Šta je novo?

Izbori 2024

Treba se skoncentrisati na mlade i naterati ih da glasaju.
Kako bi mene na primer naterao?

Evo ti moj profil: 35 godina, vlasnik IT firme, prihodi su mi kompletno nevezani za Srbiju (prihodujem iz USA i EU), smatram da u Srbiji postoje sistemski problemi vezani za naš mentalitet (nevezano ko je na vlasti), putujem često, kvalitet života u Srbiji mi je veoma dobar (lep stan, lep auto, životni stil dosta iznad EU standarda) ... i smatram da nemam za koga da glasam na izborima.

Kako bi me ti motivisao da izađem uopšte tog dana na glasačko mesto, a kamo li da za nekog glasam?
 
Hipotetički, ako su upisali 100k glasača, šta to znači. To znači ima za toliko više listića na biračkim mestima. To ostavlja sledeće mogućnosti.
1. Da se dovlače autobusima ljudi u BG da glasaju, što je logistički moguće, ali je komplikovano. Da ne bi bilo primetno, morali bi da budu na sto različitih biračkih mesta, što znači da ih moraju vozikati na ta mesta, jer oni ne poznaju grad, i pitanje motivacije može biti upitno. Alternativa tome je da budu na manji broj biračkih mesta, ali će ih odma skontati, kao da je učiteljica dovela đake, i nadam se da će pozvati narod na ulice istog trenutka.
2. Da se ne dovlače ljudi nego da se popune njihovi podaci i ubace listići. Ovo je moguće samo ako kontrolori biračkih mesta ne pokrivaju ta biračka mesta, ili ih potplate. Svakako neka BM imaju par stotina birača, znači moralo bi desetine biračkih mesta da se potkupe, i da se ne sazna, i da se ubacuje stotine listića i tako dalje. Znači i ovo je komplikovano. Pritom, ako imaju mogućnost za ovo, ne bi morali uopšte da upisuju divljake, mogu da popune i bez njih.
3. Da se gomila tih birača prijavi da glasa od kuće, pa da im se popune listići za bagru, ali to bi se primetilo kroz to da desetine hiljada glasača glasa odjednom od kuće, a do sad ih bilo par stotina.

Dakle, vrlo komplikovan posao, koji može u teoriji da donese rezultate ali je vrlo komplikovan. Ono što smo do sad videli kako sns piramida funkcioniše, jeste da imaju kvote, i toliko glasova svaki kapo da obezbedi. To se odnosilo da kapo iz Koceljeve skuplja glasove za Koceljevu, skupljanje za BG je teže 10x. Autobus treba da krene u 10h, i ako nema 20 ljudi, oni ne mogu da ih čekaju, da ih jure i slično. A ne mogu drugog da nađu jer je prijavljen Petar Petrović, ne može Žika umesto njega. Znači da bi doveli 100 soma birača, treba im recimo 150k ljudi, jer neko se ne pojavi, neko ne ponese ličnu, neko zaglavi u zatvoru, bolnici, svašta nešto. Verujem da svaki kapo ima odrešene ruke da popuni kvotu kako zna i ume, i da će se raditi i ovo, ali ne mislim da će biti masovna pojava, u smislu desetine hiljada, ili 100+ hiljada, nego par hiljada.

Ukratko, verujem da će biti divljih glasača, ali da će biti reda veličine par hiljada, mahom po rubnim opštinama, desetine hiljada veoma teško. Ključ je u tome da se sačuva svako biračko mesto, a bez toga mogu da kradu i bez divljaka.
 
Kako bi mene na primer naterao?

Evo ti moj profil: 35 godina, vlasnik IT firme, prihodi su mi kompletno nevezani za Srbiju (prihodujem iz USA i EU), smatram da u Srbiji postoje sistemski problemi vezani za naš mentalitet (nevezano ko je na vlasti), putujem često, kvalitet života u Srbiji mi je veoma dobar (lep stan, lep auto, životni stil dosta iznad EU standarda) ... i smatram da nemam za koga da glasam na izborima.

Kako bi me ti motivisao da izađem uopšte tog dana na glasačko mesto, a kamo li da za nekog glasam?
Ako si zadovoljan politkom i stanjem u zemlji nemoj da glasas. Ako nisi, glasaj. Bezveze sto si izjednacio pare i standard sa potrebom za glasanjem. Ti si sustinski rekao "ja zivim dobro u svom izolovanom mehuru, zasto da se cimam da glasam"
 
Kako bi mene na primer naterao?

Evo ti moj profil: 35 godina, vlasnik IT firme, prihodi su mi kompletno nevezani za Srbiju (prihodujem iz USA i EU), smatram da u Srbiji postoje sistemski problemi vezani za naš mentalitet (nevezano ko je na vlasti), putujem često, kvalitet života u Srbiji mi je veoma dobar (lep stan, lep auto, životni stil dosta iznad EU standarda) ... i smatram da nemam za koga da glasam na izborima.

Kako bi me ti motivisao da izađem uopšte tog dana na glasačko mesto, a kamo li da za nekog glasam?
SNS je stranka po tvojoj meri. Glasaj za njih.
 
Сачувај Боже ове Јоване Јеремић...

Kako bi mene na primer naterao?

Evo ti moj profil: 35 godina, vlasnik IT firme, prihodi su mi kompletno nevezani za Srbiju (prihodujem iz USA i EU), smatram da u Srbiji postoje sistemski problemi vezani za naš mentalitet (nevezano ko je na vlasti), putujem često, kvalitet života u Srbiji mi je veoma dobar (lep stan, lep auto, životni stil dosta iznad EU standarda) ... i smatram da nemam za koga da glasam na izborima.

Kako bi me ti motivisao da izađem uopšte tog dana na glasačko mesto, a kamo li da za nekog glasam?
Да ли си можда одгледао овај тв прилог пар порука изнад, на самом крају, ово што је у јутарњем програму приредила водитељка ТВ Пинк? Ако јеси имаш ли коментар на то? Ако ниси, молим те одгледај па да продискутујемо овде. Није све у лови.
 
Kako bi mene na primer naterao?

Evo ti moj profil: 35 godina, vlasnik IT firme, prihodi su mi kompletno nevezani za Srbiju (prihodujem iz USA i EU), smatram da u Srbiji postoje sistemski problemi vezani za naš mentalitet (nevezano ko je na vlasti), putujem često, kvalitet života u Srbiji mi je veoma dobar (lep stan, lep auto, životni stil dosta iznad EU standarda) ... i smatram da nemam za koga da glasam na izborima.

Kako bi me ti motivisao da izađem uopšte tog dana na glasačko mesto, a kamo li da za nekog glasam?


Ma nemoguce, hoces da kazes da su nam politicke partije krš, kako u poziciji tako i u opoziciji.

Da je u svim partijama prisutna negativna selekcija ljudi i da zbog toga neces da se cimas do izbornog mesta, da bi necije korumpirano poslanicko dupe kako pozicije tako i opozicije primalo platu i delilo mesta po upravnim odborima.

Da nam je vlast podanicka i da pevaju kako velike sile kazu cak i kada je na stetu nasih nacionalnih interesa.

Da je najveca opoziciona grupa okupljena oko recikliranog politica Djilasa i manjih do nedavno NVO sada sklepanih politickih partija.

Da i jedni i drugi imaju apsolutno identicnu politiku po pitanju EU.

Da nemas ni jednu jedinu normalnu opciju koja u sebi nema ni jednog kvalitetnog clana ili politickog kadra.

I ti se usudjujes da kazes da nemas za koga da glasas.
 
Kako bi mene na primer naterao?

Evo ti moj profil: 35 godina, vlasnik IT firme, prihodi su mi kompletno nevezani za Srbiju (prihodujem iz USA i EU), smatram da u Srbiji postoje sistemski problemi vezani za naš mentalitet (nevezano ko je na vlasti), putujem često, kvalitet života u Srbiji mi je veoma dobar (lep stan, lep auto, životni stil dosta iznad EU standarda) ... i smatram da nemam za koga da glasam na izborima.

Kako bi me ti motivisao da izađem uopšte tog dana na glasačko mesto, a kamo li da za nekog glasam?
А како би ти решио систематски ментални проблем једног народа?
 
Kako bi mene na primer naterao?

Evo ti moj profil: 35 godina, vlasnik IT firme, prihodi su mi kompletno nevezani za Srbiju (prihodujem iz USA i EU), smatram da u Srbiji postoje sistemski problemi vezani za naš mentalitet (nevezano ko je na vlasti), putujem često, kvalitet života u Srbiji mi je veoma dobar (lep stan, lep auto, životni stil dosta iznad EU standarda) ... i smatram da nemam za koga da glasam na izborima.

Kako bi me ti motivisao da izađem uopšte tog dana na glasačko mesto, a kamo li da za nekog glasam?
Da li si svestan na koji način se u Srbiji vlada? Ako ti to ne smeta, nemoj da izađeš na izbore.
 
Prema mojim informacijama upisano je desetak hiljada glasača.


@kkorisnikk Ne moraš imati lepo mišljenje o koaliciji Srbija protiv nasilja, ali možeš reći da sam manje-više ok lik, neće ti pasti apstinentska kruna sa glave 😁

Kažem ponovo i ponovo da razumem apstinenciju na republičkom nivou ali gradskom nikako, jer tu nadležnosti nisu dalje od teritorije Beograda i komunalnih tema. Ispadnite šmekeri, i glasajte makar na gradu za neku opozicionu listu.

Kucao sam pre neki dan na vrata čoveku u Mirijevu koji je 2014. dobio državljanstvo. Kaže da nikada nije upisan u birački spisak i da su mu učinili uslugu jer ne bi ni glasao.

Čovek je pristojan u kasnim 30tim godinama, ispred vrata mali dečiji bicikl, očigledno roditelj. Živi pored parka koji u Mirijevu pokušavaju da pretvore u zemljište za zgradu, čak mu i prozor gleda na park.

Zapodenem temu odbrane parka i toga da vlast omogućava betoniranje parka na šta kaže da ako tako bude kriv je narod jer je glup i svi su isti. Moje ukazivanje na makar na gradu oko tih lokalnih stvari valja promeniti vlast jer se trenutna previše osilila, ali nema vajde.

Shvatio sam da nema potrebe da mu više trošim vreme, ali smo se dogovorili da kada dođem za neki mesec pred lokalne izbore na Zvezdari da ćemo mu pomoći da se upiše u spisak, makar posle ne glasao. Rekoh mu da je njegovo pravo da glasa ili da taj ostane u kući, ali da zna da se on pita a ne ovako da bude oslobođen odgovornosti.
 
Poslednja izmena:
Kako bi mene na primer naterao?

Evo ti moj profil: 35 godina, vlasnik IT firme, prihodi su mi kompletno nevezani za Srbiju (prihodujem iz USA i EU), smatram da u Srbiji postoje sistemski problemi vezani za naš mentalitet (nevezano ko je na vlasti), putujem često, kvalitet života u Srbiji mi je veoma dobar (lep stan, lep auto, životni stil dosta iznad EU standarda) ... i smatram da nemam za koga da glasam na izborima.

Kako bi me ti motivisao da izađem uopšte tog dana na glasačko mesto, a kamo li da za nekog glasam?
Glasanje je veoma mala sansa za promene u drustvu, ali ipak je sansa.
Cak i ti koji imas svoj superiorni lifestyle u nekim stvarima delis neke resurse sa ostalima. Npr vodu, vazduh, hranu, ako imas decu, onda i obrazovanje U poslednjih 12 godina kvalitet svega toga je opao uz blagoskov vlasti.
Postoji neka mala sansa da bi se uz smenu vlasti kvalitet ovih zajednickih resursa popravio.
S druge strane, ova vlast izazvala je niz afera i prikrila niz zlocina. Iako su oni svi u dogovoru postoji minimalna sansa da bi smena vlasti mogla da dovede do procesuiranja ovih zlocina.
Potpuno te razunem. Moje poverenje u opoziciju je skoro nula, ali mi smo uglavnom svi kukavice, hrabriji medju nama su ili otisli odavde ili su mrtvi, i ovo je trenutno jedini nacin da se u sistem unese malo nestabilnosti kad vec za pobunu nismo sposobni.

I ja sam mislio da ne glasam kad je kvalitet opozicije vec nikakav. Ali cu glasati za NS. Mislim da su ostali spremniji na prljave dilove sa SNS om.

Ne zavaravaj se da nisi rob. U visokotehnoloskom kapitalizmu postoje samo robovi, bez obzira koliko trose mesecno
 
Poslednja izmena:
Kako bi mene na primer naterao?

Evo ti moj profil: 35 godina, vlasnik IT firme, prihodi su mi kompletno nevezani za Srbiju (prihodujem iz USA i EU), smatram da u Srbiji postoje sistemski problemi vezani za naš mentalitet (nevezano ko je na vlasti), putujem često, kvalitet života u Srbiji mi je veoma dobar (lep stan, lep auto, životni stil dosta iznad EU standarda) ... i smatram da nemam za koga da glasam na izborima.

Kako bi me ti motivisao da izađem uopšte tog dana na glasačko mesto, a kamo li da za nekog glasam?
Vlast u Srbiji je radikalska u dusi. Nemoj da te iznenadi ako jednog dana tvoja IT firma ne moze vise da posluje sa inostranstvom, a ti moras da napustis drzavu i tvoj lep zivot da bi sacuvao zivu glavu.

To moze biti za godinu, pet ili deset, ali ne moze da se iskljuci kao mogucnost. Glasaj na vreme dok nije prekasno.
 
Tako je. SNS su po svom delovanju fasisti. Mboge stvari, npr napadi, upotrba kriminalaca, medijsko pljuvanje i zlocini, npr slucaj Cvijana ili Olivera govore da su spremni ba sve, ali da ih samo kolonijalna uprava sprecava da idu dalje.

Paradoksalno, samo zahvaljujuci svom kolonijalnom polozaju Srbija vec danas nije krvava diktatura.
Ne znaci da nece biti, ako se interesi Ambasade i SNSa potpuno poklope.
 
Kako bi mene na primer naterao?

Evo ti moj profil: 35 godina, vlasnik IT firme, prihodi su mi kompletno nevezani za Srbiju (prihodujem iz USA i EU), smatram da u Srbiji postoje sistemski problemi vezani za naš mentalitet (nevezano ko je na vlasti), putujem često, kvalitet života u Srbiji mi je veoma dobar (lep stan, lep auto, životni stil dosta iznad EU standarda) ... i smatram da nemam za koga da glasam na izborima.

Kako bi me ti motivisao da izađem uopšte tog dana na glasačko mesto, a kamo li da za nekog glasam?
Kakve veze ima tvoj standard i prihodi sa glasanjem?

Ako glasaju samo oni nezadovoljni svojim prihodima i standardom, dominirace populisticke price.

Uz pripadnost srednjoj/visoj klasi u koju ocigledno zelis da se svrstas bi trebalo da ide i veca politicko/drustvena svest i angazovanost.
 
Uz pripadnost srednjoj/visoj klasi u koju ocigledno zelis da se svrstas bi trebalo da ide i veca politicko/drustvena svest i angazovanost.


ja bih skromno i dodao, bar za svest, da je bitno za leadership skilove :D
(iako ljudi imaju mali standard koji ocekuju od svojih menadzera/vlasnika... vrv zbog nesigurnosti/siromastva i trzisne nekonkurencije)
 
Kako bi mene na primer naterao?

Evo ti moj profil: 35 godina, vlasnik IT firme, prihodi su mi kompletno nevezani za Srbiju (prihodujem iz USA i EU), smatram da u Srbiji postoje sistemski problemi vezani za naš mentalitet (nevezano ko je na vlasti), putujem često, kvalitet života u Srbiji mi je veoma dobar (lep stan, lep auto, životni stil dosta iznad EU standarda) ... i smatram da nemam za koga da glasam na izborima.

Kako bi me ti motivisao da izađem uopšte tog dana na glasačko mesto, a kamo li da za nekog glasam?
Ako je tebi dobro, onda u redu. Neka ti onda babe i dede odrede vlast, a tebi je dobro jer živiš u vakuumu. Možeš imati i 50 firmi, ti si veoma prizeman. Treće i nisi tako mlad. U tim godinama bi trebalo da odavno imaš porodicu.
 
Нема ту никаквог парадокса, на нашу жалост.
nije li to veoma lose stanje?
Sve zavisi samo od korelacije interesa Ambasade i vlasti.
Pa to je nivo "treceg svijeta".

Kao u Cileu ili Indoneziji ili Gvatemali.

Sto se glasanja tice. Znam da izbora nema. To je izbor koje g.ovno manje smrdi.
Ipak, svi znamo da je kolonijalni upravnik ove zemlje lud, nenormalan.
Najmanja promena, nestabilnost, cak i fiktovna moze taj bolesni karakter natarati da pocini katastrofalnu gresku.

To je apsolutno jedina vrednost ovih izbora.
Mi smo ocajnici kojima je to jedina nada.
 
Poslednja izmena:
Ma nemoguce, hoces da kazes da su nam politicke partije krš, kako u poziciji tako i u opoziciji.

Da je u svim partijama prisutna negativna selekcija ljudi i da zbog toga neces da se cimas do izbornog mesta, da bi necije korumpirano poslanicko dupe kako pozicije tako i opozicije primalo platu i delilo mesta po upravnim odborima.

Da nam je vlast podanicka i da pevaju kako velike sile kazu cak i kada je na stetu nasih nacionalnih interesa.

Da je najveca opoziciona grupa okupljena oko recikliranog politica Djilasa i manjih do nedavno NVO sada sklepanih politickih partija.

Da i jedni i drugi imaju apsolutno identicnu politiku po pitanju EU.

Da nemas ni jednu jedinu normalnu opciju koja u sebi nema ni jednog kvalitetnog clana ili politickog kadra.

I ti se usudjujes da kazes da nemas za koga da glasas.

Tacno je sve sto kazes. Ond amozes da glasas za manje zlo. Za neku partiju koja barem na recima ima program u skladu sa nacionalnim interesima.
 
Kako bi mene na primer naterao?

Evo ti moj profil: 35 godina, vlasnik IT firme, prihodi su mi kompletno nevezani za Srbiju (prihodujem iz USA i EU), smatram da u Srbiji postoje sistemski problemi vezani za naš mentalitet (nevezano ko je na vlasti), putujem često, kvalitet života u Srbiji mi je veoma dobar (lep stan, lep auto, životni stil dosta iznad EU standarda) ... i smatram da nemam za koga da glasam na izborima.

Kako bi me ti motivisao da izađem uopšte tog dana na glasačko mesto, a kamo li da za nekog glasam?
Eво на пример ако те не занима висока политика, да се пребацимо на локалне, градске изборе. Ако си из Београда, можеш да возиш најскупља и најбоља кола на свету, али да ли осећаш последице недостатка паркинга, великих гужви и лоших путева у граду? Да ли си задовољан чистоћом и хигијеном града? Колико често олупаш ауто о рупу на асфалту који је скоро урађен? Можеш у материјалном смислу и на приватном плану да водиш испуњен живот али од гужве, смећа, загађеног ваздуха и рупа на путу не можеш да побегнеш. Управљање градом није исто што и управљање државом, и не може нико да ме убеди да ту не вреди пробати са неком новом поставом и да је овакво стање у Београду такво какво је једино могуће.

Генерално се слажем да код нас постоји системски проблем, мислим да смо народ неспособан да уреди и води државу и да је Вучић пре свега последица а тек онда узрок, али ако ништа друго не можемо да променимо, онда барем свака власт треба да зна да је смењива.

Нисам власник ИТ фирме и немам стандард као твој, имамо слично размишљање о генералној ситуацији у друштву, али број један мотив за гласање су ми локални избори јер ту много више верујем у могућност промена. Не драстичних промена, али за почетак нека нешто буде 5% боље, јер ово сада је права катастрофа.
 
Da je stvarno vlasnik firme, a nije u dilu sa mafijom, ne bi moralo da mu se objasnjava i znao bi kroz sta sve mora da se prolazi.
 
Vrh