Šta je novo?

Izbori 2024

У Србији прекретницу може да направи једино странка/покрет који се залаже за националне интересе, права човека и која неће политичке размирице ставити изнад свеопштег интереса постигнутог концензусом. Може ли СПН да мало боље представи свој однос по питању сепаратиста на Косову и Метохији? Или по питању угрожавања Републике Српске, по питању деливања колонијалног управника из Сарајева?
 
Pa realno. Narocito ljudi glupi ko k kao vas dvojica koji izigravaju da su pametni i sarkasticni, a odisu tupavoscu i ogorcenoscu i smrde na luzerstvo, cime su i pravi predstavnici ovoga sto nam se nudi kao opozicija.

Svaka kritika njihovog dragog ridjeg se svodi na to da ce da se posprdaju i bace neki komentar kako je narod glup i kako namislja.

Provode zivot na forumima i tviterima, bacaju komentare kojim pucaju sebi u nogu, ljudi kada ih citaju samo im se ogadi opozicija, rodbina kad ih vidi, kazu, ako je ovaj tvrdi opozicionar, bolje za Vucica da glasam...

Kad se vide sa prijateljima... oh, wait.

...
Meni Djilas uopste nije drag, nisam ga postovao ni kao gradonacelnika, takodje ne cenim ni Mikija Aleksica,i da ne nabrajam dalje. Ali polazna tacka mi je uvek to da imamo mafiju na vlasti, i to ne metaforicno vec bukvalno. I smatram da opozicija sad u 5 do 12 mora biti ujedinjena, tako su zapoceli ovaj izborni ciklus tako moraju i zavrsiti, dal bojkotom dal izlaskom na izbore, nadam se da ce vecinski odluciti.
 
Meni Djilas uopste nije drag, nisam ga postovao ni kao gradonacelnika, takodje ne cenim ni Mikija Aleksica,i da ne nabrajam dalje. Ali polazna tacka mi je uvek to da imamo mafiju na vlasti, i to ne metaforicno vec bukvalno. I smatram da opozicija sad u 5 do 12 mora biti ujedinjena, tako su zapoceli ovaj izborni ciklus tako moraju i zavrsiti, dal bojkotom dal izlaskom na izbore, nadam se da ce vecinski odluciti.
Ne vredi objasnjavati frustriranom narcisoidnom slepcu...
12 godina im nije bilo dovoljno da nauce, nikad nece,
a mozda im u dubini duse ipak vise odgovara radikalski sistem nego djilas pa im je tesko da to priznaju sebi..

A za tih 12 godina smo imali vremena kada nije djilas bio sva opozicija, pa pre samo 2 godine smo imali izbore gde je bila opozicija podeljena na 3 dela gde je djilas bio samo jedan taj deo i gle cuda!?
Ona ostala dva dela i nisu prosla bog zna kako dobro, svi zajedno su imali manje nego sad a djilasov deo je pojedinacno bio najbolji!
Pametni ljudi bi izveli zakljucak na osnovu proste matematike al ne, teraj po svom makar gangula i žvala vladali jos 12 god...
 
Не знам како то другачије да кажем - НОРМАЛНИ ЉУДИ СЕ НЕ БАВЕ ПОЛИТИКОМ. Тражити неког нормалног тамо је исто као када би од фармацеута тражили савет за лепо уређење ентеријера, или од сликара да вам реши математички проблем, или од рок музичара финансијски савет, или од пољопривредника да вам покаже како ради свемирски модулатор. Не иде.
 
A zašto se onda Djilas ne povuče iz opozicije, ne bude ni u jednoj stranci i da šansu drugima, pa da vidimo da li će biti bolje bez njega, ili će sve ostati isto. Čovek ima svoj biznis i milione u džepu, šta mu sve ovo treba meni nikako nije jasno. Moguće je zbog sujete i želje da bude vladar, ili je prosto poenta da sns i opozicija drži Srbiju u šaci, pa i ako se smeni sns jednog dana, kormilo preuzme ova sadasnja opozicija koja će isto raditi u interesu USA i zapada, a da na vlast ne sme da dođe neko ko neće raditi u njihovom interesu.
 
Ђилас не мора и не треба да се повуче из опозиционог блока. Довољно је да се не представља као вођа или главна фаца и мање појављује и то не зато што је лопов, лош и ко зна какав, већ зато што је Вучић у својој медијској машинерији бљувотина успео да усади лик ђавола у главе бирача када помисле на Ђиласа. И то не важи само за њихове (СНС) потенцијалне гласаче већ и за оне које ни у лудилу не би гласали за њих.
Не треба да изађе скроз, већ да сведе своје јавно деловање само на давање подршке, јер и поред све медијске тортуре ипак привлачи део бирача који није безначајан и у неким изборима може бити пресудан. Лично нисам његов присталица, али мислим да је солидно водио Град, мада му конкуренција у неколико последњих деценија баш и није била на нивоу, благо речено. Има и неку незгодну црту и зна и понекад и мене да изнервира као у последњем Утиску недеље у прилично нервозним препуцавањима са сталоженим Бобаном Стојеновићем, кога изузетно поштујем као здраворазумским аналитичарем.
 
У Србији прекретницу може да направи једино странка/покрет који се залаже за националне интересе, права човека и која неће политичке размирице ставити изнад свеопштег интереса постигнутог концензусом. Може ли СПН да мало боље представи свој однос по питању сепаратиста на Косову и Метохији? Или по питању угрожавања Републике Српске, по питању деливања колонијалног управника из Сарајева?

Stranke koje pokušavaju na tu kartu da igraju uvek jako slabo prođu na izborima. SNS je kišobran stranka za nacionaliste i oni pokupe 90% tog glasačkog tela. Mali procenat koji preostane je radikalniji i za njih je SNS premekan, pa glasaju za Dveri, Zavetnike, i druge tvrde desničare (za koje se neretko ispostavljalo da su samo SNS sateliti).

Srbija je raspolovljena na dve glavne političke struje, nacionaliste i liberale, to je odavno ustanovljeno. Pobeđuje na izborima onaj koji uspe da animira svoje glasačko telo. SPN ovakav kakav je sad nema kapacitet da animira ni blizu dovoljno glasača da mogu da poremete SNS.

Po mom mišljenju, sve te stranke i strankice unutar SPN moraju da se spoje u jednu veliku noseću stranku na liberalnoj struji, kao što je nekad bio DS. Mora da se ustanovi snažno i efikasno vođstvo (što im sad nedostaje), da se utvrdi politika oko koje se svi slažu, da se razvije infrastruktura i da se odstrane maligni elementi unutar stranke.
 
Poslednja izmena:
I šta će biti kad ode? Ništa. Skup ljudi bez ideje i bilo kakve političke veštine ne može da animira ljude da izađu na izbore.
 
Dobro, ovde ga već pretera čoveče.
Treba da ode ili da se odvoji, ali baš da je on uništio zemlju, malo je previše. Zna se ko uništava.
Ako sarađuje sa vlašću u šta ozbiljno sumnjam u poslednje vreme, onda je itekako odgovoran za stvari koje se dešavaju. Ako to nije istina i ako je stvarno prava opozicija, onda on nikako ne može da uništi ovu zemlju, nego onaj ko je na vlasti. Svakako da je vodio grad bolje od sns-a, ali kao da je to mnogo teže.
 
Не знам како то другачије да кажем - НОРМАЛНИ ЉУДИ СЕ НЕ БАВЕ ПОЛИТИКОМ. Тражити неког нормалног тамо је исто као када би од фармацеута тражили савет за лепо уређење ентеријера, или од сликара да вам реши математички проблем, или од рок музичара финансијски савет, или од пољопривредника да вам покаже како ради свемирски модулатор. Не иде.
Hoćeš reći da sam ja nenormalan? 🤔
 
Hoćeš reći da sam ja nenormalan? 🤔
Сви смо ми на неки начин ненормални, и то је добро! :)

Вучко теби свака част, али ти се бавиш активизмом и локалним темама. Не бих те могао назвати политичарем.
 
Ako ode Djilas, bojim se da ce krenuti pljuvacina po Aleksicu, Dobrici, Grbovicu ili kome vec, zasto ovo, zasto ono, sto nije sa ovim itd...
I meni je Djilas omrazen lik, ali imamo mnogo gore pojave na politickoj sceni Srbije, npr 90 % desnicara, su govnjive lopine na platnom spisku DB-a, neuporedivo gori od Dzilasa.
 
Ako ode Djilas, bojim se da ce krenuti pljuvacina po Aleksicu, Dobrici, Grbovicu ili kome vec, zasto ovo, zasto ono, sto nije sa ovim itd...
I meni je Djilas omrazen lik, ali imamo mnogo gore pojave na politickoj sceni Srbije, npr 90 % desnicara, su govnjive lopine na platnom spisku DB-a, neuporedivo gori od Dzilasa.
Naravno da hoće..
Djilas je samo izgovor onima koji žive u nekom svom mehuru i "nije im jasno" kako ova katastrofa opstaje i dalje na vlasti kad to nije uskaldu sa mehurom...
Djilas je za ove beli andjeo bukvalno, njegovi najjači aduti su mu to što je njegov potencijal pravljenja autoritarne vlasti i kulta ličnosti ravan nuli (vec je jednom ljosnuo sa vlasti i to gradske) ali neeee, bolje žvalda da ostane dok ne dođe "gospodin savršeni" koji nikad neće doći...
 
I šta će biti kad ode? Ništa. Skup ljudi bez ideje i bilo kakve političke veštine ne može da animira ljude da izađu na izbore.
Niko nije ni rekao da će biti onda sve automatski savršeno. Ali činjenica je da njegova reputacija, a i ovakvo nedavno ponašanje, daleko više šteti. Tako da bi njegov odlazak bio pozitivan korak, sigurno ne bi ostalo isto. I to važi i za neka druga politička lica.
 
Meni i dalje nije jasno kako Djilas sve ove godine uspeva da se odrzi, i spreci da se pojave neke nove snage u opoziciji, i ne samo to, nego i ove ostale opozicionare privuče ka sebi i napravi koaliciju. Na koju foru? Upropasti nam zemlju covece, dokle vise? Kad njega sklonimo , Vucica i ne moramo da diramo

Објасио је Чедомир Антић у овом гостовању коју улогу Ђилас игра.
 

Објасио је Чедомир Антић у овом гостовању коју улогу Ђилас игра.
E zaebo si se prijatelju, evo sad ce i ovome da nadju da je otporas, a to su oni sto nosaju zute patkice, razumes, narandzaste revolucije...
Onda prica ide da je peti oktobar organizovao zli zapad da nam otme Kosovo i smeni patriote, i tako moze prica jos da se razvija.
 
Ja sam vec dao predlog kako da se rešimo djilasa - dovedemo ga na vlast...

Nego vidim da je opozicija ponovo napustila neku maskaradu vlasti na koju je rezim zvao i ambasadore...
...to ne bi ni bila neka vest da nije hill dao izjavu da oni ne vole bojkote i da se preporuke moraju ispuniti - znaci moze ipak da bude veselo
 
Glasam za opoziciju zato što ne želim Vučića na vlasti. Ljudi ne glasaju za SPN zato što vole Đilasa, nego zato što ne podnose Vučića. To su Vučićevi hejteri, što bi rekli klinci.

Vučić koristi taktiku da glasaju za njega kako na vlast ne bi došli "izdajnici". Pošto je provaljen po pitanju Kosova, onda je napravio Nestorovića da izigrava "Z" opoziciju. Njega će upotrebiti ako mu bude dogorelo do nokata, ista stvar kao sa Zavetnicom.
 
Ako ode Djilas, bojim se da ce krenuti pljuvacina po Aleksicu, Dobrici, Grbovicu ili kome vec, zasto ovo, zasto ono, sto nije sa ovim itd...
I meni je Djilas omrazen lik, ali imamo mnogo gore pojave na politickoj sceni Srbije, npr 90 % desnicara, su govnjive lopine na platnom spisku DB-a, neuporedivo gori od Dzilasa.
I pre povratka Djilasa u politiku smo imali ono ispiranje mozga, Radulovic, Jeremic, Jankovic, sto su svi iz SNS-a ponavljali kao mantru.

Mislim da je sklanjanje ili nesklanjanje Djilasa tercijarno pitanje realno. Ponavljam vec ko zna koji put, on nije kandidat ni za sta bitno. Da li bi mogao manje da gostuje po emisijama, mozda, da li to ima neki presudni faktor, ubedjen sam da ne.

Mnogo je veci problem rastimovanost i konstantna defanziva, kao i nejasno definisane ideje van 'dole Vucic'.
 
Vrh