Šta je novo?

Izbori 2024

Imamo li politicare koji su spremni na ovo, da se bore zarad svojih ideala, tvrdoglavi do besvesti?
Znajuci da su pare prolazne, da se nece poneti u grob, vec samo ono sto se pise u istoriji?

Poput ovog coveka dole na slikama...
680_Albinkurti12.jpg

92209849363087347b1323345088803_700x393x001461.jpg

E4C44534-D5B0-4FDE-B30F-41A0A5E50A0D_mw800_s.jpg


Ovaj je Albanac, ali nije kukavica. Ima li Srba koji nisu kukavice?
1702985916685.png

1702985942328.png

1702985970367.png

Имамо и ми нашег Куртија, само се он бори за свој џеп уместо за народ.
 
Fer ali ipak nije za poređenje pošto je ju bila pojas za spasavanje za mnoge druge. Albanci prave skroz nacionalno do sada a i ono što zateknu tuđih naroda asimiliju silom ili silom. Do sada bar tako bilo.
Da ali sam mislio na ekonomsku i svaku drugu buducnost drzave. Stanje stalnog konflikta sa najvecim komsijom, nama, ne vodi ih nigde, narocito jer ih blokiramo ka formiranju stabilne drzave i bez pristupa svim medjunarodnim organizacijama nece nikada moci da postanu stabilno trziste i dobiju investicije bez kojih je nemoguc napredak. Eu i US ih uslovljavaju da odustanu od najvecih rezervi uglja u Evropi zbog zelene agende a Kosovo ima 1% hidropetencijala, nema nuklearnu energiju a vetro i solarna energija moze samo delimicno da zameni termoelektrane a nikako da bude alternativa uglju. Tako da im je buducnost da uvoze skupu elektricnu energiju od daleko bogatijih zemalja. Tema je jako opsirna ali sustina je da je stanje stalnog konflikta samoubilacka misija za njihovo drustvo i u neuporedivo losijoj poziciji su od nas po tom pitanju. I njihova polticka elita ih laze da ce sve da bude u redu.
 
Kakvo skretanje sa teme. Evo, legalno je sve, a nije, ali nek bude. Mozes ziveti u RS, a glasati i ovde tamo na lokalnim izborima, neka bude.

Nego, policijski sluzbenice, jel legalno ovo?

Vladajuca stranka u Srbiji pridje osobi iz druge drzave i kaze joj da ce je prijaviti u Beogradu i da ce dobiti pare, ili posao ili nece izgubiti posao.

Onda je prijavljuje na neki stan u koji ta osoba nikada krocila nije.

Onda je na dan izbora salje organizovano u Beograd i usmerava je gde da glasa i za koga da glasa?

Pa moze li vece krsenje zakona od toga, za to pada Vlada.

A vrlo dobro znas, policijski sluzbenice, da ste samo jednu osobu priveli na informativni razgovor, dobili biste i priznanje o tome i onda lagano skupili dokaze.

Nemoj da se zaje*******avamo ovde.

Nije to neki pojedinac entuzijasta koji je kupio stan u Beogradu samo da bi glasao za svog idola predsednika i provalio foru o dvojnom drzavljanstvu i peske krenuo samostalno u Beograd da glasa.

I onda mi tu pricas o novinaru koji radi svoj posao i snima, sto nije nelegalno, i studentu koji je NVO, sto opet nije nelegalno, a ni nemas dokaze da je NVO.
 
Квази десничаре морају прави десничари (не Двери, Заветници и слични који су дискутабилно уопште самостални) који су спремни да их нападну и оголе за то што раде.

Iskreno, meni ovo zvuči malo kao ono što levičari govore "nije to pravi komunizam" :)

Mi jesmo u poslednjih 11 godina imali različite opcije na desnici koje su izlazile na izbore i nijedna nije slavno prošla, prvenstveno zbog toga što se oni svi takmiče sa SNS za glasačko telo. Ne mislim da tu nije bilo legitimnih aktera koliko je tim strankama ograničena infrastruktura i pristup medijima da bi nešto uradili. Svakako mislim da je jako teško ubediti SNS glasača iz ubeđenja da promeni stav bez neke ozbiljne krize u zemlji.

Liberalne stranke s druge strane imaju još sigurno 15-20% stanovništva koje bi mogle da animiraju i u tom smislu mislim da je mnogo veća šansa tih stranaka da ultimativno sruše SNS. Njima treba jedno ozbiljno ukrupnjavanje, prevazilaženje ličnih ambicija i egoizma, i neka ličnost koja će biti upečatljivija od Marinike Tepić.
 
Kakvo skretanje sa teme. Evo, legalno je sve, a nije, ali nek bude. Mozes ziveti u RS, a glasati i ovde tamo na lokalnim izborima, neka bude.

Nego, policijski sluzbenice, jel legalno ovo?

Vladajuca stranka u Srbiji pridje osobi iz druge drzave i kaze joj da ce je prijaviti u Beogradu i da ce dobiti pare, ili posao ili nece izgubiti posao.

Onda je prijavljuje na neki stan u koji ta osoba nikada krocila nije.

Onda je na dan izbora salje organizovano u Beograd i usmerava je gde da glasa i za koga da glasa?

Pa moze li vece krsenje zakona od toga, za to pada Vlada.

A vrlo dobro znas, policijski sluzbenice, da ste samo jednu osobu priveli na informativni razgovor, dobili biste i priznanje o tome i onda lagano skupili dokaze.

Nemoj da se zaje*******avamo ovde.

Nije to neki pojedinac entuzijasta koji je kupio stan u Beogradu samo da bi glasao za svog idola predsednika i provalio foru o dvojnom drzavljanstvu i peske krenuo samostalno u Beograd da glasa.

I onda mi tu pricas o novinaru koji radi svoj posao i snima, sto nije nelegalno, i studentu koji je NVO, sto opet nije nelegalno, a ni nemas dokaze da je NVO.
Ovde nije navedeno da li ta osoba poseduje državljanstvo Republike Srbije, a time i pravo glasa.

Opet naglašavam da je po Ugovorom o dvojnom državljanstvu jedan od uslova za dobijanje državljanstva Republike Srbije "da ima prijavljen boravak najmanje tri godine na teritoriji države ugovornice čije državljanstvo stiče"
 
Da ali sam mislio na ekonomsku i svaku drugu buducnost drzave. Stanje stalnog konflikta sa najvecim komsijom, nama, ne vodi ih nigde, narocito jer ih blokiramo ka formiranju stabilne drzave i bez pristupa svim medjunarodnim organizacijama nece nikada moci da postanu stabilno trziste i dobiju investicije bez kojih je nemoguc napredak. Eu i US ih uslovljavaju da odustanu od najvecih rezervi uglja u Evropi zbog zelene agende a Kosovo ima 1% hidropetencijala, nema nuklearnu energiju a vetro i solarna energija moze samo delimicno da zameni termoelektrane a nikako da bude alternativa uglju. Tako da im je buducnost da uvoze skupu elektricnu energiju od daleko bogatijih zemalja. Tema je jako opsirna ali sustina je da je stanje stalnog konflikta samoubilacka misija za njihovo drustvo i u neuporedivo losijoj poziciji su od nas po tom pitanju. I njihova polticka elita ih laze da ce sve da bude u redu.
Oni su jednostavno trenutno u poziciji da su američki nosač aviona u južnoj evropi i neće se dogovarati ni sa kim pošto amerima treba ovde zona konflikta da bi bili prisutni. Ako se nekad povuku kao što je tramp mislio tad je druga priča.
 
Albanci nemaju interes da se dogovaraju zato što je Kosovo kao takvo samo međufaza pred ujedinjavanje sa Albanijom. Njihovim političarima je bitnije da se profilišu kao vođe svih Albanaca kroz nacionalizam i mitomaniju nego da razreše konflikt sa Srbijom jer već imaju NATO bezbednosne garancije.
 
Ovde nije navedeno da li ta osoba poseduje državljanstvo Republike Srbije, a time i pravo glasa.

Opet naglašavam da je po Ugovorom o dvojnom državljanstvu jedan od uslova za dobijanje državljanstva Republike Srbije "da ima prijavljen boravak najmanje tri godine na teritoriji države ugovornice čije državljanstvo stiče"
Opet ti.

Sta kazes na to da vladajuca stranka ucenjuje ljude, nelegalno ih prijavljuje, vuce ih ko stoku stotinama kilometara... govori im za koga da glasaju...

Drzi se toga, to je najveci problem ovde i krsenje zakona. I postoje dokazi za to.

A vi ste trebali da popricate sa tim ljudima i sve biste saznali. I onda da izadjete u medije sa tim informacijama.

Mislim vi kao policija, ne persiram tebi.

Mozes li se sloziti da je to najveci, ubedljivo najveci problem ovde i da je onda glupo baviti se time sto novinar radi svoj posao i snima?

Da ste istrazili, znamo ti i ja da bi dosli do saznanja o ucenama, pretnjama... uz ovo klasicno krsenje zakona nelegalnim prijavljivanjem itd.
 
О чему ви сви овде дрвите? Сви смо саучесници , чим су/смо пристали на овакве не(услове) избора. А пре свега оваква “ опозиција” којој су у глави само посланичке плате и привилегије. Они су интегрални део овог неодрживог система.
 
Од које опозиције то очекујеш? Лева се гади и периферије, а не засеока. Мислим да се чак гаде и неких делова рецимо Врачара, тј оно мало преосталих дворишта и трошних кућица што је остало. Десни су само пуни митоманије и спинова, типа оду до неких који тешко живе а имају 3+ деце па им говоре ви сте хероји и слично. А чак и они тешко да отишли од засеока, осим ако некају неку родбину тамо.
Zeleno-levi front kuca na sva vrata, ja sam bitan na Zvezdari gde smo forsirali Mirijevo koje je složićeš se nije centar Beograda. Nismo stigli da se bavimo Malim Mokrim Lugom i Velikim, ali ćemo i time pre opštinskih izbora. Takođe sam pomagao i Vračaru u ovoj kampanji i to baš oko tih udžerica koje pominješ u delu oko Maksima Gorkog što ću i nadalje činiti. Ne gadimo se ni zaseoka jer smo dobili neka glasačka mesta u Malom Mokrom Lugu koja opozicija nije dobila od 2000. godine.

Sledi formiranje odbora u Grockoj, Surčinu, Sopotu i Obrenovcu koje mi kao ZLF nemamo. Pogotovu mi je bitna Grocka jer je ona infrastrukturno i saobraćajno vezana na Zvezdaru i Voždovac. Ali još bitnije je kako prići Karaburmi koja je jako uporište SNS-a, a ljudi tamo se konstantno žale kako se osećaju kao građani drugog reda jer znaju da na Zvezdarskom delu Mirijevskog Bulevara je situacija sa infrastrukturom i komunalnim uređenjem znatno bolja. A za treći Beograd, buduću opštinu Dunavski venac (leva obala Dunava) mora da se radi kao da je već odvojena opština koja ima svoje urbane delove gde su zgrade, i rural gde su kuće.
 
О чему ви сви овде дрвите? Сви смо саучесници , чим су/смо пристали на овакве не(услове) избора. А пре свега оваква “ опозиција” којој су у глави само посланичке плате и привилегије. Они су интегрални део овог неодрживог система.

Ja posle svega ovoga, ovakvih propusta, zaista ne znam šta da mislim. Ili su glavešine plaćeni saučesnici dramosera u svemu što je već dogovoreno da se završi ili su prosto glupi!
 
Већина млађих је гласала за Несторовића.

У Србији је млађа популација, за разлику од нас који смо овде претежно ткзв ”миленијалци”, није уопште прозападно оријентисана. Имају приступ информација на све стране и огроман број њих можете да видите на телеграм каналима у групама од десничарског до ултра-десничарског садржаја.

Господа на власти су далеко бољи неолиберали него што ће то ПСГ икада бити, они држе отворену лезбејку за Председника Влада већ 6година, која противно закону Републике Србије живи у брачној заједници са особом истог пола, а на то још усвоји дете, коме је заправо тетка. За њихове време су пробали да протуре формуларе на којим пише ”родитељ 1” и ”родитељ 2”. Клетт који издаје књиге где се пише и демонстрира хомосексуални односи и представљају као посве нормални... Ово неће виђати по Н1-НоваС-Информер-Пинк медијима јер су то само различите стране исте медаље. ЗАто ћете видети по већ споменутим телеграм каналима који броје на десетине хиљада чланова а неки и преко 100 хиљада (нпр Дејан Берић).

То наравно не пролази код огромне већине али пошто са друге стране као највећи опозициони блок је екипа која се заправо залаже за такве ствари, онда то нико не указује већини у Србији. Вучић и СНС су ”десно” само на речима, ако и више и на речима. Што ме доводи до Несторовића који говори оно што већина заправо жели да чује и подржава.

Зато сам написао јуче или прекјуче, ову власт може да победи само права десница са примесама социјалног аспекта бриге о сиромашнима и радничким правима. Никакви неолиберали неће сменити ову власт.
Bravo. SPN je zapravo neuspesni nasminlkani SNS . Dele istu ideologiju, s tim sto je SNS zestoko sprovodi.
 
Ne znam šta kaže zakon, ali je nedopustivo da se dovoze ljudi iz bilo kojih mesta iz Srbije i van nje na glasanje u Beograd na lokalne (i ove druge, ali lokalni su bili izuzrtno značajni, ovaj put)
To je krađa najgore vrste i po meni je za krivično gonjenje. Jedan čovek, jedan glas, jedno mesto glasanja dovoljno za bilo koga. Ni ja ne idem da glasam gde mi padne na pamet, nego na jednom mestu čitav život. Prosto.
 
Осим ове афере са фантомским гласачима, већ је потпуно заборављена афера са бруталном куповином гласова као предуслов за рад у кол центру.

Такође, алудира се на то да опозиција треба да направи сличну пирамидалну инфраструктуру за намицање капиларних гласова, али без већих финансијских издатака. Па то је потпуни нонсенс. Цена такве организације је незамислива за било кога осим за СНС. То може да ради само неко ко има годишњи (наравно црни) буџет од неколико десетина милиона евра.
 
Poslednja izmena:
Opet ti.

Sta kazes na to da vladajuca stranka ucenjuje ljude, nelegalno ih prijavljuje, vuce ih ko stoku stotinama kilometara... govori im za koga da glasaju...

Drzi se toga, to je najveci problem ovde i krsenje zakona. I postoje dokazi za to.

A vi ste trebali da popricate sa tim ljudima i sve biste saznali. I onda da izadjete u medije sa tim informacijama.

Mislim vi kao policija, ne persiram tebi.

Mozes li se sloziti da je to najveci, ubedljivo najveci problem ovde i da je onda glupo baviti se time sto novinar radi svoj posao i snima?

Da ste istrazili, znamo ti i ja da bi dosli do saznanja o ucenama, pretnjama... uz ovo klasicno krsenje zakona nelegalnim prijavljivanjem itd.
U svojoj prvoj objavi sam se i saglasio sa tim kako SNS funkcioniše.

Što se tiče snimanja maloletne devojčice, snimak je na društvenim mrežama postavio jedan od prisutnih na sinoćnjem okupljanju. Na samom snimku se i vidi kako 20ak ljudi snima pomenutu osobu koja se očigledno nalazila u nervnom rastrojstvu. Umesto neko da je promislio o privatnosti i integritetu te maloletne osobe ona se našla na malim ekranima i društvenim mrežama.

Ja svakako svoj posao nastavljam da obavljam profesionalno i savesno, bez uplitanja u bilo čiju političku borbu, a ovde na forumu ću nastaviti da se s poštovanjem obraćam prema svačijem mišljenju.
 
Pazi, udju nam desetine hiljada ljudi u grad i policija cuti 🤣 I onda se ovde prica o novinaru koji snima i radi svoj posao.

I to ih stave u Arenu, po sred Beograda, ni ne kriju se.

Zasto nisu obavljeni informativni razgovori? A sve bi priznali za deset sekundi.

Mene navatali kad sam sisao iz busa na Glavnoj autobuskoj, ko krimosa me tretirali, na kraju kad su se iskulirali, saznao sam da cekaju neku manju grupu navijaca, neka utakmica bila i to ne neka velika.
 
Zaista je deprimirajuće da neko ko nije u stanju da obiđe selo na 20 minuta od centra misli da ima kapacitet da vodi grad ili još gore državu.
Nismo u stanju jer nemamo dovoljno aktivista koji su voljni da to rade i to volonterski, da imaju vremena pored svojih obaveza jer rade poslove u privatnom sektoru a ne kao SNS-ovci u opštini i JP-ovima (na Zvezdari je to Čitoća), da znaju da odgovore na skoro sva politička pitanja i možda najbitnije trebaju nam ljudi odatle koji su prepoznati od strane komšija koji im veruju kao ljudima pa se na tome gradi i poverenje političkoj opciji. Mi kao kandidati smo ove i prošle godine išli od vrata do vrata dok SNS šalje ljude koji ne znaju ništa osim da čitaju biračke spiskove, postrojavaju sigurne glasove i tutkaju poklone i traže podršku predsedniku koji nije ni kandidat za izbore.
Mene će sa Cvetkove Pijace gledati u MML-u kao dođoša a kamoli ako odem npr u Boleč.
 
Poslednja izmena:
U svojoj prvoj objavi sam se i saglasio sa tim kako SNS funkcioniše.

Što se tiče snimanja maloletne devojčice, snimak je na društvenim mrežama postavio jedan od prisutnih na sinoćnjem okupljanju. Na samom snimku se i vidi kako 20ak ljudi snima pomenutu osobu koja se očigledno nalazila u nervnom rastrojstvu. Umesto neko da je promislio o privatnosti i integritetu te maloletne osobe ona se našla na malim ekranima i društvenim mrežama.

Ja svakako svoj posao nastavljam da obavljam profesionalno i savesno, bez uplitanja u bilo čiju političku borbu, a ovde na forumu ću nastaviti da se s poštovanjem obraćam prema svačijem mišljenju.
Ne snima 20ak random ljudi nego 20ak novinara koji su bili tu i snimali ceo dogadjaj, a ne samo taj incident.

Sa leve i desne strane kod ulaznih vrata su se nalazili novinari koji su pratili ceo skup, a protestanti su bili iza ograde.

Sve u svemu, potpuno nebitno da bi se spominjalo.

Sve se desilo u par sekundi i devojcica je imala kapuljacu. Na snimku koji sam postavio, Dejan novinar koji je snimao izvestava o ZENI koja hoce da razbije vrata. O zeni, ne o maloletnoj devojcici, sto je dokaz kako je on to video i da nije imao pojma da se radi o maloletnom licu.

Evo ti slika. Ovi koji snimaju su novinari ne protestanti.

Mogu biti i iz Informera, Kurira, BBC-a, RTS-a... kao sto i jesu bili, svi zivi mediji. Devojcica ima gotovo celo lice prekriveno kapuljacom i jako je tesko reci da se radi o maloletnici, sta vise nemoguce je.

1000001628.jpg



A i da su svi znali, novinari rade svoj posao, a dete se samostalno zaletelo. Kakve veze imaju opozicija i protestanti sa time?

I koliko je to uopste realno vredno da se spominje? I zasto bi to uopste to kk spominjao kao dokaz za nesto? A ti si to spomenuo kao dokaz da su protestanti i opozicija takvi i takvi jer snimaju maloletno dete u nervnom rastrojstvu. Laz! Snimali su novinari koji su snimali ceo dogadjaj.

I tvoje kolege su bile tu i snimile, pa sta, rade svoj posao.
 
Zasto ocekujete pobedu opozicije kad je vecina zadovoljna?
Evo i za ovo zagadjenje, vecini ne smeta.

I ti glasovi koje je dobila SPN, polovina je glasala za njih jer je to fancy, progresivno, ne zato sto su stvarno nezadovoljni.
Tako je rekao N1 da treba.
Da je Beograd stvarno nezadovoljan, bilo bi sinoc 300000 ljudi u gradu.
A nije bilo, niti ce biti veceras.

I onda u ocaju, normalno da neko hoce da razbije vrata.
Osetljiviji ljudi su ocajni, skace im pritisak.
 
Ozbiljna manipulacija biračima. Izbori nisu legitimni. Ako je Vučić izgrao sistem, onda treba i opozicija da mu uzvrati praznim parlamentom.
 
@Noki

Hvala na odgovoru. Naravno, svaki put kada smatram moje mišenje relevanto na neku temu ovde to i postavim :)

Što se tiče političke borbe pretposavljam da tražiš paralele sa 5. oktobrom. Ipak, 1996. godine opozicija je dobila lokalne izbore uključujući i Beograd. Koštunica je dobio izbore sa 50% podrške dok je Milošević imao 36%.

Bio je rat, inflacija, sankcije. Svi ti faktori su uticali i išli na korist opoziciji. Sada toga nema. Svaka vlast se zasniva ne nekim stubovima (biračko telo, vojska, policija, poreski sistem...) nijedan od tih stubova nije ni napukao.

Ovde moram da ukažem da je građanin možda i termin koji se najviše zloupotrebljava u dnevno političkim temama. Građani su i glasači SNS-a, SPN-a i ostalih lista. Ovo je politička borba i tu nema svrstavanja snaga bezbednosti.

Ajde da skinemo te bele rukavice, više ih ni saobraćajci ne nose.

Kao prvo napuklo je sve to što si naveo. A najjači stub je sudstvo, kao poslednja brana nepravdi, dok snage bezbednosti, samo sprovode političke odluke. Niko ne govori o političkom svrstavanju nego da pripazite kakve političke odluke sprovodite, i to ne vi obični službenici, nego oni pri vrhu, jer riba od glave smrdi. Oni treba da se zabrinu. Monopol sile ima država, a ne policija kao organ ili jedan vlastodržac. Mi državu po svemu sudeći nemamo, uprkos prividu normalnosti koje pokušavaš da nam tako perfidno naslikaš 2 dana posle izbora.

Ne zanima me uopšte da sad otvaram teme, koji su uslovi bili 90tih. Pojavite se tako odjednom i sad bi da filozofiraš o čemu ti se ćefne. Neuporedivo je ovo vreme s 90tim i zbog stranog faktora. I ne pokušavam da poredim ta dva politička trenutka. Ovaj politički trenutak je zreo za reset.

Više cenim policajce koji su spremni da otkriju šta smrdi iznutra nego da mi foliraju, šatro kulerica sam, prave politički presek političkog stanja 2 dana posle izbora.

Ja sam pre 3 godine prisustvovao znaš gde, tačno prekoputa Galerije, na suprotnoj obali Save, a znas čemu? je*******anju kurvi. Prvo je jedan od vas skinuo gaće i spustio pantalone dok mu ona dudla a ja gledam u pandursku golu guzu otpozadi. A onda je došao čitav kombi vas pa su ulazile unutra jedna, pa druga, pa treća, smeškale se... Imali ste pravi mali parti u noćnoj smeni oko 2h ujutru na toj strani reke Save o nasem trošku!

Da sam ja izašao iz mraka kojim slučajem, a ne samo ćuteći posmatrao, šta bi mi se desilo? Jesi ti svestan da sam ja bio u smrtnom strahu ako me tad otkriju, šta gledam u tom mrklom mraku van glavnog šetališta?

Dok ja imam strah od vas a ne sigurnost, mene nikakva kvazi racionalnost od vas ne zanima. Menjajte sami sebe. A mi imamo puno pravo da budemo nezadovoljni stanjem u društvu po svim osnovama. I sve se brzo okrene i napukne i uruši, svi ti stubovi, cele države u trenutku nestanu, a mesec dana pre toga postojao privid stabilnosti i ekonomskog rasta i jedne od najjačih vojski (beše 5 u Evropi) i policije u koju građani imaju poverenje. Sve se to jako brzo urušilo i nikad uzdiglo na zdrave osnove, a tebi sve nirvana...

Ja ne tražim ti da danas stanes na stranu opozicije, tražio sam da u odsudnom trenutku kad se dogodi ne štitite fašistu i ne krijete se iza autokratskog sistema.

Pozdrav.
 
Vrh