Šta je novo?

Izbori 2024

Рекао си Дошљаку да му је боље да ћути и не помиње нацизам код балтичких народа, јер је Београд био први очишћен од Јевреја у Европи,
дакле по теби није немачка војна управа у Србији истребљивала Јевреје, већ Срби нацисти и нацистичка Србија, да су Србија и српски народ одговорни за геноцид над Јеврејима и да ми треба да се стидимо наше нацистичке прошлости,
а то је већ озбиљан безобразлук, да не кажем неку тежу реч.
Ozbiljan bezobrazluk je to sto lazes da sam coveku rekao da ćuti i imputiras da sam rekao nesto za beograd i da su srbi odgovorni za nesto kao narod a tek ovo da nije nemacka vojnanuprava istrebljivala nego srbi - kakvo ludilo jbt...
 
Inače mi smo tražili, ne znam da li Nedić lično (mogao bi da potvrdi neko od istoričara jer je neki čelnik kvislinške države sigurno išao u Nemačku posle nekog vremena na sastanak sa Hitlerom, al zaboravio sam ko) i tražen je isti status za Srbiju kao i za NDH... Da imamo svoju upravu na čitavoj teritoriji i međunarodni status države i slično, išlo se direktno kod Hitlera sa tom molbom što je on odbio jer je bio razočaran u Srbe...

Da nije bilo omraženih nam Britanaca na čiji smo nagovor razočarali Hitlera, možda bismo dobili željeni status i išli rame uz rame sa nekim drugim državama... @Dzigi Bau

Касниш, закључили смо већ да су Срби у 2. Светском рату били нацисти, а Србија сарадник нацистичке Немачке и да смо били чак ефикаснији и од Немаца, Хрвата, Бугара, Мађара…свих осталих у холокаусту и први успели да очистимо главни град од Јевреја, то јест први град уопште у Европи
и да због тога не смемо више никад никоме да спочитавамо нацизам.
 
Neću ništa da tvrdim, jer jelte sigurno nemam u glavi bazu podataka gde i kad sam to video. Ali mislim da svake godine pročitam nekoliko komentara o tome ovde, nekoliko komentara na portalima (često ničim izazvani, ono, došlo nekome da se danas po..nja po Beogradu i Beograđanima) i nekoliko puta na TVu - političke emisije, emisije o istoriji, vesti o ovoj ili onoj NVO, prilog o obeležavanju ovog ili onog dana i događaja...

Još ranijih godina bih u tim situacijama pomislio "i kakav je to argument, šta im znači to..." ali sam se ustručavao da pričam o tome i nisam se informisao o činjenicama i brojkama pa da mogu, kao sada, i da pokažem da to što se ističe nije ništa ekstraordinarno i neočekivano za te okolnosti.
Evo ti crno na belo ko gura tu priču,
dakle nikakvi nvo ili stranci nego najvise domaci nacionalisti...

Dakle od recenice juden frei teritorija je on iskonstruisao da sam rekao da su srbi odgovorni za genocid nad jevrejima pa jos i da "treba da se stide" lol
 
Pa bilo je Srba koji su sprovodili tu i takvu nacisticku upravu u delo @Dzigi Bau

Najbliže istini je da smo mi pristali na to, dok je NDH svesrdno dočekala naciste kao oslobodice.

Ali ne odgovara istini da Srbi uopšte nisu učestvovali u zločinima koji su ovde vršeni već samo nemačka komanda i okupatorski izvrsioci.

Одговорио сам већ малопре да касниш, не смемо више да причамо о нацизму јер смо били раме уз раме, па чак и бољи нацисти од Бугара, Мађара, Хрвата итд, нацистички покрет у Србији у 2. Светском рату је био причично масован и тако ће нас ова нова историја памтити⬇️
Касниш, закључили смо већ да су Срби у 2. Светском рату били нацисти, а Србија сарадник нацистичке Немачке и да смо били чак ефикаснији и од Немаца, Хрвата, Бугара, Мађара…свих осталих у холокаусту и први успели да очистимо главни град од Јевреја, то јест први град уопште у Европи
и да због тога не смемо више никад никоме да спочитавамо нацизам.
 
nemacka vojnanuprava istrebljivala nego srbi - kakvo ludilo jbt...

Bilo je izvršioca i Srba- kvislinga, čitao sam članke gde su poimenično navođeni... ali organizatori i nalogodavci su bili okupacione snage...

Pročitao sam @Dzigi Bau sve šta si napisao, ne bih da karikiram, ja to svakako ne mislim da smo prednjačili u zverstvima ili organizovali ludilo, kao neki, svakako ne... Ali neki žale za tim što su nas kažu Britanci navukli i sve smo uprskali, mogli smo bolje da prođemo da nismo Hitleru gurali prst u oko...

E sad, ko bi to prošao bolje, jel bi bilo bolje i po Jevreje Beograda da li bismo imali veće i organizovanije logore sa manje Srba a više koga... Ne znam kako bi to tačno izgledalo i koliko je za verovati Hitleru kad nešto obeća...
 
Bilo je izvršioca i Srba, čitao sam članke... ali organizatori i nalogodavci su bili okupacione snage...

Pročitao sam @Dzigi Bau sve šta si napisao, ne bih da karikiram, ja to svakako ne mislim da smo prednjačili u zverstvima ili organizovali ludilo, kao neki, svakako ne... Ali neki žale za tim što su nas kažu Britanci navukli i sve smo uprskali, mogli smo bolje da prođemo da nismo Hitleru gurali prst u oko...

E sad, ko bi to prošao bolje, jel bi bilo bolje i po Jevreje Beograda da li bismo imali veće i organizovanije logore sa manje Srba a više koga... Ne znam kako bi to tačno izgledalo i koliko je za verovati Hitleru kad nešto obeća...
Da, paradoks je da obicno isti ti likovi kukaju kako su nas "britanci naveli" na 27.mart,
i sprečili nas da budemo na strani nacističke nemačke...
 
IMG_3667.jpeg
 
Па добро, постоји ли иједан писмени напредњак?
20240325_232755.jpg
 
Преглед данашње штампе

Pogledajte prilog 193692
Невероватно је кад неко ко живи у малом станчићу у трошној бараци и нема ни то да одржава чита ово и опет гласа како гласа.
И ако треба скокне до БГ и тамо гласа.
 
Да ли се поруке о историји бришу селективно на теми?

Ne brišu se selektivno. Još juče je stavljena tačka. I onda neko ima da doda malo i neko da mu odgovori i tako u krug.

Nego Igor kad je juče obrisao je trebalo da napiše. ''Završili smo sa istorijom, vraćamo se politici 🙂'' i onda bi Paradox znao da danas ne nastavlja...
 
Ne brišu se selektivno. Još juče je stavljena tačka. I onda neko ima da doda malo i neko da mu odgovori i tako u krug.

Nego Igor kad je juče obrisao je trebalo da napiše. ''Završili smo sa istorijom, vraćamo se politici 🙂'' i onda bi Paradox znao da danas ne nastavlja...
Нисам знао, ал слажем се, бришииии.
Мој предлог је да уместо да пишемо о историји пошаљемо СНС у историју и онда да админ брише постове о СНС-у јер су о историји :)
 
Мени је фасцинантан примерак брат Стамат. Без имало блама, прича на сва звона да је прелетео код лопова који би свакако покрали изборе. А ето, он добрица хтео да остане на власти, баш у најлукративнијој општини. Јер то је све легитимно, и тако треба.
 
Није ни први ни последњи такав играч, само дуго се продавао за као опозицију. Брдо Г17+/УРС, ДС, ДСС, СПО, НС, ЛДП, ЛСВ политичара је слично пребегло у СНС да би сачувало фотеље. Ево нам сад и Кене.
 
Први је који то тако огољено признаје: Да, краду, а ја нећу да будем покраден, него заједно са њима у штету.

Изнова, испод дна дна, налазимо још дубља дна.
 
Први је који то тако огољено признаје: Да, краду, а ја нећу да будем покраден, него заједно са њима у штету.
Сећам се предизборног митинга напредњака у Ужицу, Вучић је чак наредио људима да аплаудирају Стаматовићу, имао је израз лица као дете ухваћено да кришом једе чоколаду.
 
Vrh