Šta je novo?

Izbori 2024

Ne možemo znati kada je počeo da nešto petlja sa Rusima ali je to razlog smene. Uostalom zašto bi to Vučiću smetalo?

Nije baš za poređenje. Ukrajina i zemlje u okolini moraju biti delom pro-ruske zbog bezbednosti. Srbija nije u blizini i samim tim može i biti pro-zapadna država što i jeste većinom. Neko moje razmišljanje je da ako bi vršili pritisak na Vučića jer je zapadni čovek, oterali bi ga u potpunosti na drugu stranu što im nije u interesu.
Dobro da rezimiramo:

- Zapad ga kritikuje - forme radi
- Rusija ga ne kritikuje - jer im je daleko
- Odlikuju Vulina, goste njegove opozicionare - zvaka za seljaka
- Proruski narativ sa svih strana - jer to narod voli da cuje
- Antizapadna prica - reci nisu sto i dela
- Neuvodjenje sankcija - nismo samo zapadna kolonija nego smo i rusko/kineska

Ok sve mi je jasnije sada.
 
Dobro da rezimiramo:

- Zapad ga kritikuje - forme radi
- Rusija ga ne kritikuje - jer im je daleko
- Odlikuju Vulina, goste njegove opozicionare - zvaka za seljaka
- Proruski narativ sa svih strana - jer to narod voli da cuje
- Antizapadna prica - reci nisu sto i dela
- Neuvodjenje sankcija - nismo samo zapadna kolonija nego smo i rusko/kineska

Ok sve mi je jasnije sada.

Da rezimiramo:
Zapad ga ne kritikuje.
Rusija ga ne kritikuje sada jer im ne treba da im skroz okrene leđa. Kažem sada, jer za pre pogledati Likašenkove izjave iz recimo 2019. i 20. kad kaže da je prostitutka.
Vulin je odlikovan nakon smene.
Goste njegove ooozicionare nakon 12 godina na vlasti.
Proruski narativ nije sa svih strana. Narod to i voli da čuje (on radi svakodnevne ankete).
Ne postoji antizapadna priča.
Neuvođenje sankcija = pare. Tj. jedino do čega mu je stalo.

Zaboravio si da napomeneš ljubakanje sa Zelenskim, izvoz oružja (prvo glavosečama u Siriji pa onda Ukrajini) preko posrednika, a direktnim ruskim protivnicima (i u Siriji i u Ukrajini). Malo mnogo za ruskog čoveka.

Jel ti sad malo jasnije ili treba detaljnije da se objasni?
 
Da rezimiramo:
Zapad ga ne kritikuje.
Rusija ga ne kritikuje sada jer im ne treba da im skroz okrene leđa. Kažem sada, jer za pre pogledati Likašenkove izjave iz recimo 2019. i 20. kad kaže da je prostitutka.
Vulin je odlikovan nakon smene.
Goste njegove ooozicionare nakon 12 godina na vlasti.
Proruski narativ nije sa svih strana. Narod to i voli da čuje (on radi svakodnevne ankete).
Ne postoji antizapadna priča.
Neuvođenje sankcija = pare. Tj. jedino do čega mu je stalo.

Zaboravio si da napomeneš ljubakanje sa Zelenskim, izvoz oružja (prvo glavosečama u Siriji pa onda Ukrajini) preko posrednika, a direktnim ruskim protivnicima (i u Siriji i u Ukrajini). Malo mnogo za ruskog čoveka.

Jel ti sad malo jasnije ili treba detaljnije da se objasni?
Pa da, posto sve ovo navedeno i nije bas istina.
Lukasenko nije Rusija, Vulin je i pre smene bio tamo svako malo, antizapadna prica se bukvalno na svakom koraku cuje, njegovi opozicionari i paraopozicioni pokreti tipa Misa Vacic idu tamo odavno itd.
Ljubakanje sa Zelenskim i nisam primetio da je nesto jace od ljubakanja sa Putinom.

Za nekoga ko naoruzava njihove direkt protivnike dosta oruzja on dobija od njih:

Da ne pominjemo isto neke vesti od danas:

Sve u svemu, ja ne kazem da je on ruski covek, ali jako je vidljivo i ocigledno da nije ni zapadni. To je samo cope domacih desnicara kojim pravdaju sopstvenu impotentnost. U fazonu ne, nije da Vucic bolje prica nasu pricu od nas nego mora da je zbog Zapada.
 
Ja se izvinjavam ako upadam nepozvan, ali meni nije jasno. Tumačim ovo kao " više volim Rusko vnogo nego Američku tortu"...
 
Pa da, posto sve ovo navedeno i nije bas istina.
Lukasenko nije Rusija, Vulin je i pre smene bio tamo svako malo, antizapadna prica se bukvalno na svakom koraku cuje, njegovi opozicionari i paraopozicioni pokreti tipa Misa Vacic idu tamo odavno itd.
Ljubakanje sa Zelenskim i nisam primetio da je nesto jace od ljubakanja sa Putinom.

Za nekoga ko naoruzava njihove direkt protivnike dosta oruzja on dobija od njih:

Da ne pominjemo isto neke vesti od danas:

Sve u svemu, ja ne kazem da je on ruski covek, ali jako je vidljivo i ocigledno da nije ni zapadni. To je samo cope domacih desnicara kojim pravdaju sopstvenu impotentnost. U fazonu ne, nije da Vucic bolje prica nasu pricu od nas nego mora da je zbog Zapada.
Продали су и Турској С-400 и ако Турци продају Барјактаре Украјини. Међународни односи су комплекснији од свађа гимназијалки на великим одморима.
 
Продали су и Турској С-400 и ако Турци продају Барјактаре Украјини. Међународни односи су комплекснији од свађа гимназијалки на великим одморима.
Upravo, zato je i prica o Vucicu 'zapadnom coveku' preglupa.
 
ali jako je vidljivo i ocigledno da nije ni zapadni
Zanimljivo, meni je bilo očigledno da je zapadni (zbog Kosova, Rio Tinta, prodavanje javnih preduzeća..), samo u zadnje vreme možda malo manje. Inače ne može se posmatrati striktno da je neko ili zapadni ili ruski čovek (bar u Srb) i pritom to se može promeniti preko noći bukvalno.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_

Čitajući poslednje postove setih se ovog videa koji solidno objašnjava mnogo šta u vezi politike, a sudeći prema postovima, dosta učesnika ga nije odgledalo.
 
Zanimljivo, meni je bilo očigledno da je zapadni (zbog Kosova, Rio Tinta, prodavanje javnih preduzeća..), samo u zadnje vreme možda malo manje. Inače ne može se posmatrati striktno da je neko ili zapadni ili ruski čovek (bar u Srb) i pritom to se može promeniti preko noći bukvalno.
Zbog Kosova koje 12 godina nije priznao, Rio Tinta koji je jedina firma koju smo oterali, makar privremeno, iz zemlje, i kojih javnih preduzeca?
 
Zbog Kosova koje 12 godina nije priznao, Rio Tinta koji je jedina firma koju smo oterali, makar privremeno, iz zemlje, i kojih javnih preduzeca?
Nije priznao ali sve im daje malo po malo još otkad je došao na vlast, RT nikad nije oteran, čak je i kod njih na sajtu pisalo da je projekat Jadar "privremeno obustavljen" a verovatno nisu ni prestali sa istraživanjem i RT nije jedina zapadna rudarska kompanija. Evo neka javna preduzeća a ima ih još koji su već prodati: https://n1info.rs/biznis/srbijagas-...i-jos-20-javnih-preduzeca-postace-ad-ili-doo/
Sem ovih kruže priče za Telekom da će se prodati i ne znam šta se dešava sa EPS jer je i to trebalo da ide strancima, zato je i urušen namerno.
 
Nije priznao ali sve im daje malo po malo još otkad je došao na vlast, RT nikad nije oteran, čak je i kod njih na sajtu pisalo da je projekat Jadar "privremeno obustavljen" a verovatno nisu ni prestali sa istraživanjem i RT nije jedina zapadna rudarska kompanija. Evo neka javna preduzeća a ima ih još koji su već prodati: https://n1info.rs/biznis/srbijagas-...i-jos-20-javnih-preduzeca-postace-ad-ili-doo/
Sem ovih kruže priče za Telekom da će se prodati i ne znam šta se dešava sa EPS jer je i to trebalo da ide strancima, zato je i urušen namerno.
Jel ima neka privatna kompanija iz Srbije za koju si zabrinut?
 
Nije priznao ali sve im daje malo po malo još otkad je došao na vlast, RT nikad nije oteran, čak je i kod njih na sajtu pisalo da je projekat Jadar "privremeno obustavljen" a verovatno nisu ni prestali sa istraživanjem i RT nije jedina zapadna rudarska kompanija. Evo neka javna preduzeća a ima ih još koji su već prodati: https://n1info.rs/biznis/srbijagas-...i-jos-20-javnih-preduzeca-postace-ad-ili-doo/
Sem ovih kruže priče za Telekom da će se prodati i ne znam šta se dešava sa EPS jer je i to trebalo da ide strancima, zato je i urušen namerno.
Znaci nije im prodao ni EPS ni Telekom ali 'prica se' a isto tako i za Rio Tinto se 'prica'. U medjuvremenu prodao vise krupnih preduzeca Kinezima i Arapima ali to ignorisemo.
 
Sta konkretno? Jel imas nesto da navedes sto je zapravo prodato a ne ‘prica se’?
Galenika, Aerodrom Nikola Tesla, sigurno ima još nešto samo nisam upućen. Pretpostavljam da će ih ovih 20+ JP postati vlasništvo zapadnih kompanija. I od svega je EPS najvažniji i to sigurno neće kontrolisati ni Rusija ni Kina. Kako god okreneš, najveći štetni uticaj je od USA pa Kina pa Rusija.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ove “političke vampire” sa desnice na temi treba ignorisiti, oni bukvalno nemaju nijedan metak u redeniku osim beskonačne petlje u koju se upadne ako im se nešto odgovori. Zaje*******ite ljudi, pustite ih da se krljaju između sebe. Celu temu treba ignorisati. Ne znam za koji k***** i pišem nešto ovde. Verovetno zbog toga što razmišljam da je konačno rešenje relokacija odavde.
 
Poslednja izmena:
Vrh