Šta je novo?

Izbori 2024

Odslusao sam sad Nestorovica kod Smajlovicke, majko mila, znaci tacno pokret zasnovan na pijanim pricama striceva na slavi. Sreca pa ce se to proda i rasturi pre nego sto zazivi.
 
Мени је баш звучао смислено и као да му је јасно да им је план да неће ништа и ни са ким.

Један од заправо главних људи у том покрету је Павић, па су његове речи можда битније него Несторовићеве, свакако је порука иста, нема ништа са СПН а за СНС може подршка у Београду ако се повуку из охридског споразума и пониште бриселски...

INTERVJU: Aleksandar Pavić - Nećemo pogaziti reč datu narodu, ne pristajemo na ucene (21.12.2023)
 
Neki od njih je bio na RTS-u pre neki dan, zaboravih koji. Ali njegova priča je kao da je od jedan od 7(?) osnivača, uključujući i Nestorovića, i da svi oni kao zajedno donose odluke, nema tu glavnog i da se neko jedini pita. Čak mi je i taj lik zvučao normalno, ali teško da toliko matorih likova može pored Nestorovića da bude normalno. Jer ono, s kim si takav si + ko će koga nego svoj svoga.
 
Ja sam cak i za to da prihvatimo SPS, ako odluce da prebegnu, oni su dosta normalniji od ove bagre i Nestora, iako ne podnosim svinju sa Dedinja.
Potreban nam je svaki saveznik ne bi li oterali ove.
 
Тачно сам знао да ће неко испасти љигав у Љигу.
Jos jedno od pravila koje se mora promenitii po svrgavanju režima je da mandat važi samo u stranci za koju su ti građani dali glas. Preletanje je legalizovana izborna krađa!!!!
Слажем се, то је највећи парадокс нашег изборног система. Гласаш за листу (странка/коалиција/група грађана), а не за човека. Оног момента када човек са те листе добије мандат, он са њим може да ради шта му је воља, макар то значило и напуштање политичког оквира деловања који прокламује подносилац листе са које је изабран и удруживање са изабранима са других листа дијаметрално супротне политике. Потпуно шизофрено.
СО Љиг.png
 
Или да се гласа за одборнике/посланике именом и презименом, али да прелетање мора да одобре гласачка места која су га изгласала.
 
Тачно сам знао да ће неко испасти љигав у Љигу.

Слажем се, то је највећи парадокс нашег изборног система. Гласаш за листу (странка/коалиција/група грађана), а не за човека. Оног момента када човек са те листе добије мандат, он са њим може да ради шта му је воља, макар то значило и напуштање политичког оквира деловања који прокламује подносилац листе са које је изабран и удруживање са изабранима са других листа дијаметрално супротне политике. Потпуно шизофрено.
Ja koliko se sećam tako je i bilo kod nas pa su stranke isključivale i smenjivale odbornike za svaku neposlušnost. Pa nam je evropska unija sugerisala da je vreme partijskih država prošlo i da odbornik mora biti vlasnik mandata i mi smo tada to prihvatili i promenili. Tako da neće da može.
 
Ova tema zlata vredi. Prosto je nemoguce shvatiti neke stvari dok ne procitas misljenja ljudi bez pritiska okruzenja kad se svi manje vise priklone vecini ili mudro cute.
Naveo sam da je izlaznost za mene razocarenje pri tome nisam mislio na statistiku jednostavno nije bilo guzve na glasackom mestu procenat nije reealan toga sam svestan.
Kad su bili izbori 2000 redovi su bili dugacki i cekalo se prilicno ali je postojala volja.
Vidim, nekome je problem sto ne moze da se glasa za 5 minuta pa ne glasa radje ce da rizikuje jos 4 godine i posledice te vlasti jos ko zna koliko nego da ceka u redu sat vremena.
Nas problem sa idolopolkonstvom ce nas sigorno unistiti. Neverovatno je kako ljudi i pored ocigledno losih stvari lako okrenu glavu jer je njihov idol ne pogresiv.
U nekim zemljama se greske placaju ovde ne, cak naprotiv idol je sve jaci i bezobrazniji.
Sada sam siguran da DOS nije dobio izbore 2000 ali je Evropa resila da ga zameni. Pritisla dugmice prodali ga kljucni ljudi i gotovo. Vidjen scenario samo treba da imas godine da analiziras unazad da vidis princip.
Vucic ocigledno odgovara Evropi i niko ne pritiska, inace bi ga vec njegovi prodali i bio bi kraj, bez obzira na glasove. Ocigledno je na kraju da glasovi nisu bitni nego pritisak, organizacija i lova od spolja.
Naravno sve to ne bi bilo lako izvodljivo da vecina zaista zeli nesto da promeni ali posto ipak to nije slucaj, njegovih 15 posto sa jos malo dokupljenih i "pozamljenih" glasaca odnosi vecinu.
Za one koji kazu da im licnosti iz opozicije nisu kredibilne....u pravu ste nisu ali to nije bitno bitno je menjati vlast dok ne izniknu neki koji vrede. Apsolutna vlast(moc) apsolutno krvari a ovi danas imaju apsolutnu vlast i podivljali su. Ovakav organizovani kriminal u svim sverama drustva nije vidjen na ovim prostorima. Ne zelim da uvredim vase idole ali zar vam ne dosadi da trpite to? Mozda da vrate pravo prve bracne noci pa se probudite? Sve vise licimo na Juznu Ameriku. Imamo plantaze gde se uzgajaju opijati, imamo kriminalce koji otimaju, seku i melju ljude policajce na visokim pozicijama umesane u sve to i vi nista? Sta se vama desilo? Gde ste sakrili tu granicu koju vlast ne sme preci? Vlast je tu da sluzi vas, vi je placate i birate a ne obrnuto. Niko vam nista nije dao, napravio, izgradio to ste sve vi platili i placacete. Izbori su kljucni trenutak kad mozete da ih oduvate za sve ono sto su vas lagali, pretili ucenjivali. Osvestite se.
 
Ova tema zlata vredi. Prosto je nemoguce shvatiti neke stvari dok ne procitas misljenja ljudi bez pritiska okruzenja kad se svi manje vise priklone vecini ili mudro cute.
Naveo sam da je izlaznost za mene razocarenje pri tome nisam mislio na statistiku jednostavno nije bilo guzve na glasackom mestu procenat nije reealan toga sam svestan.
Kad su bili izbori 2000 redovi su bili dugacki i cekalo se prilicno ali je postojala volja.
Vidim, nekome je problem sto ne moze da se glasa za 5 minuta pa ne glasa radje ce da rizikuje jos 4 godine i posledice te vlasti jos ko zna koliko nego da ceka u redu sat vremena.
Nas problem sa idolopolkonstvom ce nas sigorno unistiti. Neverovatno je kako ljudi i pored ocigledno losih stvari lako okrenu glavu jer je njihov idol ne pogresiv.
U nekim zemljama se greske placaju ovde ne, cak naprotiv idol je sve jaci i bezobrazniji.
Sada sam siguran da DOS nije dobio izbore 2000 ali je Evropa resila da ga zameni. Pritisla dugmice prodali ga kljucni ljudi i gotovo. Vidjen scenario samo treba da imas godine da analiziras unazad da vidis princip.
Vucic ocigledno odgovara Evropi i niko ne pritiska, inace bi ga vec njegovi prodali i bio bi kraj, bez obzira na glasove. Ocigledno je na kraju da glasovi nisu bitni nego pritisak, organizacija i lova od spolja.
Naravno sve to ne bi bilo lako izvodljivo da vecina zaista zeli nesto da promeni ali posto ipak to nije slucaj, njegovih 15 posto sa jos malo dokupljenih i "pozamljenih" glasaca odnosi vecinu.
Za one koji kazu da im licnosti iz opozicije nisu kredibilne....u pravu ste nisu ali to nije bitno bitno je menjati vlast dok ne izniknu neki koji vrede. Apsolutna vlast(moc) apsolutno krvari a ovi danas imaju apsolutnu vlast i podivljali su. Ovakav organizovani kriminal u svim sverama drustva nije vidjen na ovim prostorima. Ne zelim da uvredim vase idole ali zar vam ne dosadi da trpite to? Mozda da vrate pravo prve bracne noci pa se probudite? Sve vise licimo na Juznu Ameriku. Imamo plantaze gde se uzgajaju opijati, imamo kriminalce koji otimaju, seku i melju ljude policajce na visokim pozicijama umesane u sve to i vi nista? Sta se vama desilo? Gde ste sakrili tu granicu koju vlast ne sme preci? Vlast je tu da sluzi vas, vi je placate i birate a ne obrnuto. Niko vam nista nije dao, napravio, izgradio to ste sve vi platili i placacete. Izbori su kljucni trenutak kad mozete da ih oduvate za sve ono sto su vas lagali, pretili ucenjivali. Osvestite se.
Sta pricas ti druze, ovde su maltene svi glasali
 
Zasto je SBB stavio RTS i RTV na prva 4 kanala, zar tu nisu bili Nova i N1?
 
Aha

Postupajući po novom Zakonu o elektronskim medijima, od 21. decembra kompanija SBB će formirati novu Osnovnu listu TV kanala. Na poziciji 0 biće servisni SBB kanal, a na pozicijima 1 i 2 TV kanali Javnog medijskog servisa RTS 1 i RTS 2. Iza njih će biti pozicionirani kanali N1 i Nova sa numeracijom 5 i 6, osim na teritoriji Vojvodine gde će po novom Zakonu poziciju 3 i 4 zauzeti RTV 1 i RTV 2. Nacionalni TV kanali Pink, B92, Happy i Prva biće na pozicijama 7, 8, 9 i 10.

Koja govna jbt, na kraju ce zakon biti da Pink i Hepi moraju biti 1 i 2.
 
Ja sam cak i za to da prihvatimo SPS, ako odluce da prebegnu, oni su dosta normalniji od ove bagre i Nestora, iako ne podnosim svinju sa Dedinja.
Potreban nam je svaki saveznik ne bi li oterali ove.
Tako smo mislili i 2008. godine, aj da pojedemo žabu i prihvatimo SPS sa DS, samo da radikali ne vladaju. Šta smo dobili uspon SPS.
Da su normalni od Nestora slažem se.
 
Ova tema zlata vredi. Prosto je nemoguce shvatiti neke stvari dok ne procitas misljenja ljudi bez pritiska okruzenja kad se svi manje vise priklone vecini ili mudro cute.
Naveo sam da je izlaznost za mene razocarenje pri tome nisam mislio na statistiku jednostavno nije bilo guzve na glasackom mestu procenat nije reealan toga sam svestan.
Kad su bili izbori 2000 redovi su bili dugacki i cekalo se prilicno ali je postojala volja.
Vidim, nekome je problem sto ne moze da se glasa za 5 minuta pa ne glasa radje ce da rizikuje jos 4 godine i posledice te vlasti jos ko zna koliko nego da ceka u redu sat vremena.
Nas problem sa idolopolkonstvom ce nas sigorno unistiti. Neverovatno je kako ljudi i pored ocigledno losih stvari lako okrenu glavu jer je njihov idol ne pogresiv.
U nekim zemljama se greske placaju ovde ne, cak naprotiv idol je sve jaci i bezobrazniji.
Sada sam siguran da DOS nije dobio izbore 2000 ali je Evropa resila da ga zameni. Pritisla dugmice prodali ga kljucni ljudi i gotovo. Vidjen scenario samo treba da imas godine da analiziras unazad da vidis princip.
Vucic ocigledno odgovara Evropi i niko ne pritiska, inace bi ga vec njegovi prodali i bio bi kraj, bez obzira na glasove. Ocigledno je na kraju da glasovi nisu bitni nego pritisak, organizacija i lova od spolja.
Naravno sve to ne bi bilo lako izvodljivo da vecina zaista zeli nesto da promeni ali posto ipak to nije slucaj, njegovih 15 posto sa jos malo dokupljenih i "pozamljenih" glasaca odnosi vecinu.
Za one koji kazu da im licnosti iz opozicije nisu kredibilne....u pravu ste nisu ali to nije bitno bitno je menjati vlast dok ne izniknu neki koji vrede. Apsolutna vlast(moc) apsolutno krvari a ovi danas imaju apsolutnu vlast i podivljali su. Ovakav organizovani kriminal u svim sverama drustva nije vidjen na ovim prostorima. Ne zelim da uvredim vase idole ali zar vam ne dosadi da trpite to? Mozda da vrate pravo prve bracne noci pa se probudite? Sve vise licimo na Juznu Ameriku. Imamo plantaze gde se uzgajaju opijati, imamo kriminalce koji otimaju, seku i melju ljude policajce na visokim pozicijama umesane u sve to i vi nista? Sta se vama desilo? Gde ste sakrili tu granicu koju vlast ne sme preci? Vlast je tu da sluzi vas, vi je placate i birate a ne obrnuto. Niko vam nista nije dao, napravio, izgradio to ste sve vi platili i placacete. Izbori su kljucni trenutak kad mozete da ih oduvate za sve ono sto su vas lagali, pretili ucenjivali. Osvestite se.
Nije baš bilo odsustvo gužve. Zavisi od mesta. Ja sam ugrabio vreme ručka i čekao pola sata 30ak ljudi. Kad sam završio u redu je već bilo 50-ak. Moj kum reče dva sata da je čekao tačno kod njega. Pored mog b mesta bilo je još dva mesta gde je bilo samo po par ljudi u redu. Prošao sam ppred nekih mesta taj dan i bile su kolone ispod. Izlaznost kod nas je sasvim solidna. 60% u uslovima naših biračkih spiskova gde je veliki broj ljudi sa spiska u inostranstvu ili bar živi u mestu dosta dalje od mesta gde je na spisku, a ima tu i mrtvih još. To je realno bar 70-75% izlaznosti.
 
Tako smo mislili i 2008. godine, aj da pojedemo žabu i prihvatimo SPS sa DS, samo da radikali ne vladaju. Šta smo dobili uspon SPS.
Da su normalni od Nestora slažem se.
У СПС је брдо љигавих ликова попут Томе Моне, ипак је боље Несторово веће стараца.
 
Ja sam cak i za to da prihvatimo SPS, ako odluce da prebegnu, oni su dosta normalniji od ove bagre i Nestora, iako ne podnosim svinju sa Dedinja.
Potreban nam je svaki saveznik ne bi li oterali ove.
Blaga tebi ako ti je Dačić bolji od Pavića i Lijepojevića.
U Srbiji liberalno debilna opcija ne može da dobije pa makar joj kao protivnik bika koalicija Hitlera Staljina i Pol Pota. Dok je snp ovakav sa ovim sastavom znači da zapad ne želi da on pobedi već da smeta. Kad bude trebao da pobedi biće tu neki novi koštunica. Aleksić i manojlović su možda nešto najbliže tome sa te strane koje možda spremaju za takvu ulogu.
 
Vrh