Šta je novo?

Izbori 2024

Jbt, ne mogu da razumem, odrasli, formirani ljudi, u tridesetim-četrdesetim-pedesetim godinama koji ne umeju da razmišljaju racionalno i pragmatično
Formiran čovek sa integritetom u tim godinama neće kriviti vlast za svoj bedni život, i živeti za dan kad će ovi da odu, već će urediti svoj mikro svet. I kao što ga niko neće moći naterati da glasa za Vučića, tako neće morati da glasa za bilo koga drugog. Glas se zaslužuje. A šta mi imamo na meniju, opskurne likove i secikese koje osvajaju vlast zarad zadovoljenja ličnih apetita. Kradu sve od fb stranica do para iz budžeta. Da bar postoji minimalna šansa da ga svrgnu pa bih se nekako i naterao da izađem na izbore. Ovako, nek se nose...
 
to je miopija - kada se pomenuta koalicija ubrzo raspadne, slede ili novi izbori, ili rekonfiguracija beo-skupštinske većine, što u obe varijante, vraća SNS

nije defetizam, realnost...
Kao alternativu nudiš ŠTA, da ih zadržimo na vlasti, zbog straha da ćemo ih oterati ali da će svakako da se vrate?

Šta je to ako nije defetizam? Logika tipa "zašto da se kupam ako ću svakako ponovo da se isprljam".
 
neće živeti za dan kad će ovi da odu, već će urediti svoj mikro svet.
Jedno ne isključuje drugo.

Primera radi, moj mikro svet je odlično uređen, ali me boli sve što se dešava u zemlji i hoću da hulje koje su zaslužne za to ODU. Makar sa vlasti, a bilo bi najbolje i u zatvor. Neće otići ako čekam drugi dolazak Isusa Hrista bezgrešnoga.
 
Formiran čovek sa integritetom u tim godinama neće kriviti vlast za svoj bedni život, i živeti za dan kad će ovi da odu, već će urediti svoj mikro svet. I kao što ga niko neće moći naterati da glasa za Vučića, tako neće morati da glasa za bilo koga drugog. Glas se zaslužuje. A šta mi imamo na meniju, opskurne likove i secikese koje osvajaju vlast zarad zadovoljenja ličnih apetita. Kradu sve od fb stranica do para iz budžeta. Da bar postoji minimalna šansa da ga svrgnu pa bih se nekako i naterao da izađem na izbore. Ovako, nek se nose...
ne vredi smisleno razglabati sa zajapurenim entuzijastima - takve ili život oduči od idealizma, ili skončaju, nedoživevši pravdu;)
 
Formiran čovek sa integritetom u tim godinama neće kriviti vlast za svoj bedni život, i živeti za dan kad će ovi da odu, već će urediti svoj mikro svet.
Danas sam naučio da čovek sam sebi uređuje:
- cenu hrane
- cenu struje
- cenu komunalija
- iznos poreza
- iznos akciza
- iznos javnog duga i zaduživanja
- stepen korupcije u svojoj zemlji
- dopisati po želji...


Forum a i generalna javnost zadnjih godina prosto PRŠTE od raznih Ljiljana Smajlović.

Što je najluđe, da se sutra zarati dole na onom propalom komadu kamena, isti ovi koji ovde klepeću da ''svako mora sebi da uredi svoj mikro svet'' bi prvi pisali kako treba svi da uzmemo pušku u ruke i idemo dole da ginemo za Vučića, pardon da branimo ''Svetu srpsku zemlju''. Naravno, oni bi našli XY razloga i izgovora da ostanu kod kuće dok druge guraju dole.
 
ne vredi smisleno razglabati sa zajapurenim entuzijastima - takve ili život oduči od idealizma, ili skončaju, nedoživevši pravdu;)
Ako si već rešio da budeš pasivni posmatrač, samo te molim da ne širiš svoju ciničnu zarazu. Gledaj nas kako celi zajapureni ne uspevamo da se izborimo za "ideale" i smej nam se iz prikrajka.

Ali u tišini
 
ljiljana-smajlovic-06-zoran-mrdja-b-344001.jpeg
 
Морају сачувати Вождовац. Врачар и Стари град могу да жртвују, док ће Савски венац лако сачувати с обзиром на месну заједницу Београд на води. Лагано могу брдо својих људи из Републике Српске да пријаве тамо.
Koliko sam čuo, a nisam siguran da li je tačno, u Beogradu na vodi su dosad gubili izbore, što bi i bilo logično - za SNS glasa pretežno sirotinja.

Čudo je i sramota da su i prethodne izbore u Beogradu kako-tako dobili, pa ne bih sa sigurnošću ništa tvrdio, mada mi se čini da im je sad ipak odzvonilo.
 
Osećaj sopstvene posebnosti i uzvišenosti.... "ah, niko ne zaslužuje da dobije moj presvetli glas"....odrasla dečurlija..
Pa to. Delom dečurlija, delom umišljene buržujčine koje su otišle toliko daleko u svojim ludilima da se čak isčuđavaju i kako prihod, rashodi i i stanje društva mogu da utiču na nečiji život. Buržujčine koje žive u svojim mikro svetovima, što bi sami rekli, i ne kapiraju kako društvo treba da funkcioniše, niti koliko je sve međusobno povezano.
 
Mislim, moj optimizam ne može niko i ništa da poljulja, ali mi ovi forumski mračnjaci uopšte nisu jasni. Ok, ne izlazite na izbore, ne valja niko, ništa se neće promeniti i sve će propasti, ali zašto imaju potrebu da nas konstantno, iz strane u stranu u to ubeđuju i klaparaju jedno te isto? Hajde, otkačite se od teme i pustite nas na miru.
 
Pa buržuji. Oni lepo žive sada, i lepo će živeti bez obzira ko da pobedi. Otud i takve nebuloze koje se pišu, kao i one izmišljotine o 60.000 Beogradskog minimalca, 150.000 Beogradskog proseka, nikad boljem životu u Srbiji, nikad sređenijem Beogradu i ostale Smajlović odvale. Sami su rekli, žive u svojim uređenim mikro svetovima.
 
Predsednikovi glasači, cenim, misle o njemu 10ak dana godišnje: nekoliko pred izbore; na dan izbora, i nekoliko dana posle

dočim se ljuti Vučićevi oponenti, bude i ležu s njim u mislima - priča o njemu, psovanje, nasušni je deo svakodnevice

pomalo je sve to paradoksalno, ali oni zaslužuju tog psihotičnog mandrila, a i on njih - hrane se međusobno ;)
 
Koliko sam čuo, a nisam siguran da li je tačno, u Beogradu na vodi su dosad gubili izbore, što bi i bilo logično - za SNS glasa pretežno sirotinja.

Čudo je i sramota da su i prethodne izbore u Beogradu kako-tako dobili, pa ne bih sa sigurnošću ništa tvrdio, mada mi se čini da im je sad ipak odzvonilo.
Села се купе за асфалтирање улица, а по центру пријављују своје људе да набију цифре које им требају. У БнВ има брдо станова који се издају, није им тешко да ту пријаве своје гласаче. Тако су и преотели Стари град и Врачар.
 
Stari Grad je, između ostalog, dobijen i zbog nesvakidašnje, em jalovosti, em lopovluka, Bastaćevog kružooka, a na Vračaru, pitaj boga ko sve živi/doselio se...
 
Što se tiče toga da l je neko lažna opozicija ili prava, ako taj "lažna opozicija" ima 40% druže on postaje prava vlast, a taj njegov šef, za koga je šatro radio postaje njegova pudlica.

Glasaj za onog ko nije vlast i ko sigurno prelazi cenzus.
 
...osim kad npr. Šešelj reši da prepusti dobijene predsedničke izbore.

Treba uvek glasati, ali ne za klasičnu lažnu opoziciju. Ovima što su 'na pola', ni lažni ni istinski, može se uvaliti vruć krompir i moraće da vladaju.
 
I SNS je trebalo da bude opozicija po meri DS-a pa taj plan nije preziveo dodir sa realnoscu.
 
Зато сад највећи опрез са свежим отпадницима, Шормазoм, Зоком коридорком и осталим евроатлантистима.
 
Vrh