Šta je novo?

Izbori 2024

Moraju u skupštinu zbog EU. Ne odlučuju oni, nego neko umesto njih. Mora se pogurati Kosovo, a skupština bez opozicije je ništavna. Svako drugo obrazloženje je laž opozicije. Ako uđu u tu ludnicu, moj glas više dobiti neće.

Pisao sam za Avetnicu da je Vučićeva lažna opozicija. Bukvalno sam im prozreo namere. To je stranka za jednu upotrebu. Bem ti političku scenu na kojoj možeš predvideti stvari, iako nisi politikolog.
bas tako. Sacam se da si to pisao, ja tada nisma mogao da verujem.
 
poslednjim minutima 2023. godine na Kuli Beograd biće emitovana specijalna novogodišnja projekcija praćena igrom moćnih lasera, da bi nakon sada već čuvenog odbrojavanja poslednjih 10 sekundi usledio veličanstveni vatromet sa najviše zgrade u regionu, ali i sa novobeogradske obale Save, Starog savskog mosta i Gazele.


Grad ne organizuje vatromet ali BG na vodi organizuje. Privatni grad u sred Beogradam
 
Moraju u skupštinu zbog EU. Ne odlučuju oni, nego neko umesto njih. Mora se pogurati Kosovo, a skupština bez opozicije je ništavna. Svako drugo obrazloženje je laž opozicije. Ako uđu u tu ludnicu, moj glas više dobiti neće.

Pisao sam za Avetnicu da je Vučićeva lažna opozicija. Bukvalno sam im prozreo namere. To je stranka za jednu upotrebu. Bem ti političku scenu na kojoj možeš predvideti stvari, iako nisi politikolog.
ne odluciju oni ali perfidno lazu. bice od njih dobri radikali
 
Koga zabole sto nece biti predstavnika u skupstini i slicni ,,argumenti". Kakav broj kontrolora, sta se to odredjuje po broju mandata u skupstini? Pa svejedno se trazi ponistenje izbora pa nek se ide prema proslim.

Franjo Tudjman je ako se ne varam cucao u toaletu Bele kuce cekajuci da ga neko, bilo ko primi. Nek kukaju tamo, kmece, izbore se.

Ovde nek se izbore da privuku masu dovoljnu da izvrsi pritisak da se pritisne ,,vlast" da oslobodi bar RTS, ocisti spiskove i raspise nove izbore.

Dok oni formiraju Vladu, ima vremena koliko hoces.

Ako se plase u uspeh, nek se teraju u k.

Onaj broj ljudi iz maja bi sada resavao neke stvari. Tada nije bio trenutak. Ne pricam o nasilju.

A svi ti ljudi su i dalje tu, nisu presli u SNS i zavoleli Vucica.

Samo im treba prici na pravi nacin i pridobiti ih i aktivirati dobrim potezima.
 
I sve posle ove recenice je nebitno. Trazi od NS da vrste mandate. A da, nisu ih ni dobili.
U potpunosti si u pravu. I ja kao mc nisam glasao snp a mislim da bi trebali da odbiju mandate tj da je to jedini uspešan vid borbe sad. Ali ako je vama ok da uzmu mandate i ne shvatate da je odsustvo opozicije u trenutku kad treba priznavati kosovo jedino što ga može naterati na ustupke šta da vam kažem. Uživajte.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Покрадени избори нису легитимни, дакле онда ни мандати освојени у истим нису такође.

Нека владају сами. Одавно они више нису легитимна власт већ окупаторска управа.
 
U potpunosti si u pravu. I ja kao mc nisam glasao snp a mislim da bi trebali da odbiju mandate tj da je to jedini uspešan vid borbe sad. Ali ako je vama ok da uzmu mandate i ne shvatate da je odsustvo opozicije u trenutku kad treba priznavati kosovo jedino što ga može naterati na ustupke šta da vam kažem. Uživajte.
12 godina vec ‘sad priznaje Kosovo’ dojadili ste vise sa tom pricom, nek ga i prizna. Na kakve ga je to ustupke nateralo videli smo 2020. samo je opozicija dodatno unistena.

Kad ste vi vec svoje glasove tako lako bacili, ja ne zelim da se baci moj.
 
 
Screenshot_20231231_212513.jpg
 

Mediji na nemačkom: Srbiji je potrebna opozicija drugog kalibra, mora da se menja​

 
to sa fazon kao ako ovi odustaju od mandata, mogu da menjaju ustav i slicno, mi zvuci kao tanak argument, jer 2020. kada je opozicija isls u bojkot isto su imali ogromnu vecinu

ja sam glasac spna, samo zato jer su anti vucic. Tbh svi su mi jaki amateri, deluju da nemaju neke principe nego skacu kako im odgovara. Po ovoj kradji izbora se i vidi. Deluje kao da su bili jako ubedjeni da uzimaju bg i da su se preracuali.

Ako stvarno verujes da je bila kradja, ne podrzavas je, ni u kom obliku
 
ja sam glasac spna, samo zato jer su anti vucic.
Razumem šta pričaš, ali to je zapravo i problem opozicije... Jedino ih je sve skupilo to što su protiv Vučića, a za "ostalo ćemo lako". Nema šanse opozicija bilo šta da uradi, kada odmah po završetku izbora, američki ambasador izlazi na TV i kaže da "onaj koji gubi takođe mora da prihvati rezultate izbora". Par hiljada ljudi na ulici koje ne podržava EU i SAD, teško da je neki recept za uspeh. Ne postoji podrška spolja za smenu vlasti i to je verovatno bitan preduslov.

Nemačka nešto tu talasa, ali je ona izgubila puno na uticaju u odnosu na SAD zbog rata u Ukrajini. Stavili su ih amerikanci na svoje mesto, potopili im ekonomiju zato što nisu hteli da slušaju na početku rata i preuzeli liderstvo nad Evropom.

Očigledno da SAD drži stranu trenutnoj vlasti u Srbiji, pošto logično da imaju neka očekivanja.
 

Први знаци да ће неки људи ипак нестати са политичке сцене, надамо се Драган Ђилас први. Наравно, то неће бити одраз народне воље, али када је па и био. Свакако занемарите "еспертизе" ових Шваба.
 
Prvo da čestitam svim članovima Beobuild foruma srećnu Novu 2024. godinu. Puno sreće na ličnom planu i sve najbolje!

Ako posmatramo stvari kao građani ove nesrećne države, onda nam ne sledi neko blagostanje. Ovi u Prištini bar imaju čemu da se raduju, a građani Srbije mogu da se raduju novom čevorogodišnjem mandatu SNS-a. :cool:

Inače, Kosovari sada slobodno putuju u EU, izuzev Španije. Mogu čak bez problema da ulaze i u zemlje koje ih nisu prznale poput Grčke, Rumunije, Slovačke i Kipra. Dakle, mi smo postali kandidat pre 10 godina, kada Kosovo nije imalo ni svoj pozivni broj. Posle deset godina, mi smo otišli korak unazad, a Kosovo ima isti status kao Srbija. Sjajni rezultati naših genija od političara.


Sa druge strane, naš gradonačelnik je Novu godinu dočekao u Barseloni. Čudno da srpki patriota i čovek koji živi za ovaj grad, jedva čeka praznike da pobege što dalje od Beograda. Mi mu to opraštamo, jer ipak je on srpski patriota koji voli deda Ratka i mrzi drugosrbijance. Živela SNS Srbija!
 
Priznavanje KS tablica naša vlast je predstavila kao "slobodu kretanja vozila sa KiM" dok se zabrana naših tablica nigde ne pominje.

Od postizbornih boljitaka prvog dana ove godine dobili smo i preuzimanje naplate struje na severu KiM od strane Prištine kao i poskupljenje putarine na autoputevima.

Veseli se srpski rode
 
Imam genijalni plan kako da resimo pitanje Kosova jednom za uvek.
Da zatrazimo prisajedinjenje nezavisnom Kosovu, tj da se Kosovo prosiri i na Srbiju, onda ce ostatak Srbije biti deo Kosova i svi Srbi ce biti u jednoj drzavi.
Posto cemo imati 2/3 vecinu u parlamentu, nakon par godina promenimo ustav da se ne zovemo vise Kosovo nego Srbija, i voila.
Patrijote nema potrebe da mi se zahvaljuju, samo nek ovo primene.
 
Sve su to logicne posledice nase endemske podlosti i pokvarenosti. Tek sad cemo da se srozamo.
 
Vrh