Šta je novo?

Izbori 2024

Što se tiče Radoičića primećujem da se kontinuitet prilično dobrih poteza naše strane u pregovorima i diplomatskoj borbi oko Kosova nahlo prekinuo ovim nezapamćenim fijaskom u Banjskoj.
Vrlo moguće je da Vučić nije upleten. Da je možda i znao ali nije smeo da spreči. A šačica lriminalaca sa Severa nije toliko jaka. Oružje je naše ali je vrv nabavljeno ranije. Tu je krivica Vučića koji je ovime utro sebi kraj. On više neće imati podršku Zapada ni za šta, sve više ljudi uvidja njegovu nesposobnost da dalje vodi kosovske pregovore a i ekonomski se srozao pošto novim povećanjem akciza i cena struje gubi i podršku svoje krezube mase.
Moje pitanje je zašto je AV prvo posle incidenta potrčao da se sastane sa Okupacionim upravn..ovaj njegovom ekscelencijom bocamharčenkom.
 
Zanimlj9va i poucna prica iz Jermenije.
Pre nekoliko meseci sklopljen je deal izmedju NATO, Jermenije i Azerbejdzana.
Snage Azerbejdzana po sporazumu trebalo bi da stanu posle preuzimanja kontrole nad NK.
Medjutim nece da stanu i NATO je iznenadjen....

Prljava istina o likvidaciji Karabaha izlazi na videlo, pošto zapadni zvaničnici i istraživači počinju otvoreno da priznaju svoju zbunjenost, itd., u vezi sa Alijevom odlukom da nastavi neprijateljstva I pored toga što je Karabah u principu pristao – u kontekstu *****prethodno nepriznati ili samo jedva/maglovito priznati*****, pregovori uz posredovanje SAD i Evrope—da se mirno ponovo uđu u azerbejdžansku državu prema sporazumu o delimičnoj autonomiji.​

 
Nisu oni kapitalisti.
Kapitalistička korporacija je ona u kojoj su vlasničke i upravljačke strukture odvojene.
Gazpromov menadžment je KGB i pod direktnom kontrolom Kremlja. Bukvalno firma nastala objedinjavanjem operacija izvoza gasa i nafte na Zapad tokom Hladnog rata. Oružje političkog uticaja i kupovine moći petrodolarima.
 
Nisu oni kapitalisti.
Kapitalistička korporacija je ona u kojoj su vlasničke i upravljačke strukture odvojene.
Gazpromov menadžment je KGB i pod direktnom kontrolom Kremlja. Bukvalno firma nastala objedinjavanjem operacija izvoza gasa i nafte na Zapad tokom Hladnog rata. Oružje političkog uticaja i kupovine moći petrodolarima.
privatni ili drzavni kapitalista, svejedno je za nas robove da li je na vrhu politbiro, neki CEO, JP MOrgan, Brat Xi, , savet akcionara, Putin ili Dalaj Lama
 
Svako će uzeti sve što mu ponudiš ali mi preterano (se) nudimo lažnoj braći koja nas ubrzano asimiluju
 
Razmisljam. Beskrajno je prljava uloga novinara TYS i Pink.
Oni ne rade svoj posao nego lazu.
Ko su i kakvi su ti ljudi, ti novinari RTS i PInk?
Новинари РТС су већином ђаци ФПН, бивше партијске више школе, новинари са Пинка су ђаци са мегатренда, алфа, униона и сингидунума.
 
Више од 100 хиљада интерно расељених лица напустило је Нагорно-Карабах и дошло у Јерменију, јавља "Спутњик Јерменија", позивајући се на протпаролку премијера Назели Багдасарјан.

zbog ovog genocida, niko se nije potresao ni u Briselu, niu Vasingtonu, ni u Moskvi.
 
Dobrica je smešan, jadan i nesposoban, ali evo podsećanja šta su alternative za one koji ne žele da glasaju za zelene:

politicki-sloj-jpg.123917


Pritom je ovo bajat kolaž iz 2021, trebalo bi ga proširiti i ažurirati. Mada mislim da je svakoj razumnoj osobi sasvim jasan i dovoljan.
 
ko želi da glasa, da bi glasao protiv, samo napred - obećavam da će se brzo razočarati


poslednji put sam glasao protiv, 24.09.2000., i tada, na silu, za vojislava iz jevremove...
 
Ja Dobricu, Djilasa, Mariniku i ostalu parlamentarnu opoziciju vidim kao deo SNS-a.
SNS za specijalne operacije.
Ljudi koji sigurno nisu deo SNS-a nisu ni u partijama. J. Bakic i M. Samarrdzic sa levice, sa desnice M. Parovic, Vukadinovic, mozda cak i bivsi radikal Sarovic.
 
Ae bre depresivci samo se uklonite sa foruma i prestanite da crnite nama ostalima.

Koliko samo mrzim taj stav tipa "prezirem vlast ali mi ni opozicija baš ne paše, pa neću da glasam uopšte. Period između dva glasanja ću provesti žaleći se kako se ništa ne menja".

Ako čekate savršenu priliku da biste počeli da menjate stvari, to znači da su se promene već dogodile i za njih više niste ni potrebni. Tako je i u životu. Bukvalno samo izađi i glasaj za bilo koga osim za crnog đavola, glasaj za ljubičastog đavola. Učestvuj, pokušavaj, kvari im planove onako čisto za inat i već si uradio dovoljno. Bilo kakvo batrganje u pokušaju da se izbaviš iz močvare je već nešto - sve ostalo ti garantuje smrt.

Što bi rekli Amerikanci, get your heads out of your asses i prestanite da glumite uvređene mlade zato što je neko izneverio vaša očekivanja. Jbt, ne mogu da razumem, odrasli, formirani ljudi, u tridesetim-četrdesetim-pedesetim godinama koji ne umeju da razmišljaju racionalno i pragmatično, nego se sve svodi na neko "E JA SAD NEĆU". Obdanište.

Kako osoba sa tim nivoom emocionalnog razvoja nađe partnera, iškoluje se, nađe neki posao i zadrži ga, zasnuje porodicu, nikad mi neće biti jasno.
 
Морају сачувати Вождовац. Врачар и Стари град могу да жртвују, док ће Савски венац лако сачувати с обзиром на месну заједницу Београд на води. Лагано могу брдо својих људи из Републике Српске да пријаве тамо.
 
Meni to zvuci kao alibi za eventualni poraz, znate li koliko ima stanovnika u Republici Srpskoj? Mnogo manje od milion. Vecina su stari i sredovecni ljudi, koliko je takvih moguce da se mobilise za glasanje na beogradskim izborima, da dodju ovamo ili eventualno glasaju u konzulatu tamo ako je uopste moguce? Inace jako malo ljudi glasa po tim konzulatima, radi se o nekoliko hiljada ako se secam. Cak i da ih bude 10 i 20 hiljada, ako je toliko mala razlika izmedju vlasti SNS i opozicije u Beogradu posle svega sto su uradili, onda je sasvim posteno da Sapic dobije novi mandat.
 
možda i ostvare bolji rezultat nego pre godinu i po, ali neće moći bez ovih kvazi desničara, da oforme Beogradsku većinu, a i to bi bilo u startu, propala varijanta - raspala bi se takva koalicija, u roku od odma...
 
možda i ostvare bolji rezultat nego pre godinu i po, ali neće moći bez ovih kvazi desničara, da oforme Beogradsku većinu, a i to bi bilo u startu, propala varijanta - raspala bi se takva koalicija, u roku od odma...
Slazem se ali vazno je da se sadasnja ekipa otera po svaku cenu, bolje i AI bot nego oni, bar nece da krade za pocetak. I dozvoljava sulude projekte.
 

Најглупља прича од свих, само изговор за неспособну опозицију, ја не знам да ли неко стварно верује у то,
право да гласа на српским изборима 2022.
у целој БиХ, не само Републици Српској је имало 11.120 особа, од којих већина није ни гласала.
 
Slazem se ali vazno je da se sadasnja ekipa otera po svaku cenu, bolje i AI bot nego oni, bar nece da krade za pocetak. I dozvoljava sulude projekte.
to je miopija - kada se pomenuta koalicija ubrzo raspadne, slede ili novi izbori, ili rekonfiguracija beo-skupštinske većine, što u obe varijante, vraća SNS

nije defetizam, realnost...
 
Vrh