Šta je novo?

Izbori 2024

Ne mogu da vidim to da je taj skandal sa Miketićem autogol. Ne znam kako je trebalo to unapred da se zna u stranci, trebalo je da ga ispitaju za prošlost i s kim je imao seks i da li je tada koristio drogu? On je trebao možda reći to svojim kolegama u stranci, pa da bude fer i da se odmah isključi, ali ko bi pomislio da će neko da objavi taj snimak. Njihov autogol je više ta loša kampanja i fokus na AV, a ne na svoj program i promene koje bi uveli.
Mislim, i u redovima Vučića imamo isto korisnike raznih droga, alkoholičare i makroe, a još i kriminalce i ubice da načnemo. I uprkos tome, ljudi su glasali za njega.
To je kompleksniji problem, gde Vučić kontroliše medije i lako je njemu da nekome nabaci loš imidž. Pa kada bi ljudi bili informisani i svesni toga šta sve Vučić radi, i o njemu bi isto tako razmišljali kao o Miketiću, pa i mnogo gore. Ali mediji to ne prenose, tako da Vučić uvek ima prednost. Plus može i sve svoje afere lako da zamaskira i da neki drugi kontekst celoj priči.
 
Па јесте аутогол, то су СНС медији потенцирали на насловним странама, Ђиласов политичар се дрогира и курва а смета им Пинк.
СПН се морала одмах оградити од таквог лика без обзира на све.
Увек заборављамо да колебљиви СНС гласачи гледају опозицији сваку ману, апстиненти исто.
Такав тип је велика мана. Исти као СНС наркомани и курвари. Ништа бољи од Жељка Митровића, Вулина, Палме, Лукаса и екипе.
 
Za sve koji su se nadali nečemu u vezi Nestorovića:

vecernje-novosti-460x0.jpg
 
Negde procitah, da skupstina (pa i gradska) ne moze da se konstituise ako min 1/3 poslanika ne overi svoje mandate.
SPN ima vise od 1/3...
 
Slažem se da jeste mana, ali realno gledano, i da se SPN odmah ogradio i da su ga "izbacili", krenula bi druga hajka, a to je da SPN ne brine o svojim simpatizerima, da im ne pomaže i da će ih se lako rešiti po svaku cenu, samo da se dokopaju vlasti "i da to rade isto i sa građanima i Srbijom". Tako da, i da se nije desio taj skandal, našao bi se neki drugi. Opozicija uvek gubi u ovakvoj medijskoj sredini.

Ali da ne skrećemo sa teme, jako sam iznenađen da ovde niko ne reaguje na to da neka osoba poseduje slike iz biometrijskih dokumenata. Evo onaj jedan lik kaže da je čak i Alo preneo neku tu vest protiv njega i da su iskoristili originalnu sliku iz njegovog pasoša - dakle ne skrinšot ili slika pasoša, nego lična slika izvučena direktno iz baze podataka pasoša.
 
Ovde je debil ovaj koji objavljuje twit, a ne Ponos.
Svima koji imaju 2 grama mozga je jasno da ova kradja nije bitno uticala na republicke izbore, ali jeste na Beogradske.
Koji je smisao buniti se ako se dobija skoro isti ishod.


pitanje je principa. Ovo mi zvucalo kao ovde kraduckate, pa ce vas tolerisemo. Ajd da kazemo da je tacno, da nema uticaja tih 1%. Ali sto ne bih koristio to za sve izbore, sto bih propustao takvu priliku da ga prcam i za to
 
Nada je cudna stvar.
22.04.1945. preziveli logorasi u Jasenovcu spremali su proboj, dok su se ustase spremale da ih sve pokolju kao nezgodne svedoke.
Medjutim u krucijalnom momentu neki su se uplasili da ce ih ustase poklati i odustali su.
Ponadali su se da ce preziveti i bez proboja.

Ali nisu odustali svi.
 
Ali da ne skrećemo sa teme, jako sam iznenađen da ovde niko ne reaguje na to da neka osoba poseduje slike iz biometrijskih dokumenata. Evo onaj jedan lik kaže da je čak i Alo preneo neku tu vest protiv njega i da su iskoristili originalnu sliku iz njegovog pasoša - dakle ne skrinšot ili slika pasoša, nego lična slika izvučena direktno iz baze podataka pasoša.
Zivimo u fasizmu. Sto da ne.
Samo vecina gradjana je toliko priglupa da ne razume da zivimo u fasizmu.
Vecina vodja opozicije, za utehu je jos gluplja ili pokvarenija.
Vec 11 godina oni sede u skupstini i sluze kao dekor diktatoru.
Koliko dugo Bosko O. jede u skupstinskom restoranu?
 
Opozicija treba da nadje svih tih 40.000 lazno prijavljenih glasaca, da preda RIK/GIK-u spisak, objavi na opozicionim medijima, posalje u strane ambasade i stranim informativnim kucama.
@vucko, zasto to ne uradi ?
 
Hajde da dam neko svoje viđenje ovih 2 dana.
Juče je bilo baš napeto, danas je više ličilo na neku žurku što je i OK, jer očigledno da za nešto više se ne može.
Znam ja svi bi smo mi voleli revoluciju, ja prvi, ali da bi se to desilo mora da izađe puno više ljudi.
Juče je na vrhuncu bilo oko 5,000, danas u vrh glave 2,000, o kakvom nasilnom protestu da pričamo, realno? Izađite sa nama pa dajte nešto konkretno, ali morate da izađete prvo.
Slažem se za pojedine figure i autogolove, koštalo je sigurno i stvarno je nedopustivo, takođe i za neorganizovanost pogotovo juče.
Pak mislim da smo mi studenti konačno preuzeli nešto i razbudili se što je ogroman korak napred, videćemo šta će biti dalje.

Što se tiče ovog slikanja od strane službenika, o ovome sam već pisao juče, odnosno baš oko onog Dnevnika.
Bilo ih je baš dosta u civilu i danas i juče, imajte i malo razumevanja za nas na ulici, jer smo svi do jednoga završili na nekim crnim listama, garantujem.
Jedna lepa vest, moja drugarica je sinoć bila kod drugog ulaza gde je bila žandarmerija, gotovo svi su priznali da ne podržavaju sve ovo i tražili su razumevanje, nadam se da je ovo rašireni trend.


Evo malo fotki, nisam profi, al možda vam se svidi:
DSC_3515.JPG

DSC_3519.JPG

DSC_3536.JPG

DSC_3674.JPG

DSC_3564.JPG

DSC_3587.JPG

DSC_3677.JPG

DSC_3549.JPG

DSC_3550.JPG

DSC_3552.JPG

DSC_3565.JPG

DSC_3571.JPG

DSC_3624.JPG

DSC_3603.JPG

DSC_3589.JPG

DSC_3633.JPG


PROglas, konačno videh Bjelu, voleo bih da je malo lepši povod.
DSC_3574.JPG

DSC_3578.JPG


Miki Aleksić nakon što sam ga 16527 puta uslikao.:ROFLMAO:
DSC_3641.JPG

DSC_3649.JPG

DSC_3655.JPG


A onda je došao DJ:
DSC_3663.JPG


I to je bio početak kraja:
DSC_3672.JPG

DSC_3688.JPG


Vidimo se sutra!:pob:
 
Vučić pada onda kada Zapad to bude želeo, za sada nema nikakvog razloga da ga sklone jer radi za njih, treba da ispuni ono što im je obećao. Ako ne ispuni biće smenjen pre isteka roka.
Ova lažna opozicija samo glumi opoziciju jer prava ne sme da postoji. Pravi opozicionari će biti sklonjeni na vreme.
 
Најбизарније се тренутно понаша коалиција Двери-Заветници. На 0,2% испод цензуса, на покраденим изборимa. Лаку ноћ свирачи...
 
Најбизарније се тренутно понаша коалиција Двери-Заветници. На 0,2% испод цензуса, на покраденим изборимa. Лаку ноћ свирачи...
Koliko ih ne podnosim, sad ih i nekako razumem što se ne pojavljuju 😆 Realno ih sada sa svih strana napadaju i krive. I baš sinoć je neko pustio neke dve slike i buvu da je Boškić ušao u Predsedništvo na sastanak sa Vučićem, a on jadan bio kući.
Ali realno bi i oni trebalo da se pojave i pruže podršku, to im je u svakom slučaju plus. Solidarnost uprkos napadima je pozitivna stvar, plus se bore za svoje glasače. Ali dobro, kako god oni odluče, makar i da sede kući.
 
НОВА С национална телевизија...За хоспитализацију.


Стао сам уз Добрицу и то кад нас је било 50-10 па кад је дошао до 20к људи оп - Приче о младићу неких нво наказа, злочиначком српству, педереске заставе, титине заставе...И то на протесту против београда на води. То је наравно био последњи скуп јер људи изневероваше шта су гледали и чули. Добрица и екипа ударили темељ београду на води. Да не причам о томе што их држе зелени нацисти из Бундестага, својевремено, гласачи за промену устава Немачке 99е да могу и они да се придруже журци.

Тако да ако икада поново изађем на улицу то ће бити и против ових, никако са њима.
 
Slažem se da jeste mana, ali realno gledano, i da se SPN odmah ogradio i da su ga "izbacili", krenula bi druga hajka, a to je da SPN ne brine o svojim simpatizerima, da im ne pomaže i da će ih se lako rešiti po svaku cenu, samo da se dokopaju vlasti "i da to rade isto i sa građanima i Srbijom". Tako da, i da se nije desio taj skandal, našao bi se neki drugi. Opozicija uvek gubi u ovakvoj medijskoj sredini.

Ali da ne skrećemo sa teme, jako sam iznenađen da ovde niko ne reaguje na to da neka osoba poseduje slike iz biometrijskih dokumenata. Evo onaj jedan lik kaže da je čak i Alo preneo neku tu vest protiv njega i da su iskoristili originalnu sliku iz njegovog pasoša - dakle ne skrinšot ili slika pasoša, nego lična slika izvučena direktno iz baze podataka pasoša.
Ovo mi više liči na obaveštajnu službu nego na MUP koji ima ovlašćenje da legitimiše proverom lične karte. Vau. Profilisanje disidenata senzitivnim informacijama prikupljenim sa zaštićenih servera sa ograničenim pristupom. Među digitalnim biometrijskim podacima je slika u boji visoke rezolucije koja je original sa kojeg se štampa lična karta ili pasoš. To nije bilo kakva slika kojom raspolaže bilo ko što značajno sužava "krug korisnika". Takvi "operišu" po nalogu "vrhovnog komandanta" špijunažom i atentatima (obično trovanjem) po celom svetu, bilo da su poslati iz Rusije, Kine, SAD ili evo sad i Srbije. E ono što je zastrašujuće je što su samo prve dve najpoznatije po masovnoj špijunaži sopstvenih građana. U svakom slučaju odlično štivo za Insajder. Nadam se da će objaviti čitav serijal vezan za ove izbore. Mislim da su pukli kao tikva, da je sve isplivalo na videlo. Ovi događaji daju legitimitet brojnim upozorenjima sa zapada proteklih godina. Imaju i oni svoje obaveštajne službe. Bez brige.

Mislim da je SPN dobila dovoljno odbornika da bar po pitanju rasipanja i "šaltanja" prioriteta na nivou Beograda može vući SNS za rukav. Treba da su ponosni a ne da prave haos. Treba da kažu Evropi da nisu skloni toksičnom delovanju, da ne budu licemerni (da se bore protiv nasilja nasiljem). Neka okupe tužilaštvo, nek isteraju slučaj na sud. Nek im poljuljaju tlo na drugi, civilizovan način.

Nego mene više brine nešto drugo. Ne toliko šta Vučić SADA radi nego šta sve MOŽE da uradi i u kom roku. Recimo intrigantan je slučaj Putina. Da li je uzrok invazije samo on ili je značajno doprineo i broj dobijenih mandata? Bojim se da je toliko dugo na vlasti da mu se u jednom momentu ukazala idealna prilika za realizaciju skrivenih namera koje nisu pale ni na kraj pameti glasačima. To ti je kao da pustiš serijskog ubicu na ulicu. Nije pitanje da li će nego kada će neko stradati. Svaka godina povećava verovatnoću da nešto pođe po zlu. Ako se vlast menja dovoljno brzo nema ni dovoljno vremena za progresiju "specijalnih operacija" u Ukrajini, na Kosovu, posebno u slučaju debarmenta kandidature (ista stranka može samo sa prekidima preskakanjem narednih izbora). Ni Hitler možda ne bi dogurao skroz do Aušvica.

Kviz pitanje: Da li je i Vučić zasta tempirana bomba?

Ja sam se prošli put prepao zbog Ponoša, ali sad kad sam video šta je Vučić u stanju promenio sam mišljenje. Ovde ima mnogo opasnih persona na kritičnim pozicijama. Ova zemlja je pravo minsko polje. Opasnost vreba iz sopstvenih redova. Bojim se da u takvim uslovima nema previše prostora za (dugotrajan) mir i stabilnost.
 
Ne mogu da vidim to da je taj skandal sa Miketićem autogol. Ne znam kako je trebalo to unapred da se zna u stranci, trebalo je da ga ispitaju za prošlost i s kim je imao seks i da li je tada koristio drogu?
Jok i nisu znali. Pa nije taj lik neki random simpatizer nego visokopozicioniran član. Tako da pusti to kao nisu znali, primili su ga raširenih ruku, puni ljubavi, u stilu legi mi na grudi ;)

Nego fora je u tome što je to manje ili više isti šljam kao i sns ekipa, samo što su ovi kulturni, urbani, nose lepe kapute, izlaze na Dorćolu i sve što ide uz to. Dakle fasada, a iznutra su isti šljam.

Увек заборављамо да колебљиви СНС гласачи гледају опозицији сваку ману, апстиненти исто.
To uvek i u svakom trenutku moraju imati u vidu ako žele da dođu na vlast. Mi apstinenti u velikom broju slučajeva smo baš takvi. Za SNS ne glasamo niti nas oni mogu dobiti, ali opoziciji ćemo i najmanju manu uzeti za zlo jer nismo od one fele "glasaj za manje zlo", već smo beskompromisni i opozicija mora da ima to u vidu u svakom momentu.

Opozicija treba da nadje svih tih 40.000 lazno prijavljenih glasaca, da preda RIK/GIK-u spisak, objavi na opozicionim medijima, posalje u strane ambasade i stranim informativnim kucama.
@vucko, zasto to ne uradi ?
Pa zato što ne postoje. To je prosto klik bejt objava, a ne nešto što je zasnovano na realnim činjenicama.

Prvo tih 40.000 ljudi u nedelju značilo bi da su prelazi sa BiH bili zagušeni.

Drugo da je pola od tog broja došlo busevima, a druga polovina kolima sa 5 sedišta u nedelju bi imali bar 400 autobusa iz republike Srpske u BG (taj ogroman broj buseva ne bi mogao da bude neprimećen) i bar 4000 automobila na BiH table. To su ogromni brojevi i to bi bilo samo tako primećeno.

Ja ne sumnjam da je bilo izborne krađe, ali cifre su realno verovatno 10 do 20 puta niže.
 
Vučić je kolonijalni upravnik, nemaš razloga za brigu.
Što se tiče smenjivosti vlasti u Kini i Rusiji baš sam razmišljao o tome nedavno i mislim da je dobro za te države što nema smenjivosti jer je veliki rizik da budu uništeni iznutra od strane USA, dok na ovaj način opstaju sigurno kao velike sile. E sad što se tiče ophođenja prema svojim građanima to je druga tema.
 
Ovo mi više liči na obaveštajnu službu nego na MUP koji ima ovlašćenje da legitimiše proverom lične karte. Vau. Profilisanje disidenata senzitivnim informacijama prikupljenim sa zaštićenih servera sa ograničenim pristupom. Među digitalnim biometrijskim podacima je slika u boji visoke rezolucije koja je original sa kojeg se štampa lična karta ili pasoš. To nije bilo kakva slika kojom raspolaže bilo ko što značajno sužava "krug korisnika". Takvi "operišu" po nalogu "vrhovnog komandanta" špijunažom i atentatima (obično trovanjem) po celom svetu, bilo da su poslati iz Rusije, Kine, SAD ili evo sad i Srbije. E ono što je zastrašujuće je što su samo prve dve najpoznatije po masovnoj špijunaži sopstvenih građana. U svakom slučaju odlično štivo za Insajder. Nadam se da će objaviti čitav serijal vezan za ove izbore. Mislim da su pukli kao tikva, da je sve isplivalo na videlo. Ovi događaji daju legitimitet brojnim upozorenjima sa zapada proteklih godina. Imaju i oni svoje obaveštajne službe. Bez brige.

Mislim da je SPN dobila dovoljno odbornika da bar po pitanju rasipanja i "šaltanja" prioriteta na nivou Beograda može vući SNS za rukav. Treba da su ponosni a ne da prave haos. Treba da kažu Evropi da nisu skloni toksičnom delovanju, da ne budu licemerni (da se bore protiv nasilja nasiljem). Neka okupe tužilaštvo, nek isteraju slučaj na sud. Nek im poljuljaju tlo na drugi, civilizovan način.

Nego mene više brine nešto drugo. Ne toliko šta Vučić SADA radi nego šta sve MOŽE da uradi i u kom roku. Recimo intrigantan je slučaj Putina. Da li je uzrok invazije samo on ili je značajno doprineo i broj dobijenih mandata? Bojim se da je toliko dugo na vlasti da mu se u jednom momentu ukazala idealna prilika za realizaciju skrivenih namera koje nisu pale ni na kraj pameti glasačima. To ti je kao da pustiš serijskog ubicu na ulicu. Nije pitanje da li će nego kada će neko stradati. Svaka godina povećava verovatnoću da nešto pođe po zlu. Ako se vlast menja dovoljno brzo nema ni dovoljno vremena za progresiju "specijalnih operacija" u Ukrajini, na Kosovu, posebno u slučaju debarmenta kandidature (ista stranka može samo sa prekidima preskakanjem narednih izbora). Ni Hitler možda ne bi dogurao skroz do Aušvica.

Kviz pitanje: Da li je i Vučić zasta tempirana bomba?

Ja sam se prošli put prepao zbog Ponoša, ali sad kad sam video šta je Vučić u stanju promenio sam mišljenje. Ovde ima mnogo opasnih persona na kritičnim pozicijama. Ova zemlja je pravo minsko polje. Opasnost vreba iz sopstvenih redova. Bojim se da u takvim uslovima nema previše prostora za (dugotrajan) mir i stabilnost.
Verujem da je Pootin napao Ukr jer je fizioloski pred kraj zivota pa ono sta bude bude da probam da prosirim granicu malo i uteram strah u kosti bilo kome ko pomisli da napadne Rusiju al je postigao suprotno i ukanalio svoj narod za narednih 50 godina i dobio jos vise nato zemalja na granici. Slazem se treba menjati vlast cesce. Iz nekog razloga nas narod voli "poznato" i boji se bilo kakve promene
Vučić je kolonijalni upravnik, nemaš razloga za brigu.
Što se tiče smenjivosti vlasti u Kini i Rusiji baš sam razmišljao o tome nedavno i mislim da je dobro za te države što nema smenjivosti jer je veliki rizik da budu uništeni iznutra od strane USA, dok na ovaj način opstaju sigurno kao velike sile. E sad što se tiče ophođenja prema svojim građanima to je druga tema.
Licno verujem da ce se Rusija raspasti na delove pod upravom razlicitih drzava narednih 30 godina. Kina ce uzeti deo, USA ce uzeti deo.....
 
Poslednja izmena:
Vučić pada onda kada Zapad to bude želeo, za sada nema nikakvog razloga da ga sklone jer radi za njih, treba da ispuni ono što im je obećao. Ako ne ispuni biće smenjen pre isteka roka.
Ova lažna opozicija samo glumi opoziciju jer prava ne sme da postoji. Pravi opozicionari će biti sklonjeni na vreme.
A kako ce ga to Zapad oboriti?

Dokle vise traje taj rok, slusamo tu pricu od 2012.
 
Evo i "prijatelji" su potvrdili da nije bilo većih neregularnosti na izborima, drugim rečima sve je OK:


Pa sad, da li smo mi ludi koji smo apstinenti ili možda ovi što im je pitanje izbora biti il ne biti. Eto zašto sam ja apolotičan + ponosim se time.

Da Proglas i pro EU opoziciona ekipa ima obraza, sad bi se skupili i javno rekli "izvinite građani što smo vas zavlačili".
 
Vrh