Šta je novo?

Izbori 2024

Ocekivao bih da ovih 12 godina represije od opozicije stvori Fremene koji ce zbaciti ove Sardaukare, kad je vec Dina u trendu :)

Nisam još odgledao 2. deo al čujem da je bolji i dinamičniji od prvog. 🙂 Ja potpuno razumem da je to tvoj senzibilitet, tako te nekako i doživljavam, al ne možeš od svih očekivati zivot na nenormalno jakom adrenalinu 100% vremena... To su isto ljudi. Imaju svoje slabosti i mane, trude se i menjaju se. Evo vidimo po Vučku da se trude. Da je bilo propusta, bilo je, niko ne spori. Al po meni se recimo Aleksić i Tepić trude brate dovoljno. Nisu super heroji. Nije ni Srbija Švajcarska da te sve čeka spremno vez borbe. Negde smo između... Da nam fali borbenih ljudi poput tebe fali, zato pozdravljam odluku da uđeš u blato ako već vidiš sebe tu i ima prostora za neki uspeh.. Ja svakako glasam za taj blok... Ali bih lično voleo manje politickog rijalitija a više da ciljano rade kampanju, na terenu, dok se svakako bore za medijski prostor...
 
Bio sam dosta na selu prethodnih dana, selo isto spada pod Beograd.

Vremena su se promenila, ljudi su kao u gradu.

Ne trazi tamo niko vise da im dajes subvencije za poljoprivredu, delis sadnice...

Mislim treba i to, ima i takvih, treba i za to plan, ali vecina zivi sada kao mi u gradu.

I svima je dosta blata i kaljuga i siromastva. Nekome opravdano, nekome jer je iskompleksiran i ne moze se slikati blatnjav za instagram, ali i to je opravdano.

Grad i drzava debelo kasne za narodom. Ljudi imaju sve izrazeniju zelju za lepim zivotom, sve lepse i bolje odrzavaju kuce i dvoriste, lepse se i oblace, voze bolje automobile... i muka im je od okruzenja.

Niko nece da se kupa u lavoru, ide po blatnjovom putu i tako blatnjav ulazi u prepun i smrdljiv autobus i takav dolazi na posao u grad.

A mladi skoro svi putuju na posao u grad.

Dakle, putevi pod hitno svuda, asfalt fali svuda. Onda gradski prevoz, ulicna rasveta, bandere svuda, gradska voda, centralno grejanje...

Pa onda sadrzaj u svim selima i manjim mestima, neka centralna mesta lepo uradjena i sa normalnim pristupom, gde ima market za pocetak pa polako ici i ka domovima kulture i slicnim stvarima.

Gotovo nema vise nikog da se ne lozi na to i sve to moze da im ponudi gradjanska opozicija. Retki su oni koji su jos u fazonu, samo da je meni metar drva, moje ovce, draga i crkva. Mada ni crkve nemaju.

E, sad, za vreme Djilasa se bas nista nije napravilo. Nula. Radikali su nabacali kao neki put, mada nisu asfaltirali, za ulicnu rasvetu smo uspeli da ih iscimamo uz neke seme, mada smo platili, uvedene su kante za svaku kucu, dosla je gradska voda i prosle su cevi da mozes da se prikljucis na grejanje, uvedena su imena ulica i brojevi, postavljene table...

Sve to moze i mora bolje i ne valja kako je sada, ali mora se priznati da je bolje nego za vreme Djilasa.

Da li bi Djilas to sve isto uveo za sve ove godine, verovatno, ali moraju se razumeti ljudi kojima padne mrak na oci kad ga vide.

Jer bas nista nije uradjeno, ali bukvalno nista kad je on bio gradonacelnik.

I tim ljudima neka nova lica moraju da predstave plan i program i pokazu da moze bolje.
 
Ne znam koje je selo u pitanju, ali znam da je Đilas uradio solidno mnogo za periferiju generalno.
 
I da, jos jedna stvar, svi j. mater Vucicu i SNS-u sve vise, cak i oni za koje znam kao stare radikale, a i jedan koji mi je izgledao kao klasican njihov ih je zesce ispljuvao.

Zrelo je jbt i ne treba puno. I onda se neko ljuti kada se napljuje SPN. Pa sve drze u svojim rukama i pitaju se hoce li pasti u Beogradu ili ne.

Pobeda je tu, SNS je prdeknuo i nista nije u njihovim rukama vise, samo je stvar sta ce opozicija uraditi i kako ce se organizovati.
 
Pa j.u mater i opoziciji. Oni misle da je Đilas bio premijer i da je DS uveo Srbiju u NATO a SNS je izvadio iz njega.

Da ih pitaš za vreme čijeg mandata su VJ i MUP ušli u Preševsku dolinu i na kratko - na Kosovo, oni bi rekli za vreme SNSa ili možda SRS.

A da, Đilas i DS su i na trakama ubacivali tenkove u visoku peć u Smederevu i na drugom kraju su izlazile kockice čelika i limenke za Koka kolu...
 
Pa to i pricam. Zato i treba da se skloni.

Samo je razlika da SPN moze da izadje sa novim licima i programom, ovi sigurno nece skloniti Vucica, sta vise, Vucic ce izlaziti iz frizidera.

Samo sto on nije toliko popularan koliko misle tj. popularan je dovoljno da pobedi kada je bedna izlaznost i kada je opozicija bedna.

Dobroj opoziciji koja ce povecati izlaznost ne moze nista.
 
Pobeda je tu, SNS je prdeknuo i nista nije u njihovim rukama vise, samo je stvar sta ce opozicija uraditi i kako ce se organizovati.
Zvučaću defetistički ali rekoh u maju posle onih propalih protesta zbog (sada već zaboravljenih) masovnih ubistava u Ribnikaru i Duboni da će Oskar vladati narednih 30 godina i mirno spavati i sve ide i pokazuje u tom pravcu.
 
A na sve to, za mesec dana nas očekuje još jedno poskupljenje struje.
yeah-bwoi-grin.gif


Seme nek se zatre svakome ko je dogovorio taj đavolski pakt sa MMFom i svakom korisnom idiiotu koji ga je podržao.
Zato [Đilas] i treba da se skloni.
a020da2e87f95682e41a8018a9d4ea08.gif


Mada, na osnovu onoga što znam o njemu, pošto je bandoglav i narcis, neće se on sam skloniti.
 
Apropo cele ove priče, sećam se vremena 2011te kako se na sva usta vrištalo kako ds sps urs tj tadsnja vlast nenamenski trosi novac ministaratava namenjen projektima..
..evo vec 12godina sns sa svojim fantomskim organizacijama izvlači 10 puta više a te organizacije su nicale ko pečurke a zadnjih godinu dana su inače prebacili u petu i dele budžetski novac kao blesavi (sto tacno prati i ubrzan rast javnog duga) i naravno nikom ništa, tek po neku usamljeni glas koji ukaže na ovu enormnu pljačku...

Poslednji apsurd koji sam primetio je da su fkcz dali najvise para projekte pazi sad - rodne ravnopravnosti!
A epilog toga je bio samo da su odneli neke dresove ženama u sigurnu kuću lol
Ovo je naravno jedan u milion takvih primera a posledica je mnopolizovane vlasti tj politickog sistema gde jedna jasno utvrđena piramida bez konkurencije to stanje odrzava kroz medijski monopol i manipulaciju, konstantnim poklapanjem blaćenjem vređanjem svakoga ko podigne glas, pretnjom i disciplinovanjem dna piramide i podmićivanjem gornjeg dela (naravno budžetskim parama) pa kad dođu izbori onda i ceo ostali inženjering kao što je ova selidba najgoruh bednika u druge opstine radi glasanja pa i ono smanjivanje birsckih odbora kako bi se stvorioe gužve...

Jedini lek za to je uspostavljanje kakve-takve političke konkurencije gde ce se vlast u svakom trenutku plašiti izbora i posledica i time se smanjiti pljačka na neki manji nivo...
Tako da, kao što je neko gore rekao, i da se kanta pavlake kandiduje protiv mafije - glasaću za nju
 
Nadam se da imaju neki međunarodnu zaleđinu da to urade a ne onako kao 2020te kada su inace bili lokalni u svim opstinama pa nisi ni mogao da dovodis birače sa strane (tad bi jedino bilo moguce dovoditi bednike iz bosne),
A tad jos nisu ni smanjeni odbori na birackim mestima kao 2022e pa je ispalo da su 2020te uslovi zapravo bili najbolju u proteklih 5 godina...
 
dobro je da se gangula setio da je srbin
sad moze napravi neki muzej od onog generalstaba
a ne cek
Znaju marketing savetnici žvalonje šta rade, sad kad se mase iz prigradskih naselja bez kanalizacije, asfalta i prevoza uspale ima od ranog jutra da pohitaju i glasaju srbina gangulu,
samo da zla zapadna satanska opozicija ne dođe...
 
"Braco Srbi jedite i pijte (u Beogradu) nema vise prevaranta Tite..."
Odusevljen sam ovim potezom. Nek sve posalju za ovu skracenu NDH. :)
Puno vise ucinio za njih.
 
To su ti potpuno racionalni radikalski glasači...

Dakle osim još jednog mandata da uništava grad, on time kupuje i carstvo nebesko LOL

Aj u 20marki da ce biti kao i šešeljevo obećanje 1991., to je ta radikalska škola
 
Poslednja izmena:
Vrh