Šta je novo?

Izbori 2024

Па баш из тих разлога је сулудо и издајнички имати локалне и парламентарне изборе у исто време.

Ниш је одличан пример. Просечан нишлија не може више да смисли СНС, на локалу би било кога другог само не њих (знам доста људи оданде, не причам напамет). Али тамо су одржани само парламентарни избори и ту долазимо до проблема (националне) политике СПН-а с којом тај исти просечни нишлија не може и не треба да се идентификује.

Па опет, исти однос као у БГ-у. Дакле да су били само локални СПН би вероватно имао власт тамо.
 
2008. radikali: 316 000 glasova
2023. radikali: 366 000 glasova

To je otprilike to bez pokradenih. Jos da ne ucenjuju, imali bi jos manje.


2008. SPS: 47 000 glasova
2023. SPS: 45 000 glasova

To je otprilike to.


2008. SPN: 417 000 glasova
2023. SPN: 325 000 glasova

Niko nije kriv, odlicno je SPN sve radio.


2008. DSS: 100 000 glasova
2023: DSS: 56 000 glasova

To mu dodje na isto kada bi se ujedinili sa Dverima, Zavetnicima i Narodnom strankom.


MI i njihove vanzemaljce i zemlja je ravna ploca politiku realno podrzava 1-1,5% i nebitni su u sustini i ne bi presli cenzus. Do 50 000 glasova su dosli Kurta i Murta pricom i nezadovoljnim glasacima svih opcija.


SPN sa pravom politikom, ljudima i programima moze opet da puca na preko 500 000 glasova zajedno sa ujedinjenom desnicom, a onda im ne moze nista ni MI ako pridje SNS/SPS koaliciji koja je pokrala glasove. Sa tim sto bi pravom politikom, programom i ljudima skinuli i glasove i SNS-u i SPS-u i MI.

Radikali i socijalisti su ono sto su uvek i bili i tamo su gde su uvek i bili, a to je uvek bila manjina u stvari i u nasim rukama je oduvek bilo hoce li vladati.


450 000 glasova i cao zdravo.
Мислим да би са одласком Ђиласа из политике већ дошли на око 400,000. Он једноставно штети опозицији.
 
И управо зато локалних избора у Нишу није било јер је тамо огорченост према снс-у и Вучићу на максимуму.

Још један доказ ретардираности и кругодвојкашке ограничености СПН-а и/или њене колаборације пошто би тамо однели убедљиву победу.
Pa Nis njih ne zanima, prokleti bili.

Ovo je gubljenje vremena, doćiće maks 10,000 ljudi.
Studentska ideja o blokadi je puno bolja i umesto da se pripremaju za to oni rasipaju energiju na neki totalno nebitan protest.
I ne samo da se energija rasipa nego nema ni nikakvih planova za ponovne izbore, nikakva kampanja, ništa. Doživeće debakl.
Vraćam se sutra sa posla oko 22h kralja Milana, ako bude 500 ljudi u tom trenutku ispred RIK-a biće to ravno čudu.
Neko u opoziciji ozbiljno pati od (ne)organizovanosti i bilo kakve smislenosti, akcenat treba da bude na ponedeljak, ne na nedelju, ali dobro.
SPN se trudi da da uludo istrosi energiju gradjana. To je njihova funkcija.
 
2008. radikali: 316 000 glasova
2023. radikali: 366 000 glasova

To je otprilike to bez pokradenih. Jos da ne ucenjuju, imali bi jos manje.


2008. SPS: 47 000 glasova
2023. SPS: 45 000 glasova

To je otprilike to.


2008. SPN: 417 000 glasova
2023. SPN: 325 000 glasova

Niko nije kriv, odlicno je SPN sve radio.


2008. DSS: 100 000 glasova
2023: DSS: 56 000 glasova

To mu dodje na isto kada bi se ujedinili sa Dverima, Zavetnicima i Narodnom strankom.


MI i njihove vanzemaljce i zemlja je ravna ploca politiku realno podrzava 1-1,5% i nebitni su u sustini i ne bi presli cenzus. Do 50 000 glasova su dosli Kurta i Murta pricom i nezadovoljnim glasacima svih opcija.


SPN sa pravom politikom, ljudima i programima moze opet da puca na preko 500 000 glasova zajedno sa ujedinjenom desnicom, a onda im ne moze nista ni MI ako pridje SNS/SPS koaliciji koja je pokrala glasove. Sa tim sto bi pravom politikom, programom i ljudima skinuli i glasove i SNS-u i SPS-u i MI.

Radikali i socijalisti su ono sto su uvek i bili i tamo su gde su uvek i bili, a to je uvek bila manjina u stvari i u nasim rukama je oduvek bilo hoce li vladati.


450 000 glasova i cao zdravo.
Analiza niđe veze na nivou šta bi hteo. Spn ne može ništa više od ovih brojki sa sadašnjim programom i ciljevima. Ovo nisu odavno devedesete gde ljudi veruju zapadu i nadaju mu se. I đinđij je izgubio veru u zapad pre nego što ga je zapad ubio. Ovi novi klinci su daleko veći evroskeptici i nacionalisti od naših generacija. Realno ovde stranke poput mi bi pre mogle da naprave promenu vlasti nego snp. To pod uslovom da neko zaista želi promenu vlasti i demokratiju. A pošto ne želi tu je đilas u snp da odbija ljude da im se ne priključe isto kao što je vuk imao ulogu u slobino vreme da odvraća ljude od opozicije.
 
od 18.12. poceo sa da imam srcane tegobe, a nikad ih nisam imao.
verovao sam da gresim i da je istina ono sto je tvrdio Vukadinovic ostali, da uz izlazak veci za 5% SPN sigurno pobedjuje SNS.
Pa u suštini vukadinović je lepo rekao da će sns da izgubi u beogradu a da od opozicije zavisi da li će da pobede tj da se dogovore i oforme vlast.
 
Da se podsetimo:


Nema šta, veličina u svakom smislu, ljudina...
Коначно да се око нечега и сложимо, а да се не муче људи да читају, могао си да даш суштину садржану у једном из коментара.
Tesko je komentarisati sadrzaj snimka ako postoji sumnja da je montaza. To se lako moze utvrditi vestacenjem,ukoliko se podnese tuzba od strane N. Jovanovica. Bez obzira na to, snimak je napravljen ilegalno u javnom prostoru sto je zakonom zabranjeno.Snimak je mogao napraviti DB ako postoji sumnja za odredjeno krivicno delo a po nalogu tuzilastva. Ako je i to u pitanju, snimak nije smeo da dodje u javnost i za to bi neko bio odgovoran.U svakom slucaju, DB (BIA) bi trbalo da se oglasi da li je to njen snimak koji je nelegalno pusten u javnost ili da pronadje ko je je napravio neovlasceni snimak jednog politicara jer to moze znaciti i delo stranih agenata da prate,skupljaju kompromitujuci materijal a onda ucenjuju tog politicara da radi protiv svoje zemlje!
А у пракси, Алексић и Понош су прелетели док се Јовановић потпуно повукао из свих странака, дајући оперативну помоћ целој опозицији. Савим је друго што многи из опозиције ту оперативну помоћ не умеју да искористе, па се много тога компромитујућег за власт објављује преко ЦЛС. Дан данас је једна од најтежих кости у грлу напредних градоначелника. Иначе, био је један од главних дипломата уједињења опозиције од 2017. до момента личне увређености Јеремића те неке давне 2020.

Удба је минирала мој протест за одбрану националне железничке станице шаљући неке комуњаре са све српом и чекићем. Минирала је протесте против Наводног Београда шаљући барјактаре дугиних боја, али са ликовима попут @Delija или @MC_ удба нам не треба. Чуј, СПН бирачи у процету вечем од статистичке грешке су за ФН план. Чуј, у Сребреници се десило нешто што није национална срамота, од које се наши преци са Солунског фронта стиде, који су последњи комад хлеба делили са заробљеником.
 
SPN je nerganizovan, razjedinjen, deluje amaterski. Slažem se da Đilas treba da se što manje pojavljuje bilo gde, ali i da se ne pojavljuje onda će Mariniku napadati po nacionalnoj osnovi, kao što su i do sad radili. Žena koja ima veća muda od svih muškaraca u opoziciji zajedno. Za razliku od Vučića i tome Nikolića koji su se patetično blamirali tokom Tominog štrajka glađu, žena od 40 kila se drži dostojanstveno. Njoj jedino mogu da zamerim što kad se obraća narodu i dalje govori nekim akademskim rečnikom umesto narodski, pa ume da zvuči hermetično.
A da se podsetimo kako je sve to izgledalo nekad:

Toma_strajk_02.jpg


987130_10-21.jpg


A da vidimo sad Mariniku:


1703237107-marinika-tepic-n1.png


HA! HA! HA! Jel potreban dodatni komentar?
 
SPN je nerganizovan, razjedinjen, deluje amaterski. Slažem se da Đilas treba da se što manje pojavljuje bilo gde, ali i da se ne pojavljuje onda će Mariniku napadati po nacionalnoj osnovi, kao što su i do sad radili. Žena koja ima veća muda od svih muškaraca u opoziciji zajedno. Za razliku od Vučića i tome Nikolića koji su se patetično blamirali tokom Tominog štrajka glađu, žena od 40 kila se drži dostojanstveno. Njoj jedino mogu da zamerim što kad se obraća narodu i dalje govori nekim akademskim rečnikom umesto narodski, pa ume da zvuči hermetično.
A da se podsetimo kako je sve to izgledalo nekad:

Toma_strajk_02.jpg


987130_10-21.jpg


A da vidimo sad Mariniku:


1703237107-marinika-tepic-n1.png


HA! HA! HA! Jel potreban dodatni komentar?
Marinika je očiti domaći izdajnik + stvani pvaćenik. Njena nacionalnost ne bi uticala ništa da nije njenih stavova. A tek što je preletač i karijerista kao i Maja Gojković. Za muda joj priznajem. To je inače baš kvalitet za ženu. Ženstvena kao Hilari Klinton.
 
SPN je nerganizovan, razjedinjen, deluje amaterski. Slažem se da Đilas treba da se što manje pojavljuje bilo gde, ali i da se ne pojavljuje onda će Mariniku napadati po nacionalnoj osnovi, kao što su i do sad radili. Žena koja ima veća muda od svih muškaraca u opoziciji zajedno. Za razliku od Vučića i tome Nikolića koji su se patetično blamirali tokom Tominog štrajka glađu, žena od 40 kila se drži dostojanstveno. Njoj jedino mogu da zamerim što kad se obraća narodu i dalje govori nekim akademskim rečnikom umesto narodski, pa ume da zvuči hermetično.
A da se podsetimo kako je sve to izgledalo nekad:

Toma_strajk_02.jpg


987130_10-21.jpg


A da vidimo sad Mariniku:


1703237107-marinika-tepic-n1.png


HA! HA! HA! Jel potreban dodatni komentar?


Da nisi mislio na ovo?
1000045750.jpg
 
Na osnovu čega je plaćenica i izdajnik? Izvoli reci pa da pričamo o tome. Ali navedi relevantne trenutne staqvove izjave itd. Nikako nije savršena, a ko je pa savršen?
A to za muda idi kaži Milunki Savić. To je baš kvalitet za svako ljudsko biće, kvalitet na kome počiva ceo srpski identitet i istorija, a ti iyvoli pa se seri po njemu. A ženstvenost, štagod to za tebe značilo, je nebitno za politiku. Evo ti Dragica, oličenje žene majke svetice. Idi divi se njenoj ženstvenosti ispred vile na Dedinju ukojoj živi već tolike godine, a koja je rezervisana za predsednika Srbije, za koju ti plaćaš i poslugu i račune. Ili možda kao tajna supruga Vučića treba da bude ženstvena? Da ide da bira mirisne note srpskog parfena u Parizu dok ljudi ovde gladuju ili ih autobusima kao stoku vozaju po zemlji da za tri soma glasaju za njih oduzumajući im svako ljudsko dostojanstvo? Ajde bre, molim te, razmisli pre nego što nešto kažeš.
 
Marinika je očiti domaći izdajnik + stvani pvaćenik. Njena nacionalnost ne bi uticala ništa da nije njenih stavova. A tek što je preletač i karijerista kao i Maja Gojković. Za muda joj priznajem. To je inače baš kvalitet za ženu. Ženstvena kao Hilari Klinton.
Како се не би фрљали са појмом издајник, хајде да дамо примере:
1) Уступање пољопривредне земље странцима 2017.
2) Предаје националне привредно, образовно, управно, туристичко стратешке, а поред свега и одбрамбене инфраструктуре за стамбену изградњу 30.јуна 2018. године.
3) Бриселски споразум, потписивање
4) Убијање ненаоружаних ратних заробљеника. Ако цифра достигне 5000+ на једном месту онда то прелази у велеиздају.
5) Предаја рудника у руке странцима
6) Предаја највећег аеродрома у руке странцима

И то је урадила... Мариника? Хау јес ноу.

А у уласку у војне и политичке савезе нема ничег издајничког, него тек питање добре или лоше спољнополитичке стратегије. Сада мало логике. Замислите да сте политичар неке велике силе, који има или геноцидне ултранационалистичке идеале, или те албански ултранационалисти плаћају. Гледаш на политичку сцену Србије, на којој ти треба неко да уради прљави посао, а имаш Вучића који неприкосновено држи републику. Размислите са ким би сте тада радили? 1) А Вучић, 2) А Вучић, 3) А Вучић. Који од та три не знам, зато и питам.

А неки су на теми стварно претерали са својим удбиствима и самоудбиствима.
 
Како се не би фрљали са појмом издајник, хајде да дамо примере:
1) Уступање пољопривредне земље странцима 2017.
2) Предаје националне привредно, образовно, управно, туристичко стратешке, а поред свега и одбрамбене инфраструктуре за стамбену изградњу 30.јуна 2018. године.
3) Бриселски споразум, потписивање
4) Убијање ненаоружаних ратних заробљеника. Ако цифра достигне 5000+ на једном месту онда то прелази у велеиздају.
5) Предаја рудника у руке странцима
6) Предаја највећег аеродрома у руке странцима

И то је урадила... Мариника? Хау јес ноу.

А у уласку у војне и политичке савезе нема ничег издајничког, него тек питање добре или лоше спољнополитичке стратегије. Сада мало логике. Замислите да сте политичар неке велике силе, који има или геноцидне ултранационалистичке идеале, или те албански ултранационалисти плаћају. Гледаш на политичку сцену Србије, на којој ти треба неко да уради прљави посао, а имаш Вучића који неприкосновено држи републику. Размислите са ким би сте тада радили? 1) А Вучић, 2) А Вучић, 3) А Вучић. Који од та три не знам, зато и питам.

А неки су на теми стварно претерали са својим удбиствима и самоудбиствима.
Ne znam što mi porediš Mariniku i Vučića uopšte.
Kao što sam rekao Marinike i Đilasi su izdajnici na rečima bez mogućnosti da išta stvarno izdaju pošto bi ih narod razneo. Vučić zaista izdaje i to što si napisao i još mnogo toga zato što narod sluša šta priča a ne gleda šta radi. Svi imaju istog gazdu i rade nas po principu dobar loš policajac. Ko se prima u toj predstavi za bilo koju od strana taj ništa ne shvata šta se događa. Ne znam šta zaista mislite da bi se dogodilo pozitivno za Srbiju da Marinikama dozvole vlast.

Ja bi možda i voleo to pošto bi izdaja verovatno morala drastično da se uspori pošto i pored njihovih želja oni nemaju taj izdajnički kapacitet. A tada bi tek videli po ulicama šta su protesti.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Drugo i Milošević je neprikosnoveno držao republiku pa se nisu držali njega već uložili brdo para u opoziciju i vršili svaki mogući pritisak na njega da bi ga zamenili sa kooperativnijim izdajnicima. Ko je živeo u devedeswtim i zna šta znači pritisak spolja na slobu zna koliki im je vučić miljenik.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Marinika je očiti domaći izdajnik + stvani pvaćenik. Njena nacionalnost ne bi uticala ništa da nije njenih stavova. A tek što je preletač i karijerista kao i Maja Gojković. Za muda joj priznajem. To je inače baš kvalitet za ženu. Ženstvena kao Hilari Klinton.
Zbog čega je domaći izdajnik i strani plaćenik? Daj opravdaj te svoje optužbe, pa da i mi znamo to što ti znaš.
 
Opet ništa konkretno nisi napisao za tu Mariniku sem besmislenih uvreda. Ja nisam njen simpatizer, ni ne navijam za nju van ovih izbora, ali u ovom trenutku, ona je najistaknutija i prva koja se bori da se očuva ustavni poredak Srbije. Prva je u redovima koja se bori protiv Vučićeve kriminalizacije policije, pravosuđa i celokupne države koju je oteo od svih nas i prisvojio da radi u njegovom ličnom interesu. U tom smislu, ta Marinika se najviše trenutno bori za ovu državu i demokratiju u njoj. I za to svaka joj čast i poštovanje i zahvalnost, pa sve i da je pre toga otimala deci pare za užinu.
Ne zaboravi, da Đilas kakav god da je, i koliko god da mi je antipatičan, je izborima smenjen, a ovaj od kad je zaseo se nije skinuo.
 
Sutra će demon da održi konferenciju na kojoj će da kaže-Nestorović nas odbio, idemo na nove izbore u Beogradu.. mislim, verovatno se sa tim šarlatanom tako dogovorio, kako da elegantno izađe iz ovoga..
 
Удба је минирала мој протест за одбрану националне железничке станице шаљући неке комуњаре са све српом и чекићем. Минирала је протесте против Наводног Београда шаљући барјактаре дугиних боја, али са ликовима попут @Delija или @MC_ удба нам не треба. Чуј, СПН бирачи у процету вечем од статистичке грешке су за ФН план. Чуј, у Сребреници се десило нешто што није национална срамота, од које се наши преци са Солунског фронта стиде, који су последњи комад хлеба делили са заробљеником.
Ja smatram da se u Srebrenici desio sraman masovni ratni zlocin koji jeste nasa sramota.
Nikad nisam nista ni napisao o Srebrenici, a ti vec dajes kvalifikacije. Tipicno. Stvaras u sebi sliku u glavi, ideoloski model i dodeljujes nam ga.
Netrpeljivost tipicna za urbane levicare.

Sutra će demon da održi konferenciju na kojoj će da kaže-Nestorović nas odbio, idemo na nove izbore u Beogradu.. mislim, verovatno se sa tim šarlatanom tako dogovorio, kako da elegantno izađe iz ovoga..
tako je.

Sto se tice tih strajkova gladju, secam se strajkova gladju u Severnoj Irskoj, negde pocetkom osamdesetih.
To su bili strajkovi gladju irskih politickih zatvorenika protiv britanskih kolonijalista.
I nekoliko njih je zaista i umrlo. Nije bilo infuzije, nije bilo hranenja.

Cak je i raspisivanje izbora zbog Nestorovica protivno pravnom poretku. Da bi se utvrdilo da neko nema podrsku mora se konstituisati (gradska) skupstina i odrzati barem jedna sednica.
SPN tone u dalje bezakonje ako izadje na takve ponovljene izbore. Zar nemaju nijednog pravnika?
Ili je miris iz skupstinskog restorana toliko zavodljiv?

19:48

Obraćanja završena, građani se razilaze​

Obraćanja organizatora su za večeras završena.
Sa razglasa se pušta muzika, a građani se u velikom broju razilaze.
 
Poslednja izmena:
Drugo i Milošević je neprikosnoveno držao republiku pa se nisu držali njega već uložili brdo para u opoziciju i vršili svaki mogući pritisak na njega da bi ga zamenili sa kooperativnijim izdajnicima. Ko je živeo u devedeswtim i zna šta znači pritisak spolja na slobu zna koliki im je vučić miljenik.
Sto li su ga pritiskali da mi je znati.
 
od 18.12. poceo sa da imam srcane tegobe, a nikad ih nisam imao.
verovao sam da gresim i da je istina ono sto je tvrdio Vukadinovic ostali, da uz izlazak veci za 5% SPN sigurno pobedjuje SNS.
Vukadinovic nije registrovao uspon Nestorovica.

Кандидат за посланика на листи "Александар Вучић - Србија не сме да стане" Угљеша Гргур објавио је на друштвеним мрежама да је данас ступио у штрајк глађу и жеђу да би, како је навео, „одбранио изборну вољу грађана“.

Navodno se desilo nesto sto govori da je sluzenje okupatoru mozda doslo do svoje granice.

Lideri SPN su proteklih dana bili na sastanku sa Krisom Hilom koji je tražio od njih da priznaju rezultate izbora.
Oni su to odbili, sto je pozitivan pomak i popravlja sliku koju ljudi imaju o SPN-u.


 
Poslednja izmena:
Verovatno je da će Nestorović imati neke preletače, ali obzirom da u mom kraju gradsko zelenilo juče skuplja oplao lišće oko zgrade, pre će biti da će stvarno ponoviti gradske izbore.Pretpostavljam da je računica da će šarlatan i prevarant Nestorović dobiti još veći udeo na ponovljenim izborima (Dveri i Zavetnica procenat), pa će lakše i praviti većinu sa njima.

A za forumšae savet, nađite sebi nekoga u životu ko će vas gledati kao Jerković Nestorovića:
3752950_whatsapp-image-20231217-at-11.17.12-pm_ff.jpg

_132082447_nestor.jpg
 
Vukadinovic nije registrovao uspon Nestorovica.

Кандидат за посланика на листи "Александар Вучић - Србија не сме да стане" Угљеша Гргур објавио је на друштвеним мрежама да је данас ступио у штрајк глађу и жеђу да би, како је навео, „одбранио изборну вољу грађана“.

Navodno se desilo nesto sto govori da je sluzenje okupatoru mozda doslo do svoje granice.

Lideri SPN su proteklih dana bili na sastanku sa Krisom Hilom koji je tražio od njih da priznaju rezultate izbora.
Oni su to odbili, sto je pozitivan pomak i popravlja sliku koju ljudi imaju o SPN-u.


Pa nije baš da ih nije registrovao. Na zadnjem istraživanju rađenom krajem novembra poč decembra imao je mi kod vukadinovića 2.3 sa tendencijom daljeg rasta. A rast im je obezbedio dodatni lično vučić pohvalama pre izborne tišine.
 
Sto li su ga pritiskali da mi je znati.
Nisu ga sigurno pritiskali ni zbog njegovih mana prema nama ni zbog njihove ljubavi prema demokratiji već zbog svojih interesa.

A ovoga koji je očito još veći autokrata a i kriminalac ne pritiskaju nego im je miljenik. Tako da je jasno ko je najveći zapadnjak u Srbiji sada.
 
Vrh