Šta je novo?

Izbori 2024

Screenshot_20240228_203446_com.twitter.android_edit_126018060899000.jpg
Screenshot_20240228_203517_com.twitter.android_edit_126025941139624.jpg
 
ne znam kome jos nije jasno da je ovaj degenerik doveden da prizna kosovo, ukine rs, izazove jos jedno zariste na jugu, kao i da udje u nato, A zauzvrat dobija blanko kartu za sve. Dok se naivni ljudi loze na izbore. Sto neko napisa na portalima prste botovi od ljubavi za evropom i ukrajinom isti oni koji su nosili table generala mladica. Glup smo mi narod nije se nama kroz istoriju nista slucajno desavalo, sto bi reko bata stojkovic oce centrala jednom da pogresi ali ne 17 puta. Kako god da se zavrsi neki sledeci svetski rat nadam se da ce da nas resetuju ma kameno doba ko god pobedio pa mozda od nule budemo bolji ljudi
 
ne znam kome jos nije jasno da je ovaj degenerik doveden da prizna kosovo, ukine rs, izazove jos jedno zariste na jugu, kao i da udje u nato, A zauzvrat dobija blanko kartu za sve. Dok se naivni ljudi loze na izbore. Sto neko napisa na portalima prste botovi od ljubavi za evropom i ukrajinom isti oni koji su nosili table generala mladica. Glup smo mi narod nije se nama kroz istoriju nista slucajno desavalo, sto bi reko bata stojkovic oce centrala jednom da pogresi ali ne 17 puta. Kako god da se zavrsi neki sledeci svetski rat nadam se da ce da nas resetuju ma kameno doba ko god pobedio pa mozda od nule budemo bolji ljudi
Doveden od onih, koji 2012. nisu hteli da glasaju za Tadica.
 
Preko tomislava nikolića je dosao vučić = oni koji su glasali tada za grobara doveli su direktno žvalavog u poziciju da radi to sto radi,
većina ih i dan danas glasa za žvalu...

Al ipak najveća tragikomedija je i sto se medju glasačima tome nalazio i veliki broj "branioca kosova" koji su mislili da kad sklone tadića judu - spasli su kosovo, kad ono medjutim - ostalo jos samo ambasade da se otvore
 
Srbija je oduvek bila poznata po poltronima, špijunima, drukarama. Tako su za vreme Tita Srbi ćutali na granice Srbije, drukali komšije ako slave slavu, botovali za Tita, nadali se nekom unapređenju. Unapređenje je iznad svega, lična korist takođe. Ništa se zapravo nije promenilo.
 
+ sto imamo sklonost da se prodamo za sitnu paru. Ovde mislim na Srbijance, naravno.
 
+ sto imamo sklonost da se prodamo za sitnu paru. Ovde mislim na Srbijance, naravno.
Ne bih da generalizujem, ali mi je otac pričao da su Srbi iz Srbije najviše voleli da se uvlače partiji i Titu. Pričam o vojnim licima. Srbi izvan granica Srbije su većinski zaista poštovali Tita, dok su Srbi iz Srbije u većini slučajeva gledali da se okoriste o vlast. Sada, kada su se Srbi iz Hrvatske preselili u Srbiju, vidimo da su identični. Jednostavno, takav je mentalitet ljudi.

Sutra ovi što su voleli Vučića, ima da ga zgraze čim ode sa vlasti. Oni nemaju ideologiju. Mislim da jedva 20% ljudi u Srbiji u nešto veruje, tj. da ima ideale. Većina jedino veruje da ima šansu da ućari nešto.
 
Hehehe... Centarfore i Koniljo koji se slaže... Obojica rodom van Srbije...

I obojica zaboravili na Hrvate koji su zaboravili svoje srpske korene i srpsko poreklo, čitava mesta po Dalmaciji postala Hrvatska sa istim ljudima, istim naraštajima, istim prezimenima, koji su svi pre jednog veka bili Srbi...

I ja nemam problem da se danas izjasne kako hoće.. ali imam problem kad govorite "o sitnima parama" samo u kontekstu Srbijanaca...
 
Hehehe... Centarfore i Koniljo koji se slaže... Obojica rodom van Srbije...

I obojica zaboravili na Hrvate koji su zaboravili svoje srpske korene i srpsko poreklo, čitava mesta po Dalmaciji postala Hrvatska sa istim ljudima, istim naraštajima, istim prezimenima, koji su svi pre jednog veka bili Srbi...

I ja nemam problem da se danas izjasne kako hoće.. ali imam problem kad govorite "o sitnima parama" samo u kontekstu Srbijanaca...
Pa zato što su Srbi. Kao što se deo Srba poturčio zarad lakšeg života, tako se i deo Srba iz Hrvatske kroatizovao. Ljudi idu linijom manjeg otpora. Nikada ne generalizujem ljude, kažem većina itd... Ovo za vojsku ti je 100% tačno.

Primera radi, Srbi su normalno slavili slavu ako su želeli u Hrvatskoj. U Srbiji je već bilo teže zbog špijuna. Nisam još čuo za slučaj da je neko nekoga drukao zbog verskih obreda. Ako je i bilo, to je vrlo retko. Tamo špijune i drukare niko ne voli.
 
Hehehe... Centarfore i Koniljo koji se slaže... Obojica rodom van Srbije...

I obojica zaboravili na Hrvate koji su zaboravili svoje srpske korene i srpsko poreklo, čitava mesta po Dalmaciji postala Hrvatska sa istim ljudima, istim naraštajima, istim prezimenima, koji su svi pre jednog veka bili Srbi...

I ja nemam problem da se danas izjasne kako hoće.. ali imam problem kad govorite "o sitnima parama" samo u kontekstu Srbijanaca...
Хехехехе, ја мислио села по Далмацији постала хрватска јер је тамо поклано 0,7-1 милион Срба јер су их Србијанци наместили на зицер усташама 27. марта, претходно формирајући бановину Хрватску, хехехех

То су ти ситни новци којима се подсмеваш.
 
Ок, а билборди, плакати, памфлети, програм, кампања од врата до врата, штандови по пијацама и чвориштима јавног превоза?
 
Хехехехе, ја мислио села по Далмацији постала хрватска јер је тамо поклано 0,7-1 милион Срба јер су их Србијанци наместили на зицер усташама 27. марта, претходно формирајући бановину Хрватску, хехехех

То су ти ситни новци којима се подсмеваш.
Jeste, zbog formiranja Banovine su ih poklali.
 
Стварањем бановине створена је и сва неопходна инфраструктура за уништење Срба Пречана са све оружаним снагама. 41е је то све само преименовано, државни и војни апарат је већ формиран.

Већ 1939е су кренуле масовне чистке у бановини, убиства и протеривања свих виђенијих Срба као нпр у Мостару.

Генерално Срби у Србији појма немају о тадашњим дешавањима у Крајинама, Далмацији, Херцеговини.
 
Generalno se u svemu slazem s tobom. Ovo za Mostar i 1939.mi nije poznato, pa ako moze link.

Uglavnom, vidim da se mnogo ljudi pecaju na to "prodaja za sitnu paru". Nazalost, ako imamo utisak da bi mnogi prodali svoj glas na izborima za 2000-3000 din, onda smatramo da je narod jeftin i lako potkupljiv. Sta treba uciniti da narod drzi do sebe, da nekog posalje u tri lepe, da se ne prodaje lako za secer, brasno i ulje, popularni "paket od 5kg". Kako izmeniti mentalitet naroda da podigne sebi "vrednost"?
Kako spreciti slucajeve da u Gsp slusas neku babu svu srecnu i radosnu jer je dobila 2017.godine 3000 din.zbog glasanja za Sns?
Ovo je bilo i za vreme Djilasa po Beogradu.
Dakle, nije to nesto novo i da je samo Sns kriv. Mentalitet. Jel u Hrvatskoj ima kupovine glasova? Nema, koliko znam. Jel ima u Madjarskoj, Austriji? Bugare necemo spominjati, dno su kao i mi.
 
Nije to novo, ali SNS je to doveo na novi nivo.
Bukvalno uzimaju ono najgore od srpskog naroda i to eksploatisu do besvesti.
Bahatost, primitivizam, korupciju, pohlepu, svejetoistoizam...
E zato treba da padnu, i nismo toliko glupi da ne znamo da ce novi isto da potkupljuju i da se bave korupcijom, ali ovakav obim kriminala nije vidjen u novijoj istoriji.
Mozda i nikada u istoriji Srbije, mada ne mogu da tvrdim da li je radikalstina u doba Pasica bila ovako napredna.
 
Nije to novo, ali SNS je to doveo na novi nivo.
Bukvalno uzimaju ono najgore od srpskog naroda i to eksploatisu do besvesti.
Bahatost, primitivizam, korupciju, pohlepu, svejetoistoizam...
E zato treba da padnu, i nismo toliko glupi da ne znamo da ce novi isto da potkupljuju i da se bave korupcijom, ali ovakav obim kriminala nije vidjen u novijoj istoriji.
Mozda i nikada u istoriji Srbije, mada ne mogu da tvrdim da li je radikalstina u doba Pasica bila ovako napredna.
Ceo koncept proizilazi iz mentalne strukture predsednika republike. Pisace se u udzbenicima o svim posebnostima njegove vladavine.
 
Vrh