi da su ljudi koji se loze na to u proseku prostiji i da svasta moze proći ako je uvijeno u patriJotski celofan..
..pa kad je glavni "četnik" bio hrvatska komunjara šešelj, sta dalje da pričamo??
isto radi i žvala danas, to je ta škola...
 
^^ pa daj neki inside info,
jel brnaba prihvatila 02.06. za sve izbore?
evo čak je i žvala reko da je on za to al nece ljudi da daju ostavke... lol

Jel usvajaju onaj zakon da se produzi rok na 150dana, zna li se šta?
 
@Sodarac

E vidiš, nisu ljudi vodani, o tome i pričamo! Mnogi ljudi koji su bili na Gazimestanu recimo nisu vodani, želeli su tu da budu, ne može se ni porediti sa sendvičarskom armijom! Niko nije vodan ni 5. oktobra, ni 2008. na velikom protestu! Čak i oni intelektualniji koji su bili svesni cele pozadine i znali čija su deca ti turbo-nacionalisti, verovali su da se napravio otklon i promena. Pa su opet bili pred tenkovima '91-e! Dakle ne radi se uopšte o Srbovanju kao što rekosmo! Eto i taj Drašković o kome danas mislim sve najgore, a za koga bih tada sigurno glasao da sam zbog godina mogao, da je on dobio, opet bi bilo sve drugačije! Srbovanje tada ne bi bilo problem, ovi dole bi i dalje bili teroristička grupa!

Suština je da ovaj već sada ima ozbiljnu armiju oportunista, dalje onih koji nisu za njega, ali kojima odgovara ova fake stabilnost (u stvari polako, ali sigurno razara unutrašnju supstancu ekonomski, demografski), ali i gomilu tih primitivnih, pa i plaćenih i da njih svih zajedno nema 25% i da opet vlada! Dakle ili opet služba drži sve i opozicija vrlo svesno sebi puca u noge svaki put kad ima šansu ili su teletabisi totalni zaista! Verovatno kombinacija oba!

P.S. Meni lično je to turbo Srbovanje uvek smetalo (i da koristilo se i koristi za jeftinu politiku), ali mnogo, mnogo manje od drugosrbijanštine koju ovi i ne kriju! Kako bi i mogao i umereno da Srbuje ako se zna ko mu je bio deda? Ja prvi pišem latinicom iz praktičnih razloga, smatram sebe Srbendom! Treba da se radujemo ako dođu Afrikanci na Trg Republike na binu da pokažu svoju kulturu i identitet i lupaju u one timpane ili tarabuke, ili neka lepojka iz Ukrajine (kamo sreće da ih ove naše delije obrlate :) ili ove naše snajke te njihove, da ostanu ovde), ali isto tako moraš da poštuješ i taj srpski opanak i narodnu nošnju i da imaš neku nacionalnu svest, iako tebi možda više prija Ramštajn ili šta već! Banalan primer, ali ne i suština. Moraš da poštuješ to, iskreno u duši, da imaš tu svest! Ne krivim ljude koji to u porodici nisu dobili, nego ih je ovakvo društvo oblikovalo decenijama, o tome sam i govorio kad sam pričao o podeli koja je napravljena! Kakva je podvala bila, dobri smo!
 

Prilozi

  • ukr.png
    ukr.png
    452,6 KB · Pregleda: 44
Na gazimestanu je itekako bilo vodanih, naravno bilo je i dobrovoljnih,
bilo je dosta vodanja i godinu i dve pre gazimestana - ali nikakve, nula, niđe veze sa 5tim oktobrom imaju ti cirkusi i šarade kao ni ona sramota od protesta 2008me

Ovaj sada pored armije oportunista i dalje ima ogromnu armiju imbecila koji veruju da je aca srbin spasilac srbije i prkosi silama!
naravno pomaže mu debelo i kenjkavo opoziciono biracko telo koje je on uspeo da ubije i pojam propagandom tipa "svi su isti" i slično...

Vidim ja od početka šta tebe žulja, čim ti koristiš taj retardirani izraz "drugosrbijanština" hehe
Boli me uvo za "opanak i narodnu nošnju", neka o tome brinu kulturni umetnička društva i ostalo - čak mi bude i odbojno kad vidim kakve njuške i dušmani ovog naroda to potenciraju!
Za mene je br.1 pravna država i vladavina zakona, sloboda medija i transparentnost vlasti koji proisticu iz toga!
Srbiji je bilo najbolje (a i na nacionalnom planu isto, ni jedna teritorija nije izgubljena cak je vracena kzb) kada na vlasti nisu bili turbo nacionalisti tj pljačkaši koji su pod plaštom turbo srbovanja gubili ratove, uništavali i pljackali drzavu...
 
Imaju, mnogi ljudi koji su bili na prvom, bili su i '91-e i 5. OKT i 2008.

Tih drugih koji nisu oportunisti ili nisu plaćeni je možda malo više od 5%, to je tako u svakom društvu, normalna raspodela jbg. Dakle malo više od tačke dve standardne devijacije levo...

Ne žulja mene ništa, žao mi je podele i decenijama ispiranih mozgova. Te druge vrednosti koje su podrazumevano poželjne ne isključuju prve.
 
Ne žulja mene ništa, žao mi je podele i decenijama ispiranih mozgova. Te druge vrednosti koje su podrazumevano poželjne ne isključuju prprve
Dok god su u prevazi ovi sto su im opanci vazniji, od toga nema nista - dokazano evo vec 35god u praksi...
 
Ne zna se ko pije ko plaća. Sve će biti jasno nadam se do petka makar što se tiče opozicije. A vlast lera li lera.
Jel se makar priča o tome ili je odluka konačna što se tiče Đilasa i DS da se ide u bojkot ako se ne ispune uslovi? Kakav je stav ostalih iz koalicije?
 
Tih drugih koji nisu oportunisti ili nisu plaćeni je možda malo više od 5%, to je tako u svakom društvu, normalna raspodela jbg. Dakle malo više od tačke dve standardne devijacije levo...
Deder javi zvalavom i radikalima,
oni izgleda pojma nemaju o strukturi svog birackog tela pa trose ogromne pare i energiju u naciJonalisticko-patriJotsku šaradu...
 
Potcenjuješ hobotnicu koja se razgranala. Opštine, državni poslovi, botovi, sitni kriminalci, batinaši. Potcenjuješ i grupu kojima odgovara ova fake stabilnost koja vodi u sigurno dužničko ropstvo i još veću zavisnost (ne saradnju), iako smo i sad prešli tu tačku bez povratka (a ima ih gomila i na ovom forumu, iako su deklarativno opozicija). Možda jednog dana prosečan Srba, pa i Evropljanin ukapira da se od svakog eura koji on zaradi, procenat koji stalno nominalno raste (i koji se doduše obezvređuje inflacijom, ali taman toliko da omča ostane oko vrata), vraća se u vidu kamata ili repatrijacije profita da da fiskalnu podršku u svemu što ove degenerisane EU birokate odluče, pa bilo to i dalje finansiranje klanja slovenskih naroda!

Pa zna se i strategija, svakom galamdžiji i laktašu daš neku odgovornost i mini-ćar da bude nešto bitan u svom mikrokosmosu! A tih drugih o kojima pričaš zaista nema više od 5, 7%. Nije to malo uopšte, ali tako je svuda! To je neka bude i pola miliona duša na nivou države! Teško to pobeđuješ, jer tih pola miliona duša ne postavlja pitanja, ne razmišlja, samo guta! Ovde će ljudi da postavljaju pitanja, eto ja sam prvi ovde postavljao vrlo neugodna pitanja jednom opozicionom stranački aktivnom kolegi, forumašu, pa mi bilo žao, jer ih svakako smatram kvalitetnijima, pa još da im rušim rejting (iako su pitanja vrlo legitimna).
 
Ne potcenjujem ja u tom slucaju nego sam žvala i njegov pr tim onda,
pa bukvalno mu se sve zasniva na nacionalistickim glupostima i propagandi kako je on spasilac!
A naravno da ni jednog trenutka nisam iskljucio postojanje te hobotnice, znam ja odlicno kako ona funkcionise...

Jbg to da ima jos mnooogo onih koji bez iakakvog "poklona" glasaju za njega nisam ja izmilio ili lupio - to se jednostavno vidi,
pa pogledaj sad majmuna kako kuka po stoti put o ugrozenosti i "nikad gorim vremenima od 44te.ili 45te"!
Pogledaj koliko se teosi na njihove televizije i novine koje imaju za cilj da te ovce drze omadjijanim i dodatno zaglupe!

Biće da si ti taj koji iz nekog razloga potcenjuje zatucanost i tupavost dobrog dela birackog tela tj naroda
 
Severna Makedonija postala kosponzor rezolucije o Srebrenici. Još jedan prijatelj Srbije.

Sećam se kada je SPC poklonila MPC sve crkve i manastire, čak i one koje su zadužbina Kraljević Marka. Genijalno, nema šta. Ima li jedno važno pitanje, a da Makedonija nije glasala protiv Srbije?

Hoće li Srbija istupiti iz Open Balkan? Naravno da neće pošto je to američka ideja i projekat da bi droga lakše i brže cirkulisala.
 
Poslednja izmena:
Шолц је јуче у Кини дочекан од стране заменика секретара за канцеларијску опрему скупштине-општине Чонгкинга


Што се нас тиче, највећа последица рата у Украјини је та да је ЕУ коначно постављена на своје место на геополитичкој мапи света, негде између Србије и Свазиленда.

У складу са тиме, Немачка је одрадила твоје, сад је мења Француска на позицији папирног тигра евроунијатске спрдачине.
Е сад, СПН је отприлике последњи геополитички потез Немачке на овим просторима а можда и генерално а Вучић је побегао брже-боље у загрљај француских курви.

Вучко, срећно са реалполитик, требаће вам.
 
Vrh