Šta je novo?

Izbori 2024

То не значи да би требало да задржимо градску власт која за 10 година ниједан нови мост и тунел није реновирала, ни изградила, која не одржава град и системски уништава јавна градска предузећа иако је градски буџет 1,6 милијарди евра и која скоро ниједно уско грло није проширила, док су сви пројекти који су у њено време реализовани реализовани тако што су изабрана најјефтинија решења којим нису суштински решени саобраћајни проблеми ( Аутокоманда, Славија, УМП...) Да не помињем да је квалитет асфалта који се ставља приликом обнове улица драстично опао, ево у Омладинских бригада се месец и по дана после асфалтирања поново појавили колотрази, а притом нису сређени тротоари и сви ивичњаци који су били у лошем стању. Према многим крајевима у БГ, а посебно у НБГ, власт се односи као да не постоје, па за ових десет година у њих ни динар није уложен.
Ја на СПН гледам као на ретардиранију и штетнију реинкарнацију ДС-а, што она и јесте, обзиром да је води Ђилас а прваци су јој изгубљени, леви бг сквотери под контролом зелених нациста из Немачке. Да не причам о монструозности и лицемерству свега онога што је био повод да се тај талог и окупи.

По свему побројаном ДС је имао исто велике домете. Нпр они периферију нису такли, шта више отворено су је се гадили а што видимо да је случај и са СПН-ом.
Објективно, највећи проблем и највећа срамота Београда јесте неравномерни ниво развоја и стандарда живљења центра са једне и периферије са друге стране.

У центру Београд је нормалан, мало оронуо европски град, минус метро и нормалне пешачке и бици стазе, на периферији је фавела без превоза, канализације, локалних институција, тротоара, улица...Ничега. Такве социо-економске и инфраструктурне разлике постоје само у Латинској Америци, Индокини и Африци. А у јудео-хришћанском свету назнаке тога имамо само парцијално по америчким гетоима и деловима Бугарске и можда Молдавије.

А видим да се тиме не бакће нико ни на Беобилду а камоли из опозиције.

Према томе, не желим сигурну спору смрт овог друштва под окриљем црвено-жутих квислинга већ се надам скором и тоталном колапсу под влашћу црвено-црних квислинга из чега, по логици ствари, постоји нека нада да се изроди неко ново друштво на здравијим основама.
 
Poslednja izmena:
Што се самих избора у бг-у тиче, који су чињенично мењањем закона, изгубили доста на значају растрзан сам између жеље да СПН талог нестане и да се створи неки простор за нешто смислено у опозицији и са друге стране, жељом за лични комфор док сам у овом граду, у смислу да би преузимањем града ипак вероватно дошло до нешто споријег пропадања јавног превоза. За све остало СПН чак и у кампањи има скоро подједнако штетну алтернативу снс-у. Само две паралеле:

СНС метро има један лош ежисов план метроа - СПН има свој лош ежисов план метроа
СНС нам је урнисао град отимачином земљишта, јавних објеката и градњом одвратних стамбених комплекса - СПН левичари би вероватно стопирали или опструирали највећи део приватних инвестиција а у мојој бранши би плате опет биле пропорцијалне онима у златно Ђиласово време кад смо имали 200-300 евра и то ако уопште и примиш плату.

Најгоре што се једном друштву може десити је да уђе у ту колотечину смењивања десних популиста и левих уништитеља. (Аргентина)
 
Poslednja izmena:
Ја на СПН гледам као на ретардиранију и штетнију реинкарнацију ДС-а, што она и јесте, обзиром да је води Ђилас а прваци су јој изгубљени, леви бг сквотери под контролом зелених нациста из Немачке. Да не причам о монструозности и лицемерству свега онога што је био повод да се тај талог и окупи.

По свему побројаном ДС је имао исто велике домете. Нпр они периферију нису такли, шта више отворено су је се гадили а што видимо да је случај и са СПН-ом.
Објективно, највећи проблем и највећа срамота Београда јесте неравномерни ниво развоја и стандарда живљења центра са једне и периферије са друге стране.

У центру Београд је нормалан, мало оронуо европски град, минус метро и нормалне пешачке и бици стазе, на периферији је фавела без превоза, канализације, локалних институција, тротоара, улица...Ничега.
Не видим да се Владимир Обрадовић гадио приградских насеља у кампањи. Штавише, једна од ствари којом се највише и бавио јесте неразвијеност инфраструктуре у приградским насељима. Не видим да се ико бавио Булеваром од Цветка до Устаничке и Смедеревцем колико су се њима бавили форумаш @vucko и његове колеге. Не оправдавам што се ништа није улагало у приградска насеља у време жутих, али ни сад се не улаже много више иако је градски буџет много већи. У СПН свакако није само Ђиласова странка, већ и многе странке које никад нису биле на власти, а и кадрови ДС за Београд чине скроз други људи у односу на пре 10-15 година. Такође, не видим како је овакав пројекат метроа подједнако штетан као напредњачки:
20240302_183356.jpg

И само ми молим те немој продавати приче да се у урбане градске општине за време жутих улагало исто или мање него сад и да су цена, брзина и квалитет радова сада исти као тада, а поготово не покушавај да ме убедиш да је пре 10-15 година јавни превоз био подједнако лош као сад и да су набавке домаћих Икарбуса и пољских Солариса биле подједнако криминалне као набавка турских и кинеских кршева.
 
Занемарљујемо да та иста ЕУ већ 12 година подржава владавину Александра Вучића зато што раздржављује Србију и активно ради на поптуној сецесији Косова и Метохије.

Србији није место у ЕУ баш из тог разлога. Било каква политичка унија која активно ради на раздржављању и цепању територије Србије није место за нас. Небитно која је, да ли је ОДКБ, БРИКС, АСЕАН, ЕУ, НАТО.
A Rusi i Kinezi ga ruše? Ne rade na odvajanju Kosova, ono je već odvojeno odavno.
 
Што се самих избора у бг-у тиче, који су чињенично мењањем закона, изгубили доста на значају растрзан сам између жеље да СПН талог нестане и да се створи неки простор за нешто смислено у опозицији и са друге стране, жељом за лични комфор док сам у овом граду, у смислу да би преузимањем града ипак вероватно дошло до нешто споријег пропадања јавног превоза. За све остало СПН чак и у кампањи има скоро подједнако штетну алтернативу снс-у. Само две паралеле:

СНС метро има један лош ежисов план метроа - СПН има свој лош ежисов план метроа
СНС нам је урнисао град отимачином земљишта, јавних објеката и градњом одвратних стамбених комплекса - СПН левичари би вероватно стопирали или опструирали највећи део приватних инвестиција а у мојој бранши би плате опет биле пропорцијалне онима у златно Ђиласово време кад смо имали 200-300 евра и то ако уопште и примиш плату.

Најгоре што се једном друштву може десити је да уђе у ту колотечину смењивања десних популиста и левих уништитеља. (Аргентина)
Ne kapiraš da za povećanje plate nije zaslužan Vučić, već EU i investicije koje su krenule kada je AV de facto priznao Kosovo Briselskim sporazumom. DOS je nasledio raspadnutu zemlju iz koje nisi mogao da putuješ u Bugarsku bez viza. Plata je bila 5 evra, zemlja opljačkana, bombardovana i uništena u svakom smislu. Mnogo je lakše bilo Vučiću da zemlja krene napred nego žutima. Da ne govorim o izručenjima Hagu, odvajanju CG, nezavisnosti Kosova... Sve se to dešavalo do 2012. godine. Ljudi se prave kao da devedesete nisu postojale. Glavni glumci devedesetih su bili radikali i sps-ovci, a junak tog doba kao ministar informisanja je i AV. Ne zaboravite da je on bio ministar informisanja u vladi koja je izgubila Kosovo i za vreme koje je ubijen Slavko Ćuruvija. AV je odron i najveći licemer koji je hodao Srbijom. Vi kako god hoćete. volite i dalje radikale.
 
Ne kapiraš da za povećanje plate nije zaslužan Vučić, već EU i investicije koje su krenule kada je AV de facto priznao Kosovo Briselskim sporazumom. DOS je nasledio raspadnutu zemlju iz koje nisi mogao da putuješ u Bugarsku bez viza. Plata je bila 5 evra, zemlja opljačkana, bombardovana i uništena u svakom smislu. Mnogo je lakše bilo Vučiću da zemlja krene napred nego žutima. Da ne govorim o izručenjima Hagu, odvajanju CG, nezavisnosti Kosova... Sve se to dešavalo do 2012. godine. Ljudi se prave kao da devedesete nisu postojale. Glavni glumci devedesetih su bili radikali i sps-ovci, a junak tog doba kao ministar informisanja je i AV. Ne zaboravite da je on bio ministar informisanja u vladi koja je izgubila Kosovo i za vreme koje je ubijen Slavko Ćuruvija. AV je odron i najveći licemer koji je hodao Srbijom. Vi kako god hoćete. volite i dalje radikale.
Uzmi prosecnu platu iz 2012. od oko 360 evra, kada je dinar vredeo skoro isto kao danas, pa dodaj kumulativnu inflaciju i videces da je povecanje plata po godini, vise nego bedno.
 
Uzmi prosecnu platu iz 2012. od oko 360 evra, kada je dinar vredeo skoro isto kao danas, pa dodaj kumulativnu inflaciju i videces da je povecanje plata po godini, vise nego bedno.
Naravno da jeste. Srbija je i dalje jedna od najsiromašnijih i najbednih mesta za život u Evropi. Samo otvaram oči ovima što misle da je DOS kriv za sve. Što bi rekao Vučić: "Došli žuti i uništili sve". Čovek bi pomislio da je je devedesetih bilo lepo i da su uništili Švedsku. Već godinama na Happy TV provlače ovu mantru.
 
Naravno da jeste. Srbija je i dalje jedna od najsiromašnijih i najbednih mesta za život u Evropi. Samo otvaram oči ovima što misle da je DOS kriv za sve. Što bi rekao Vučić: "Došli žuti i uništili sve". Čovek bi pomislio da je je devedesetih bilo lepo i da su uništili Švedsku. Već godinama na Happy TV provlače ovu mantru.
Narocito oni, koji su 1993. imali nula godina, oni su ekperti za poredjenje devedestih i perioda 2001.-2012.
 
Србији није место у ЕУ баш из тог разлога. Било каква политичка унија која активно ради на раздржављању и цепању територије Србије није место за нас. Небитно која је, да ли је ОДКБ, БРИКС, АСЕАН, ЕУ, НАТО.

Naprotiv. Jedino bi tada Vučić i čitava ekipa odgovarali kao Sanader i završili u zatvoru.

A meni je to bitnije od Kosova.

"Srbiji nije mesto u EU" - Vučić mirno spava i vladaće još 10 godina...
 
Сви знамо да не би био ни приближно толико доминантан да је у скорије време ушао у бар један ТВ дуел и да не држи скоро све медије, институције и предузећа под контролом. @Igor морам признати да је време да банујеш неке ботове с форума.

Slažem se sa tobom, al ne mislim da je dečko bot, pre bih rekao da nema kapacitet da najbolje razume ili da se najsrećnije izrazi... Barem kod ove teme... ustalom prekratko je ovde da bih mu lepio etiketu! Deluje i da je jako mlad takođe i da ima šanse za promene na bolje... 😉

Gde je kontrola za Bugarsku? Oni su 17 godina u EU a ne da svako malo neko ne završi u zatvoru već skoro niko.

Zato takvu grešku neće ponoviti s nama. Ne treba im Bugarska, ni Kipar... Dovoljna im je jedna Mađarska itd.

Bilo bi super da smo iznutra i bez pritisaka sposobni da menjamo državu ali nismo a Evropa pokazuje indiferentnost baš jer ne žele novi rizik s nama unutra...
 
Mislim da on barata sa milijardama. Davno je on prevazišao milione. Gde čuva novac? Emirati, Kina itd... Svakako ne u Evropi kako bi bio van domašaja EU.
Ma trilionima, Dzef Bezos mu cisti bazen, angazuje ga iz zezanja. Kina je inace top lokacija za skrivanje novca lol, ni Kinezi ga ne drze tamo. Zao mi je ljudi koji ovakva pisanja shvataju ozbijno.
 
Novac se drzi na Kajmanskom Otočju, Kipru, Sejšelima, i ostalim egzotičnim destinacijama. Nije mi poznato da je Kina pogodno tle za čuvanje opranog novca :)
 
Ne kapiraš da za povećanje plate nije zaslužan Vučić, već EU i investicije
Ахахахахахахаха

Е баш због вас са овим фантазијама овде неће бити боље све док:

1. Ви имате за кога да гласате
2. ...Је СНС на власти

Ево сад гледам овај снс сатанизам и злочин против народа на кардиохирурији у Нишу и сећам се трговине животима са погребним услугама у београдском ургентном за време Бајца и ДС-а.

Кратко памћење имате, зато сте ви одговорни што сте дозволили да је 2024е опозиција под вођством лидера ДС-а.
 
Ахахахахахахаха

Е баш због вас са овим фантазијама овде неће бити боље све док:

1. Ви имате за кога да гласате
2. ...Је СНС на власти

Ево сад гледам онај сатанизам и злочин против народа на кардиохирурији у Нишу и сећам се трговине животима са погребним услугама у београдском ургентном за време Бајца и ДС-а.
Dovoljno je videti nick "delija" i odmah znam o čemu se radi. Srbi su baš ponosni na turske konjanike. To mi dođe kao zlatni ljiljan kod muslimana u BIH.
 
Naprotiv. Jedino bi tada Vučić i čitava ekipa odgovarali kao Sanader i završili u zatvoru.

A meni je to bitnije od Kosova.

"Srbiji nije mesto u EU" - Vučić mirno spava i vladaće još 10 godina...
Sanader je završio u zatvoru pre nego što su ušli u EU.
Ko hoće da veruje da bi se neke stavri promenile nekom magijom kad bi Srbija sutra ušla u EU nek veruje. Odjednom Vesić ne bi bio menadžer za sve, pravosuđe bi proradilo, ulice postale čiste, policija bi štitila građane a ne kriminalce.

Sve dok očekuješ da neko nešto uradi umesto tebe, da ti neko nešto da, da neko drugi zasuče rukave ti (država) si socijalni slučaj i nema ti pomoći.

Oko para, gde ih lopovi drže, čuo sam da se pominje Saudijska Arabija kao mesto gde vlastodršci imaju račune.
 
Црвено-црни блок ће коначно изаћи на јединственој листи, као у стара добра времена. Шешељ, Дачић, Вучић уз прстохват Заветника. Сваки глас је важан, ништа не сме да остане испод границе цензуса. И поред тога што машинерија користи скупа и софистицирана истраживања, убеђен сам да ће оваква листа добити мање гласова у збиру, него што су имали појединачно. Не само мање, него значајно мање. И они то знају. Рачунају, ипак, на то да ће и СПН добити мање, и да ће десница остати фрагментисана, и значајан број њихових гласова испод цензуса.
 
Vrh