Šta je novo?

Izbori 2024

Ne znam kako zaboraviste Engleze, kad su sigurno oni



Na upozorenje od strane amerikanaca od pre par nedelja pravoslavni car reče

Putin called warnings from Western countries about the possibility of terrorist attacks in the Russian Federation “outright blackmail”
At the FSB board meeting, he spoke about “recent provocative statements by a number of official Western structures about the possibility of terrorist attacks in Russia.”
“All this smacks of outright blackmail and an intention to intimidate and destabilize our society,” he said.
A onda je jelte, rešio "problem"...
 

Prilozi

  • Screenshot_20240322_232353_X.jpg
    Screenshot_20240322_232353_X.jpg
    99,9 KB · Pregleda: 17
Poslednja izmena:
Smaraju me ljudi koji odmah pomisle da iza svega što se desi uvek stoje tri-četiri iste zemlje. Ali još više me smaraju ljudi koji misle da se ovakve stvari događaju same od sebe, zato što su neke tamo muslidže postale nadrndane pa uzele kalaš, bombu ili avion i otišli u Moskvu, Njujork, London... i poubijali ljude koji nemaju ama baš nikakve veze sa vlašću i državom.

I Al Kaida je nastala spontano od strane par plemena u vujekobinama, i 9/11 se desio spontano, i ISIL nema nikakve veze sa Amerima i Izraelom i nastao je preko noći i sam zauzeo pola Bliskog istoka onomad, i Talibani su se povampirili sami od sebe i sasvim spontano im je ostavljena oprema jedne čitave armije, i ovi talasi najezda migracija u Evropu su puka slučajnost... Mda... Ok...


Važno je samo da su i jedna i druga strana uvek uverene da sve prve i najbolje znaju, iako još uvek nisu ni sva tela iznešena, niti se oglasio bilo ko od zvaničnika, organa reda ili obaveštajnih krugova.

Očekujem sutra na jednoj strani nove videe Nestora, Velibora Abramovića, Momčila Milinovića, Krepi "Aktuelnosti" ekipe i ostalih "info" kanala u kojima objašnjavaju kako je sve ovo direktan čin Amerike kao ljubomore na ubedljivu pobedu Putina na izborima. A onda isto tako očekujem na drugoj strani videe Džona Olivera, Pirsa Morgana i raznih "Slava Ukraini" mlađanih eksperata za međunarodnu politiku, Slavistiku i Rusiju u kojima objašnjavaju kako je ovo false flag napad FSBa, i posledica Putinove vladavine i Ruskog napada na Ukrajinu (što neće imati veze s mozgom, ali Slava Ukraini ekipa uvek sve zna najbolje) i šta ti ja znam.

I tako u krug i u krug i u krug...

P.S.
Engleski vladari i diplomate su jedni od najgotivnijih ekipa u sveti međunarodne politike. Ceo svet voli Engleze i njihove političare i diplomate. Pomisliti da Englezi stoje iza nečega, ili dopuštaju da se nešto loše desi, je krajnje maliciozno i nekorektno prema takvoj skupini moralih gromada koje svi vole i cene, od Irske do Hong Konga i od Murmanska pa do Rta dobre nade. Evribadi lavz Ingland!
 
Poslednja izmena:
Nema ko sem USA da stoji iza ovoga, ne bi nijedna druga država na svoju ruku ovako nešto sprovela (pogotovo ne evropska država). Izvršitelj je manje bitan mada USA uglavnom koristi UK za prljave poslove da bi sebe sačuvali u slučaju da Rusima prekipi jednom i napadnu UK.
Ne znam koliko pratiš geopolitiku ali svašta se izdešavalo u zadnje vreme. Napadi na Belgorod, Rusi Iskanderom ubili 100+ ljudi u Odesi, povećana upotreba FAB bombi, od jutros više nije SVO nego rat zbog uplitanja Zapada, Ukr ostaje bez ljudi i jedini način da se rat nastavi je dolazak NATO vojske što je pretpostavljam crvena linija za Ruse a NATO ne može da pobedi Rusiju.. Sve u svemu eskaliralo je malo jer se bliži kraj rata, samo da ne lete nuklearke.
 
Pratim koliko mogu i stignem, pošto imam ovde 500 prečih, ličnih briga i izazova.

A i zato što sam zamrzeo sve vodeće svetske lidere i centre moći - Kremlj, Vašington, Brisel, Pariz, Berlin, Peking, Rijad, London, Tel Aviv... Gade mi se svi odreda i mrzim ih sve, svakog iz nekoliko razloga. Uglavnom zato što im je svima zajedničko da su oholi sebični ološi koji žrtvovanjem ili pelješenjem običnih radnih ljudi drže svoje guzice u palatama kojih nisu dostojni, a koje su opet izgradili obični ljudi. I tako...


U ovom slučaju jedino što sigurno znamo je da ne znamo ništa (ili da znamo jako malo) i da je jedino racionalno sačekati prve objave i procene, pa čak i ako one došle sa više strana. Pa onda ukrstiti tvrdnje i tako doći do objektivne i racionalne istine.

Naravno, ne sumnjam da se to neće tako desiti i da će sutra mediji i video platforme širom Srbije i sveta biti prepuni raznih glava sa obe strane koji će samouvereno govoriti kako su oni sve razotkrili i povezali i kako iza ovoga stoje ovi ili oni. I naravno, svi će imati po par hiljada fanatičnih pratilaca koji će ih podržavati i ponavljati, umesto da misle svojom glavom i sami traže odgovore.
 
Vidim da je dosta ljudi već zaključilo da USA stoji iza ovog najviše zbog upozorenja ambasade o potencijalnom napadu što je jako čudno jer su samo oni i UK objavili. Slažem se da je najracionalnije sačekati ali ljudi generalno hoće da dođu do istine što pre a i nije loše razmeniti mišljenja, možda neko ima neki drugi interesantan ugao gledanja.
 
Nikakvi islamisti nisu preuzeli odgovornost, dovoljno je cuti ko potura te price. Pola sata posle napada bela kuca prvo sto je uzjavila da to nisi bili ukrajinci. Ne znam ko je njih uopste sta pitao ali ta izjava je dosta indikativna po principu nisam ja kurva majke mi. svi stajemo na jednu ili drugi stranu ali generalno nismo svesni koliko klizimo u jedan svetski sukob prema kome ce ww2 bili decija igra. Mislim da rusija nazalost mora da udari kao izrael bez ikakve milosti makar ceo jedan milonski grad nestao sa lica zemlje, sve ostalo je za nju poraz
 
Kaže Gangula da je NDH sprovodio "tu" politiku tokom 30-ih i 40-ih godina prošlog veka. Nisam znao da je postojao NDH 30-ih godina 20-og veka???
Onda priča kako će zaštititi svakog Hrvata i muslimana u Beogradu. Sledeća rečenica u kojoj priča negativno o Titu kao "hrvatskom kaplaru". Time potire rečenicu pre toga. Priča kako su devedesetih bili zaštićeni svi nesrbi u Beogradu. Laž obična, poznajem osobe koje su se iselile zbog pretnji. Onda priča kako oni ne sprovode fašističku politiku, a sve hrvatsko ili muslimansko stavlja u negativan kontekst. Haha, kao što sam rekao, to će biti u centru kampanje SNS-a.
 
Koniljo, nije mi poznato da su beogradski i novobeogradski katolici napustali Beograd. To je laz. Slovenci isto. Svi su ostali. Ostali su svi Jugosloveni, nisu presli na pravoslavlje. Ateisti iz inata. I dan danas su tu.
 
Koniljo, nije mi poznato da su beogradski i novobeogradski katolici napustali Beograd. To je laz. Slovenci isto. Svi su ostali. Ostali su svi Jugosloveni, nisu presli na pravoslavlje. Ateisti iz inata. I dan danas su tu.
Meni pričao komšija iz moje zgrade kako su Šešeljevci pretili njegovom komšiji. Čovek živeo na Novom Beogradu. To nije bilo uobičajeno, ali se dešavalo. Dakle, nije tačno da nijedan Hrvat nije proteran iz Beograda. Valjda moj komšija bolje zna šta se stvarno dešavalo u njegovoj zgradi. Moraš biti precizan pa reći da većina Hrvata ili muslimana nije bila šikanirana tih godina. Ne možeš koristi termin "nikome nije prećeno" kada nije tačno.
 
Koniljo, nije mi poznato da su beogradski i novobeogradski katolici napustali Beograd. To je laz. Slovenci isto. Svi su ostali. Ostali su svi Jugosloveni, nisu presli na pravoslavlje. Ateisti iz inata. I dan danas su tu.
Sto bi slovence neko dirao?
Zna se ko je glavna meta radikalima
 
Nas je jedan u školi učio da je Čerčil bio teško đubre, i to bukvalno tim rečima.

Kao odrastao sam naravno shvatio da je bio u pravu. Britišerski političari i diplomate jesu vazda bili i ostali žešća g..na.

Pričao nam je i o starom "srpkom prijatelju" Vudrou Vilsonu, koji je šiposima podario državu, a danas se slavi ovde. I tu je bio u pravu.
 
Inače novine pišu da je Nelečeni u sinoćnjem intervjuu sa očaranom uspaljenom Hercegovkom rekao da je u planu donošenje oštrijih zakona o nošenju noževa i hladnog oružja.

Takođe nije propustio priliku da opet zastraši penzose i primitivne ljude pričama kako je svetski rat na pomolu. Da ima pameti i pravde, javno tvrditi da je svetski rat na pomolu ili da je počeo, bi bilo krivično kažnjivo. Jer govoriti takve stvari u današnjem globalizovanom svetu gde sve visi o koncu i gde obične reči i špekulacije mogu da izazovu masovnu paniku, kolapse, krize, nestašice, religijske sukobe, terorističke napade... je neozbiljno, opasno i jednostavno maliciozno.

Za vreme Kovid pandemije se to moglo videti, koliko usled opšte panike, ubeđenja i manipulacija čak i najsmešnije stvari postaju predmet grabeži, a ljudi gube razum i jedni druge sabotiraju grabljenjem i paničenjem. A odvale medija i javnih ličnosti da je krenuo ili da će krenuti svetski rat mogu da dovedu upravo do toga. Ako ne baš do toga, onda svakako do velikih nestašica i turbulencija na tržištima (nafte, struje, hrane...) To je nama naša globalizacija dala.
 
Cia snajka, cia

1000008252.jpg


Jel zna neko, dal se javio Danilo
 
Inače novine pišu da je Nelečeni u sinoćnjem intervjuu sa očaranom uspaljenom Hercegovkom rekao da je u planu donošenje oštrijih zakona o nošenju noževa i hladnog oružja.

Takođe nije propustio priliku da opet zastraši penzose i primitivne ljude pričama kako je svetski rat na pomolu. Da ima pameti i pravde, javno tvrditi da je svetski rat na pomolu ili da je počeo, bi bilo krivično kažnjivo. Jer govoriti takve stvari u današnjem globalizovanom svetu gde sve visi o koncu i gde obične reči i špekulacije mogu da izazovu masovnu paniku, kolapse, krize, nestašice, religijske sukobe, terorističke napade... je neozbiljno, opasno i jednostavno maliciozno.

Za vreme Kovid pandemije se to moglo videti, koliko usled opšte panike, ubeđenja i manipulacija čak i najsmešnije stvari postaju predmet grabeži, a ljudi gube razum i jedni druge sabotiraju grabljenjem i paničenjem. A odvale medija i javnih ličnosti da je krenuo ili da će krenuti svetski rat mogu da dovedu upravo do toga. Ako ne baš do toga, onda svakako do velikih nestašica i turbulencija na tržištima (nafte, struje, hrane...) To je nama naša globalizacija dala.
Pa zar i do sad nije bilo zabranjeno nosenje nozeva?
 
Koniljo, nije mi poznato da su beogradski i novobeogradski katolici napustali Beograd. To je laz. Slovenci isto. Svi su ostali. Ostali su svi Jugosloveni, nisu presli na pravoslavlje. Ateisti iz inata. I dan danas su tu.

Evo ja sam jedan od tih NBGD katolika, nisam ni smeo da znam da sam kršten katolik kao klinac devedesetih da se ne izletim negde i ne naje*******emo svi...

A komšije iz Zemuna su izbacili iz stana i uselili šešeljeve radikale, jer je lako Hrvate bilo izbaciti iz centra Zemuna..

Baš nam je bilo super onda!
 
Vrh