Šta je novo?

Izbori 2024

Што значи када би наш фараон постао још гори диктатор попут Путина до мере да се изолује од света ти би прешао 100% у његову одбрану?
Ako bi njegovo ponasanje odgovaralo nasim interesima.
Recimo, ako bi Hulja
ukinuo SSP,
prekinuo evroatlantske ineracije,
rekao nam ko je ubio Olivera
isterao strance iz obrazovanja,
ukino stranacko zaposljavanje,
pohapsio radikalsku bandu
zaveo red na BU,
povecao carine,
zabranio gradnju u Beogradu,
isterao Rio Tinto,
ukinuo rad nedeljom,
zabranio kladionoce
i jos stotinak stavki
podrzao bih njegovu diktaturu

podrzao bih bilo kog diktatora koji bi bio u stanju da ispuni gornje uslove
 
Sto je znak da ih imam.
Politika se igra bez emocija, djecace.
Politika je stvar suverenih interesa ucesnika.
Ako dzovoljvas da te uhvate na emocije, sluzices ceo zivot Hulju ili Djilasa.
Slusaces N1, RT, TV PInk, ili CNN.

Mediji, politicari, svi oni koriste emocije ljudi koji ne mogu da definisu svoji ili kolektivni interes.
Evo, ja mislim da je Putin kukavica i glupak.
Ali odgovoara mojim interesima.

Uzmimo npr Ustase. UStase su bili najveci zlocinci u istoriji, ipak, nisu smetali zapadu koji je koristio njihovu emigraciju radi destabilizaciju SFRJ.
Ko je pobedio? Zapad ili SFRJ?
U istoriji postoji samo to pitanje. Ko je pobedio?
Pogledajmo Izrael danas. Izrael pobedjuje. Uskoro ce unistiti Palsetince, na Sinaju, Egipat gradi za njih nesto kao zatvor, ogradjen visokim zidom.

Demokratskoj Evropi ne smeta genocid koji se tamo sprovodi, a smetao im je Racak. To su su zlocini udaljeni za nekoliko redova velicine.

Zato meni, ne smeta Putin, voleo bih da je na njegovom mestu neko hrabriji i pametniji, neko ko bolje razume prirodu Zapada, ali boze moj.

Navaljni, Guidoi iz venecuele, belorusijski opozicionari cija sam imena zaboravio, mali Dobrica, Lazarevic i MArinika.... sve je to potrosna roba za sestrinsku Sluzbu.
 
Poslednja izmena:
Politika se igra bez emocija, djecace.
Politika je stvar suverenih interesa ucesnika.
Ako se i tako gleda, a ti postavljas pitanje kome odgovara ubistvo, odnosno hoces da kazes da ga Putin nije ubio vec Amerika, meni uopste nije u interesu da se oslanjam na lika koji ne moze da zastiti svog glavnog zatvorenika i kome strane sluzbe vrsljaju po zatvorima sa najvisim stepenom obezbedjenja i ubijaju najbitnijeg zatvorenika u drzavi.

Kakav raspad od drzave moras da budes da dozvolis tako nesto? Gde su nasi interesi da od takvih ocekujemo nesto?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ako se i tako gleda, a ti postavljas pitanje kome odgovara ubistvo, odnosno hoces da kazes da ga Putin nije ubio vec Amerika, meni uopste nije u interesu da se oslanjam na lika koji ne moze da zastiti svog glavnog zatvorenika i kome strane sluzbe vrsljaju po zatvorima sa najvisim stepenom obezbedjenja i ubijaju najbitnijeg zatvorenika u drzavi.

Kakav raspad od drzave moras da budes da dozvolis tako nesto? Gde su nasi interesi da od takvih ocekujemo nesto?
Ovde si u pravu. Ovde si odlicno postavio stvari.
Oni su raspad.
Navaljnog su trebali da cuvaju u zlatnom kavezu ili da ga puste na slobodu, a ne medju kriminalcima.
To je taj mrak ruskog samodrzavlja. Vec 1000 godina.

Od njih nista ne mozemo da ocekujemo, osim indirektno, da toliko oslabi EU (ekonomski ili ogranicenom upotrebom nuklearnog oruzja), da im elektricna vozila i litijum ne padnu na pamet jos 1000 godina, Kolaps EU zaustavio bi investitore koji unistavaju Beograd.
 
Путин је ни први ни последњи комплексаш на функцији моћи.
Ова смрт је ни прва ни последња сумњива смрт у неком затвору.
Просечни Србаљ ће беспоговорно волети Путина без обзира на све његове лоше стране зато што:
-мрзи НАТО из дна душе
-трениран је да воли Титу свим срцем, и у Путину види замену за њега.

Хајде сад да видимо шта ће бити на политичкој сцени код нас.
Да ли ће бити поновљени БГ избори?
Ако да, да ли је опозиција спремна?
Да ли су извучене поуке из претходних избора?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Mogu figure da se menjaju, ali sistem o(p)staje - stabilokratije i autokratije. Znamo gde su zavrsile uramljene slike Sloba Milosevica... po kontejnerima. Ustvari, ram i staklo su ostali, samo je portret promenjen.
 
Na koji način je to važnije pitanje, molim te da objasniš. Baš želim da čujem pošto ne kapiram vezu sa prethodnim postovima. A možda sam se samo i upecao…

Aко не разумеш, ја ти не могу помоћи. Сматрам да сам довољно рекао за разумевање.
 
Ebo onda prosečnog Srbalja, kad voli pacove i zle kepece; zaslužuje sve što ga je snašlo.

I kakvi izbori, kakva opozicija? To bi sve pacov iz Petrograda potrovao. Vladaće vam Vulin, kad ode Vučić. Tako je zapisano.

Uživajte.
Шта да се ради кад скупа у души желимо да терамо контру НАТУ. Вулин је сасвим по том образцу.
Био би и Ђилас да хоће да пева песму коју народ воли.
То је за сада рецепт за долазак на власт. То је разлог зашто је Несторовићева екипа сада јак играч на сцени. Прича се да га спремају за 2027. кад Вучићу истекне рок трајања.
 
Tako su i u Rusiji pre morali da 'spremaju' zlog patuljka br. 2, Medvedeva. Sad više ništa ne mora ni da se sprema. Tako će i ovde: samo se pojavi Vulin i njegovo je. Konkurent se trotinetom sudario sa metroom. Cipiripi!
 
1. Realno jasno je da je Rusija poslednja brana uspostavljanju globalne unipolarne dominacije kakvu još niko nije video. Kakvi Britanci, Mongoli, Španci. Prosto čisto ekonomski, da ne ulazimo dalje u ideologije. Kao u Riziku ko je kao mlad igrao, preko neke tačke dominacije nije zanimljivo više, moć koja raste eksponencijalno je jača od bilo koje lude sreće u kockicama. Ko to ne vidi, pa možda i bolje da posluša pažljivije svoje tinejdž potomke...

2. Onda opet dolazimo do nas i šta je po nas tu najbolje? Pa ne dao nam Bog Ruse na Dunavu kako neki priželjkuju ili još gore Kineze! Ne znam da li je gora njihova tehnokratska brutalnost od zapadnog licemerja i ovih idiotarija koje forsijaru. Od svih sr koja su nas zadesila, mislim da većina nije svesna koliko smo srećni što nismo završili kao to topovsko meso koje sada gine na teritoriji Ukrajine! Ta uloga nam je bila namenjena! Nisu bespovratni krediti bili tu zbog lepih sećanja tetki i kako se nekad lepo živelo i kako ih je Mile dohvatio na radnoj akciji, nego da bi sutra taj Mile krvario protiv Sovjeta.

Ja se sve nadam da će Nemci da se urazume sutra i da umesto da žele da zajedno sa ostalima ukradu, jednostavno ukapiraju da nemaju prirodnijeg i komplementarnijeg saveznika od Rusa, gde vidim i veoma ozbiljnu našu ulogu! Dakle naša uloga na raskrsnici puteva u saradnji (taj maksimum mrvica koji možemo dobiti shodno veličini), a ne prgutani u dominaciji jednih ili na ivici blokova!

3. Najpošteniji bi bili novi BG izbori! Mislim da je dramoser već dovoljno stisnut na to, ali se još više plašim mlohave opozicije, čak mislim da će doživeti debakl.
 
Кога год подржи Вучић биће следећи на власти. Вучићев тријумф је у томе што је убедио прост народ, сеоско становништво, старије и пензионере да је он српски Путин.
А за популарност Путина хвала НАТО пакту.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ako se i tako gleda, a ti postavljas pitanje kome odgovara ubistvo, odnosno hoces da kazes da ga Putin nije ubio vec Amerika, meni uopste nije u interesu da se oslanjam na lika koji ne moze da zastiti svog glavnog zatvorenika i kome strane sluzbe vrsljaju po zatvorima sa najvisim stepenom obezbedjenja i ubijaju najbitnijeg zatvorenika u drzavi.

Kakav raspad od drzave moras da budes da dozvolis tako nesto? Gde su nasi interesi da od takvih ocekujemo nesto?
Ne, nego ćemo da se oslonimo na zemlje kojima ili prijateljske ili neprijateljske službe raznose vitalne infrastrukturne objekte.

Eto, već si sa MC razvio teoriju da su ga strane obaveštajne službe ubile, a ako je to slučaj to je zato što su rusi nesposobni.
Kad Putin truje u Engleskoj u po bela dana, to je zato što je zao, kad namešta izbore po Americi, to je zato što je zao, ne do bog da neko kaže kakve su to države kad im se nameštaju izbori ili kad im malo malo truju po ulicama.

Onaj na koga se ti (mi) oslanjamo ti malo po malo iznosi stvari iz kuće, a ti vidi šta ćeš.
 
Ovi imaju ovakve debilne izjave u poslednje vreme, da ukinu, zabrane i ograniče određene stvari - kao da ne znaju koja je svrha tih stvari. Što me na kraju krajeva ne bi ni čudilo.
 
Ti se onda rokni jer si izdajnik sopstvene zemlje jer masturbiras na diktatore druge zemlje koji rade protiv interesa Srbije. A i covecanstva.
Naš interes je da USA napusti Evropu a njih možda mogu isterati Nemačka i Rusija. Interes politički pismenog dela čovečanstva je kraj hegemonije tako da ne znam o čemu pričaš?
 
.


Demokratskoj Evropi ne smeta genocid koji se tamo sprovodi, a smetao im je Racak. To su su zlocini udaljeni za nekoliko redova velicine.

Zato meni, ne smeta Putin, voleo bih da je na njegovom mestu neko hrabriji i pametniji, neko ko bolje razume prirodu Zapada, ali boze moj.


Путину и генерално Русији недостаје већи степен бруталности, крволочности и потпуне безобзирности какав има Запад, зато је Запад бар за сад увек корак испред у тим геополитичким играма.
 
То је за сада рецепт за долазак на власт. То је разлог зашто је Несторовићева екипа сада јак играч на сцени. Прича се да га спремају за 2027. кад Вучићу истекне рок трајања.
Tako su spremali ludog Radula za dolazak na vlast, cim je presao cenzus, pa vidimo gde je zavrsio sa svojim DJB-om, u smetlistu politicke istorije.
 

Ništa novo, maznuo je foru! Samo promeniš boje i neka slova i toeto. :cool:🤣

one africa.jpg
 
Зар није то већ урађено пре пар година када је министарство добило овлашћење за дозволе паралелно са ЈЛС?
 
Крајње време да се ухапси ова бу****


IMG_3308.jpeg



 
Poslednja izmena:
Vrh